کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16128
    با سلام
    ببخشید این که بعضی از دیسکسها داخل گله کوچکتر از بفیه میشن چیه ؟ یا مثلا کمتر از بقیه رشد میکنند ؟ در صورتی که در همان روز اول که گرفتم همه به یک اندازه بودند؟ ایا راه کار خاصی است که انجام بدم تا ماهیان کوچکتر کمتر مورد ظلم واقع بشن ؟؟؟؟؟ البته یکی از دوستان گفتن که ان که کوچکتر شده را داخل یک اکواریوم دیگر بگذار که این کار خیلی برایم امکان پذیر نبود
    ممنون از پاسخگویی

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad7 نمایش پست ها
    با سلام
    ببخشید این که بعضی از دیسکسها داخل گله کوچکتر از بفیه میشن چیه ؟ یا مثلا کمتر از بقیه رشد میکنند ؟ در صورتی که در همان روز اول که گرفتم همه به یک اندازه بودند؟ ایا راه کار خاصی است که انجام بدم تا ماهیان کوچکتر کمتر مورد ظلم واقع بشن ؟؟؟؟؟ البته یکی از دوستان گفتن که ان که کوچکتر شده را داخل یک اکواریوم دیگر بگذار که این کار خیلی برایم امکان پذیر نبود
    ممنون از پاسخگویی
    سلام :
    خب این مسئله بارها در فروم عنوان شده به تاپیکهای زیر سر بزنید و مطالعه نمایید
    http://www.parsipet.ir/thread12643.html
    http://www.parsipet.ir/thread13057.html
    http://www.parsipet.ir/thread17568.html

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14947
    سلام به همه دوستان سال نو همگی مبارک
    ی سوالی از اساتید محترم دارم یکی از دیسکسای من حدود ده روزی میشه که اصلا لب به غذا نمیزنه و مثل قبل نیست و ازم دوری میکنه نمیدونم هیچ علامت خاص بیماری مثل مدفوع سفید یا چیز دیگه ای هم ندیدم فقط بعضی مواقع قسمت هایی از بدنش و دوتا شاخک های کوچیک بدنشا به صورت موج مانند تکان میده با یکی از مغازه دار ها حرف زدم و عکسشا نشون دادم گفتم استرس داره و خب میشه و بهم گفتم داروی سیپروفلوکساسین و مترونیدازول باهم بهشون بده و روشونا بپوشون و سه روز بعد اروم باز کن انجام دادم ولی متاسفانه هیچ تاثیری نداشت ممنون میشم کمکم کنید
    دمای آب هم 28 درجه هست
    این هم عکسش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    2279
    نقل قول نوشته اصلی توسط farshad_sh نمایش پست ها
    ی سوالی از اساتید محترم دارم یکی از دیسکسای من حدود ده روزی میشه که اصلا لب به غذا نمیزنه و مثل قبل نیست و ازم دوری میکنه نمیدونم هیچ علامت خاص بیماری مثل مدفوع سفید یا چیز دیگه ای هم ندیدم فقط بعضی مواقع قسمت هایی از بدنش و دوتا شاخک های کوچیک بدنشا به صورت موج مانند تکان میده با یکی از مغازه دار ها حرف زدم و عکسشا نشون دادم گفتم استرس داره و خب میشه و بهم گفتم داروی سیپروفلوکساسین و مترونیدازول باهم بهشون بده و روشونا بپوشون و سه روز بعد اروم باز کن انجام دادم ولی متاسفانه هیچ تاثیری نداشت ممنون میشم کمکم کنید
    دمای آب هم 28 درجه هست
    این هم عکسش
    سلام دما رو ببرید 31 و به ازای هر 25 لیتر یک قاشق نمک بدون ید بزنید
    و سعی کنید هر روز سیفون داشته باشید هرچی بیشتر بهتر

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    دمای آب هم 28 درجه هست
    این هم عکسش
    سلام:
    دوست عزیز خدمت شما عرض کنم در صورت امکان بفرمایید که دمای تانک شما چند درجه میباشد زیرا اگر دمای تانک شما پایین باشد و با توجه به اینکه گیاه دارید میتونه مشکلاتی رو برای دیسکس شما بوجود بیاره
    و اینکه چون میفرمایید شاخک ها و قسمتی از بدنش رو موج مانند تکان میدهد میتواند از نشانه های انگل پوستی باشد گرچه در تصویر شما علائم خاصی وجود ندارد وحال پیشنهاد درمانی که به شما میشه(نظر شخصی)
    در مان رو تو تانک قرنطینه با مایکوپور سرا +مترونیدازول شروع نمایید
    درمان رو 7تا 10 روز ادامه دهید و هر روز سیفون کنید و مجددا دوز دارو را تکرار نمایید سعی کنید سیفونهای 90درصدی داشته باشید دما را به حدود 30تا 31 برسانید و نور تانک را در طول درمان خاموش نگهدارید
    ویرایش توسط B@B@K : 21st March 2015 در ساعت 11:00 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14947
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام:
    دوست عزیز خدمت شما عرض کنم در صورت امکان بفرمایید که دمای تانک شما چند درجه میباشد زیرا اگر دمای تانک شما پایین باشد و با توجه به اینکه گیاه دارید میتونه مشکلاتی رو برای دیسکس شما بوجود بیاره
    و اینکه چون میفرمایید شاخک ها و قسمتی از بدنش رو موج مانند تکان میدهد میتواند از نشانه های انگل پوستی باشد گرچه در تصویر شما علائم خاصی وجود ندارد وحال پیشنهاد درمانی که به شما میشه(نظر شخصی)
    در مان رو تو تانک قرنطینه با مایکوپور سرا +مترونیدازول شروع نمایید
    درمان رو 7تا 10 روز ادامه دهید و هر روز سیفون کنید و مجددا دوز دارو را تکرار نمایید سعی کنید سیفونهای 90درصدی داشته باشید دما را به حدود 30تا 31 برسانید و نور تانک را در طول درمان خاموش نگهدارید
    همون طوری که گفتم دمای آب روی 28 درجه هست و همه دیسکس های دیگه مشکلی ندارن فقط همین که اصلا غذا نمیخوره
    فردا انتقالش میدم به تانک قرنطینه فقط متاسفانه فیلتراسیون جدا ندارم واسه تانک قرنطینه لازم هست که برم بخرم یا نه ؟ احتیاج هم هست که نمک بهش اضافه کنم ؟
    داروی مایکوپور سرا روش مصرفش چطوری هست ؟مترونیدازول را به صورت قرص انسانی دارم وشکلی واسش پیش نمیاد ؟
    ببخشید خیلی سوالام زیاد شد ممنون

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    همون طوری که گفتم دمای آب روی 28 درجه هست و همه دیسکس های دیگه مشکلی ندارن فقط همین که اصلا غذا نمیخوره
    فردا انتقالش میدم به تانک قرنطینه فقط متاسفانه فیلتراسیون جدا ندارم واسه تانک قرنطینه لازم هست که برم بخرم یا نه ؟ احتیاج هم هست که نمک بهش اضافه کنم ؟
    داروی مایکوپور سرا روش مصرفش چطوری هست ؟مترونیدازول را به صورت قرص انسانی دارم وشکلی واسش پیش نمیاد ؟
    ببخشید خیلی سوالام زیاد شد ممنون
    سلام مجدد
    توی تانک قرنطینه همون فیلترهای ابری معمولی باشه کافیه
    منتهی اگر امکان سیفون به مقدار زیاد دارید لزوما در طول درمان وجود فیلتر ضروری نمیباشد
    آقا سعید در توضیح بالا فرمودند میتوانید از نمک هم استفاده نمایید که نمک میتواند در تیرگی ابتدایی پوست و باله ها و همچنین دامنه فعالیت آن در کاستیا و کیلودونلا و تریکودنا و ....میباشد میتواند مناسب باشد میتوانید ابتدا ازروشی که ایشون فرمودند استفاده نمایید در صورت برطرف نشدن مشکل راهی که من عرض کردم رو در پیش بگیریددر مورد مترونیدازول هم که قبلا فرمودید استفاده نمودید پس مشکلی نیست
    به ازای هر 20 لیتر آب 20 قطره (1ml ) هر روز برای مدت 3 روز متوالی استفاده شود(مایکوپور)البته من در مواقعی مایکوپور را تا هفت روز هم ادامه دادم بر حسب نیاز
    ویرایش توسط B@B@K : 22nd March 2015 در ساعت 12:30 AM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    17343

1

با سلام و تبریک سال نو چند روز پیش نه تا دیسکس خریدم بعد از دو روز متوجه لکه های سفید روی بدنشون شدم فروشنده تجویز کرد نمک و دمای اب رو بیارم روی 32 ولی روز بعد دو تاشون رو از دست دادم انتقالشون دادم به تانک قرنطینه ونمک ودمای اب و تتراسیکلین استفاده کردم ولی باز دو تا دیگرو از دست دادم خواهش دارم راهنماییم کنین ممنون

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza1966 نمایش پست ها
    با سلام و تبریک سال نو چند روز پیش نه تا دیسکس خریدم بعد از دو روز متوجه لکه های سفید روی بدنشون شدم فروشنده تجویز کرد نمک و دمای اب رو بیارم روی 32 ولی روز بعد دو تاشون رو از دست دادم انتقالشون دادم به تانک قرنطینه ونمک ودمای اب و تتراسیکلین استفاده کردم ولی باز دو تا دیگرو از دست دادم خواهش دارم راهنماییم کنین ممنون
    سلام دوست عزیز:
    شما این دیسکسهارو قرنطینه شده تهیه کردید؟یا خیر دیسکسهای شما میتوانند پلیگ گرفته باشند ولی قطعی نمیتوان گفت و در عکس علائم کاستیا هم دیده میشه
    البته عکس کیفیت جالبی نداره ولی در صورت امکان فعلا از سرا امنیپور طبق دستور آن استفاده نمایید
    ویرایش توسط B@B@K : 24th March 2015 در ساعت 12:06 AM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    17343
    با سلام اقا بابک فروشنده میگفت قرنطینه شدن ولی متاسفانه تو این دورهوزمونه ادم صادق وراست گو کم گیر میاد بازهم از راهنماییتون تشکر میکنم فقط امیدوارم این دارو که فرمودین تو این شهر گیرم بیاد

صفحه 208 از 269 نخستنخست ... 108158189190191192193194195196197198199200201202203204205206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225226227258 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)