صفحه 19 از 37 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 181 به 190 از 361
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11226
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام منم تبرینک میگم
    با دیدن عکس پدر و مادر و بچه ها کلی انرژی مثبت گرفتم
    امیدوارم همشون بزرگ بشن و ازشون لذت ببری
    سلام.ممنونم از لطفت
    منم از نظرات شما انرژی مثبت میگیرم
    انشالا با کمک و راهنمایی شما

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11226
    نقل قول نوشته اصلی توسط "AMIR" نمایش پست ها
    سلام داداش به به نوه دار هم که شدی خیلییییییییی مبارکه!!!
    صادق جان 1 پیشنهاد دارم شما که الان به هچ 90 درصد رسیدی اون نکات کلیدی که باعث به اینجا رسیدنت شده رو بگو اصلا به نظرم هرکسی اون نکته های خاصی که با تجربه بدست اورده رو بنویسه خیلی عالی میشه!! شمام همه نکته هایی که تا به امروز رعایت کردیو انجام دادیو خواهشا بنویس تا همه استفتده کنن
    سلام.سلامت باشی
    بروی چشم.البته اکثر کارایی که انجام دادم از توی همین مطالب پارسی پت بوده و نظرات دوستان و اساتید...جدا بدون تعارف و تملق عرض میکنم.
    بنظرم یه بحث ظاهر کاره.یه بحث خود ماهی و خوب بودن جفته.یه بحث دیگم بطن خود کاره که با چشم قابل مشاهده نیس در لحظه و با گذشت زمان و تجربی متوجه میشی که کار خوبی بوده یا نه.که هرکدوم ازینا اگه توش کوتاهی شه ممکنه نتیجه کارو بریزه بهم.
    توضیحاتی که میگم برای بعد جفت خوردن و جدا کردنه.
    منظورم از ظاهر خود اکواریومه که توی عکسای منم اگه دقت کنی اکواریوم مولدا هر 4طرف بجز شیشه جلو سفید شده که این کار خیلی مفیده چه از لحاظ کاهش استرس چه موقع هچ شدن تخمها و شنای لاروها.دیگه ظاهر مثل فبلتری که استفاده میشه(که باید اسفنجی باشه و متناسب با سایز اکواریوم)مثل بخاری و نحویه قرار دادنش.
    رسیدگی ای که به جفت ها قبل از جفت خوردن میشه نتایجشو بعد از جفت خوردن میبینید اعم از تغذیه محیط مناسب سیفون مرتب کیفیت اب مناسب و ...
    اما اون مورد که بنظرم تجربی بدست میاد برای هرکی و اونو میخوام بعنوان کار خودم بگم اینه:
    روزانه سیفون 70تا80 درصد دارم.بعضی وقتام بیشتر.چون دستگاه RO ندارم از محلول های اماده سازی اب توی اب ذخیرم استفاده میکنم.یچیزی تو مایه های aqua safe.البته من اکوا لایف general water gard استفاده میکنم.خیلیم راضیم ازش.بنظر خودم یکی از علتای نتیجه کارم میتونه همین باشه.که تقریبا کار ROرو داره برام میکنه.البته مسلمه که خیلی فرق دارن باهم!ضمنا دمای همه تانکام با اب ذخیره تقریبا یکی هستش.
    تانک مولدارم 4روز 5روز یبار با ابر تمیز میکنم.اگرم نکنم حتما یروز نهایتا دو روز قبل از تخم ریزی حتما میکنم اینکارو.چون متوجه میشیم که کی تخم میریزه(چون هم یکی دو روز زودتر شرو میکنن به تمیز کردن محل تخم ریزی هم روز تخم ریزی قشنک لوله میزنن)اونروز هم تانک باید نظافت شده باشه هم درصد سیفون اگه100نیس90باشه!بنظرم اب تازه توی هچ شدن خیلی تاثیر داره(راجب انجل هم همینطوره)بعد تخم ریزیم توری میکشم دور تخمها.بنظرم تاثیر خوبی داره(البته خیلی از دوستان معتقدند جفت خوب به توریم احتیاج نداره)اما من بنظرم فارغ از اینکه جفت خوبه یا بد توری اثرات مثبتی داره.انگار حس مراقبت تو ماهی تقویت میکنه.راندمان کارم بالا میبره.در اثر یه استرس ممکنه ماهی تخمارو بخوره ولی توری باعث میشه خورده نشه.خلاصه بقول معروف احتیاط شرط عقله.من ترجیح میدم بذارم و ریسک نکنم.بعدشم متیلن توی اب میزنم.راستی دمای اکواریومم 28.5تا29 هستش.راستی لوله pvc که روش تخم میذارن رو هم همون روز تخمریزی حسابی تمیزش میکنم و میشورمش.
    اما مهترین نکته تو دیسکس داری بخصوص تکثیر سیفونه بنظرم.من قبلا اینجوری سیفون نمیکردم ماهیامو اما الان روزانه سیفون دارم.واقعا نتیجش رو هم دیدم.
    دیگه نمیدونم چی بگم.امیدوارم مفید بوده باشه.
    سوال دیگه ای هم بود در خدمتم.البته انقد زیاد شد فک کنم حوصله نکنینن بخونین!!!!!!!!!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    10900
    سلام
    تبریک میگم .
    بابت توضیحات کاملتون هم ازتون تشکر میکنم.
    اگه امکانش هست به این سوال هم جواب بدین .
    سختی تانک تکثیرتون چنده ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11226
    نقل قول نوشته اصلی توسط aydinn نمایش پست ها
    سلام
    تبریک میگم .
    بابت توضیحات کاملتون هم ازتون تشکر میکنم.
    اگه امکانش هست به این سوال هم جواب بدین .
    سختی تانک تکثیرتون چنده ؟
    سلام.خواهش میکنم.
    باورت میشه نمیدونم!!تا حالا تست نزدم ینی ندارم که بزنم.به فکرشم نبودم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    14940
    سلام با اجازه اقا صادق عرض میکنم تا اونجا که من اطلاعات دارم سختی اب تهران بین 200 تا 250 هستش ! و سختی بسیار مناسبی هستش نسبت به شهر های دیگه ! مثلا شهر ما 600 هستش که فاجعس برای دیسکس!!!
    صادق جان بابت توضیحاتم خیلــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــی ممنون ! ایشالا به همین زودیا تاپیک جفت های منم میبینید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    14940
    راستی صادق جان تغذیه مولد ها بعد تخم ریزی به چه شکلی هست؟؟ و سیفون بعد از تخم ریزی به چه صورته؟؟ یعنی از روز تخم ریزی تا شنای ازاد همه اینارو بگو لطفا !

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11226
    سلام با اجازه اقا صادق عرض میکنم تا اونجا که من اطلاعات دارم سختی اب تهران بین 200 تا 250 هستش ! و سختی بسیار مناسبی هستش نسبت به شهر های دیگه ! مثلا شهر ما 600 هستش که فاجعس برای دیسکس!!!
    صادق جان بابت توضیحاتم خیلــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــی ممنون ! ایشالا به همین زودیا تاپیک جفت های منم میبینید
    سلام دوست عزیز.اختیار دارین
    کاری نکردیم.بشدت منتظریم ماهیاتو ببینیم..

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11226
    راستی صادق جان تغذیه مولد ها بعد تخم ریزی به چه شکلی هست؟؟ و سیفون بعد از تخم ریزی به چه صورته؟؟ یعنی از روز تخم ریزی تا شنای ازاد همه اینارو بگو لطفا !
    تو فاصله 2روزه تخمریزی تا هچ شدن از میکس دل که کثیف میکنه ابو استفاده نکردم.تو اون 2روز هم با توصیه Romance عزیز سیفون نکردم.از غذای خشک و ارتمیا زنده استفاده کردم.
    بعد از شنای ازادم که میچسبن به والدین تا یکم جون بگیر از میکس دل روزی یبار استفاده میکنم.سیفونمم با احتیاط انجام میدم هر روز.ینی از بعد شنا کردن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15877
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh007 نمایش پست ها
    تو فاصله 2روزه تخمریزی تا هچ شدن از میکس دل که کثیف میکنه ابو استفاده نکردم.تو اون 2روز هم با توصیه Romance عزیز سیفون نکردم.از غذای خشک و ارتمیا زنده استفاده کردم.
    بعد از شنای ازادم که میچسبن به والدین تا یکم جون بگیر از میکس دل روزی یبار استفاده میکنم.سیفونمم با احتیاط انجام میدم هر روز.ینی از بعد شنا کردن
    اقا شنيدم از ارتميا زنده واسه مولدا زياد استفاده نكن
    عادت ميكنن به غذاي راحت و لأرو خوردن
    ممكنه لاروها رو بخورن

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11226
    نقل قول نوشته اصلی توسط abgraph نمایش پست ها
    اقا شنيدم از ارتميا زنده واسه مولدا زياد استفاده نكن
    عادت ميكنن به غذاي راحت و لأرو خوردن
    ممكنه لاروها رو بخورن
    اره علیرضا استفاده نمیکنم زیاد.اصن زیادش احتمال ورم معده داره بنظرم.البته با جناب sayesh راجب همین صحبت کردیم.ایشون به ماهیاش هر روز میده و راضیم هستش.
    ولی من خودم نمیپسندم زیادشو.فک میکنم برا تنوع ماهی 7یا8 وعده بسه.

صفحه 19 از 37 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)