کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14576
    با سلام می خواستم بدونم یک جوجه کاسکو چشم دودی وحشی حداقل چند ماه زمان می بره تا حرف بزنه؟ البته می دونم استعداد طوطی ها باهم متفاوت هست ولی میخوام بدونم چند ماه طول میکشه کم کم بحرف بیاد اگر باهاش تمرین هم بشه؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14576
    یک سوال دیگم داشتم می خواستم بدونم کاسکوهای من الان از داخل قفس از دستم تخمه میگیره و میزاره نوکشو هم دست بزنم ولی دیگه از این بیشتر نمیزاره مثلا نمیزاره پرهای دور نوکش و بالای سرشو دست بزنم چیکار کنم بزاره پرهای سرو گردنشم دست بزنم؟ دومین سوالم اینه الان با توجه به این شرایط میتونم بیرون بیارمش و بقیه تمرین رو بیرون قفس باهاش کنم یا نه فعلا داخل قفس بمونه؟ من 1ماهه که دارمش اولش خیلی وحشی بود الان یکم بهتر شده.

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad125 نمایش پست ها
    با سلام می خواستم بدونم یک جوجه کاسکو چشم دودی وحشی حداقل چند ماه زمان می بره تا حرف بزنه؟ البته می دونم استعداد طوطی ها باهم متفاوت هست ولی میخوام بدونم چند ماه طول میکشه کم کم بحرف بیاد اگر باهاش تمرین هم بشه؟
    اگر درست و اصولی باهاش کار کنید معمولا در زمان 3-4 ماه به حرف میاد البته ممکنه 1-2 ماهه هم حرف بزنه و یا 6-7 ماه هم طول بکشه،بستگی به ططی داره ولی معمولا 3-4 ماه بعد از ورودشون به حرف میان

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    شبا در قفس رو ببندید و کاور بذارید روش تا با آرامش بخوابه . تصمیم با شماست

نبودن شما کم کم باعث میشه هم ارتباط کمتری با شما برقرار کنه و هم خود شما نسبت به بقیه اعضای خونواده به رفتارها و اخلاقش آشنایی کمتری داشته باشید (البته اگه افراد دیگه تو خونه بهش رسیدگی و توجه کنن ) . ولی روزایی که هستید بهش محبت کنید و کارهای مورد علاقش رو انجام بدین .

شخصیت هاشون متفاوت هست . کاسکوی من به شدت عاشق بازی و جایزه و تشویق بود ولی کاسکوی دوستم بسیار مغرور و خود رای هست و فقط کاری رو انجام میده که دوست داره . شما باید یه محرک خوب برای تشویقش پیدا کنید و اون رو فقط وقتی ارائه بدین که از طوطی چیزی رو میخواین . میتونید یه غذایی که بیشتر از همه دوست داره رو پیدا کنید و فقط موقع تمرین کردن ازش استفاده کنید . تمرین رو جایی دور از قفس انجام بدین . قفس رو به یه جای دیگه که در نظر گرفتید ببرید و اجازه بدین بیاد بیرون و قفس رو دور کنید و باهاش تمرین کنید .

وقتی از اسباب بازی های غیر معمول مثل کاغذ و خودکار استفاده میکنید مراقبش باشید که تیکه هاشو نخوره یا قورشتشون نده .
    به نظر شما چوب درختان بهش بدم ؟
    چون عاشق کنده کاری هست

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad125 نمایش پست ها
    یک سوال دیگم داشتم می خواستم بدونم کاسکوهای من الان از داخل قفس از دستم تخمه میگیره و میزاره نوکشو هم دست بزنم ولی دیگه از این بیشتر نمیزاره مثلا نمیزاره پرهای دور نوکش و بالای سرشو دست بزنم چیکار کنم بزاره پرهای سرو گردنشم دست بزنم؟ دومین سوالم اینه الان با توجه به این شرایط میتونم بیرون بیارمش و بقیه تمرین رو بیرون قفس باهاش کنم یا نه فعلا داخل قفس بمونه؟ من 1ماهه که دارمش اولش خیلی وحشی بود الان یکم بهتر شده.
    من نظرم اینه که طوطی اگه اعتماد کنه بهتون ، این اجازه رو میده که سرش رو بخارونید ولی وقتی نمیخواد نباید اصرار کنید . این اختیار رو داره که به کسی که هنوز کاملا اعتماد نداره اجازه نده سرش رو بخارونه . عجله نکنید یک ماه زمان زیادی نست

اگه داخل قفس خیلی راحت و بدون ترس ازتون غذا میگیره میتونید بیاریدش بیرون . روزی 2 یا 3 ساعت .

نقل قول نوشته اصلی توسط miladgolpesar نمایش پست ها
    به نظر شما چوب درختان بهش بدم ؟
    چون عاشق کنده کاری هست
    چوب درخت ممکنه آلوده باشه . بهتره از نجاری چوب بگیرید و بجوشونید . چوب نراد هم خیلی خوبه . بدید نجار براتون به سایز اسباب بازی طوطی برش بده ، با رنگ خوراکی رنگش کنید تا براش جذاب تر باشه .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    سلام پمپر من عاشق انار هست و من میخواستم ار انار استفاده کنم برا جایزه اما الان داره فصل انار کم کم تموم میشه و همین اتفاق برا ذرت هم داره میوفته که قبلا بلال و دونه کردم و براش فریز کردم اما زیاد خوشش نیومد حتی ابپز هم کردم اما بازم خوشش نیومد
    غذاهای اصلیش نخود و لوبیا تخمه ذرت و انار بود کرفس و سیب هم همینطور و انگور اما این میوها جای غذاشو نمیگیره چون مثلا انگور روزی 2 تا کجا و روزی یه ذرت کامل کجا برا همین میترسم یدفه غذاش خیلی کم شه یا مصرف تخمش زیاد شه که خوب نیس
    چیکار کنم ؟ ذرت و از همه چیز بیشتر میخوره و میدونم براش خوبه و انار و از همه بیشتر دوس داره اما ...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    غذاهای اصلیش نخود و لوبیا تخمه ذرت و انار بود کرفس و سیب هم همینطور و انگور اما این میوها جای غذاشو نمیگیره چون مثلا انگور روزی 2 تا کجا و روزی یه ذرت کامل کجا برا همین میترسم یدفه غذاش خیلی کم شه یا مصرف تخمش زیاد شه که خوب نیس
    چیکار کنم ؟ ذرت و از همه چیز بیشتر میخوره و میدونم براش خوبه و انار و از همه بیشتر دوس داره اما ...
    سلام
    دوست من ، من هم همین مشکل داشتم اما امروز واسه کاسکوم نخود و ماش با هم آبپز کردم بعد به صورت مخلوط کذاشتم جلوش خیلی خورد و خوشش اومد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14757
    سلام
    درسته كه ميگن تخمه زيادي به كبدش آسيب ميزنه ؟!!
    آخه من هر روز بهش ميدم تخمه ! ذرت و انار تموم شد بايد چه بخوره بدبخت !؟
    الان يه روز در ميون ١/٤ ذرت بهش ميدم با كمي سيب و حدود ١٠-٢٠ دونه انار ..( ولي فكر كنم انار بهش نميسازه و مدغوعش كمي آبكي ميشه !)

ماكاروني هم ميخوره ؟ من يه دونش رو دادم ترسيد ازش ! از اسباب بازي هم ميترسه و ديگه سمت قفسش نميره ! يه تاب براش گذاشتم با يه كندوي كوچيك درخت ولي ميترسه !

راستي قبلاً كه انگشتم رو با نوكش ميگرفت خيلي فشار نميداد ولي جديداً تا مرز كندن گوشت و ناخن و حتي استخون دست هن پيش رفته !!!!چه كارش كنم ؟!

Sent from my i5

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14566
    با سلام به همه دوستان
    کاسکوی من اسهال گرفته زرد رنگ هم هست

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarashee نمایش پست ها
    سلام
    درسته كه ميگن تخمه زيادي به كبدش آسيب ميزنه ؟!!
    آخه من هر روز بهش ميدم تخمه ! ذرت و انار تموم شد بايد چه بخوره بدبخت !؟
    الان يه روز در ميون ١/٤ ذرت بهش ميدم با كمي سيب و حدود ١٠-٢٠ دونه انار ..( ولي فكر كنم انار بهش نميسازه و مدغوعش كمي آبكي ميشه !)

ماكاروني هم ميخوره ؟ من يه دونش رو دادم ترسيد ازش ! از اسباب بازي هم ميترسه و ديگه سمت قفسش نميره ! يه تاب براش گذاشتم با يه كندوي كوچيك درخت ولي ميترسه !

راستي قبلاً كه انگشتم رو با نوكش ميگرفت خيلي فشار نميداد ولي جديداً تا مرز كندن گوشت و ناخن و حتي استخون دست هن پيش رفته !!!!چه كارش كنم ؟!

Sent from my i5
    چی بخوره بد بخت!!!!!!!!!!!!!!!!!
    دوست عزیز ذرت و انار تمام شد ولی حبوبات که تمام نشد,کرفس و کلم بروکلی و سیب و پرتغال و کیوی و خرمالو و فلفل و ..... که تمام نشد.
    این دیگه از اون حرفا بود که آدم از تعجب شاخ در میاره.
    کندو گذاشتید براش؟؟؟؟میشه یک عکس از قفس طوطی به همراه اسباب بازی هاش برامون بزارید؟؟؟
    در روند زندگی طوطی تغییری ایجاد نشده؟؟کاری نکردید که از دستتون عصبی باشه و بخواد گازتون بگیره؟؟؟؟

صفحه 642 از 1238 نخستنخست ... 1425425926236246256266276286296306316326336346356366376386396406416426436446456466476486496506516526536546556566576586596606616927421142 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)