کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط salar M نمایش پست ها
    سلام.
    چنذ تا سوال دیگه هم داشتم.
    1.این کاسکوی من بیشتر موقع ها باهام خوبه ولی بعضی اوقات میخوام سرشو بخارونم یا گاز میگیره یا سریع سرشو میاره بالا و نمیذاره بعضی اوقات هم گاز میره.باید چیکار کنم تا کامل باهام دوست بشه و دیگه
    گاز نگیره؟
    2.اول به کاسکوم حرف زدن یاد بدم یا شیرین کاری؟
    3.چیجوری شیرین کاری هایی مثل رقص یا پرواز رو شونه هام و دست هام یا... بهش یاد بدم؟
    4.چیجوری عادتش بدم فقط تو یه جای مخصوص خرابکاری کته؟

خیلی ممنون.
    سلام دوست عزیز.
    ج 1 : کاسکوی شما هنوز بهتون اطمینان نداره. کاسکو تا زمانی که اطمینان کامل نداشته باشه نمیذاره سرشو بخارونید.
    ج 2 : شیرین کاری وقتی باید یاد بدید که کاسکوتون کامل بهتون اطمینان داشته باشه.
    ج 3 : به این قسمت مراجعه کنید : آموزش ترفند به طوطی سانان
    ج 4 : این کار را من پیشنهاد نمیکنم انجام بدید. چون بعضی اوقات ممکنه پیش بیاد که کاسکوتون جای مخصوصیه و تا بیاد به اون مکان خاص طول بکشه و مشکلاتی براش پیش میاد.
    اما برای آموزش میتونید به این قسمت مراجعه کنید : http://www.parsipet.ir/thread10926.html

موفق باشید

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط salar M نمایش پست ها
    سلام.
    چنذ تا سوال دیگه هم داشتم.
    1.این کاسکوی من بیشتر موقع ها باهام خوبه ولی بعضی اوقات میخوام سرشو بخارونم یا گاز میگیره یا سریع سرشو میاره بالا و نمیذاره بعضی اوقات هم گاز میره.باید چیکار کنم تا کامل باهام دوست بشه و دیگه
    گاز نگیره؟
    2.اول به کاسکوم حرف زدن یاد بدم یا شیرین کاری؟
    3.چیجوری شیرین کاری هایی مثل رقص یا پرواز رو شونه هام و دست هام یا... بهش یاد بدم؟
    4.چیجوری عادتش بدم فقط تو یه جای مخصوص خرابکاری کته؟

خیلی ممنون.
    1= احتمالا توی نوازش سرش دقت نمیکنی. اگر یکم محکم سر کاسکو رو نوازش کنی یا موقع نوازش کردن سر کاسکو , صدایی حرکتی چیزی باشه که پرنده بترسه این رفتار رو نشون میده

2=فرقی نداره بستگی داره پرندت بیشتر حرف زدن دوست داشته باشه یا تریک یاد گرفتن شما با روزی 20 بار گفتن یه کلمه هم میتونی بهش اون کلمه رو یاد بدی پس زمان زیادی برات باقی میمونه تا تریک هم بهش یاد بدی

3= برای پر دادن و نشستنش روی شونت زمان لازمه باید طوطی خیلی اهلی باشه و تمام خونه رو بلد باشه تا موقع پرواز به وسایل نخوره.
    من توی دستم اسباب بازی میگرفتم و فاصله ی دستم رو از پرنده حدودا 20 سانت قرار میدادم تا بیاد روی دستم , به مرور این فاصله رو بیشتر کردم تا مجبور بشه برای رسیدن به اسباب بازیش پرواز کنه البته طوطیم کاربرد کلمه ی بیا رو یاد گرفته بود و این خیلی کمکم میکرد. کلیپ پروازش رو پیدا کنم بهت میدم ببینی .

4= نمیشه تا مدت زیادی روی این موضوع حساب کرد چون کاسکو نمیتونه زیاد خودش رو کنترل کنه مخصوصا وقتی یک دفعه بترسه یا استرس بگیره یا زیاد پرخوری کنه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    لزوما ربطی به دقت کردن و نکردن نداره . کاسکو باهوشه و سخت اطمینان میکنه . فقط زمانی این رفتار رو نشون نمیده که ۱۰۰٪ به شما اطمینان داشته باشه . با توجه به بد بین بودن همیشگی کاسکو ها ، این رفتار خیلی خیلی رایجه . سرشونو میارن پایین و تا میای ناز کنی گاز میگیرن! محبت ، صبر و زمان حلش میکنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15715
    سلام به همگي و تشكر بابت پاسخگوييتون
    يه سوال اوژانسي داشتم، الان چند روزي ميشه كه كاسكوم پرهاي سفيد زير پرهاي اصلي اونايي كه بدنش رو پوشونده ميكنه، و صبح كه بيدار ميشيم خيلي از از اين پرهاي كوچك سفيد رنگ داخل قفس ريخته، اسباب بازي هم داره نه بي محلي بهش كرديم. نه اذيتش كرديم نه شرايط ديگه اي
    ميخواستم بدونم اين به حالت پركني افتاده يا پيش زمينه پركني هست!
    الان من دقيقا بايد چكار كنم؟!
    ممنون ميشم سريع جواب بديد

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrmaysen نمایش پست ها
    يه سوال اوژانسي داشتم، الان چند روزي ميشه كه كاسكوم پرهاي سفيد زير پرهاي اصلي اونايي كه بدنش رو پوشونده ميكنه، و صبح كه بيدار ميشيم خيلي از از اين پرهاي كوچك سفيد رنگ داخل قفس ريخته، اسباب بازي هم داره نه بي محلي بهش كرديم. نه اذيتش كرديم نه شرايط ديگه اي
    مطمعنی خودش پرها رو میکنه؟ کاسکوی پر کن اول پرهای خاکستری رو میکنه بعدش میره سراغ پرهای کرکی.

پرجوی هم داره؟ یعنی پرهای تیکه تیکه شده روی بدنش هست؟(پرخاکستری)

اون پر کرکی ها که بهشون قاصدکی هم میگن معمولا زیاد میریزن . اما اگر کاسکوی شما پرکن بشه درمانش خیلی خیلی سخته.
    چون پرکنی یا پرجوی تنها دلیلش روحی نیست.
    عکس کاسکوت رو بزار

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام. منظورتون از میکنه چیه؟ خودتون دیدید که بکنه؟

من فکر میکنم کاسکوی شما تو پرریزی هست و جای نگرانی نداره

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    سلام
    کاسکو جزو طوطی هاییه که پرهای قاصدکی روزانه تعداد زیادی ازش کنده میشه,اکثرا هم در حین پر آرایی این پرهای قاصدکی که سست شدند کنده میشه و به منقار طوطی میچسبه یا باهاشون بازی میکنه شما احتمالا همین موضوع رو مشاهده کردید که کاملا طبیعیه و اصلا جای نگرانی نداره
    یک موضوع هم در مورد پرکنی وجود داره و اون اینه که وقتی طوطی شروع میکنه به پرکنی پرهای اصلی(همون پرهای خاکستری) رو ددر یک نقطه از بدن میکنه تا زمانی که اون خالی از پر بشه و فقط پرهای قاصدکی بمونه بعد اون نقطه رو گسترش میده

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    سلام به دوستان گلم الان بیشتر از یک ماهه تمرین گرفتن و دنبال کردن خوراکی رو با کاسکوم تمرین میکنم و خارج از قفس هم اصلا نیاوردمش با چوپ نشانگر باهاش تمرینی نداشتم اما تو همین تمرین زیاد بیشرفت کردم و خیلی خب میاد خوراکی ازم میگیره فقط تو بعضی نقطه ها مشکل داره ک بعضی وقتا میاد میگیره بعضی وقتا میترسه نمیگیره تو اون نقطه های مشخص

حالا به نظر شما دوستان وقتش نیس روی دست اوردن باهاش تمرین کنم ؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام به دوستان گلم الان بیشتر از یک ماهه تمرین گرفتن و دنبال کردن خوراکی رو با کاسکوم تمرین میکنم و خارج از قفس هم اصلا نیاوردمش با چوپ نشانگر باهاش تمرینی نداشتم اما تو همین تمرین زیاد بیشرفت کردم و خیلی خب میاد خوراکی ازم میگیره فقط تو بعضی نقطه ها مشکل داره ک بعضی وقتا میاد میگیره بعضی وقتا میترسه نمیگیره تو اون نقطه های مشخص

حالا به نظر شما دوستان وقتش نیس روی دست اوردن باهاش تمرین کنم ؟
    سلام . اون نقطه های مشخص رو دیگه فراموش کنید . با توجه به شناختی که ازش پیدا کردین . تمرین روی دست آوردن یا باید بیرون قفس باشه یا داخل قفس

من پیشنهادم اینه که بیرون از قفس باشه . چون طوطی داخل قفس ممکنه بیشتر از دست شما بترسه چون راه فراری هم نداره .. حالا باز تصمیم با شماست .

اگه خارج از قفس میخواید تمرین کنید فردا صبح غذاشو بردارید . تا ظهر بمونید و بعد در قفس رو باز کنید و اجازه بدین بیاد بیرون ، آروم بهش نزدیک بشید و غذایی که دوست داره رو بهش بدین . سعی کنید لباستون رنگی نباشه که طوطی شما ازش بترسه . همین تمرین دنبال کردن دست رو بیرون قفس هم انجام بدین .. تا کاملا بیرون قفس هم به دست شما اعتماد کنه ... و بعد میتونید تمرین روی دست آوردن رو شروع کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15715
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    مطمعنی خودش پرها رو میکنه؟ کاسکوی پر کن اول پرهای خاکستری رو میکنه بعدش میره سراغ پرهای کرکی.

پرجوی هم داره؟ یعنی پرهای تیکه تیکه شده روی بدنش هست؟(پرخاکستری)

اون پر کرکی ها که بهشون قاصدکی هم میگن معمولا زیاد میریزن . اما اگر کاسکوی شما پرکن بشه درمانش خیلی خیلی سخته.
    چون پرکنی یا پرجوی تنها دلیلش روحی نیست.
    عکس کاسکوت رو بزار
    در واقع اين كاسكو، متعلق به من نيست و من از طرف كسي ديگه صحبت كردم، طبق صحبت هاي ايشون پرجوي نداره ، متاسفانه دسترسي به عكسش هم ندارم ولي فكر ميكنم طبق صحبت هاي دوستان ديگه مشكل حادي نباشه و به پركني نيفتاده!
    بهرحال ممنونم از شما و ساير دوستان

صفحه 1068 از 1238 نخستنخست ... 68568968101810491050105110521053105410551056105710581059106010611062106310641065106610671068106910701071107210731074107510761077107810791080108110821083108410851086108711181168 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)