صفحه 41 از 269 نخستنخست ... 22232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596091141 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 401 به 410 از 2687
    همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    سلام:
    اول از عدم کلر داشتن آب و طی شدن سیکل ازت مطمئنید؟؟؟؟؟
    اگه پاسختون اینکه آب کاملاًکلرزدایی شده و سیکلتون کامله:
    دوست عزیز توی 24 ساعت اولیه این اقدامات رو انجام بدهید اما اگه ماهیتون مشکلاتش بیشتر شد سراغ درمانهای بعدی بروید:امیدوارم ماهیتون تو مرحله ابتدایی بیماری باشه متاسفانه گرفتار انگل آبششی شدید که شدیداً واگیرداره و رفع کردنش طولانی و زمان بر
    1-ماهی که هداستینگه(ظاهراً همین پیجنه هست)ببردیش تو تانک قرنطینه و دما رو بالا نبرید همون 30 خوبه هر 20 لیتر 1 قاشق غذاخوری نمک بدون ید
    2-تانک اصلی یه سیفون سنگین 70 تا 80% رو انجام بدید و به ازای هر 20 لیتر 1 قاشق غذا خوری نمک بدون ید
    کنده شدن پوست ماهی و سفیدی زیر باله های ماهی هم به احتمال زیاد بدلیل وجود انگل هستش که خودشو به اشیا داخل تانک مالیده
    شرایط را فردا گزارش کنید اما برای اطمینان داروهای زیر را به ترتیب اولویت تهیه کنید
    1-سرا مایکاپور
    2-سرا پروتازول و سرا تریمازول
    متاسفانه نمی تونم بگم فرمالین تهیه کنید به دو دلیل:1-ماهیتون رو بدنش زخم داره(سفید شدن و لایه لایه شدن زیر باله اش) و فرمالین نابودش می کنه-2-درمان فرمالین باید در هوای باز باشه چون گاز حاصل از فرمالدئید سرطان زا و سمی و حتماً باید پنجره باز باشه یا در یک مخیط باز انجام بشه
    شما نتیجه نمک زدن به آب رو بفرمائید بنده و دوستان بیشتر راهنمایی می کنیم
    دوست عزیز شما تو پستتون گفتید دوهفته پیش ماهی جدید تو تانک اوردین اما تو وسطهای پست گفتین ماهی معرفی شده جدید به تانک 1 ماهه پیش؟؟؟؟؟پاسخ سوال 3

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11494
    با سلام،ممنون از اینکه پاسخ دادین و راهنمایی کردین
    از طی شدن سیکل ازت و نداشتن کلر مطمئنم،چونکه من دیسکس هام سالم بودن وقتی دیسکس های جدید رو وارد کردم به این مشکل دچار شدند.
    ماهی رو قرنطینه کردم و مقدار نمک لازم رو تو تانک قرنطینه ریختم،خوشبختانه امروز کمی حرکت از خودش نشون داد.
    دیروز که داشتم از تانک اصلی وارد تانک قرنطینه میکردم متوجه شدم پوسته های باله کنده نشده،یک حالت بیرون زدگی گوشت میمونه که تقریبا کرم رنگ ودر باله زیر شکم و مقدار خیلی کمی هم که به سختی دیده میشه در باله بالایی وجود داره .در ثانی من تو اکواریوم هیچ شیء ندارم که بخواد خودشو بماله،نه تنها در ماهی که حالش وخیمه در الباقی ماهی ها هم هیچ نشونه ای مبنی بر مالوندن خودشون ندارن .
    همه ماهی ها بدنشون زخم نشده،فقط همین یک ماهی اینطور شده،الباقی فقط آبششون باز و تند تند نفس میکشن.
    تا الان تقریبا به یک ماهه که آبشش ماهی ها مشکل داره،ولی ماهی که درجا میزنه و باله زیر شکمش مشکل داره حدود دو هفته است

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    10880
    سلام یکی از دیسکسهامیره قایم میشه وقتی من میرم کنار میاد غذا میخوره ویکی دیگه یک جا میمونه واصلا غذا نمیخوره و تنفسش کند شده ولی آبشش هاش سالمه هر دوتاش هم مثل بقیه زیاد رشد نمیکنن دارو هم آزو اندوپارازیت دارم.امروز در کف آکواریوم مدفوع سفید پیدا کردم لطفا راهنمایی کنید.ممنون آرش عزیز من مشکلم از اینجا شروع میشه که نمیدونم به کدام انگل روده ای مبتلاست.ممنون از پاسختون.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    11475
    دوستان یه سوال و مریضی اورژانسی
    دیسکس های من که 4 روزه جدا شون کردم الان یه روزه غذاشون کم شده و در عرض نصف روز رنگ دیسکس نرام بشدت تغییر(پریده و از زرد و نارنجی به قهوه ای تغییر کرده ) لطفا کمکم کنید که چه اتفاقی افتاده و دیسکس نر بعضی اوقات (کم) کنار اکواریوم قایم میشه و حالت مردن میگیره(خیلی کم نفس میکشه ) چش شده؟
    لطفا سریعا کمکم کنید ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمدترک نمایش پست ها
    سلام یکی از دیسکسهامیره قایم میشه وقتی من میرم کنار میاد غذا میخوره ویکی دیگه یک جا میمونه واصلا غذا نمیخوره و تنفسش کند شده ولی آبشش هاش سالمه هر دوتاش هم مثل بقیه زیاد رشد نمیکنن دارو هم آزو اندوپارازیت دارم.امروز در کف آکواریوم مدفوع سفید پیدا کردم لطفا راهنمایی کنید.ممنون آرش عزیز من مشکلم از اینجا شروع میشه که نمیدونم به کدام انگل روده ای مبتلاست.ممنون از پاسختون.
    سلام

تعداد کل دیسکس هاتون چند تاست؟!

یک عکس از نمای کلی تانک دیسکس ها بزارید

نقل قول نوشته اصلی توسط mmraj نمایش پست ها
    دوستان یه سوال و مریضی اورژانسی
    دیسکس های من که 4 روزه جدا شون کردم الان یه روزه غذاشون کم شده و در عرض نصف روز رنگ دیسکس نرام بشدت تغییر(پریده و از زرد و نارنجی به قهوه ای تغییر کرده ) لطفا کمکم کنید که چه اتفاقی افتاده و دیسکس نر بعضی اوقات (کم) کنار اکواریوم قایم میشه و حالت مردن میگیره(خیلی کم نفس میکشه ) چش شده؟
    لطفا سریعا کمکم کنید ممنون
    تغییر جا باعث این اختلاله
    استرس دارن و با جای جدید نتونستن کنار بیان

1.تعداد خیلی کم
    2.عمق کم
    3.محل اشتباه آکواریوم
    4.نور خیلی زیاد
    5.دمای پایین
    6.دمای خیلی بالا
    7.ورود و خروج تور به دفعات
    .....

همه اینا میتونه سبب استرس مدت دار یا موقتی بشه
    هیچ کس مثل خودتون نمیتونه حدس بزنه دلیل استرس کدام یکه چون شما باهاشون بودید و بزرگشون کردید

تنها 2 راه هست

1.برطرف کردن عامل استرس
    2.عادت کردن ماهی به شرایط جدید

دیسکس معمولا راه اول رو بیشتر دوست داره!!

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط matata نمایش پست ها
    با سلام،ممنون از اینکه پاسخ دادین و راهنمایی کردین
    از طی شدن سیکل ازت و نداشتن کلر مطمئنم،چونکه من دیسکس هام سالم بودن وقتی دیسکس های جدید رو وارد کردم به این مشکل دچار شدند.
    ماهی رو قرنطینه کردم و مقدار نمک لازم رو تو تانک قرنطینه ریختم،خوشبختانه امروز کمی حرکت از خودش نشون داد.
    دیروز که داشتم از تانک اصلی وارد تانک قرنطینه میکردم متوجه شدم پوسته های باله کنده نشده،یک حالت بیرون زدگی گوشت میمونه که تقریبا کرم رنگ ودر باله زیر شکم و مقدار خیلی کمی هم که به سختی دیده میشه در باله بالایی وجود داره .در ثانی من تو اکواریوم هیچ شیء ندارم که بخواد خودشو بماله،نه تنها در ماهی که حالش وخیمه در الباقی ماهی ها هم هیچ نشونه ای مبنی بر مالوندن خودشون ندارن .
    همه ماهی ها بدنشون زخم نشده،فقط همین یک ماهی اینطور شده،الباقی فقط آبششون باز و تند تند نفس میکشن.
    تا الان تقریبا به یک ماهه که آبشش ماهی ها مشکل داره،ولی ماهی که درجا میزنه و باله زیر شکمش مشکل داره حدود دو هفته است
    سلام:
    دوست عزیز در خصوص بیرون زدگی از ماهی باید بدقت عکس بذارید تا مشخص بشه عامل باکتریایی ،ویروسی یا عفونت و ....-توی عکسی که گذاشته بودید من تانک خالی ندیدم!!!!!!!
    1-تانک اصلی رو سیفون کردید و دوز نمک اضافه کریدید؟؟؟؟؟تا یک هفته دوره نمک و سیفون 70% رو انجام بدید
    2-در خصوص ماهی توی قرنطینه از سرا مایکاپور استفاده کنید به ازای هر 1 لیتر 1 قطره+هر 20 لیتر یک قاشق غذا خوری نمک بدون ید+سیفون 100 روزانه و تجدید دوز دارو+هوادهی شدید
    3-اگر ماهی های تانک اصلی بعد از یکهفته بازهم مشکل داشتند از سرا مایکاپور استفاده کنید تو تانک اصلی مطابق با دستور بالا(در صورتیکه ماهی هایی از خانواده کف خوارها مثل لوچ،کوریدوراس و ....)از تانک اصلی خارج کنید
    شما تو پیغام خصوصی بمن گفته بودید که از خیلی افراد سوال کردید آیا درمانی هم انجام دادید؟؟؟اگر پاسخ مثبت است نوع درمان رو بفرمائید؟؟؟؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11494
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    سلام:
    دوست عزیز در خصوص بیرون زدگی از ماهی باید بدقت عکس بذارید تا مشخص بشه عامل باکتریایی ،ویروسی یا عفونت و ....-توی عکسی که گذاشته بودید من تانک خالی ندیدم!!!!!!!
    1-تانک اصلی رو سیفون کردید و دوز نمک اضافه کریدید؟؟؟؟؟تا یک هفته دوره نمک و سیفون 70% رو انجام بدید
    2-در خصوص ماهی توی قرنطینه از سرا مایکاپور استفاده کنید به ازای هر 1 لیتر 1 قطره+هر 20 لیتر یک قاشق غذا خوری نمک بدون ید+سیفون 100 روزانه و تجدید دوز دارو+هوادهی شدید
    3-اگر ماهی های تانک اصلی بعد از یکهفته بازهم مشکل داشتند از سرا مایکاپور استفاده کنید تو تانک اصلی مطابق با دستور بالا(در صورتیکه ماهی هایی از خانواده کف خوارها مثل لوچ،کوریدوراس و ....)از تانک اصلی خارج کنید
    شما تو پیغام خصوصی بمن گفته بودید که از خیلی افراد سوال کردید آیا درمانی هم انجام دادید؟؟؟اگر پاسخ مثبت است نوع درمان رو بفرمائید؟؟؟؟
    سلام
    در اولین فرصت عکس خواهم گذاشت.تانکم فقط توش دیسکس و فیلتر اسفنجی و بخاری دارم ،فقط همین.
    تانک اصلی رو سیفون میکنم،ولی دوز نمک رو استفاده نکردم،اگر بعد از یک هفته بخوام از فرمالین استفاده کنم مشکلی داره؟(آخه اونا که رو بدنشون زخم نداره)
    از سیپروفلوکساسین برای درمان بیرون زدگی چشم ماهی دیگم فقط استفاده کردم،اونم تو تانک قرنطینه.

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    سلام:
    دوست عزیز استفاده کردن از فرمالین رو من همیشه تو نقطه آخر درمان قرار میدم برای آخرین راه حل انگل خارجی میدونید چرا بنا به دلائل زیر:
    1-بخار ناشی از فرمالین سمی و سرطان زاست و بیشتر تو سالن پرورش ماهی یا محلی که سر باز است استفاده می کنن و استفاده در منزل خطرناکه
    2-با افزایش دما سمیت ناشی از فرمالین بسیار افزایش می یابد و برای دیسکسی که دمای آبش 29 تا 30 درجه است میزان سمیت فرمالین در این دما بسیار بالاست
    3-در صورت هرگونه زخم(دوست عزیز همه زخمها توسط چشم قابل تشخیص و دیدن نیست)ماهیتون یه لایه سفید شبیه قارچ و کپک رو بدنش میبنده و میره تو کما و خداحافظ
    4-در هنگام استفاده از فرمالین (مخصوصاً تو ساعات اولیه)باید کنار تانک بشینید و در صورت هرگونه رفتار غیر عادی ماهی سریعاً ماهی رو جابجا کنید
    5-فرمالین رو بیشتر دوستان حرفه ای استفاده می کنن(دوست عزیز حمل بر بی ادبی نشه و خدای نکرده نمی خوام اطلاعات شما رو زیر سوال ببرم) تا در صورت بروز کوچکترین مشکلی سریعاً اقدام کنن
    6-فرمالین مثل پرمنگنات یک انگل کش خیلی قویه و شما زمانی از اون استفاده خواهید کرد که ماهیاتون بشدت بیمار شده باشن و انگل پوستی و آبششی تا حد زیادی پیشرفت کرده و به عبارتی راه حل آخره و قطعاً دارای اثرات منفی بعدی بیشتری خواهد بود
    خلاصه بگم درسته که راه حل دارویی که بنده گفتم شاید کمی هزینه بالایی داره مثلاً سرا مایکاپور فکر کنم حدود 20 و پروتازول 25 تا 30 باشه و فرمالین فقط 4500 تومنه اما داروهای مذکور برای کسی که دیسکس داره خیلی کاربرد داره و هم اینکه شما دیگه راه آخر رو اول نرفتید و نگران مسمومیت ماهی توسط فرمالین هم نیستید
    در هر صورت در نهایت تصمیم با خودتان است

1

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    11475
    دوستان دیسکس نرام یکی از باله هاش کار نمیکنه (خیلی کم کار میکنه)جای مفصل بالش هم قرمز شده و غذا هم نمیخوره و همش باباله ی راستش کار میکنه و کج میشه چی شده؟

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mmraj نمایش پست ها
    دوستان دیسکس نرام یکی از باله هاش کار نمیکنه (خیلی کم کار میکنه)جای مفصل بالش هم قرمز شده و غذا هم نمیخوره و همش باباله ی راستش کار میکنه و کج میشه چی شده؟
    سلام دوست عزیز :
    عکس بذارید خیلی بهتر مشخص میشه-تو اولین مرحله سیفون روزانه سنگین+نمک بدون ید به ازای هر 20 لیتر 1 قاشق غذاخوری(تا 3 روز)+دما 32 الی 33
    اما احتمالاً انگل پوستی و اگه نمک کارساز نبود از مایکاپور به ازای هر 1 لیتر 1 قطره تا سه روز

صفحه 41 از 269 نخستنخست ... 22232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596091141 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)