صفحه 12 از 38 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 111 به 120 از 377

موضوع: سامپ

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی.قناری
    شماره عضویت
    7144
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    بله واتر پمپ اسکیمر برایه خودشه و ابو میفرسته داخل محفظه اسکیمر و واترپمپ سامپ هم ابو میفرسته به تانک اصلی
    اکواریوم سیستم هم یه شرکته مثل بقیه شرکتها و وسلیل اکواریوم میسازه و شما هر اسکیمری بخری یه واتر پمپم توشه
    ممنون از راهنمایی هات.به نظر شما این برند اسکیمر رو شما تایید میکنید؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی.قناری
    شماره عضویت
    7144
    من که از مدیا چیزی سرم نمیشه .اگه اساتید کمکم کنن یه سامپ خوب راه بندازم ممنون میشم تا الانش اقا مهدی . اقا رضا خیلی کمکم کردن الانم علی اقا هم نظر دادن.از همه ممنونم

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid.d.s نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی هات.به نظر شما این برند اسکیمر رو شما تایید میکنید؟
    اکواریوم سیستم اسکیمرهایه بسیار خوبی داره و نسبت به قیمتی که داره خیلی گزینه مناسبیه برایه خرید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو _ اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    5913
    دوست عزیز به نظر من مهمترین اصل در راه اندازی اکواریوم اب شور داشتن اطلاعات کافی در این مورد هست شما تاپیکهای انجم اب شور رو مطالعه کنید اطلاعات بسیار خوبی بدست میارین...و هر جا سوالی براتون مطرح شد اساتید کمک میکنن من هم به نوبه خودم از هیچ کمکی دریغ نمیکنم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو _ اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    5913
    مدیا انواع مختلفی داره و برندهای متفاوت از اشناترین اونها برای همه نخودی هست که همون خرده های مرجانهای طبیعی هستش و سیپوراکس و میکرومک که مخصوص اکواریوهای اب شور ساخته شدن و حکم محلی برای تشکیل کلونی باکتریهای بی هوازی رو دارند که این باکتری ها نیتریت به وجود امده در تانکو به نیترات تبدیل میکنن و نیترات به وجود امده توسط گیاهان داخل رف مصرف میشه...
    دوستان و اساتید اگه اشتباهی در گفته هام هست لطفا تصحیح کنن...

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی.قناری
    شماره عضویت
    7144
    کارکردشو می دونم علی جان فقط از مقدار اونها و برندها اطلاعات ندارم.مثلا نمی دونم باید چی کار کنم که مدیای قوی داشته باشم.یا ترتیب قرار گرفتنشو

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    آلبته همه دوستان همه چی گفتن
    شما تو همین 120 هم سامپ دارید و هم رف
    بهترین میتونی نصف سامپ رف و خونه واتر پمپ کنی نصف دیگه سامپ
    4تا خونه برای مدیا واسکیمر قرار بدی

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو _ اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    5913
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid.d.s نمایش پست ها
    کارکردشو می دونم علی جان فقط از مقدار اونها و برندها اطلاعات ندارم.مثلا نمی دونم باید چی کار کنم که مدیای قوی داشته باشم.یا ترتیب قرار گرفتنشو
    سعید جان شما یه نگاهی به این تابیک بنداز http://www.parsipet.ir/forum/f140/%D...%B6%D8%A7-287/
    مقدار استفاده از متریالهای مختلف و برندهای مختلف بستگی به حجم تانک و سامپ شما داره و از همه مهمتر هزینه ای که تصمیم داری برای اینکار اختصاص بدی ...
    مثلا الان یکی از بهترینها ماتریکس سیچم هستش که لیتری اگه گرونتر نشده باشه 55000 تومنه و برای 400 لیتر اب هستش ولی به نظر من بیشتر برای کسانی که محدودیت جا دارن خوبه... و همینطور در کنار برندهای گرون ارزونترش هم هست مثلا همین سرامیکها و سیپورکسهای کیلوی...

خلاصه بگم با نظر من که هرکی هرچقدر که جا داره و هرچقدر که میتونه و دوس داره مدیا داخل سامپ قرار میده من که قانون و قواعد خاصی در این مورد ندیدم ، البته نظر دوستان هم جویا شو که ارجهتر هستش نسبت به نظر من

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    7822

1 كمك جهت ساخت سامپ

باعرض سلام خدمت دوستان عزیز
    من به تازگي در ********** عضو شدم و تو همين مدت كم، از فرومتون استفاده زيادي كردم

ببخشید که یکراست میرم سر اصل مطلب.
    من می خوام یه سامپ درست کنم که شرایط زیر رو داشته باشه: (اين سامپ درواقع يك آكِ بلااستفاده با ابعاد 80*30*40 هست و براي آكواريوم اصلي (آب شيرين) با 400 ليتر آب درنظر گرفته شده)

1. زیر تانک اصلی قرار بگیره
    2. مجبور نباشم کف تانک رو سوراخ کنم که لوله ورودی به سامپ رو نصب کنم
    3. آبی که به سامپ میرود رو از ته تانک بوسيله يك پمپ مکش کند و پس از عبور آب از محفظه هاي سامپ، با يك پمپ به آك برگردد.
    4. با قطع برق تانک سرریز نداشته باشه...! (فكر كنم اگه ورودي آب رو در محفظة اول و ته اون قرار بدم و الياف روش فشرده باشه اين مشكل كه آب بعد از قطع برق همچنان به سامپ بياد حل شه)
    5. درصورت اختلال در عملكرد يكي از پمپ ها، مثلا پمپي كه آب رو به آك برميگردونه، سامپ سرريز نكنه!!!!! (نميدونم چه سيستمي مثلا يك سنسور ارتفاع سنج يا يه طرح ابتكاري.... :-o)
    6. آيا واترپمپ ها درصورتيكه بدون آب كار كنن ميسوزن؟؟ (مثلا اگه سامپ خالي باشه ولي پمپ سامپ كار كنه)

درخواستم از دوستان اینه که برای بهتر شدن این طرح، بنده رو یاری کنند. اگر فکر می کنید که می شود این طرح رو بهتر و مطمئن تر! پیاده کرد، ممنون میشم که من رو مطلع کنید.
    متشکرم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.hamidi نمایش پست ها
    باعرض سلام خدمت دوستان عزیز
    من به تازگي در ********** عضو شدم و تو همين مدت كم، از فرومتون استفاده زيادي كردم

ببخشید که یکراست میرم سر اصل مطلب.
    من می خوام یه سامپ درست کنم که شرایط زیر رو داشته باشه: (اين سامپ درواقع يك آكِ بلااستفاده با ابعاد 80*30*40 هست و براي آكواريوم اصلي (آب شيرين) با 400 ليتر آب درنظر گرفته شده)

1. زیر تانک اصلی قرار بگیره تقریبا اکثر سامپ ها زیر تانک اصلی هستند
    2. مجبور نباشم کف تانک رو سوراخ کنم که لوله ورودی به سامپ رو نصب کنم دوست عزیز بهتره که در این مورد خودت رو گیج نکنی شما دو حالت واسه وارد کردن اب به تانکت داری یکی این که اورفلو بزنی که معایب و مزایای خودش روداره (فکر کنم یه تاپیک در این مورد داریم)و دوم این که شیشه پشتی یا کناری تانک رو سوراخ کنی و اب از اونجا به سامپ سر ریز بشه که من واسه تانک خودم همین کار رو کردم وگرنه راه دیگه ای نیست خیالت راحت
    3. آبی که به سامپ میرود رو از ته تانک بوسيله يك پمپ مکش کند و پس از عبور آب از محفظه هاي سامپ، با يك پمپ به آك برگردد.این روش هم کاربردی نیست و با قطع شدن برق یا خراب شدن واتر پمپ تا قطره اخر اب تانکت میریزه بیرون
    4. با قطع برق تانک سرریز نداشته باشه...! (فكر كنم اگه ورودي آب رو در محفظة اول و ته اون قرار بدم و الياف روش فشرده باشه اين مشكل كه آب بعد از قطع برق همچنان به سامپ بياد حل شه)این سوالت رو خوب متوجه نشدم ولی اب بر اساس سطح شیب داری که داره حرکت میکنه و الیاف داخلش گذاشتن و ته سامپ دن هم مطمئن باش که تاثیری روش نمیزاره
    5. درصورت اختلال در عملكرد يكي از پمپ ها، مثلا پمپي كه آب رو به آك برميگردونه، سامپ سرريز نكنه!!!!! (نميدونم چه سيستمي مثلا يك سنسور ارتفاع سنج يا يه طرح ابتكاري....شما اگه از اورفلو یا لوله برای انتقال اب به تانکت استفاده کنی هیچ وقت سامپت سرریز نمیکنه که بخوای یه رو برای جلوگیری از این کار بسازی
    6. آيا واترپمپ ها درصورتيكه بدون آب كار كنن ميسوزن؟؟ (مثلا اگه سامپ خالي باشه ولي پمپ سامپ كار كنه)بله اگه خشک و بدون اب کار کنن میسوزن

درخواستم از دوستان اینه که برای بهتر شدن این طرح، بنده رو یاری کنند. اگر فکر می کنید که می شود این طرح رو بهتر و مطمئن تر! پیاده کرد، ممنون میشم که من رو مطلع کنید.
    متشکرم
    سلام
    دوست عزیز به پارسی پت خوش اومدی
    جواب ها رو با قرمز نوشتم سعی کن قسمت های مختلف فروم رو مطالعه کنی بازم اگه سوالی داشتی مطرح کن من و بقیه دوستان در خدمت هستیم

صفحه 12 از 38 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)