صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 62
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10375

آکواریوم گیاهی mahdi87gh

سلام به دوستان عزیز
    من اکواریوم شامل چیزای زیر میشه:
    بستر : خاک نتلی
    فیلتر سطلی
    یک لامپ زیر کابینتی سفید و یکی قرمز T5
    سیستم co2 دست ساز
    تانک با طول 100 و عرض 30 و ارتفاع 50
    8 تا ماهی زبرا - 3 تا نئون - دو تا ردلاین
    چند تا گیاه هم گرفتم که اسماشونو درست نمیدونم.

مراحل راه اندازی رو بشکل زیر انجام دادم. بستر رو ریختم و سیستم فیلتراسیون رو وصل کردم و تانک رو پر اب کردم و گذاشتم یک هفته موندش. بعدش 8 تا ماهی زبرا قرمز ریختم و باکتری azoo به آب اضافه کردم و حدود 10 روز موندش. چند تا گیاه گرفتم و کنده و اونها رو اضافه کردم. سیستم co2 رو راه انداختم و غذای گیاه از پلنت سنتر خریدم و به آب اضافه کردم. در زیر میتونید عکسش رو ببینید.
    برای بهتر شدن شرایط تانکم منتظر نظرات شما هستم. مرسی

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    درود به شما

مبارک باشه دوست من برای شروع قشنگ شده

به نکاتی که بچه های با تجربه میگن عمل کنی مطمئنن در آینده خیلی بهتر خواهد شد

1. مقدار نور شما اگه اشتباه نکنم الان 70 وات هستش که برای تانکی با این ابعاد کمی کم هستش نور رو به 100 برسونید حداقل یک سفید دیگه هم بگیری برای شروع خوبه !

2. میزان Co2 دست ساز بسته به نوع دفیوژرتون فعلا با این تعداد گیاه کافیه ولی در آینده که تعداد گیاه ها زیاد شد مطمئنن جواب نمیده

3.کنده سمت راست خیلی بزرگه بهتره که به کنده سمت چب ترکیب بشه و شکلی باهاش درست کنید که اینجوری مثل کوه نباشه یه ترکیب قشنگ تر

4. این تعداد گیاهی که دارین خیلی از هم دورن و جلوه خاصی ندارن و اینکه الویت گیاه های بلند رو رعایت کنید که بعدا که رشد کردن جلوی دید رو نگیره

5. از گیاه هایی استفاده کنید که برای شروع کار مناسب باشن مثل گیاه قرمزتون که به احتمال زیاد با این نور و این Co2 رشدش متوقف میشه !

6. تانک های گیاهی نباید از پشت زمینه پستر گیاهی استفاده کنند ! خیلی سریع عوضش کنید و یه پش زمینه رنگ تیره بزارید !

7. با اینکه نوع کود مایع رو نگفتین ولی مواظب باشین خیلی خیلی کم باید از کود استفاده کنید هرچی که روی محصول هست شما 1/3 اون مقدار رو استفاده کنید

و در آخر هم همانجوری که به همه دوستان میگم هر 2 هفته 1 بار هم عکس از مراحل پیشرفت تانکتون بزارید

موفق باشی

داود

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    سلام دوست عزیز .. تبریک میگم راه اندازی تانکتون رو ..

موفق باشید ..

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10375
    نقل قول نوشته اصلی توسط xmen3000 نمایش پست ها
    درود به شما

مبارک باشه دوست من برای شروع قشنگ شده

به نکاتی که بچه های با تجربه میگن عمل کنی مطمئنن در آینده خیلی بهتر خواهد شد
    lمرسی خیلی ممنون از شما و سایر بچه ها
    1. مقدار نور شما اگه اشتباه نکنم الان 70 وات هستش که برای تانکی با این ابعاد کمی کم هستش نور رو به 100 برسونید حداقل یک سفید دیگه هم بگیری برای شروع خوبه !
    من دو تا زیر کابینتی T5 با طول 90 سانت گرفتم.هر کدوم 20 وات هستش. پرسیدم که 6400 کلوینشو بهم بده و اینا رو بهم داده. بنظرتون نیازه اضافه کنم؟
    3.کنده سمت راست خیلی بزرگه بهتره که به کنده سمت چب ترکیب بشه و شکلی باهاش درست کنید که اینجوری مثل کوه نباشه یه ترکیب قشنگ تر
    اکی اینو سعی میکنم اما قول نمیدم
    4. این تعداد گیاهی که دارین خیلی از هم دورن و جلوه خاصی ندارن و اینکه الویت گیاه های بلند رو رعایت کنید که بعدا که رشد کردن جلوی دید رو نگیره
    در این مورد لطف کنید و یکم بیشتر راهنماییم کنید.چون من گیاه ها رو نمیشناسم و نمیدونم کدوم رو عقب تانک باید بکارم. مرسی

5. از گیاه هایی استفاده کنید که برای شروع کار مناسب باشن مثل گیاه قرمزتون که به احتمال زیاد با این نور و این Co2 رشدش متوقف میشه !
    لطفا چند تا گیاه رو پیشنهاد بدین.

6. تانک های گیاهی نباید از پشت زمینه پستر گیاهی استفاده کنند ! خیلی سریع عوضش کنید و یه پش زمینه رنگ تیره بزارید !
    اکی حتما. ولی میتونم دلیلشو بپرسم؟

7. با اینکه نوع کود مایع رو نگفتین ولی مواظب باشین خیلی خیلی کم باید از کود استفاده کنید هرچی که روی محصول هست شما 1/3 اون مقدار رو استفاده کنید
    روش نوشته FLORINGRO . من طبق دستورش استفاده کردم متاسفانه زودتر مشورت نگرفتم

و در آخر هم همانجوری که به همه دوستان میگم هر 2 هفته 1 بار هم عکس از مراحل پیشرفت تانکتون بزارید
    حتما مرسی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10375
    دوستان دو تا آنجل کوی و یک کت برنز هم اضافه کردم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    دوست عزیز بک گراند طرح دار توی یه اکواریومی که خودش نما و جلوه داره یه کار بیهوده هست ..

معمولا توی تانکهایی که صرفا جهت نگهداری ماهی هست طرح دار استفاده میکنند ..

تمرکز بیننده رو به شدت بهم میزنه ..

و در اخر بی نهایت مصنوعی و زشت هست ..

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10375
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedbm نمایش پست ها
    دوست عزیز بک گراند طرح دار توی یه اکواریومی که خودش نما و جلوه داره یه کار بیهوده هست ..

معمولا توی تانکهایی که صرفا جهت نگهداری ماهی هست طرح دار استفاده میکنند ..

تمرکز بیننده رو به شدت بهم میزنه ..

و در اخر بی نهایت مصنوعی و زشت هست ..
    اکی. مرسی. آقا حامد ممنون میشم اگه لطف کنید و در مورد بقیه سوالاتم هم نظرتون رو بگین

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10375
    سایر دوستان هم نظر بدن خوشحال میشم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi87gh نمایش پست ها
    lمرسی خیلی ممنون از شما و سایر بچه ها

من دو تا زیر کابینتی T5 با طول 90 سانت گرفتم.هر کدوم 20 وات هستش. پرسیدم که 6400 کلوینشو بهم بده و اینا رو بهم داده. بنظرتون نیازه اضافه کنم؟

اکی اینو سعی میکنم اما قول نمیدم

در این مورد لطف کنید و یکم بیشتر راهنماییم کنید.چون من گیاه ها رو نمیشناسم و نمیدونم کدوم رو عقب تانک باید بکارم. مرسی

لطفا چند تا گیاه رو پیشنهاد بدین.

اکی حتما. ولی میتونم دلیلشو بپرسم؟

روش نوشته FLORINGRO . من طبق دستورش استفاده کردم متاسفانه زودتر مشورت نگرفتم

حتما مرسی

ببخشید دیر جوابتون رو دادم

در مورد نور باید بگم که برای الان با این مقدار گیاه کافیه دوست من ولی در ادامه نورتون رو 2برابر کنید !

در مورد گیاه هاتون باید بگم که تمامی گیاه هاتون غیر از گیاه رنگ قرمزتون باید در قسمت عقب تانکتون کار بشه و در قسمت وسط از گیاه هانی با رشد متوسط باید کار کنید

که برای اول کار هم مقاوم باشن مثل گیاه هانی از خانواده جاوا فرن ، آنوبیاس ، اکینودروس و کریپتون کوتوله و آپونوگتون استفاده کنی

توجه داشته باش که در بین گیاهانی که در بالا اسمشون رو گفتم آپونوگتون بعضی از نژاد هاش مناسب برای قسمت وسط تانک هستند مثل appendiculatus که در بازار
    ایران هم موجوده

ولی در کل ما ایرانی ها تابع شرایط بازار هستیم و آخرش اون نژادهایی رو که مدنظرمون هستش رو نمیتونیم بکار ببریم به هر صورت شما گیاه هایی رو که انتخاب میکنید
    بسته به وسعت کارتون و طراحیتون روی تعداد خرید کنید

در مورد پستر هم که حامد عزیز گفتن

در مورد کودتون هم باید بگم که این کود شما فقط نیتروژن مورد نیاز گیاه رو که یکی از مواد مغزی گیاه است رو تامین میکنه !

شما در کنار این کود یا فلورین مولتی برایت ول و یا tracelement شرکت azoo رو بگیرین

تغیرات رو اعمال کنید و 2 هفته دیگه عکس بزارید ببینیم چجوری شده

راستی فعلا از گیاهان کف رو استفاده نکن بخاطر نور و میزان Co2 کم تانکتون

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10375
    خواهش میکنم . اکی مرسی بابت توضیحاتتون.

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)