صفحه 23 از 29 نخستنخست ... 4567891011121314151617181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 221 به 230 از 283

موضوع: ديسكس

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    4714
    با سلام
    دیکسوس هم مثل بقه سیکلیدها میتونه هد داشته باشه و ربطی به نژاد این ماهی نداره من آنجل داشتم که چند برابر این دیسکوسی که عکسشو گذاشتی هد داشته و فقط به شرایط بستگی داره این عکسو من 4-5 سال پیش گرفتم و اگه نژاد بود تا حالا تو ایران اومده بود مطمان باش گذافه گویی کرده
    تو به دیسکوسات برس غذای چرب بشون بده نرهاش همینجوری هد میزنن b-)

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط Meysam Gold نمایش پست ها
    با سلام
    دیکسوس هم مثل بقه سیکلیدها میتونه هد داشته باشه و ربطی به نژاد این ماهی نداره من آنجل داشتم که چند برابر این دیسکوسی که عکسشو گذاشتی هد داشته و فقط به شرایط بستگی داره این عکسو من 4-5 سال پیش گرفتم و اگه نژاد بود تا حالا تو ایران اومده بود مطمان باش گذافه گویی کرده
    تو به دیسکوسات برس غذای چرب بشون بده نرهاش همینجوری هد میزنن b-)
    برامدگی روی سر تقریبا در تمام سیکلیدهای امریکایی اگر تمام شرایط در حد خوب باشه بطور طبیعی صورت می گیره و ربطی به دادن غذای چرب نداره
    غذاهای چرب باعث اختلال در دستگاه گوارش ماهی میشه

از گزینه نقل قول استفاده کنید
    ویرایش توسط shellman2008 : 30th June 2011 در ساعت 03:49 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    3780
    نقل قول نوشته اصلی توسط M_2k2 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان كسي ميدونه به اين ديسكس هايي كه هد دارن چي مي گن اصلا نژادي هست كه بر اين پايه باشه يا به طور اتفاقي اين جوري هستن اخه من از يك بنده خدا شنيدم كه نژاد هايي بر اين پايه هستن به نام رزي حالا اگه كسي ميدونه راهنمايي كنه منو ممنون مي شم

دوست من عکس دیسکسهایی که ارسال کردین مربوط به نژاد و گونه خاصی نیست. از اونجایی که ما معمولا تغذیه مناسب و شرایط خیلی خوبی برای دیسکس هامون فراهم نمیکنیم، دیسکس های ما پیشانی های زاویه دار و حتی فرو رفته ای دارند و اگر شرایط بهتری داشتند تقریبا همین شکلی میشدند. یکی از فاکتورهای دیسکس سالم در مسابقات جهانی دیسکس هم همین پیشانی های قوس دار و گردی کامل دیسکسه.
    البته با تغییرات ژنتیکی دیسکس های با اشکال دیگه هم به دست اومده مثل دیسکس بولداگ که اگر بگردی عکسشو میبینی، ولی همونطور که گفتم این عکس ها مریوط به دیسکس های معمولی هستند.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    دوست عزیز اقا سیف االهی
    با احترام
    دیسکس هد دار وجود داره و ربطی به غذا و این مقولات نداره بحث نژاد هست بنده در حال حاضر یک جفت نرو وماده هد دار دارم که در حال تخم ریزی هستند و به لحاظ ظاهر کاملا با دیسکهایی که در تانکها دیگر دارم متفاوتند.برای پر کردن پیشانی کافیه در هنگام سایز کردن دل به میزان زیاد به دیسکس بدید اونوقت میبینید که چه معجزه ای میکنه! ولی هد نمیزنه پیشانی رو پر میکنه!
    ارادتمند

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    3780
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    دوست عزیز اقا سیف االهی
    با احترام
    دیسکس هد دار وجود داره و ربطی به غذا و این مقولات نداره بحث نژاد هست بنده در حال حاضر یک جفت نرو وماده هد دار دارم که در حال تخم ریزی هستند و به لحاظ ظاهر کاملا با دیسکهایی که در تانکها دیگر دارم متفاوتند.برای پر کردن پیشانی کافیه در هنگام سایز کردن دل به میزان زیاد به دیسکس بدید اونوقت میبینید که چه معجزه ای میکنه! ولی هد نمیزنه پیشانی رو پر میکنه!
    ارادتمند
    با سلام و احترام
    من در یک تانک حدود 1 سال هست که 5 دیسکس دارم. 4 تا از این دیسکس ها همین چیزی که شما هد میفرمایید دارن و فقط یکی که به دلیل بیماری ضعیف شده این هد رو نداره.
    در ضمن اگر عکسهای دیسکس های مسابقات رو نگاه کنید تقریبا همه این هد رو دارند.
    اگر واقعا دیسکس هد دار وجود داره خوشحال میشم عکسهای بهتر و واضحتری بفرستین. با تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ايگوانا-مار-سگ-ديسكس
    شماره عضویت
    3196
    سلام.
    دیسکس در سنین بالا برامدگی روی سر پیدا میکنه که جزو آناتومی اونه. هد در مورد دیسکس زیاد صدق نمیکنه.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط seifollahi نمایش پست ها
    با سلام و احترام
    من در یک تانک حدود 1 سال هست که 5 دیسکس دارم. 4 تا از این دیسکس ها همین چیزی که شما هد میفرمایید دارن و فقط یکی که به دلیل بیماری ضعیف شده این هد رو نداره.
    در ضمن اگر عکسهای دیسکس های مسابقات رو نگاه کنید تقریبا همه این هد رو دارند.
    اگر واقعا دیسکس هد دار وجود داره خوشحال میشم عکسهای بهتر و واضحتری بفرستین. با تشکر
    اطاعت میشه جناب سیف الهی
    در اولین فرصت امرتون رو انجام میدم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    من امروز چند ساعت تحقیق کردم.چیزی به اسم یک نژاد وجود نداره.
    درسته که از نظر ژنتیک احتمال انتقال به لاروها زیاده ولی جفتی رو هم دیدم که لاروهاشون این حالت رو نداشتن.
    پس از نظر علمی این صد در صد نیست که این حالت منتقل بشه.
    در انسان هم دیدید که از نظر ژنتیک به هفت نسل قبل هم بر می گرده. هم فیزیک بدن و هم عارضه ها و نواقص و برخی علایم غیر متعارف. تا حتی خلق و خو.
    این فرم هد در دیسکس یه حالت غیر متعارف توی آناتومی دیسکسه.
    البته ماهی سلیقه ایه. شاید من شیپ ماهیی رو دوست داشته باشم و شخص دیگه ای نپسنده.
    ولی در امتیاز دهی های جهانی هد و پیشانی رو معرفی می کنن که قوس پیشانی انحنایی در راستای گرد بودن کل بدن تا حتی باله های بالا و پایین داشته باشه.
    غذاهای چرب هم که دوستان عنوان می کنن باعث پر شدن پیشانی در کنار پهنای بد میشه.
    اینطور نیست که مثل فلاور در پیشانی جا بگیره و بقیه بدن استاندارد خودش رو داشته باشه. مثل گفتگویی که من و آقا مصطفی در زمینه هد و قابلیت هد زدن توی فلاور داشتیم.
    راجع به سن بالا بیشتر موافقم. در انسان هم دفرمه شدن بعضی از اندام ها رو داریم که تابع شرایط زیادی هست. مثل خمیده شدن کمر و دفرمه شدن انگشتان یا دست و پا.
    پس دنبال نژاد و اسم نژاد خاصی نباشید. اتفاقا بابک هم یه دونه توی عکسهاش دیده بودم که این دفرمگی پیشانیش بسیار زیاد بود.
    سرچ عکسش توی اینترنت زیاد مشکل نیست. ولی چون مطلبش مالزیایی بود و توسط نرم افزار کرک شده ترجمه شد زیاد ارزش پیوست نداشت.
    برای همین ضمیمه اش نکردم و اینا برداشت شخصی خودم بود. اگه عکس بابک رو پیدا کنم حتما آپ می کنم.
    ولی به نظر من لفظی مثل دیسکس هد دار خیلی غریبه آدم نتیجه ای نمیگیره. این 3 ساعت جستجوی من توی سایت های خارجی بود که گفتم شاید بد نباشه با شما عزیزان در میان بگذارم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ايگوانا-مار-سگ-ديسكس
    شماره عضویت
    3196
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    من امروز چند ساعت تحقیق کردم.چیزی به اسم یک نژاد وجود نداره.
    درسته که از نظر ژنتیک احتمال انتقال به لاروها زیاده ولی جفتی رو هم دیدم که لاروهاشون این حالت رو نداشتن.
    پس از نظر علمی این صد در صد نیست که این حالت منتقل بشه.
    در انسان هم دیدید که از نظر ژنتیک به هفت نسل قبل هم بر می گرده. هم فیزیک بدن و هم عارضه ها و نواقص و برخی علایم غیر متعارف. تا حتی خلق و خو.
    این فرم هد در دیسکس یه حالت غیر متعارف توی آناتومی دیسکسه.
    البته ماهی سلیقه ایه. شاید من شیپ ماهیی رو دوست داشته باشم و شخص دیگه ای نپسنده.
    ولی در امتیاز دهی های جهانی هد و پیشانی رو معرفی می کنن که قوس پیشانی انحنایی در راستای گرد بودن کل بدن تا حتی باله های بالا و پایین داشته باشه.
    غذاهای چرب هم که دوستان عنوان می کنن باعث پر شدن پیشانی در کنار پهنای بد میشه.
    اینطور نیست که مثل فلاور در پیشانی جا بگیره و بقیه بدن استاندارد خودش رو داشته باشه. مثل گفتگویی که من و آقا مصطفی در زمینه هد و قابلیت هد زدن توی فلاور داشتیم.
    راجع به سن بالا بیشتر موافقم. در انسان هم دفرمه شدن بعضی از اندام ها رو داریم که تابع شرایط زیادی هست. مثل خمیده شدن کمر و دفرمه شدن انگشتان یا دست و پا.
    پس دنبال نژاد و اسم نژاد خاصی نباشید. اتفاقا بابک هم یه دونه توی عکسهاش دیده بودم که این دفرمگی پیشانیش بسیار زیاد بود.
    سرچ عکسش توی اینترنت زیاد مشکل نیست. ولی چون مطلبش مالزیایی بود و توسط نرم افزار کرک شده ترجمه شد زیاد ارزش پیوست نداشت.
    برای همین ضمیمه اش نکردم و اینا برداشت شخصی خودم بود. اگه عکس بابک رو پیدا کنم حتما آپ می کنم.
    ولی به نظر من لفظی مثل دیسکس هد دار خیلی غریبه آدم نتیجه ای نمیگیره. این 3 ساعت جستجوی من توی سایت های خارجی بود که گفتم شاید بد نباشه با شما عزیزان در میان بگذارم.
    مفید بود. ممنون.
    دیسکس هایی که از نظر ژنتیک مشکل دارن به دلیل متفاوت بودن با کمی تبلیغ گرون تر به فروش میرسن. مثل دیسکس باله بلند. دیسکس بولداگ و و و . اما استاندارد دیسکس از نظر آناتومی مشخصه و تو مسابقات به این فاکتور ها امتیاز داده میشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    3780
    تشکر میکنم از همه دوستانی که با علاقه پیگیر موضوع بودن.

اصولا تغییرات ژنتیکی به دوصورت اتفاق میفته. اصلاح ژنتیکی و جهش ژنتیکی. اصلاح ژنتیکی در چندین نسل، هدفمند و آرام صورت میگیره و در نسل های آینده ثابت میمونه مثل تمام رنگها و پترنهای دیسکس. ولی جهش ژنتیکی فقط در یک نسله و معمولا به نسل یعدی منتقل نمیشه. نمونه های مختلفشو تو ماهی دیدیم.
    اگر این شکل غیر متعارف ماهی در نسل های بعدی تکرار بشه میشه گفت که نوعی اصلاح ژنتیکیه. و میشه اون رو در انواع دیسکس طبقه بندی کرد ولی اگر فقط در یک نسل یاشه احتمالا جهش ژنتیکیه.

صفحه 23 از 29 نخستنخست ... 4567891011121314151617181920212223242526272829 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)