صفحه 37 از 227 نخستنخست ... 18192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555687137 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 361 به 370 از 2261
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط lmatin نمایش پست ها
    با سلام و تشکر فراوان.
    پیشاپیش عذر میخوام که مطلب خیلی طولانیه و وقت باارزشتون رو میگیره طبق دستور خودتون واین که فکر کردم به صورت کتبی راحت تر هستید تا شفاهی روند بیماری و به اصطلاح درمانهایی که انجام دادم رو نوشتم.
    ماهی فلاورم حدود دوماهه که بیماره و بیماریش باگوشه گیری وغذا نخوردن شروع شد ضمنا خیلی هم ترسو شده بود فکر نمی کردم که بیمار باشه بعد از یکی دو روز وجود رگه های سفید و حباب هوا توی مدفوعش شروع شد ویک سوراخ کوچیک توی سرش که با توجه به علائمی که توی سایت خونده بودم احتمال دادم که هگزامیتا گرفته باشه و طبق دستور توی آبش مترونیدازول ریختم و دمای آب روحدود دو درجه بالا بردم (بخاری روی 32 درجه گذاشتم ) و برای هر 10 لیتر یک قاشق مرباخوری نمک اضافه کردم.بعد از دو روز زخم روزی سرش خوب شد و من درمان رو تا آخر طبق دستور انجام دادم. ولی کامل خوب نشد و دوباره مدفوعش سفید و کشدار شد و من درمان رو تکرار کردم که زیاد جواب نداد و دیدم که دهانش باز مونده و بسته نمیشه و حدود یک هفته بود که غذا نخورده بود. عکس و فیلمش روبه ماهی فروشیی که میشناختم نشون دادم وگفت دهانش و اطراف اون که حالت گوشتی داره چرکی شده و به خاطر عفونته که بسته نمیشه و بهم گفت داروی جنرال تونیک رو بزنم که در مورد عفونت های بیرونی و داخلی موثره و دمای آب رو هم پایین بیارم و اونو روی 26 درجه بزارم!!! بعد از چند روز که گذشت و دیدم اصلا خوب نشده از اکواریوم مصطفی سوال کردم که گفتن توی آبش یک روز در میان تا یک هفته استرپتوسین بزنم و گفتن که اون رو از داروخانه انسانی میشه تهیه کرد. داروخانه علی رغم تاکید من روی اسم دارو بجای استرپتوسین بهم اسپکتینومایسین داد و گفت که همون داروئه!!!! اسپکتینو مایسین (2گرم) رو داخل آبش ریختم که فردا صبحش دیدم حالش خیلی بهتر شده و دهانش بسته میشه و شب هم غذا خورد . بعد از اضافه کردن دوز دوم دارو ( پس از سیفون کردن 30 درصد آب) و گذشت یک روز دیدم که روی قسمت زیر سرش حالت تاول مانندی ایجاد شده و من چون هنوز به دارو شک داشتم از اطلاعات دارویی در مورد اون سوال کردم که گفتن این دو دارو کاملا متفاوت هستن و من بلافاصله تا 80 درصد آب رو سیفون کردم. و چون راه دیگه ای به نظرم نمیرسید و هنوز حالت های هگزامیتا رو هم داشت دوباره مترونیدازول اضافه کردم بعد از یکی دو روز که هنوز حالش بد بود دیدم که سرش رو داشت به کف آکواریم میکوبید و هی سرش رو تکون میداد انگار گه چیزی توی حلقش گیر کرده باشه . می دونم که نباید دو دارو رو با هم استفاده کرد ولی چون چاره ای نداشتم به آبش جنرال تونیک هم اضافه کردم که بعد از اون دیگه سرش رو به کف آکواریوم نمیزد ولی حالش خیلی بد بود. چند جا سوال کردم هرکس یه چیزی میگفت و آکواریم مصطفی گفت فقط راه درمانش استرپتوسینه که اصلا گیر نمیومد و بعد از چند روز توی نواب گیر آوردم. کسی که اونو بهم فروخت گفت چون توی آبت داروئه باید هر روز 25 درصد آبت رو سیفون کنی و آب کهنه دقیقا با همون دما بجاش بریزی. این کار رو انجام دادم و بعد از 3 روز استرپتوسین رو به مقدار دو شیشه 500 میلی گرمی همرا با نمک به مقدار یک قاشق غذاخوری برای هر 20 لیتر توی آبش ریختم. ولی فردای اون روز دیدم که روی سرش حالت جوش مانند داره و سرش دوباره سوراخ شده. به آکواریوم مصطفی زنگ زدم و ازشون پرسدم که میتونم به آب همراه با استرپتوسین مترونیدازول بزنم که گفتن میشه و در مورد سرفلاجلول سوال کردم که گفتن اثر داره اگه استفاده کنم. مترونیدازول رو زدم و زخم سرش خوب شد . داروی سرافلاجلول رو پیدا کردم و آبش رو نزدیک به 50 درصد سیفون کردم و طبق دستور اضافه کردم ولی زخم سرش داشت برمیگشت و شکمش هم خیلی ورم داشت و مدفوع سفید و کشدارش هم خوب نشد از ترسم دوباره مترونیدازول زدم (نمیدونستم که میشه اونو با سرا استفاده کرد ولی گفتم یا میمیره یا خوب میشه). الان زخم سرش خوب شده و دیروز دوز دوم سرا رو (بهد از سه روز) همراه با دو عدد قرص مترونیدازول همرا با نمک به مقدار یک قاشق غذاخوری برای هر 20 لیتر استفاده کردم. حال الانش به این صورته که اکثر اوقات روی آب یه گوشه ایستاده بعضی وقت ها شنا میکنه, دهانش دوباره باز مونده, شکمش ورم داره, حدود ده روزه که غذا نخورده و رنگش تیره اس و هدش خوابیده. عکس هاش رو براتون گذاشتم یک دنیا ممنون میشم که کمکم کنید شاید به نظر خیلیا مسخره بیاد از وقتی مریض شده شب و روز ندارم و واقعا دوستش دارم و نسبت بهش احساس مسئولیت میکنم چون فقط بخاطر تجربه کم و دیر سیفون کردن آب باعث شدم که به این روز بیفته. امیدی به خوب شدنش هست؟ فکر میکنم با عوض کردن دارو خیلی بهش ضربه زده باشم ولی تمام اون چیزی بود که از دستم برمیومد عذر میخوام که خیلی طولانی شد و یک دنیا ممنون میشم که راهنماییم کنید.
    با یک دنیا تشکر
    متین

[IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]

قبل از هر چیز ، عکس ها رو بد و اشتباه آپلود کردید

لطفا اینجا رو مطالعه کنید :

http://www.parsipet.ir/thread13094.html

در ضمن ماهی شما 2 ماهه که بیماره و دیگه شانس زیادی برای زنده موندن نداره ای کاش زود تر به فکر می افتادید

درمان زیر به شما پیشنهاد میکنم :

1.سیپروفلوکساسین با دوز 250 میلیگرم هر 30 لیتر
    2.مترونیدازول با دوز 250 میلیگرم هر 20 لیتر
    3.نمک با میزان یک قاشق غذا خوری برای هر 30 لیتر

7 روز پیاپی هر 24 ساعت یک بار آب رو 100% با آب بدون کلر و همدما تعویض کنید و این دارو ها رو به میزان روز اول بزنید

دمای آب هم روی 30 باشه

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی گوشتخوار
    شماره عضویت
    4669
    از لطفتون ممنونم. سربلند و بهروز باشید.
    متین

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی گوشتخوار
    شماره عضویت
    4669
    با سلام دوباره خدمت آقای آژیده

درمانی که فرموده بودید رو انجام دادم. بارقه هایی از امید ته دلم رو روشن کرده هرچند سعی میکنم زیاد به خودم امیدواری ندم که اگه اتفاقی افتاد برام قابل هضم باشه. حالش خیلی بهتر شده کمابیش دور آکواریوم شنا میکنه و به من که میرم پیشش واکنش نشون میده و میاد طرفم. ورم شکمش خوابیده و دیده اون مدفوع سفید کشدار رو نداره یکی دوبار مدفوعش رو دیدم که حالت سبز رنگ داشت!!!
    الان مشکل دو چیزه که یک دنیا ممنون میشم اگه هرچه زودتر راهنماییم کنید:

1- حالت دهانش هنوز خوب نشده و پرده های داخل دهانش به هم نمیرسن به همین دلیله که با این که میاد به طرفم و روی آب رو نگاه میکنه نمیتونه غذا بخوره برای این حالت دهانش کار دیگه ای میشه کرد که خوب بشه؟ واین که به نظر شماه شما الان توی دوره درمان غذا دادن کار درستی هست یا نه ؟؟ ( با توجه به این که خیلی وقته چیزی نخورده)

2- از دیشب یک نقطه یک میلی متری سفید پفکی روی هدش اونجایی که به پیشونیش چسبیده پیدا شده (با این که مقدار مترونیدازولی رو که زدم کمی بیش از دوزی بوده که شما دستور داده بودید), برای اون میشه کاری کرد؟ میشه به داروهایی که فرمودید سرافلاجلول رو هم اضافه کنم؟ یا با هم دیگه نمیشن؟؟

راستی یک مورد از درمان رو نتونستم انجام بدم بجز بار اول و اون هم تعویض صد در صد آب بود. چون خیلی ضعیف شده بود و استرس بدترش میکرد دفعه اول که گذاشتمش توی یه ظرف که آکواریمش رو کاملا خالی کنم همش برعکس میشد و تکون میخورد انگار گه داره جون میده و آب رو میریخت بیرون و آخر سر هم روی آب افقی شد و خیلی سخت نفش میکشید فکر کردم دیگه مرد به همین دلیل از 30 لیتر آب بیشتر از 25 لیترشو توی دو دفعه بعد سیفون نکردم, آیا مشکل همین جاست؟؟؟

2 تا عکس گذاشتم ببخشید که زیاد خوب نیستن آخه همش شنا میکرد و ثابت یک جا نمی ایستاد که بشه عکس بهتری گرفت.

بی صبرانه منتظر کمک و راهنماییتون هستم

ارادتمند
    متین

2
    ویرایش توسط بابک آژیده : 25th October 2012 در ساعت 02:56 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

به هیچ عنوان به فلاورهورن بیمار در حال درمان غذا ندید

نگران هم نباشید ماهی شما غذا خوردن درا ین وضعیت براش خطرناکه و ضررش بیش از منفعتشه...

درمان رو 10 روز سر ساعت و مو به مو انجام بدید

حتما قبل از اضافه کردن دوز جدید 100% سیفون کنید

با تشکر

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی_قناری
    شماره عضویت
    8772

3

سلام .وقت بخیر خوشحال میشم نظرتون رو درباره ماهیم بدونم

دوهفته بعد

یک ماه بعد

دو ماه بعد

با تشکر rooham64

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    ماهی تون کیفیت خوبی نداره و هر چی داشته رو کرده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی گوشتخوار
    شماره عضویت
    4669
    آقای آژیده دوباره سلام
    یک دنیا ممنون بخاطر راهنمایی های سودمندتون. عذز میخوام که پشت سر هم سوال میکنم و مزاحم میشم .
    درمان رو دقیقا همونطوری که فرموده بودید و همراه با سیفون صد در صد آب انجام دادم. از زخم سر خبری نیست ولی
    الان دو روزه که شکمش ورم داره و اون مدفوع سبز که کما بیش کشدار شده ادامه داره. عفونته نه؟
    دهانش هم همونطوریه بهتر نشده.
    کاری هست که بشه انجام داد؟؟ یا فقط صبر کنم و گریه.........

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط lmatin نمایش پست ها
    آقای آژیده دوباره سلام
    یک دنیا ممنون بخاطر راهنمایی های سودمندتون. عذز میخوام که پشت سر هم سوال میکنم و مزاحم میشم .
    درمان رو دقیقا همونطوری که فرموده بودید و همراه با سیفون صد در صد آب انجام دادم. از زخم سر خبری نیست ولی
    الان دو روزه که شکمش ورم داره و اون مدفوع سبز که کما بیش کشدار شده ادامه داره. عفونته نه؟
    دهانش هم همونطوریه بهتر نشده.
    کاری هست که بشه انجام داد؟؟ یا فقط صبر کنم و گریه.........
    سلام

از داروخانه داکسی سایکلین بخرید و برای ورم شکمش با این میزان استفاده کنید

250 میلی گرم به ازای هر 30 لیتر

اگر تا روز سوم تاثیر مثبتی روی ورم شکم ماهی گذاشت درمان رو تا 7 روز ادامه بدید و قبل از هر بار 100% سیفون کنید

در غیر این صورت مجددا اعلام کنید تو تاپیک
    امیدوارم بهتر بشه

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی گوشتخوار
    شماره عضویت
    4669
    سلام , دنیا دنیا ممنونم بخاطر راهنمایی و لطفتون.
    راستشو بخوایین خیلی نگران بودم که بگید دیگه درمانی وجود نداره.
    نمیدونید چقدر خوشحال شدم بخاطر درمان جدید فقط یه سوال :
    داکسی سایکلین رو تنها استفاده کنم یا همراه با داروهای قبلی که
    فرموده بودید اضافه کنم ؟؟؟

خیلی خیلی ممنونم بخاطر لطفت و کمک های بی دریغتون
    نمیدونید چقدر دوستش دارم فقط کارم شده گریه

با تشکر و امتنان قلبی
    متین

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی گوشتخوار
    شماره عضویت
    4669
    دوباره سلام خدمتتون ,
    گویا کامنت من رو هنوز ندیدید و چون نوبت تعویض آب و داروهاش بود و باید تصمیم میگرفتم
    منم داکسی سایکلین رو به بقیه داروها اضافه کردم. فقط قبلش از اطلاعات دارویی در مورد تداخلشون سوال کردم
    که گفت مشکلی ندارن (امیدوارم سیستم فیزیولوژیک انسان و ماهی در این مورد متفاوت نباشن).

بی صبرانه منتظر راهنماییتون هستم, یه مورد دیگه داکسی سایکلین به نور واکنش میده؟
    باید آکواریومش رو تاریک کنم ؟

ممنون ومنون وممنون

متین

صفحه 37 از 227 نخستنخست ... 18192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555687137 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)