صفحه 46 از 150 نخستنخست ... 27282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646596146 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 451 به 460 از 1493
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    هیچ کاری نمیتونید بکنید جز اینکه بکنیدش تو قفس و روش رو با یه پارچه تیره بپوشونیدکه صبح نور نفوذ نکنه به داخلش
    اگر حاده خوب چرا اصرار دارید بیرون از قفس باشه؟!
    در حقیقت ما اصرار نداریم بیرون باشه، گفتم که خودش اصلا دوست نداره توی قفس باشه و همش میاد بیرون روی قفس میشینه. اگر هم تمام درهارو ببندیم و برفرض پارچه بکشیم روش، دائم بالا پایین میره و اخرش هم نمیخوابه. ضمن اینکه اگر توی قفس هم باشه (والبته بدون روکش) باز صبح ها جیغ و دادش به راه هست.
    علت این جیغ هاش چیه؟ چیکار باید کرد؟
    ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط میترا نمایش پست ها
    در حقیقت ما اصرار نداریم بیرون باشه، گفتم که خودش اصلا دوست نداره توی قفس باشه و همش میاد بیرون روی قفس میشینه. اگر هم تمام درهارو ببندیم و برفرض پارچه بکشیم روش، دائم بالا پایین میره و اخرش هم نمیخوابه. ضمن اینکه اگر توی قفس هم باشه (والبته بدون روکش) باز صبح ها جیغ و دادش به راه هست.
    علت این جیغ هاش چیه؟ چیکار باید کرد؟
    ممنون

شب داخل قفس بکنیدش و روش رو هم بپوشونید...ممکنه اولش بی تابی کنه و از در و دیوار قفس بالا بره ولی در نهایت میخوابه
    در ضمن چاره ای نیست و باید عادتش بدید و گرنه به مشکل میخورید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطي
    شماره عضویت
    8123
    ممنون آقا بابک
    این طوطی من نیمه رام هست یعنی جیغ جیغ نداره روی دست اومدنو بلد بود اما بهم اعتماد نداشت حالا کم کم داره میاد روی دستم اما خیلی بدقلقه به قفسش خیلی حساسه دست میره سمت قفسش حمله میکنه فقط وقتی ببینه غذا تو دستمه کاری نداره میخواستم ببینم از الان به بعد چه تمرینی مفیده باهاش بکنم که رام تر بشه؟درضمن همه چی راحت از دستم می گیره چه توی قفس چه روی قفس جدیدا کم کم داره وقتی میاد رو شونم هم یه کم میگیره راستی عادت گازگرفتنم از سرش نیفتاده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطي
    شماره عضویت
    8123
    سلام دوستان کمک فوری میخوام شاه طوطی من حدود پنج شش روزه پرریزی گرفته نمی دونم طبیعی هست یا بیماریه کلی پر توی قفس و دور و برش می ریزه احساس می کنم خیلیم بیحوصله وبداخلاقه تا همین سه چهار ساعت پیش تا دست می رفت سمتش حمله می کرد اما سه چهار ساعته می ذاره نازشم بکنم هیچی ام از دستم نمیگیره بخوره چیکارکنم دارم از غصه دق می کنم تو روخدا هرکی می دونه کمکم کنه آدرس وشماره دکتر خوبم دارین بهم بدین

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط nana91 نمایش پست ها
    ممنون آقا بابک
    این طوطی من نیمه رام هست یعنی جیغ جیغ نداره روی دست اومدنو بلد بود اما بهم اعتماد نداشت حالا کم کم داره میاد روی دستم اما خیلی بدقلقه به قفسش خیلی حساسه دست میره سمت قفسش حمله میکنه فقط وقتی ببینه غذا تو دستمه کاری نداره میخواستم ببینم از الان به بعد چه تمرینی مفیده باهاش بکنم که رام تر بشه؟درضمن همه چی راحت از دستم می گیره چه توی قفس چه روی قفس جدیدا کم کم داره وقتی میاد رو شونم هم یه کم میگیره راستی عادت گازگرفتنم از سرش نیفتاده
    سلام . طوطی ها معمولا قفس رو قلمرو خودشون می دونن پس اگه دوست نداره دست شما به قفس نزدیک شه یه رفتار طبیعیه . بهتره تمرینات رو دور از قفس انجام بدی . تا وقتی کاملا به شما اعتماد نکرده باید با همین غذا بری سمتش . باید بدونه که دست شما هروقت میره سمتش ، به غذایی که دوست داره میرسه .این تاپیک رو بخون :

آموزش تصویری روی دست آوردن طوطی

سلام دوستان کمک فوری میخوام شاه طوطی من حدود پنج شش روزه پرریزی گرفته نمی دونم طبیعی هست یا بیماریه کلی پر توی قفس و دور و برش می ریزه احساس می کنم خیلیم بیحوصله وبداخلاقه تا همین سه چهار ساعت پیش تا دست می رفت سمتش حمله می کرد اما سه چهار ساعته می ذاره نازشم بکنم هیچی ام از دستم نمیگیره بخوره چیکارکنم دارم از غصه دق می کنم تو روخدا هرکی می دونه کمکم کنه آدرس وشماره دکتر خوبم دارین بهم بدین
    اگر پراش با ریشه هست احتمالا تو لکه که طبیعیه و مشکلی نداره . تو این دوران بی حوصله و بد اخلاق هم میشن اکثر طوطی ها . خودش تو افتادن پر نقشی نداره . یه امروز رو خوب نگاش کن . ببین اگه پراش خودشون می ریزه یا با یه پرآرایی ساده میوفته و پرا با ریشه هست . پس تو لکه .

اگه می خوای مطمئن شی ببرش پیش دکتر برهانی کیا ، بیمارستان کامرانیه . تلفن : 2151

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطي
    شماره عضویت
    8123
    مرسی سپیده جون خیالم یکم راحت شد چون پراش خود بخود و باپرآرایی می ریزه وبا ریشه هم هست الانم بعد دوسه ساعت دوباره ازم غذاگرفت تو این دوران تغذیش باید چجوری باشه؟من تاحالا که دوماهه خریدمش بهش هیچ قطره و مکمل غذایی ندادم اما همه جوره به تغذیش می رسم گندم خیس کرده که نرم شده بهش میدم هویج وسیب وسبزیجاتم میدم گردو نمیخوره توآجیل ها فقط تخمه می خوره وپسته که بهش میدم چیز دیگه ای لازمه بهش بدم؟یا تو دوران پرریزیش قطره ای مکملی چیزی لازمه؟درضمن احساس میکنم لاغرم شده که احتمالا بخاطر کم شدن پرهاشه اما همه چیش طبیعیه چشماشو پاهاشو دستشوئیش طبیعیه اشتهاشم طبیعیه فقط یکم بدخلقه

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    مرسی سپیده جون خیالم یکم راحت شد چون پراش خود بخود و باپرآرایی می ریزه وبا ریشه هم هست الانم بعد دوسه ساعت دوباره ازم غذاگرفت تو این دوران تغذیش باید چجوری باشه؟من تاحالا که دوماهه خریدمش بهش هیچ قطره و مکمل غذایی ندادم اما همه جوره به تغذیش می رسم گندم خیس کرده که نرم شده بهش میدم هویج وسیب وسبزیجاتم میدم گردو نمیخوره توآجیل ها فقط تخمه می خوره وپسته که بهش میدم چیز دیگه ای لازمه بهش بدم؟یا تو دوران پرریزیش قطره ای مکملی چیزی لازمه؟درضمن احساس میکنم لاغرم شده که احتمالا بخاطر کم شدن پرهاشه اما همه چیش طبیعیه چشماشو پاهاشو دستشوئیش طبیعیه اشتهاشم طبیعیه فقط یکم بدخلقه
    تو این دوره باید کلسیم بدنش تامین بشه حالا چه از غذاهای طبیعی مثل کلم بروکلی، کرفس، گردو و اینجور مواد چه از طریق قطره کلسیم مخصوص پرندگان، کف دریا هم یا از پرنده فروشی ها یا از عطاری براش تهیه کنید. هویج سیب و گندمخیلی خوبه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطي
    شماره عضویت
    8123
    مرسی نفیسه عزیز تو این دوسه ساعته ازشدت نگرانی آروم وقرار نداشتم همش ازاین سایت به اون سایت سر زدم پس بنظر شما تو لک رفتن طبیعیه؟می ترسم ببرمش پیش دامپزشک و چیزیش نباشه الکی یه آمپولی بهش بزنن بدتر شه
    یعنی قطره کلسیم مخصوص پرندگان واسش بگیرم و درکنارش موادغذایی که گفتین بهش بدم خوبه؟قطره کلسیم رو چطوری و به چه میزان باید بهش داد؟مولتی ویتامین هم لازمه؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    مرسی نفیسه عزیز تو این دوسه ساعته ازشدت نگرانی آروم وقرار نداشتم همش ازاین سایت به اون سایت سر زدم پس بنظر شما تو لک رفتن طبیعیه؟می ترسم ببرمش پیش دامپزشک و چیزیش نباشه الکی یه آمپولی بهش بزنن بدتر شه
    یعنی قطره کلسیم مخصوص پرندگان واسش بگیرم و درکنارش موادغذایی که گفتین بهش بدم خوبه؟قطره کلسیم رو چطوری و به چه میزان باید بهش داد؟مولتی ویتامین هم لازمه؟

بله الان فصلیه که تو لک میرن بعضی طوطی ها . نگران نباشید

اگر از مواد طبیعی میخوره نیازی به قطره کلسیم نیست. مولتی ویتامین هم خوبه ولی نحوه مصرفش رو روی خود بسته نوشته.

باید در ظرف آبش بریزید و 7-8 ساعت بعد آبش رو عوض کنید و آب تمیز و تازه براش بگذارید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطي
    شماره عضویت
    8123
    مرسی نفیسه جون خیلی لطف میکنید با حوصله پاسخمو میدین آخه تاحالا تجربه نگهداری از طوطی رو نداشتم واسه همینه که خیلی نگرانشم میترسم در نگهداریش کوتاهی کنم
    خداروشکراز دیروزغروب تاحالا پرریزیش قطع شده حال وحوصلشم بهترشده معمولا دوره پرریزی چقد طول میکشه؟راستی غیر از آووکادو هرمیوه دیگه ای میشه به طوطی ها داد؟این طوطی من گیلاس و هندوانه وپرتقال خیلی دوس داره ولی لب به حبوبات نمیزنه تا می بینه فرار میکنه حتی قاطی گندم کردم قاطی شوید کردم خلاصههرجوره بهش دادم حتی به میزان خیلی کمشم نمیخوره

صفحه 46 از 150 نخستنخست ... 27282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646596146 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)