صفحه 34 از 150 نخستنخست ... 15161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525384134 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 331 به 340 از 1493
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    سلام
    من تازه عضو شدم، خیلی از سایتتون خوشم اومد خیلی جامعه
    من دیشب یک شاه طوطی خریدم فروشنده گفت حدود 8-9 ماهشه (گفت قطعا زیر یکساله) و نر هم هست
    دیشب که خیلی ساکت بود و گاز هم نمی گرفت، حالا باز امروز صبح یه جیغی زد. تو همین مدت هم خیلی کم غذا خورده. راستش نگران شدم چون دیده بودم شاه طوطی وقتی غریبه میبینه چشماشو خیلی ریز میکنه و گاز میگیره ولی این اصلا اینطوری نیست.
    توروخدا راهنمائیم کنین،*سالمه؟مشکل نداره؟ حالا عکسشم میگیرم و میزارم
    ممنون

خواهشا یکی جواب منو بده دارم سکته میکنم، چون قبلا هم یه ملنگو داشتم که ناگهانی مرد الان خیلی نگرانم
    لطفاااااااااا
    ویرایش توسط HONEY : 18th February 2012 در ساعت 07:13 PM

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط میترا نمایش پست ها
    سلام
    من تازه عضو شدم، خیلی از سایتتون خوشم اومد خیلی جامعه
    من دیشب یک شاه طوطی خریدم فروشنده گفت حدود 8-9 ماهشه (گفت قطعا زیر یکساله) و نر هم هست
    دیشب که خیلی ساکت بود و گاز هم نمی گرفت، حالا باز امروز صبح یه جیغی زد. تو همین مدت هم خیلی کم غذا خورده. راستش نگران شدم چون دیده بودم شاه طوطی وقتی غریبه میبینه چشماشو خیلی ریز میکنه و گاز میگیره ولی این اصلا اینطوری نیست.
    توروخدا راهنمائیم کنین،*سالمه؟مشکل نداره؟ حالا عکسشم میگیرم و میزارم
    ممنون
    سلام
    خوش اومدید

اینهایی که میگید خیلی طبیعیه

چون تازه وارد محیط جدید شده و احساس غریبی میکنه کم غذا . کم تحرک و کم صدا هست

در مورد رام بودنش چیزی نگفتید رامه یا وحشی؟ البته به نظر نمیاد وحشی باشه. یکم بیشتر از رفتارش توضیح بدید. خودشو به در و دیوار نمیزنه وقتی میرید سمتش؟

برای آرامشش تا 15 روز اول فقط برای تعویض آب و غذا و نظافت قفس برید سراغش و هیچ کار دیگه ای باهاش نباشه

ارتفاعش از زمین حدود 90 سانت باشه و جایی باشه که از دور فقط شما رو ببینه تا آروم آروم با محیط آشنا بشه

توی این سن احتمال مرگ و میر خیلی پایینه نگران نباشید

عکس هم بگذارید ممنون میشم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام
    خوش اومدید

اینهایی که میگید خیلی طبیعیه

چون تازه وارد محیط جدید شده و احساس غریبی میکنه کم غذا . کم تحرک و کم صدا هست

در مورد رام بودنش چیزی نگفتید رامه یا وحشی؟ البته به نظر نمیاد وحشی باشه. یکم بیشتر از رفتارش توضیح بدید. خودشو به در و دیوار نمیزنه وقتی میرید سمتش؟

برای آرامشش تا 15 روز اول فقط برای تعویض آب و غذا و نظافت قفس برید سراغش و هیچ کار دیگه ای باهاش نباشه

ارتفاعش از زمین حدود 90 سانت باشه و جایی باشه که از دور فقط شما رو ببینه تا آروم آروم با محیط آشنا بشه

توی این سن احتمال مرگ و میر خیلی پایینه نگران نباشید

عکس هم بگذارید ممنون میشم

راستش فروشنده می گفت وحشی نیست، یعنی چون از جوجه گی بزرگش کردن تا الان و بعد به مغازه فروختنش وحشی نیست.
    وقتی میرم طرفش خودشو به درودیوار نمیزنه فقط میره رو سقف و دوباره میاد روی میله و هی تکرار میکنه
    راستی در بالایی قفسو که باز میکنم میاد بیرون واسه خودش راه میره، درش باز باشه خوبه یا نه؟عیب نداره بیرون بیاد؟
    اشکال نداره که از کسی نمیترسه؟ (همون چشم ریز کردنو و اینا)
    باشه حتما عکسشو میگیرم. چه جوری باید عکسو اپلود کنم؟
    ممنون از راهنمائیتون

در ضمن میشه لطفا بگید یه همچین طوطی ای چند می ارزه؟
    میخوام ببینم زیادی گرون خریدم یا نه!:smile-new:

الو سلام !!!!!!!!
    کسی نیست!؟!؟!
    ویرایش توسط HONEY : 18th February 2012 در ساعت 07:15 PM دلیل: ترکیب پست

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    راستش فروشنده می گفت وحشی نیست، یعنی چون از جوجه گی بزرگش کردن تا الان و بعد به مغازه فروختنش وحشی نیست.
    وقتی میرم طرفش خودشو به درودیوار نمیزنه فقط میره رو سقف و دوباره میاد روی میله و هی تکرار میکنه
    راستی در بالایی قفسو که باز میکنم میاد بیرون واسه خودش راه میره، درش باز باشه خوبه یا نه؟عیب نداره بیرون بیاد؟
    ممنون از راهنمائیتون

الو سلام !!!!!!!!
    کسی نیست!؟!؟!
    سلام دوست عزیز
    شما به حرف نفیسه جون گوش کنید ، چون همینطور که ایشون گفتن این رفتارها طبیعیه چون وارد محیط جدید شده و پیش افراد جدیده و باید به مرور به شما اطمینان کنه.
    دور زدن و رفتن روی سقف قفس وقتی که نزدیکش میشید از روی ترس هست ، همونطور که نفیسه جون گفتن تا 15 روز کاری به کارش نداشته باشید به غیر از اب و غذا و ... اما میتونید با فاصله ایی که نترسه پیشش بشینید و باهاش صحبت کنید.
    در قفس رو خیلی زود باز کردید فعلا اینکار رو نکنید تا طوطیتون با محیط اشنا بشه. شاه پرهاش کوتاه شد؟
    همینکه دور قفس میچرخه وقتی نزدیک میشید یعنی میترسه ، هر طوطی یه جور ترسش رو ابراز میکنه حتما نباید به چشماش توجه کنید ، ریز و درشت کردنه چشم هم صرفا از روی ترس نیست بیشتر مواقع این ریز و درشت شدن چشم نشونه توجه طوطی به مساله خاصی هست .
    اینم طریقه اپلود عکس
    http://www.parsipet.ir/forum/f196/آم...848/#post49010

شما طوطیتون رو چند خریدید؟ ما که نه دیدیمش نه میدونم چند وقتشه ( چون به حرف فروشنده نمیشه اطمینان کرد) ؟
    دوست عزیزم اینجا هر کسی جواب سوال شما رو بدونه و اگر باشه جواب سوال شما رو میده ، لطفا پست های پشت هم ندید و اگر خواستید مطلبی به پستتون اضافه کنید از ویرایش استفاده کنید.
    این تاپیک رو هم بخونید.
    http://www.parsipet.ir/forum/f496/هن...یم-؟-7052/
    ممنون و موفق باشید.
    ویرایش توسط HONEY : 18th February 2012 در ساعت 07:32 PM

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    ممنون از راهنمائیتون

الو سلام !!!!!!!!
    کسی نیست!؟!؟!

عزیز جان پست پشت سر هم نده لطفا همون پست اصلیت کفایت میکنه اگر کسی جواب سوالتون رو بدونه حتما جواب میده

اینی که میگید نمیترسه خوبه ولی شما همون 2هفته رو بهش فرصت بده. نیارش بیرون . سروکله نزن باهاش

بعد هم که عادت کرد باید ساعات محدودی بیرون از قفس باشه نه کل روز رو . حدود 3-4-5 ساعت

شب هم باید 10-12 ساعت بخوابه

راستش من خیلی تو قیمت و اینا نیستم ولی دور و بره 300-350 باید باشه

اینم لینک برای آپلود عکس

البته اولش بجای ورود باید ثبت نام رو بزنید و با همین اسم کاربری الانتون ثبت نام کنید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    مرسی
    من 275 خریدم از مرکز فروش پرندگان زینتی
    اگه توضیح بیشتری داده بودم چون خانم نفیسه گفته بود بیشتر در مورد رفتارش بگم و اگه عجله دارم به خاطر اینه که سر کارم و خیلی نمی تونم پشت سر هم سر بزنم
    راستی پرهاش کوتاه شده ولی ناخن و نوکش نه - سنش هم فکر کنم درست گفته که زیر یکساله چون هنوز طوقش کامل نشده و خیلی کمرنگه (من شنیدم بعد از 13 ماهگی طوقشون کامل میشه، درسته؟)
    به هر حال ممنون

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    مرسی
    من 275 خریدم از مرکز فروش پرندگان زینتی
    اگه توضیح بیشتری داده بودم چون خانم نفیسه گفته بود بیشتر در مورد رفتارش بگم و اگه عجله دارم به خاطر اینه که سر کارم و خیلی نمی تونم پشت سر هم سر بزنم
    راستی پرهاش کوتاه شده ولی ناخن و نوکش نه - سنش هم فکر کنم درست گفته که زیر یکساله چون هنوز طوقش کامل نشده و خیلی کمرنگه (من شنیدم بعد از 13 ماهگی طوقشون کامل میشه، درسته؟)
    به هر حال ممنون

lاولا تشکر میکنم که اینقدر هوای این کوچولو رو داری

بعدم اینکه گفتم پست پشت سرهم نزنید منظور اون پستهایی بود که شما مجدد زده بودید و درخواست جواب کرده بودید وگرنه شما هزارتا سوالم که داشته باشید و باخوندن تاپیک به جوابشون نرسیدید هم بپرسید همه کمکتون میکنن و هیچ کس هم اعتراضی نمیکنه
    به هیچ وجه لازم نیست نوکش کوتاه بشه فقط براش اسباب بازی جویدنی بگذارید
    ناخنهاشم در صورتی که چوب زیر پاش مناسب باشه خیلی نیازی به کوتاهی نداره

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    سلام
    شاه طوطی جوجه الان در حدود 250 هست اگر طوطی شما دستی بود ارزش بیشتری داشت ولی این طوطی ( که البته با دیدن عکس سنش معلوم حواهد شد) قیمت پایینتری دارد. ولی بهش دیگه فکر نکنید دیگه خریدید و از داشتنش لذت ببرید . نفیسه خانم بصورت جامع راهنمایی فرمودند

همکار قدیمی(ناظر کل)

نوع حیوان خانگی
    2 شاه طوطی
    شماره عضویت
    3523
    سلام میترا جان ... تبریک میگم بخاطر ورود طوطیت

شاه طوطی من نره و 200 خریدمش ( فکر میکنم گرون بهت دادن ) ...

منم وقتی فندق ( شاه طوطیم ) رو خریدم همینطوری بود ، تقریبا تو همین سن و سال بود که خریدمش ( سال گذشته ) ، با اینکه فوق العاده رام بود اما وقتی اوردیمش خونه از توی قفسش تکون نمیخورد و همش دور قفس راه میرفت ... این حالت ها خیلی طبیعیه ، نگرن نباش

من اولش فکر میکردم طوطیم مشکل داره اما بعد یه مدت کم کم خوب دشد ، همونطور که دوستان دیگه هم گفتن فعلا باهاش کاری نداشته باش ، تو محیطی که هست حتما یه موسیقی ملایم بذار ... نور اتاق هم ملایم باشه ( فضای شاعرانه ) ، یه جایی بذار که بتونه همه جا رو ببینه اما در عین حال زیاد نزدیک تون نباشه ...

روزهای اول یکم بیقراری میکنه ، ممکنه غذا هم کم بخوره اما به مرور همه چی عادی میشه و ... طوق شاه طوطی تا 3 سالگی کامل میشه ... نوکش هم بلند نیست بزرگه !

شما الان کاری با نوک و بال و ... نداشته باش ، بذار اول با محیط اخت شه بعد ... در مورد سالم بودن هم مطمئن باش سالمه ، طوطی که سالم نباشه نمیتونه هی دور قفس بچرخه !
    :smile (136):
    ویرایش توسط Nilufar : 18th February 2012 در ساعت 09:13 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    سلام دوستان
    ممنون از راهنمائیهاتون
    امروز یه چندتا عکس از طوطیم گرفتم که براتون میذارم
    چندتا سوال هم دارم:
    1- میتونم غیر از غذاهایی که قبلا تومطالب دیگه نوشتین این غذاهاروهم بهش بدم؟ موز - کاهو - مغزهای آجیل (مثل بادوم زمینی و گردو) - تخم مرغ آب پز - عسل و ذرت - نان
    (راستش الان چون کوچیکه هر چی بهش میدم میخوره، یه چندتا رو امتحان کردم از همه بیشتر به تخمه و سیب علاقه نشون داده)
    2- من تو خونه غیر از طوطیم پرنده های دیگه ای هم دارم که در قفسشون بازه، خودشون میرن و میان و آزادن (تو خونه پرواز میکنن). الان اونا تو یه اتاق دیگه هستن (جدا از طوطی) که خلوت تره، میتونم کنار هم بذارمشون یا نه؟
    3- شبا روی قفسش چیزی بکشم؟ (چون روی قفس بقیه پرنده هامو میپوشونم، الان روی اینم چیزی می کشم)
    4-اصلان پائین قفسش نمیره، یعنی حتی اگه غذارو پائین بذارم یا بیفته پایین نمیره برداره، چی کار کنم؟
    ممنون و ببخشید که یکم طولانی شد!
    راستی نیلوفر خانم من کی عبارت (نوک بلند) رو به کار بردم؟!
    اینم عکساش:

بازم مرسی

در ضمن علائم افسردگی چیه؟ ممکنه افسرده باشه؟ (چون خیلی بی تحرکه میگم یعنی حتی از سمت راست قفس نمیره سمت چپ و من نمیدونم تو پرنده فروشی هم بی تحرک بوده یانه)

صفحه 34 از 150 نخستنخست ... 15161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525384134 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)