صفحه 17 از 150 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353667117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 161 به 170 از 1493
    کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali_slayer نمایش پست ها
    سلام دوستان منت تازه به جمع شما اضافه شدم:smile (264):*يك سوال داشتم من يك شاه طوطي 1ماه دارم بعضي وقتها خيلي نفس نفس ميزنه ميخاستم بدونم مشكلي براش پيش اومده يا طبيعيه:44:
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali_slayer نمایش پست ها
    طوطي من هنوز سرنگيه..ممنون از راهنمايتون
    سلام
    اگر نفس نفس زدن ها مقطعی باشه جای نگرانی نیست اما اگر میزانش رفته رفته زیاد بشه می تونه ( یا بهتره بگم ممکنه ) ناشی از ورود ذرات غذا به داخل ریه باشه ... یا اینکه نشانه عفونت ریه باشه باید دکتر نظر بده ... البته گفتم اگر مقطعی یا کوتاه مدت باشه مشکلی نیست اما اگر هر چی میگذره این حالت درش بیشتر یع باید ببرید دامپزشک .. البته این اتفاق زمانی می افته که چینه دان بیشتر از حد پر شده باشه ... یا اینکه میزان غذایی که را با سرنگ یا با هر چیز دیگه به طوطی می دهید زیاد باشه

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط brave نمایش پست ها
    خدا رو شکر ما هم صاحب یک جوجه شاه طوطی شدیم از نظر خودم که خیلی خوشگله(کلا شاه طوطی ها خوشگلند)
    چند عکس هم الان ازش گرفتم که پیوست کردم
    به نظر شما با توجه به جثه اش نر یا ماده؟(البته نر و ماده ها جفتشون یک خوبی نسبت به دیگری دارند،فقط میخواستم نظر دوستان را بدانم)
    صاحب مغازه گفت زیرش حوله بندازم.به نظر دوستان حوله بهتره یا کاغذ خورده؟
    سلام
    فرقی نمی کنه که حوله بندازید یا کاغذ .. حوله به لحاظ اینکه می تونه براش گرما هم ایجاد کنه خوبه فقط یادتون باشه اندازه اش طوری نباشه که یه وقت دور گردنش بپیچه و یا اینکه نخ هاش به پاش گیر کنه و اون را ببره برای اینکه این اتفاق نیفته بهتره که دور حوله را بدوزید ...

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط طوطو نمایش پست ها
    باسلام به همه دوستان عشقبازم که بهترین عشقهارو برای بهترین عبادت خدا که جز خدمت خلق نیست انتخاب کرده اند البته من فکر میکنم که این خداست که مارا انتخاب کرده تادر خدمت مخلوقاتش باشیمو عبادت کنیم .گاهی مخلوقاتی هستند که نیاز به این اشرف مخلوقات دارند پس بیایید وظیفه بندگی خودرا به نحو احسند بجا آوریم.سوالی داشتم ولی تازه واردم.نمیدونم کجا باید مینوشتم ؟جوجه الکساندر من 40روزه وهنوز پرهای گردنش کامل نشده اما داره جفت جفت شاه پر میندازه.بنظرم با مقایسه با کبوتر ها خیلی زوده .نظر شما چیه؟
    سلام
    کمی برای تو لک رفتن زوده هیچ کدام از طوطی ها من در این سن شاهپرهاشون نیفتاد ، ریزش پرها در این سن می تونه ناشی از کمبود مواد کلسیمی ، ویتامین آ و ویتامین دی باشه ... البته من نمی تونم بگم که صد در صد این می تونه باشه فکر کنم بهتر باشه شما این سوال را در بخش دامپزشکی از دکتر برهانی کیا بپرسید و اگر می تونید یک عکس هم طوطی تون بذارید تا بهتر بتونند راهنمایی تون کنند

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، طوطی
    شماره عضویت
    3439
    نقل قول نوشته اصلی توسط brave نمایش پست ها
    راسیتش من میخواستم از آقای آژیده بگیرم،ولی چون دیر اقدام کردم دیگه ایشون رفتند مسافرت من هم مجبور شدم از جای دیگه ی تهیه کنم.
    اسمش اونجای که خریدم -پرنده پر طلایی امیر- هست.
    قیمت هم 170 می گفت دیگه من یکم چونه زدم 150 خریدم.(آخرین جوجه شاه طوطی بود که داشت)
    شیر که نمیخوره،سرلاک میخوره موز له شده با آب گرم و... بهتره خودتون تو اصول تغذیه جوجه طوطی نگاه کنید.
    والا من خودم بعد از خوندن پست تمام دوستان و پست های آموزشی دیگه ی سایت مثل مراحل رشد شاه طوطی و... به این نتیجه رسیدم که اگه صبر و حوصله داشته باشید وطوطی را گرم وسیر نگه دارید و درست و با حوصله غذا بدید مشگلی پیش نمیاد.
    باز هم اونجوری که اساتید نوشتن اینجوری سریعتر با آدم دوست میشه و یه چیز دیگه هست ولی اگه 3 یا 4 ماه هم بخرید میتونید با استفاده از آموزش های موجود و باز هم با حوصله و صبر با طوطی خودتون به راحتی دوست بشید(اونجوری که یادم هست،دوستان نوشته بودند اگه قصد دارید خودتون بزرگ کنید،از 8 یا 9 ماهه دیگه بزرگتر نخرید)
    اگه قصد خرید دارید بهتره مقاله ی جایگزینی میوه ها وسبزیها برای سلامت طوطی و نشانه های بیماری طوطی ها رو حتما بخونید
    و اگه امکان داشت قبل از خرید طوطیتون رو به یک دامپزشک مجرب نشان دهید تا از سلامتش مطمئن بشید.
    امیدوارم ان شاء الله یک طوطی سالم و سرحال و خوشگل گیرتون بیاد.
    مرسی از پاسخت، راستی شیر خوردن و از شیر گرفتن یه اصطلاحه، می دونم سرلاک باید بدی :smile (136):
    آقا به من یه جوجه گوشتی کوچیک تر از مال شما گفتن 190، پر داره ولی هنوز قرمزی روی بالش و پرهای کمرش ظاهر نشده، گفت 2/5 ماه سن داره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اینجور که من تو صفحات قبل خوندم، شاه طوطی از 3 ماهگی از شیر یا همون سرلاک می گیرنش (دیگه خودش دون می خوره)، پس این طرف فکر کنم عکس رو اشتباه ای میل کرده واسم (اینترنتی می خوام بخرم)، عکسش هست ولی نذاشتم گفتم شاید فروشنده راضی نباشه
    والله برادر (شایدم خواهر :smile (136) من خودم دانشجوی دامپزشکی هستم ولی به دو دلیل نمی تونم ببرم پیش دامپزشک:
    1- من اهوازم، جوجه ها اصفهان :smile (82):
    2- دامپزشک قابل اعتماد برای پرنده زینتی این طرفا سراغ ندارم :smile (39): واقعاً که.................
    به هر حال مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام دوست خوبم
    از اتفاقی که برات افتاده و طوطی ات را از دست دادی متاسفم
    در مورد طوطی خریدن خب هر چه هوا گرم تر بشه طوطی های بیشتری میاد داخل بازار و وقتی تعدادشون زیاد بشه خود به خود قیمتش ارزان تر میشه اینکه شما چه زمانی طوطی را بخری دست خودت هست از اواخر زمستان تا اواسط تابستان رفته رفته تعداد طوطی های بازار زیاد میشه اما اینکه طوطی کدام فصل بهتر هست را نمیشه دقیق گفت برای اینکه هر کسی یه نظری داره بنابراین شما با توجه به شرایط مالی خودت نگاه کن و من می تونم این طوری بگم : طوطی هایی که در تابستان میان خصوصا در گرمای تابستان احتمال گرمازدگی شون بیشتر هست ...و طوطی هایی که در زمستان میان احتمال سرماخوردگی شون بیشتره ... شاید بهتر باشه که در بهار طوطی را بخری ... البته این نظر شخصی من هست و ممکنه سایر دوستان نظر دیگه ای داشته باشند
    اما در مورد سنش حتما می دونی که خرید طوطی در این سن ریسک داره دیگه ... و اگر این ریسک را بپذیری می تونی به خرید اقدام کنی ... این هم به خودت بستگی داره یعنی زنده موندن یا نموندنش 50-50 است .... اگر مشکلی براش پیش نیاد طوطی خوبی میشه .... :smile (4):
    خب منم از همین ریسکه می ترسم دیگه :smile (157):

یه سوال هم داشتم، تست DNA رو می شه برای تعیین جنسیت شاه طوطی انجام داد؟؟؟ از همونا منظورمه که برای کاسکو هم انجام می دن. تو ایران هست؟؟؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    4181
    سلام سوال من این بود.ایا انداختن شاه پرها از کوچک به بزرگ جفت جفت وچپ و راست درجوجه 45 روزه که ریزش پرهم نداره وبا نخود.لوبیا.هویج.سیب.موز. عسل.سرلاک وبادام تغذیه میشه طبیعیه ؟

البته جوجه من هنوز پرهای گردنش شیره و من فکر میکنم طبق تجربیاتم پرنده تا پرواز نکنه نباید شاه پر بندازه. لطفا کسانی که تجربه دارن پاسخ بدن.
    ویرایش توسط sepideh : 10th April 2011 در ساعت 12:46 PM

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط طوطو نمایش پست ها
    سلام سوال من این بود.ایا انداختن شاه پرها از کوچک به بزرگ جفت جفت وچپ و راست درجوجه 45 روزه که ریزش پرهم نداره وبا نخود.لوبیا.هویج.سیب.موز. عسل.سرلاک وبادام تغذیه میشه طبیعیه ؟

البته جوجه من هنوز پرهای گردنش شیره و من فکر میکنم طبق تجربیاتم پرنده تا پرواز نکنه نباید شاه پر بندازه. لطفا کسانی که تجربه دارن پاسخ بدن.
    سلام
    طبیعی نیست ... لطفا مشکلتون را در بخش دامپزشکی با د کتر برهانی کیا مطرح کنید
    دادن عسل به طوطی زیر یکسال مجاز نیست ... دادن عسل را به کودکان زیر یکسال هم توصیه نمی کنند به خاطر اینکه یه آنزیم داره که مشکل ایجاد می کنه به پرنده هم ندهید بهتر هست سرلاک هم اگر از سرلاک انسانی استفاده می کنید اشتباه هست شیر برای طوطی قابل هضم نیست به خاطر داشتن لاکتوز ... بادام هم گزینه مناسبی برای تغذیه طوطی ها نیست

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط TL_550 نمایش پست ها

خب منم از همین ریسکه می ترسم دیگه :smile (157):

یه سوال هم داشتم، تست DNA رو می شه برای تعیین جنسیت شاه طوطی انجام داد؟؟؟ از همونا منظورمه که برای کاسکو هم انجام می دن. تو ایران هست؟؟؟
    سلام
    متاسفانه تست دی ان ای اینجا انجام نمیشه ... یعنی یه جا آدرس دادند من رفتم خبری نبود.. دیگه جای دیگه باشه را نمی دانم ... از چند تا دکتر دامپزشک هم پرسیدم نمی دانستند...

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، طوطی
    شماره عضویت
    3439
    سلام
    طبیعی نیست ... لطفا مشکلتون را در بخش دامپزشکی با د کتر برهانی کیا مطرح کنید
    دادن عسل به طوطی زیر یکسال مجاز نیست ... دادن عسل را به کودکان زیر یکسال هم توصیه نمی کنند به خاطر اینکه یه آنزیم داره که مشکل ایجاد می کنه به پرنده هم ندهید بهتر هست سرلاک هم اگر از سرلاک انسانی استفاده می کنید اشتباه هست شیر برای طوطی قابل هضم نیست به خاطر داشتن لاکتوز ... بادام هم گزینه مناسبی برای تغذیه طوطی ها نیست
    اینو قبول دارم که لاکتوز برای پرنده ها مناسب نیست، ولی اگه به سرلاک مخصوص پرنده دسترسی نداشته باشیم (که نداریم!!!) چه کار کنیم؟؟؟ من به جوجه عروس و جوجه طوطی ملنگو این غذا رو می دادم: حجم مساوی از آرد نخودچی مرغوب و بیسکوئیت مادر به علاوه مقدار کمی شکر. اینو با آب سیب رقیق می کردم و می دادم به جوجه ها، به من که جواب داد، نظر شما چیه؟؟؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط TL_550 نمایش پست ها
    اینو قبول دارم که لاکتوز برای پرنده ها مناسب نیست، ولی اگه به سرلاک مخصوص پرنده دسترسی نداشته باشیم (که نداریم!!!) چه کار کنیم؟؟؟ من به جوجه عروس و جوجه طوطی ملنگو این غذا رو می دادم: حجم مساوی از آرد نخودچی مرغوب و بیسکوئیت مادر به علاوه مقدار کمی شکر. اینو با آب سیب رقیق می کردم و می دادم به جوجه ها، به من که جواب داد، نظر شما چیه؟؟؟
    سلام
    باز این ترکیبی که گفتید بهتر از سرلاک هست ... از توی این ترکیبی که گفتید شکر را حذف کنید بیسکوییت خودش شکر داره .. آب سیب هم خودش قند داره ... اگر چاره ندارید همین را بدهید البته من در لینک مربوطه دستور غذایی مختلف را نوشتم حتما شما هم اون را دیدید ...
    در فروشگاه سایت هم سرلاک مخصوص طوطی را می فروشند .. ...

روش بزرگ کردن جوجه سرنگی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، طوطی
    شماره عضویت
    3439
    سلام
    باز این ترکیبی که گفتید بهتر از سرلاک هست ... از توی این ترکیبی که گفتید شکر را حذف کنید بیسکوییت خودش شکر داره .. آب سیب هم خودش قند داره ... اگر چاره ندارید همین را بدهید البته من در لینک مربوطه دستور غذایی مختلف را نوشتم حتما شما هم اون را دیدید ...
    در فروشگاه سایت هم سرلاک مخصوص طوطی را می فروشند .. ...

روش بزرگ کردن جوجه سرنگی
    اره درسته، شکر رو وقتی می زدم که فقط آرد نخودچی و آب گرم حل می کردم، یادم رفت بگم
    چون چند روزیه که به جمع شما اومدم، تا حالا این لینک رو ندیده بودم، ممنون
    همونطور که خودتون گفتید سرلاک مخصوص گرونه و به صرفه نیست، البته به نظر خودم کسی که جوجه (یا هر پتی) می خره وظیفشه که بهترین غذا رو هم براش تامین کنه ولی در کل قیمت این سرلاک های مخصوص هم بالاست دیگه

صفحه 17 از 150 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353667117 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)