صفحه 72 از 102 نخستنخست ... 22535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788899091 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 711 به 720 از 1017
    همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین میرنژاد نمایش پست ها
    اقا فربد اگر امکانش باشه وقتی عکسی یا نموداری هست به رفرنسش هم اشاره کنید تا دقیق تر بشه بررسی و تحلیل کرد .
    من به عنوان نمونه یکی از led های اماده ی حرفه ای که ساخت کشور امریکا است رو برحسب چینش لامپها و تعداد و کلوین هر یک قرار میدم چون این محصولات بر طبق اخرین مطالعات روی طیف نوری مفید برای محیطهای مرجانی ساخته میشن :
    این نمودار ها مربوط به R420r از شرکت RAZOR هست:

• 12 - Cool-White 8000K LED
    • 6 - Warm-White 3000K LED
    • 9 - Blue 465nm-485nm LED
    • 6 - Royal-Blue 450nm-465nm LED
    • 6 - Super-Actinic 410nm-420nm LED
    • با توجه به این ساختار دیده میشه که نوری با کلوین 3000 (سفید گرم مایل به زرد) بخش با تعداد 6 ال ای دی و نور 8000 (سفید سرد ) با 12 ال ای دی تشکیل دهنده ی این چینش نوری هستند .
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین میرنژاد نمایش پست ها
    به عنوان نمونه ی کاملا شناخته شده و به روز دیگه از Radion XR30w شرکت اکوتک هم میشه نام برد . نوع و چینش این محصول نیز نمایانگر طیف های نوری مورد نیاز و میزان هر طیف در یک سیستم نورپردازی ریف است :
    نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها
    سلام به دوستانه عزیز و گرامی و تشکر بابته زحماتتونمن امروز کله این بازارو زیرورو کردم ال ای دی کلوین بالایه 6500 ، پیدا نکردم اصلا تخمشو ملخ خورده ، رویال باو که اصلا صحبتشو نکنید ، فقط یه مدل ال ای دیه یووی 410 نانومتر پیدا کردم که اونم مونده بود رو دسته فروشنده ، با این توصیفات پس این دوستانی که از ال ای دی استفاده میکنن و در کارشون موفق هستند ، از چه نوع ال ای دی استفاده میکنن. بازم ممنون و تشکر از زحماتتون ، ،
    سلام حسین جان
    در رابطه با رفرنس من مطالبو پراکنده و خیلی وقت پیش خوندم الان دقیق حضور ذهن ندارم کدوم سایت کدوم مطلب بود که بخوام رفرنس بدم و لی چشم سعی میکنم رفرنس هارو هم بزارم براتون برای مطالعه بیشتر
    این مدل هایی هم که نام بردین جزو بهترین های نور هستن اما این وسط یه نکته هست اونم اینکه تمام کسانی که این نوع ال ای دی هارو دارن رو تانکای اس پی اس استفاده میکنند که جزوه مرجان ها با نیاز نوری بالا هستن رنگ سفید اون که تو رنج 5000K تا 9000K هست اغلب رو(حالا متفاوته تو برند های مختلف) بیشتر از 30 تا 45 درصد شدت استفاده نمیکنند چون باعث کورال بلیچینگ میشه
    چارتایی که تو نت هست راجعبه این نور ها یه بحث که شرکتا اکثرا ارائه میکنند اما فید بک و نوع استفاده اونها که افرادی که استفاده کردن و قرار میدن مهمتره به نظر من
    که با این حال مثلا تو رادیون که فقط 8 تا سفید تو ستش داره و اونم رو 30 درصد قرار باشه روشن بشه معلوم میشه سفید نسبت به رنگهای دیگه سهمه زیادی تو این قضیه نداره نسبت به ابی 80 درصد و رویال بلو 75 درصدی
    در کل بحث ال ای دی هنوز بازه و هر روز دارن تغییر میدن و به یه نتیجه واحد نرسیدن
    خیلیا حتی دارن بر میگردن به سمت مهتابی تو تانکای حرفه ای چون ال ای دی هایی حتی مثل رادیون هم بازده مهتابی رو ندارن

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    سلام
    من می خوام برای آک یه سیستم نور شب یا همون moon light درست کنم، از چه نوری و‌ چه کلوین و چه رنگهایی استفاده کنم؟ کلاً چند تا لامپ براش بگیرم؟
    آک‌ من ۱۰۰* ۶۰*۴۰ هستش

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط Drax777 نمایش پست ها
    سلام
    من می خوام برای آک یه سیستم نور شب یا همون moon light درست کنم، از چه نوری و‌ چه کلوین و چه رنگهایی استفاده کنم؟ کلاً چند تا لامپ براش بگیرم؟
    آک‌ من ۱۰۰* ۶۰*۴۰ هستش

سلام
    مون لایت نیازی به کلوین خاصی نداره ، شما از ال ای دی متری آبی بخر اگه پر نور تر میخوای حدود 80 سانت تا یه متر و کم نور نیم متر کفایت میکنه

send by tapatalk

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    اون نوري كه شبها روشن ميكنن و خيلي از مرجان ها رنگاي خاصي مثل فسفري و ابي رنگاي ديگه نوره مون لايت هستش؟

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant نمایش پست ها
    اون نوري كه شبها روشن ميكنن و خيلي از مرجان ها رنگاي خاصي مثل فسفري و ابي رنگاي ديگه نوره مون لايت هستش؟

بله شب ها روشن می کنن اما نور مون لایت نباید شدتش طوری باشه که مرجان ها واکنش نشون بدن یجورایی باید داخل آب کم کم محو بشه!

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant نمایش پست ها

نه اون نوری که مد نظر شما هست نور اکتنیک هست که طیف 440 تا 450 نانو متر رو شامل میشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط afro.samurai نمایش پست ها
    بله شب ها روشن می کنن اما نور مون لایت نباید شدتش طوری باشه که مرجان ها واکنش نشون بدن یجورایی باید داخل آب کم کم محو بشه!
    سلام علیرضا جان و سایر دوستان
    ممنون
    الان من اون نور T5 رو ۲۴ ساعته روشن بذارم مشکلی داره؟

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    سلام علیرضا جان و سایر دوستان
    ممنون
    الان من اون نور T5 رو ۲۴ ساعته روشن بذارم مشکلی داره؟

سلام نه امکانش نیست شدت نور t5 خیلی زیاده بهتره همونطور که آقا نوروزی گفتن از smd نواری استفاده کنین به نظر من به اندازه 1/3 طول تانک از این نور استفاده کنین!
    اگه خیلی می خواین حرفه ای کار کنین یه نوع آکوامدیک داره که نورش با توجه به تغیرات ماه و گذر زمان کم و زیاد میشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط afro.samurai نمایش پست ها
    سلام نه امکانش نیست شدت نور t5 خیلی زیاده بهتره همونطور که آقا نوروزی گفتن از smd نواری استفاده کنین به نظر من به اندازه 1/3 طول تانک از این نور استفاده کنین!
    اگه خیلی می خواین حرفه ای کار کنین یه نوع آکوامدیک داره که نورش با توجه به تغیرات ماه و گذر زمان کم و زیاد میشه
    ممنون
    اما نور آکومدیک نمی دونم چیه.
    و اینکه یه جایی توی بریانک هست که اس ام دی پشت چست دار می ده تونه ای ۱۲۰۰ تومن، ۱۲ ولت هم هست، رنگی، نمی دونم قیمتش چطوره؟ و اینکه از کجا بفهمم تقلبی نیست

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    ممنون
    اما نور آکومدیک نمی دونم چیه.
    و اینکه یه جایی توی بریانک هست که اس ام دی پشت چست دار می ده تونه ای ۱۲۰۰ تومن، ۱۲ ولت هم هست، رنگی، نمی دونم قیمتش چطوره؟ و اینکه از کجا بفهمم تقلبی نیست

زیاد سخت نگیرین فلسفه نور مون لایت اینه که یه حاله ای از نور تو تانک باشه تا تاریکی مطلق نشه حالا این نور حتی میتونه چراغ خواب تو اطاق باشه یا 3 تا دونه ال ای دی 1 وات ابی اگرم اصلا نباشه هیچ مشکلی به وجود نمیاد
    راستی تاپیکتون تو reef2reef هم جالب بود خیلی خوبه که برا اطمینان بیشتر سوالاتونو اونجا هم مطرح میکنید
    موفق باشید
    ویرایش توسط farbodb : 10th December 2014 در ساعت 11:42 PM

صفحه 72 از 102 نخستنخست ... 22535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788899091 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)