کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    از نظر سلامت پس مشکلی نداره ؟
    سلام
    عکس که اینطور میگه اما برای رفع ابهام به دامپزشک مراجعه کنید.یاعلی

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    از نظر سلامت پس مشکلی نداره ؟
    طبق عکسی که گذاشتید مورد خوبیه.ولی پرنده تا از نزدیک دیده نشه خریدنش از پرنده فروشی ریسک محسوب میشه.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrmaysen نمایش پست ها
    سلام
    والا من همه نوع ميوه واسش ميذارم، اون خيلي قبول نميكنه،مدفوعش هم همون سبزه هست ولي كنارش يكم آبش زيادتره، گندم آبپز رو بذارم تو آب جوش تا نرم بشه؟ اينطوري درست ميكنن!؟
    نگفتید سن کاسکتون چقدره؟چرا میخواید با سرنگ سرلاک بهش بدین؟مگه غذا نمیخوره؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    طبق عکسی که گذاشتید مورد خوبیه.ولی پرنده تا از نزدیک دیده نشه خریدنش از پرنده فروشی ریسک محسوب میشه.
    ن خب میرم پرنده فروشی میبینم قبل از خرید ولی نکاتی رو ک باید دقت کنم جز رنگ مدفوع و سوراخ بینی و تمیزی پا ها و خمار نبودن و دیگه چی رو باید چک کنم ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    ن خب میرم پرنده فروشی میبینم قبل از خرید ولی نکاتی رو ک باید دقت کنم جز رنگ مدفوع و سوراخ بینی و تمیزی پا ها و خمار نبودن و دیگه چی رو باید چک کنم ؟
    اصلی ترین نکات همین هاست.اما خوب به اندازه طبیعی منقار که رشد بیش از حد یا شکستگی نداشته باشه،انگشت های پا کامل باشن و دو تا عقب چوب و دو تا جلوباشن.روی پاها و بال هاش پرها یکدست باشن که پرجوی نداشته باشه.انشالله که مورد خوبی میخرید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    سلام.الان کاسکوم بدون هیچ ترسی از دستم غذا میگیره( از دست غریبه ها هم میگیره)می خواستم بدونم میشه الان از قفس اوردش بیرون؟!؟ از کی میتونم حمومش کنم؟!؟ و آیا میشه قبل از اینکه سر بده بیاریش روی دست یا اول باید سر بده؟؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15715
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    نگفتید سن کاسکتون چقدره؟چرا میخواید با سرنگ سرلاک بهش بدین؟مگه غذا نمیخوره؟
    آقای اسکندری عزیز
    من در جواب جناب ابوالفضل جواب شما رو هم دادم ، سنش کمتر از یکسال ، نزدیک به یک ساله، بعلت بیماری و همچنین مصرف دارو داره ضعیف میشه و تمایل به غذا خوردنش کم شده ، منم از دیروز شروع کردم با سرنگ بهش غذا میدم یعنی چاره ای ندارم ، خیلی بی حال شده ، متاسفانه بخاطر جثه اش هم خیلی سخته با سرنگ غذا دادن ، یعنی من فقط سعی میکنم بریزم داخل منقار پایینش ، حالا از این مقدار یکمش خورده میشه یکمش بیرون میریزه!
    شما پیشهاد خاصی دارین؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roc نمایش پست ها
    سلام.الان کاسکوم بدون هیچ ترسی از دستم غذا میگیره( از دست غریبه ها هم میگیره)می خواستم بدونم میشه الان از قفس اوردش بیرون؟!؟ از کی میتونم حمومش کنم؟!؟ و آیا میشه قبل از اینکه سر بده بیاریش روی دست یا اول باید سر بده؟؟؟
    میتونید بیارید بیرون برای یک دو ساعت . اما اگه داخل قفس مشکلی با تمرین کردن نداره میتونید همونجا باهاش مراحل بعدی اهلی شدن رو تمرین کنید .

میتونید اسپری کنید بهش . اگه خیلی ترسید در حدی که قار زد ، اصرار نکنید ..

بستگی به طوطی داره .. بعضی از طوطی ها ممکنه تا وقتی که کاملا به دست اعتماد نکن اجازه سر خاروندن ندن . لازمه ش این هست که روی دست اومدن باهاشون تمرین بشه

بعضی طوطی ها هستن که اجازه سر خاروندن میدن اما به راحتی به دست اعتماد نمیکنن ..و روی دست نمیان ..

با توجه به شخصیت طوطی خودتون باید مرحله بعدی رو انتخاب کنید ..

آقای اسکندری عزیز
    من در جواب جناب ابوالفضل جواب شما رو هم دادم ، سنش کمتر از یکسال ، نزدیک به یک ساله، بعلت بیماری و همچنین مصرف دارو داره ضعیف میشه و تمایل به غذا خوردنش کم شده ، منم از دیروز شروع کردم با سرنگ بهش غذا میدم یعنی چاره ای ندارم ، خیلی بی حال شده ، متاسفانه بخاطر جثه اش هم خیلی سخته با سرنگ غذا دادن ، یعنی من فقط سعی میکنم بریزم داخل منقار پایینش ، حالا از این مقدار یکمش خورده میشه یکمش بیرون میریزه!
    شما پیشهاد خاصی دارین؟
    عجیبه که در عرض دو روز تا این حد ضعیف بشه که نتونه غذا بخوره .. با دکترش درباره این موضوع صحبت کنید . امیدوارم تشخیصش درست بوده باشه .. اگه این کم غذا شدنش ادامه داشته باشه خیلی سریعتر ضعیف میشه .

ظرف غذاشو از غذاهایی که دوست داره پر کنید . حتما بهش میوه بدین چون هم آب بدنش رو تامین میکنه هم بهش انرژی میده

ممکنه طوطی آب نخوره و تو مدفوعش ادرارش زیاد باشه .. این باعث کم آبی بدن میشه . آب حتما در اختیارش بذارید . اگه خوب آب میخوره میتونید تو آبش عسل یا آب میوه قاطی کنید . اگه آب نمیخوره با سرنگ بهش بدید.

محل نگهداری طوطی رو گرم نگه دارید . حدودا 30 درجه ..فقط مراقب باشید که دما اونقدر زیاد نشه که طوطی به شدت گرمش بشه ، طوری که پرهاش رو دور از بدنش نگه داره و له له بزنه

اگه خیلی ضعیف شده که نمیتونه روی چوب نشیمنش بشینه بهتره برش دارید تا طوطی کف قفس بمونه و ظرف غذا و آب رو هم کف قفس بذارید . یا نشیمن رو تو سطح پایین تری قرار بدین ..

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    آقای اسکندری عزیز
    شما پیشهاد خاصی دارین؟
    سلام
    به دامپزشکی که مراجعه کردید اعتماد کامل دارید از نظر مجرب بودن و تجهیزات آزمایشگاهی ؟ یا تنها دامپزشک در دسترس بوده ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    دوستان سلام.
    من دیروز کاسکو مو بردم حموم و دوش آب و گذاشتم تو قفسش و اومد پیشش نشست جوری که آب بریزه رو پاهاش و خیلی خوشش اومده بود.
    من هم از این فرصت استفاده کردم و وقتی پاهاش رو چوب بود با ناخن گیر ناخناشو کوتاه کردم. و اصلا نه مخالفتی کرد و نه مقاومتی. فقط نشسته بود و با آب بازی میکرد.
    خواستم ببینم مشکلی نداشت کارم ؟؟ و روش خوبی بود.
    ممنون

صفحه 1003 از 1238 نخستنخست ... 35039039539849859869879889899909919929939949959969979989991000100110021003100410051006100710081009101010111012101310141015101610171018101910201021102210531103 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)