کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    نه اینکه دیگه حرف نزنن .اما طبیعتا صداهای عروس هلندی هاتون رو از کاسکو بیشتر میشنوید

شما که اینقدر حرف زدن طوطی براتون مهمه بهترین کار این هست که عروس هاتون رو تو یه اتاق جدا بذارید . البته فکر نمیکنم فاصله اتاق ها در حدی باشه که صدا به گوش کاسکو نرسه ولی خب کمتر در معرض صدای

پرنده های دیگه باشه بهتره ..

نه حرف زدنش زیاد مهم نیست. اون که الان انقدر صدای آژیر و انواع سوت و پرنده ها را بلده که دیگه حرف بزنه چی بشه.

فقط خواستم ببینم امکان داره اصلاً حرف نزنه که خیالم راحت شد.

الان کاسکوم یاد گرفته گشنش که میشه میاد روی چوب نشیمن قبلیش که به طرف آشپزخونه هست وایمیسته و هی جای غذاش و میدونه کجاست و اونجارو نگاه میکنه و سوت میزنه.

میشه کاری کرد که وقتی غذا خواست حرف بزنه و بگه مثلا گشنمه.؟؟؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.بهتره از اول شروع به غذادادن نکنید.اول چند دقیقه کنار قفس بشینیدبعد شروع کنید به غذا دادن و اگر شروع به قارکشیدن کرد بعد چند ثانیه که قطع کرد بلند شید از کنارش تا عادتش نشه قار کشیدن.

ارسال شده از HUAWEI G525-U00 با استفاده از تپاتالک 2
    بعد دوباره برگردم و دوباره با دست بهش غذا بدم یا کلا بیخیال بشم و غذاشو تو ظرفش بزارم؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    بعد دوباره برگردم و دوباره با دست بهش غذا بدم یا کلا بیخیال بشم و غذاشو تو ظرفش بزارم؟
    سلامنيازنيست كل روز بهش با دست بديد فقط مثلا وقتي خودتون داريد سيب ميخوريد تكه اي هم به كاسكوبديد و دردادن غذابادست زياده روي نكنيد كه موجب بدعادتي طوطي بشه.موفق باشيد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط kasku نمایش پست ها
    سلامنيازنيست كل روز بهش با دست بديد فقط مثلا وقتي خودتون داريد سيب ميخوريد تكه اي هم به كاسكوبديد و دردادن غذابادست زياده روي نكنيد كه موجب بدعادتي طوطي بشه.موفق باشيد
    هنوز از دست غذا نمیگیره تازه میخوام استارت بزنم که با دست بهش غذا بدم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    اگه دلیلتون برای برداشتن غذا اینه که غذاهای تازه بهش بدید مشکلی نیست فقط طوری نباشه که فکر کنه شما دارید بهش گشنگی میدین یا به عنوان تنبیه غذاشو برداشتین
    آره برا این ک غذا تازه باشه همیشه همین جوره فک نکنم ناراحت بشه یا فک کنه تنبیه هروقتم گشنش میشه سوت میزنه و هی نگام میکنه و ..... منم میرم یکم با دست بهش میدم تخمه یکمم میوه میدم بهش

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    آره برا این ک غذا تازه باشه همیشه همین جوره فک نکنم ناراحت بشه یا فک کنه تنبیه هروقتم گشنش میشه سوت میزنه و هی نگام میکنه و ..... منم میرم یکم با دست بهش میدم تخمه یکمم میوه میدم بهش
    سلام داداش شما که زمان زیادی از با دست غذا دادن به ریکی نگذشته میشه بگید برای اولین بار چطوری به ریکی غذا دادید با دست و عکس العملش جطوری بود قار کشید یا نه وقتی قار کشید چکار کردید چقد طول کشید که موفق شدید با دست بهش غذا بدید وقتی شروع با دست غذا دادن کردید روز اول گرفت یا روز های بعد موفق شدید اگه میشه یک توضیح کامل بدید من و بقیه استفاده کنند ممنون میشم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    سلام داداش شما که زمان زیادی از با دست غذا دادن به ریکی نگذشته میشه بگید برای اولین بار چطوری به ریکی غذا دادید با دست و عکس العملش جطوری بود قار کشید یا نه وقتی قار کشید چکار کردید چقد طول کشید که موفق شدید با دست بهش غذا بدید وقتی شروع با دست غذا دادن کردید روز اول گرفت یا روز های بعد موفق شدید اگه میشه یک توضیح کامل بدید من و بقیه استفاده کنند ممنون میشم
    سلامببخشيد من هم پاسخ ميدماصولا كاسكوهاهمونطوركه ميدونيم بسيارهوش بالايي دارند و بهترين زمان براي شروع كردن بادست غذادادن زمانيه كه چندمدتي از ورودش ميگذره و ترس كمتري داره و به صاحب خودش اطمينان داشته باشه و از دستش نترسه يقينا نياز به زمان داره و بانزديك شدن به قفس ممكنه رو ميله ها بره يا گارد براي حمله بگيره چون در اين زمان صاحب خود رو مانند دشمن مي بينه ولي وقتي محبت و توجه شمارو احساس كنه و عجله اي ازسوي شمانباشه كم كم عادت ميكنه و وقتي نزديك شديد بذاريد آروم بگيره والله ميگن كه در اين موقع كاسكو رو گرسنه نگهداريد تابه اجبار از دستتون بگيره ولي خودم پيشنهادنميكنم(شايدشمابه نظرات بنده توجه نكنيد ولي ميگم)زيرا ماميخواهيم كه كاسكو رو آموزش بديم نه عذاب هميشه عقيده ام اين بوده كه بذاريم كاسكو ياهرطوطي ديگر باخواست خودش به ما اطمينان كنه نه با زورمان.باتشكرياعلي

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829

خوراکی مورد علاقه ی اکثر کاسکو ها تخمه آفتابگردان و سیب قرمز هست
    شما بهتره غذای روزانه ی کاسکوتون ذرت تازه باشه و از تخمه برای ایجاد دوستی و تشویق کاسکو استفاده کنی
    زمانی هم که از خواب بیدار میشن حسابی گرسنه هستن و غذا دادن با دَس از پشت میله های قَفَس به این جاونران راحتتره

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    تا دوستپون پاسخ بدن بنده بگم . تا زمانیکه کاسکو از نزدیک شدن دستتون شروه به قار زدن میکنه زمان مناسبی نیست . سعی کنید توی این موقعیت فقط گاهی در جایی که نمیترسه بشینید و باهاش حرف بزنید . زمان مناسب غذا دادن به پرتده وقتی هست که خداقل با نزدیک شدن دست شما فقط پر هاش رو پف کنه .توی این زمان میترسه اما یه کم به سمت دستتون میاد . یا میاد برمیگرده . قبلا هم گفتم برای اینکه پرنده بدونه دستتون براش خوراکی میده و وحشتی نداره چندبار موقعی که با پر عای پف کرده جلو عقب رفت میوه یا غذای توی دستتو رو بندازید توی ظرفش یا حتی از همین الان چندبار سیب یا تخمه هایی که مشخصه رو بندازید توی ظرف غذاش تا ببینه و بیاد برداره بخوره ( البته اگه با نزدیک شدن دستتون به ظرف غذاش نمیترسه ) بعد از یه مدت کم کم میدونه توی دستتون غذای خوشمزه هست و میاد سمتتون . سوالی بود بگین .
    موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    سلام منصور جان راستش ریکی رو وقتی آوردم خونه به عنوان نیمه اهلی گرفتمش یعنی وقتی میرفتم سمتش قار نمیکشید فقط میرف رو دیواره قفس ک هنوزم گاهی وقتی این کارو میکنه غذا دادن با دستم تو نخش نبودم ولی همون اولین باری ک دادم بهش گرفت فک کنم 1 ماه گذشته بود درست یادم نیست من خیلی طولش دادم ولی شماه 2 هفته بعد از ورود ی امتحان کنید ببینید واکنشش چی هست و همچنین سعی کنید اول تیکه سیب رو (چون تو میوه ها بیشتر ب سیب علاقه دارن ) رو با دست ببرید سمتش این که میگم سیب چون بزرگ تر از تخمه هست و برا گرفتن فاصله منقار اون با دستتون بیشتره .
    ببینید چیکار میکنه هر جا هست مهم نیس چ رو دیواره چ رو نشیمن دستتونو آروم ببرید سمتش . اکه فقط قار کشید آروم آروم سمتش ببرید اگه دیدی واکنش شدیدی نشون داد از خودش سریع این کارو قطع کنید و بذارید چند وقته دیگه ک بیشتر بهتون اعتماد کرد سعی کنید زیاد جلو قفسش بشینید با فاصله ای ک احساس ترس نکنه تو آشنا شدن با شما خیلی خیلی تاثیر داره .
    بچه ها میدونن شانس خوب یا بد من ریکی از اون دسته از کاسکو هایی هست ک خیلی خیلی دیر اعتماد میکنن الان بعد از گذشت 3 ماه هنوز از من ترس داره. ب نظر من معمولا البته این ی چیز ک از چندین نفر پرسیدم تقریبا 80 درصدشون این تایم زمانی رو دادن ک حدودا 5.6 ماه تونستن رام کنن کاسکوشونو پس زیاد عجله نکنید و بذارید تو این 6 ماه آروم آروم روند رام شدن طی بشه .

ببخشید طولانی شد
    ویرایش توسط attacker9626 : 24th July 2014 در ساعت 04:52 AM

صفحه 943 از 1238 نخستنخست ... 4438438939249259269279289299309319329339349359369379389399409419429439449459469479489499509519529539549559569579589599609619629931043 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)