کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_motaharan نمایش پست ها
    با سلام.من هم شخصی رو که این نمک رو میفروشه میشناسم و خیلی تعریف میکنه از این نمک.ولی بهشخصه استفاده نکردم ولی قیمتش زیاده.من اخرین باری که قیمت کردم کیلویی 10 تومن بود در حالی همون زمان نمک برایتول 12 تومن بود.

دوست عزیز من این نمک رو کیلویی 8 گرفتم اونم همین چند روز پیش و ازش هم راضی بودم البته چند روز دیگه تست می زنم خبر بهتون می دم از نظر تست چجوریه.

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    با سلام

دوستان من یه مشکلی برام پیش آمده که میخواستم ازشما راهنمایی بگیرم
    من بعد از یک ماه از راه اندازی تانک تست کلسیم و kh زدم که نتایج بترتیب 440 و 9 بود البته بخاطر اینکه تازه کار بودم و هستم گفتم شاید توی اضافه کردن قطره های تست (api) زیاده روی کردم پس بنا را بر 420 و 8 گذاشتم
    حالا بعد از یک ماه و نیم دوباره تست زدم سختی همون 8 بود و کلسیم 400 ، البته توی این مدت شاهد رشد کرولاین روی سخره ها و حتی چند نقطه روی موج ساز بودم برای همین بفکر اضافه کردن کلسیم پودری برایت ول افتادم و طبق دستور اضافه کردم نتیجه تست شد 420
    دو روز بعد زد بسرم که مکمل به تانک اضافه کنم و به نسبت لیتراژ از منیزیم - کلسیم و آلکالین 8.3 (همه برایت ول و محلول بغیر از کلسیم) استفاده کردم
    نتیجه تست ها شد کلسیم 380 و سختی همون 8 البته من یه اشتباه کردم و محلول ها را پشت سر هم به تانک اضافه کردم
    دیشب دوباره به نسبت حجم تانک کلسیم ریختم و نتیجه تست شد 400 ولی سختی روی قطره 7 به زنگ زرد درامد ولی با کمی اقماض قطره هشتم هم ریختم که رنگ محلول تست شد زرد زرد

حالا سوالی که دارم اینه که اگه بخوام سختی را بالا ببرم و از الکالین استفاده بکنم بازم شاهد افت کلسیم میشم؟برای بالا بردن این پارامترها چه روشی صحیح هست
    و استفاده از استرانسوم میتونه روی کلسیم و سختی متاثر باشه ؟
    البته این نکته را اضافه کنم که من تست منیزیم ندارم و تست پی اچ هم از دلتا استفاده میکنم که تشخیص رنگش خیلی سخته ولی بین 8 و 8.2 را میشه انتخاب کرد

راستی زمان اضافه کردن قطره های تست kh وقتی رنگ محلول زرد شد باید ملاک قرار بگیره دیگه نمیخواد رنگ محلول به رنگ زرد تیره تبدیل بشه

ببخشید خیلی زیاد شد
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    دوستان طرز استفاده از تست های کلسیوم ومنیزیوم دلتا مارین رو میشه توضیح بدین

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    دوستانم عزیز کلسیوم ومنیزیوم باید رو چه عددی باشه

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    سلام
    کلسیم باید بین 400 تا 440 باشه و منیزیم هم 1280 تا 1350
    البته بازم اساتید نظرشون ملاک هست
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    دوستان تست زدم کلسیوم 600بود منیزیوم 1500زیاد نیست چیکار کنم

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    با سلام

دوستان من یه مشکلی برام پیش آمده که میخواستم ازشما راهنمایی بگیرم
    من بعد از یک ماه از راه اندازی تانک تست کلسیم و kh زدم که نتایج بترتیب 440 و 9 بود البته بخاطر اینکه تازه کار بودم و هستم گفتم شاید توی اضافه کردن قطره های تست (api) زیاده روی کردم پس بنا را بر 420 و 8 گذاشتم
    حالا بعد از یک ماه و نیم دوباره تست زدم سختی همون 8 بود و کلسیم 400 ، البته توی این مدت شاهد رشد کرولاین روی سخره ها و حتی چند نقطه روی موج ساز بودم برای همین بفکر اضافه کردن کلسیم پودری برایت ول افتادم و طبق دستور اضافه کردم نتیجه تست شد 420
    دو روز بعد زد بسرم که مکمل به تانک اضافه کنم و به نسبت لیتراژ از منیزیم - کلسیم و آلکالین 8.3 (همه برایت ول و محلول بغیر از کلسیم) استفاده کردم
    نتیجه تست ها شد کلسیم 380 و سختی همون 8 البته من یه اشتباه کردم و محلول ها را پشت سر هم به تانک اضافه کردم
    دیشب دوباره به نسبت حجم تانک کلسیم ریختم و نتیجه تست شد 400 ولی سختی روی قطره 7 به زنگ زرد درامد ولی با کمی اقماض قطره هشتم هم ریختم که رنگ محلول تست شد زرد زرد

حالا سوالی که دارم اینه که اگه بخوام سختی را بالا ببرم و از الکالین استفاده بکنم بازم شاهد افت کلسیم میشم؟برای بالا بردن این پارامترها چه روشی صحیح هست
    و استفاده از استرانسوم میتونه روی کلسیم و سختی متاثر باشه ؟
    البته این نکته را اضافه کنم که من تست منیزیم ندارم و تست پی اچ هم از دلتا استفاده میکنم که تشخیص رنگش خیلی سخته ولی بین 8 و 8.2 را میشه انتخاب کرد

راستی زمان اضافه کردن قطره های تست kh وقتی رنگ محلول زرد شد باید ملاک قرار بگیره دیگه نمیخواد رنگ محلول به رنگ زرد تیره تبدیل بشه

ببخشید خیلی زیاد شد
    ممنون
    سلام
    دوست عزیز شما مکمل منیزیوم به تانکتون اضافه نمیکنید؟ چون میزان kh هم به منیزیوم و هم به کلسیوم بستگی داره
    شما زمانی که فقط کلسیوم اضافه میکنید توازن بین این 2 تا رو به هم میزنین و چون آلکالاین برایت ول هم اضافه میکنید چون این محلول نوعی بافر هست باعث رسوب کلسیوم میشه شما باید ابتدا هر 2 این پارامتر هارو تست بزنین بعد شروع به اضافه کردن مکمل ها ی منیزیوم و کلسیوم کنید تا جایی که به عدد دلخواه برسن(Mg=1360) (ca=440) بعد از اون شروع به اضافه کردن بافر کنید
    در مورد تست هم تا جایی اضافه کنید که دقیقا به رنگ زرد تبدیل بشه یعنی بین 2 رنگ نباشه
    درجه تاثیر بقیه عناصر مثل استرانسیوم,آهن,منگنز و... هم روی KH بسیار اندک هست اما تو رشد کرولاین تاثیر دارن

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    یه سوال
    میشه برای تست زدن و صرفه جویی در تست بجای 5 ml از 2.5 ml آب استفاده کرد و بهمین نسبت تعداد قطرات تستر را نصف کرد
    ممنون

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط moghaddam نمایش پست ها
    دوستان تست زدم کلسیوم 600بود منیزیوم 1500زیاد نیست چیکار کنم
    هر دوش زیاده اما چون به یه نسبت زیاد شدن فکر نکنم مشکلی داشته باشه اگه مرجان و لایو راک دارین بعد یه مدت مصرف میشه اما گر ندارین میتونین یه سیفون بزنین!

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط afros نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز شما مکمل منیزیوم به تانکتون اضافه نمیکنید؟ چون میزان kh هم به منیزیوم و هم به کلسیوم بستگی داره
    شما زمانی که فقط کلسیوم اضافه میکنید توازن بین این 2 تا رو به هم میزنین و چون آلکالاین برایت ول هم اضافه میکنید چون این محلول نوعی بافر هست باعث رسوب کلسیوم میشه شما باید ابتدا هر 2 این پارامتر هارو تست بزنین بعد شروع به اضافه کردن مکمل ها ی منیزیوم و کلسیوم کنید تا جایی که به عدد دلخواه برسن(Mg=1360) (ca=440) بعد از اون شروع به اضافه کردن بافر کنید
    در مورد تست هم تا جایی اضافه کنید که دقیقا به رنگ زرد تبدیل بشه یعنی بین 2 رنگ نباشه
    درجه تاثیر بقیه عناصر مثل استرانسیوم,آهن,منگنز و... هم روی KH بسیار اندک هست اما تو رشد کرولاین تاثیر دارن
    ممنون از پاسخ گوی شما
    توی صحبتهام گفتم که منیزیم هم اضافه کردم ولی تستر ندارم که باید در اولین فرصت تهیه کنم
    حالا اگه من به فرمایش شما بیام منیزیم و کلسیم اضافه کنم تا به عدد دلخواه برسم با اضافه کردن این دو یون تعادل بهم نمیخوره ؟
    مصرف منیزیم هم مثل کلسیم توی سیستم بالاست ؟
    اگه منیزیم روی عدد دلخواه بود و فقط کلسیم مصرف شد چی بازم باید این دوتا رو همزمان اضافه کنم؟
    بعد برای اضافه کردن این مکمل ها میشه هردو را در یک روز اضافه کرد یا باید یه فاصله ای بینشون باشه ؟
    ببخشید اگه زیاد سوال میکنم
    ممنون

صفحه 382 از 1093 نخستنخست ... 282332363364365366367368369370371372373374375376377378379380381382383384385386387388389390391392393394395396397398399400401432482882 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)