مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط ramtin barzegar نمایش پست ها
    سلام نه ميتركه ؟
    جواب قطعی نمیدم بستگی به نوع چسب و میزان چسب کاری داره ولی تانکت بدون شن و ماسه 411 لیتر آب توش جامیگیره که با شن و ماسه هم همون فشار به شیشه ها میاد فرقی نداره

اما من این تانک رو میساختم 4 تا پل بالا میزدم دوتا پل بزرگتر از بالایی ها برای پایین و تسمه ی بالا و تسمه ی پایین هم حتما میزدم چسب هم پرملات حدودا 8 یا 9تا چسب اونم سیستا یا پاتکس

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    نقل قول نوشته اصلی توسط ramtin barzegar نمایش پست ها
    سلام نه ميتركه ؟

نه دوست عزیز اگه کسی که مهارت داشته این کار رو کرده با این تعداد پل مشکلی نداره اگه مشکل داشته باشه تو همون اولین روز ها مشکل ساز میشه
    فقط هر چسبی یه مدت کارایی داره مثل چسب سیستا که تا 8 سال عمر مفید هستش به شرط اینکه جلوی نور مستقیم خورشید نباشه پس نگران نباشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دلقک ماهی ؛ سگ
    شماره عضویت
    7351
    تشكر ؛ چسب سيستا سفيد سبز بود يادمه همش ؛ طرف 10 ساله كه مغازه آكواريوم داره ، الان آب شور هم كار ميكنه اين هم تانكه آبشور هستش سامپ هم ساخته اما پول ندارم براي آب شور خرج كنم . خودش مي گفت 3 بار چسب كاري كرده و جلوي نور آفتاب هم نيست ، 1 ساله راه انداختمش قبلش 1 سال خاك خورد . پس مشكلي به وجود نمياد شكر ؛ شن و ماسه هم ندارم 1 جفت اسكار باله بلد مسي دارم فقط

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها

سلام
    با توجه به آمونیاک زیادی که گلدفیش تولید میکنه همین حجم برای یه گلدفیش متوسط تا بزرگ هم نامناسبه

توی این تانک میتونید یه فیلتر هنگینگ برای تصفیه بزارید و آبزیانی مثل تتراها دانیو ها یا پنسیل فیش ها و یا زنده زا ها رو با رعایت تراکم نگهداری کنید

با گلدفیش ماهی دیگه ای نگهداری نکن چون هم دمای پایین میخواد این ماهی هم نوع تغذیش فرق داره هم کثیف کاری زیادی توی آب داره
    سلام
    خیلی ممنون
    یه فیلتر داره که همزمان هوا هم تولید میکنه (نمیدونم اسمش چیه، رفتم خونه ازش عکس میذارم).
    ببخشید من گیج شدم: این ماهی هایی که گفتید رو میتونم با گلدفیش نگه دارم؟ یا منظورتون اینه که گلدفیشو در بیارم اینارو بجاش بذارم؟ (منظورم از گلدفیش همون ماهی معمولیای عیده ها).

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط میترا نمایش پست ها
    سلام
    خیلی ممنون
    یه فیلتر داره که همزمان هوا هم تولید میکنه (نمیدونم اسمش چیه، رفتم خونه ازش عکس میذارم).
    ببخشید من گیج شدم: این ماهی هایی که گفتید رو میتونم با گلدفیش نگه دارم؟ یا منظورتون اینه که گلدفیشو در بیارم اینارو بجاش بذارم؟ (منظورم از گلدفیش همون ماهی معمولیای عیده ها).

این حجم آب خیلی کمه کنار گلدفیش بخوای بازم ماهی بریزی خیلی سریع آب کثیف میشه فیلتر فقط فضولات رو جمع میکنه
    برا کاهش آمونیاک و نیترات باید آب رو سیفون کنید
    شما یا گلدفیش نگهداری کن یا به جای گلدها اون ماهییا رو نگهداری کن(برای این میگم که هر روز مجبور نباشی تعویض آب انجام بدی)
    6تا نئون و 4 تا دانیو و 5 6 تا مولی یا پلاتی خوبه
    یا یه فایتر نر بندازید کنارش نئون و دانیو(مولی نندازید باله ی فایتر رو میزنه) به جای دانیو و نئون میشه پنسیلفیش هم انداخت اما دانیو و نئون خیلی زیباتر هستند.

گلدفیش خیلی کثیف کاری داره خودتون حتما دیدید 4 متر فضله دنبال خودش راه میندازه اینور و اونور

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076

این حجم آب خیلی کمه کنار گلدفیش بخوای بازم ماهی بریزی خیلی سریع آب کثیف میشه فیلتر فقط فضولات رو جمع میکنه
    برا کاهش آمونیاک و نیترات باید آب رو سیفون کنید
    شما یا گلدفیش نگهداری کن یا به جای گلدها اون ماهییا رو نگهداری کن(برای این میگم که هر روز مجبور نباشی تعویض آب انجام بدی)
    6تا نئون و 4 تا دانیو و 5 6 تا مولی یا پلاتی خوبه
    یا یه فایتر نر بندازید کنارش نئون و دانیو(مولی نندازید باله ی فایتر رو میزنه) به جای دانیو و نئون میشه پنسیلفیش هم انداخت اما دانیو و نئون خیلی زیباتر هستند.

گلدفیش خیلی کثیف کاری داره خودتون حتما دیدید 4 متر فضله دنبال خودش راه میندازه اینور و اونور
    مرسی
    بله دقیقا درست میفرمابین(4متر و...! ) من هر هفته حدود ده درصد آب رو عوض میکنم +شستشوی فیلتر و ماهی یکبار هم کل آب رو عوض میکنم. اینم عکس از خود تانک و فیلتر:

این ماهی قبلا توی یه تنگ کوچیک بود که یه مشکلی پیش اومد(سرش قرمز میشد). اساتید گفتن باید یه همچین محیطی براش فراهم بشه. این شد که الان فقط گلدفیش دارم!
    بازم ممنون از راهنماییتون

Sent from my D5503 using Tapatalk

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط میترا نمایش پست ها
    مرسی
    بله دقیقا درست میفرمابین(4متر و...! ) من هر هفته حدود ده درصد آب رو عوض میکنم +شستشوی فیلتر و ماهی یکبار هم کل آب رو عوض میکنم. اینم عکس از خود تانک و فیلتر:

این ماهی قبلا توی یه تنگ کوچیک بود که یه مشکلی پیش اومد(سرش قرمز میشد). اساتید گفتن باید یه همچین محیطی براش فراهم بشه. این شد که الان فقط گلدفیش دارم!
    بازم ممنون از راهنماییتون

Sent from my D5503 using Tapatalk
    با این فیلتر ماهی های ریز توی تانکتون طواف داده میشن همون از این گلدفیش وحشی نگهداری کنید خیلی بهتره
    اگر میخواهید ماهی های نام برده رو نگهداری کنید بهتره از فیلتر هنگینگ یا هنگ آن بخرید
    اما خوب همین گلدفیشی که دارید خوب ازش مراقبت کنید عمرش خیلی خیلی بیشتر از گوپی و مولی و دانیو و ... هستش !! نزدیک به 16 سال !

قرمز شدن بدن و باله ها و دم گلدفیش معمولا به خاطر افزایش آمونیاک و کیفیت پایین آب به وجود میاد
    ویرایش توسط StarFish : 15th October 2014 در ساعت 07:41 PM

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    آقا ما سلسیل به تانک زدیم مقدارش 3 عدد چسب بوده
    الان هفت روزه هر روز تانک رو آبگیری میکنم و آب رو عوض میکنم و تانک رو با آب نمک میشورم

اما همچنان بوی اولیه ی چسب یعنی همون بوی تند شبیه به سرکه میده

چیکار کنم ؟ ماهی بریزم توی این تانک نمیمیرن؟ توی هیچ کدوم از چسب کاری تانک های قبلی همچین موردی برام پیش نیومده بود که بوی چسب بعد 7 روز باشه

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    آقا ما سلسیل به تانک زدیم مقدارش 3 عدد چسب بوده
    الان هفت روزه هر روز تانک رو آبگیری میکنم و آب رو عوض میکنم و تانک رو با آب نمک میشورم

اما همچنان بوی اولیه ی چسب یعنی همون بوی تند شبیه به سرکه میده

چیکار کنم ؟ ماهی بریزم توی این تانک نمیمیرن؟ توی هیچ کدوم از چسب کاری تانک های قبلی همچین موردی برام پیش نیومده بود که بوی چسب بعد 7 روز باشه
    سلام چند روز گذاشتید تا خشک بشه؟

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام چند روز گذاشتید تا خشک بشه؟
    فکر کنم 3 4 روزی شد.
    چسب رو موقع زدن خیلی فشار دادم زود هم سفت شد.
    از 7 روز پیش که تانک رو با آب شستم و آبگیری کردم ببینم نشت داره یا نه بو بلند شده.
    ماهی الان بندازم میمیره؟
    هیچوقت ایتجوری نمیشد اون تانک کوچیکه هم سلسیل زدم 24 ساعت بعد از چسبکاری خشک و محکم شد و الان توش ماهی هست

صفحه 111 از 173 نخستنخست ... 11619293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130161 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)