صفحه 79 از 107 نخستنخست ... 29606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889909192939495969798 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 781 به 790 از 1069

موضوع: فایتر

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15570
    سلام

بعد از کلی وقت تونستم کمی از این بچه ماهی ها رو بزرگ بکنیم تجربه های که کسب کردم اینا بودن

1.تغذیه با تخم مرغ با اینکه راحتره ولی چند تا مشکل داره - آب رو خیلی زود تیره رنگ میکنه مشکلی هم که داره بعضی از بچه ماهی ها میچسبن به زرده تخم مرغ و شنا کردن براشون سختتر میشه
    2.نهایت سعی خودتون رو باید بکنید تا اب هیچ فضولاتی نداشته باشه از ماهی نر یا ماده ( نزدیک 3-5 تا از بچه ماهی ها رو دیدم فضولات پدرشون که چند روز بود اونجا بود بهشون چسبیده بودن و مرده بودن ) چون نمیتونم سفون بکنم برای همین نمیتونم اون فوضلات رو هم کامل خارج بکنم

یک سوالی داشتم تو پست های قبلی هم ندیدم من تو یک فیلم اموزشی دیدم وقتی می خواد ماهی نر و حتی ماده رو به تانک تکثیر اضافه بکنه با اینکه اول اب صاف بود ولی بعد چند دقیقه ماهی ها رو تو همون تانک تو آب سبز اضافه کرد ( برای تکثیر خوبه مقداری اب سبز همون اول کار اضافه بکنیم )

اصلا کار درستی هست که به تانک نر های تنها و یا ماده ها هم اب سبز اضافه بکنیم ؟

من برای اینکه اب سبز داشته باشم کمی کرفس رو جوشوندم بعد تو یک شیشه نوشابه ریختم گذاشتم جلوی آفتاب کمی هم برگ کرفس داخلش گذاشتم بمونه نمیدونم مراحل رو درست رفتم فردا میتونم از این آب سبز استفاده بکنم به جای زرده تخم مرغ

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15570
    دوستان اگر امکانش هست در این مورد کمک بکنید

"من برای اینکه اب سبز داشته باشم کمی کرفس رو جوشوندم بعد تو یک شیشه نوشابه ریختم گذاشتم جلوی آفتاب کمی هم برگ کرفس داخلش گذاشتم بمونه نمیدونم مراحل رو درست رفتم فردا میتونم از این آب سبز استفاده بکنم به جای زرده تخم مرغ "

نمیدم اشتباه کردم آب تا دیروز تو حیاط بود شب اوردم گذاشتم تو اتاق جلوی شیشه نمیدونم درست انجام دادم تا حالا اینکار رو نکرده بودم یه بوی خاصی میده رنگش هم کمی سبز شده ولی نمیدونم خراب شده یا نه اگر خراب بشه ماهی ها میمیرن ( البته دو بار ریختم تو اکواریوم هر بار اندازه یه سر شیشه نوشابه )

همکار قدیمی بخش ماهیان لایبرنت دار

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    نقل قول نوشته اصلی توسط afsoongar نمایش پست ها
    دوستان اگر امکانش هست در این مورد کمک بکنید

"من برای اینکه اب سبز داشته باشم کمی کرفس رو جوشوندم بعد تو یک شیشه نوشابه ریختم گذاشتم جلوی آفتاب کمی هم برگ کرفس داخلش گذاشتم بمونه نمیدونم مراحل رو درست رفتم فردا میتونم از این آب سبز استفاده بکنم به جای زرده تخم مرغ "

نمیدم اشتباه کردم آب تا دیروز تو حیاط بود شب اوردم گذاشتم تو اتاق جلوی شیشه نمیدونم درست انجام دادم تا حالا اینکار رو نکرده بودم یه بوی خاصی میده رنگش هم کمی سبز شده ولی نمیدونم خراب شده یا نه اگر خراب بشه ماهی ها میمیرن ( البته دو بار ریختم تو اکواریوم هر بار اندازه یه سر شیشه نوشابه )
    سلام

از نظر آلودگی و نگرانی بابت تلفات در صورت استفاده از آب سبز تفاوتی چندانی با آلودگی ایجاد شده توسط زرده تخم مرغ نداره . آب سبز نحوه درست کردن و تهیش از نحوه مصرفش مهمتره اینکه به چه صورت تهیه بشه و در چه فضایی مسلما قرار دادن در فضای باز و ظرف بدون در با توجه به نفوذ گرد و غبار و موارد دیگه خودش میتونه عامل بزرگی باشه برای تلفات لاروهای فایتر که در روزهای اولیه بسیار حساس هستند.

مصرف زرده و آب سبز نهایت برای روزهای حساس اولیس ( 3 تا 5 روز ) شما بعد از گذشت این مدت برای رشد مناسب / کاهش تلفات و مقاومت بهتر لاروها باید از غذاهای مقوی مثل آرتمیای زنده استفاده کنید.

در خصوص تهیه آب سبز چون بنده هیچ وقت سراغش نرفتم نمیتونم نظری بدم , دوستانی که تجربه موفق و اصولی از آب سبز داشتن بهتر میتونن کمکتون کنن

این تاپیک هم مطالعه کنید و ناگفته نمونه که برای تهیه آب سبز شما از1 الی 2 هفته قبل از شنای آزاد لاروها باید استارت ساخت و تهیه زده باشید مدت زمان ی1 یا 2 روز بی فایدس و تنها آلودگی و تلفات بدنبال داره.

http://www.parsipet.ir/thread26797.html

موفق باشید
    ویرایش توسط b.pakray : 20th July 2014 در ساعت 08:01 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15570
    مرسی جناب b.pakray من دیروز برای خرید آرتمیا رفتم یکی داشت ولی گفت بچه ماهی ها نمیتونن بخورنشون الان بچه ماهی های من حدود 5-6 روزه هستن آرتمیا باید حتما خودم هچ بکنم یا اگر داشت بگیرم بهشون بدم اگر چند روزه بودن قابل خودن برای بچه ماهی ها هست

"در خصوص تهیه آب سبز چون بنده هیچ وقت سراغش نرفتم نمیتونم نظری بدم "

برای بچه فایتر ها گزینه دیگه هم هست تخم مرغ و آب سبز رو من فقط دیدم ؟
    ویرایش توسط afsoongar : 20th July 2014 در ساعت 10:08 PM

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    مرسی جناب b.pakray من دیروز برای خرید آرتمیا رفتم یکی داشت ولی گفت بچه ماهی ها نمیتونن بخورنشون الان بچه ماهی های من حدود 5-6 روزه هستن آرتمیا باید حتما خودم هچ بکنم یا اگر داشت بگیرم بهشون بدم اگر چند روزه بودن قابل خودن برای بچه ماهی ها هست
    اگر لاروهاتون 5- 6 روزه هستن میتونن تعدادیشون که به اصطلاح زرنگتر از بقیه هستن و زودتر از آب گل دراومدن با آرتمیا تغذیه کنید.

در خصوص آرتمیا حتما خودتون باید هچ کنید و میزان آرتمیایی که مهیا کردین باید طوری برای مصرفشون برنامه ریزی کنید که در عرض 24 ساعت تماما مورد استفاده قرار بگیرن
    چون هرچه زمان بگذره مصرف لاروهای آرتمیا سخت تر میشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15570
    سلام

دوستان اون زرده تخم مرغ های که میدادم کمی فاسد شدن حالا به دلیل کم بودن تجربه نمیتونم سیفون بکنم (تو یکی دو روز بالای 10-15 تا بچه ماهی ها مردن ) اونا هم دارن اونجا فاسد میشن چون موقع سیفون بچه ماهی ها میرن بین اونا برای همین وقتی می خوام اینکار رو بکنم احتمال میدم بچه ماهی ها هم با همون اب بیان و دیگه نشه جداشون کرد چون اندازشون زیاد بزرگ نیست

تو اینترنت تنها چیزی که دیدم حلزون بود که شاید اونا رو تمیز بکنه ولی یک نکته که بود اینکه من نمیدونم حلزون میتونه بچه ماهی ها رو بخوره یا نه (تو یکی از سایت ها دیدم اگر بچه ماهی حرکت نکنه احتمالا بچه ماهی رو بخوره) دوستان برای تمیز کردن تانک چی پیشنهاد میدید برای یک فرد مبتدی که نمیتونه بچه ماهی ها رو جدا بکنه

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    سلام

دوستان اون زرده تخم مرغ های که میدادم کمی فاسد شدن حالا به دلیل کم بودن تجربه نمیتونم سیفون بکنم (تو یکی دو روز بالای 10-15 تا بچه ماهی ها مردن ) اونا هم دارن اونجا فاسد میشن چون موقع سیفون بچه ماهی ها میرن بین اونا برای همین وقتی می خوام اینکار رو بکنم احتمال میدم بچه ماهی ها هم با همون اب بیان و دیگه نشه جداشون کرد چون اندازشون زیاد بزرگ نیست

تو اینترنت تنها چیزی که دیدم حلزون بود که شاید اونا رو تمیز بکنه ولی یک نکته که بود اینکه من نمیدونم حلزون میتونه بچه ماهی ها رو بخوره یا نه (تو یکی از سایت ها دیدم اگر بچه ماهی حرکت نکنه احتمالا بچه ماهی رو بخوره) دوستان برای تمیز کردن تانک چی پیشنهاد میدید برای یک فرد مبتدی که نمیتونه بچه ماهی ها رو جدا بکنه
    سلام

شما با استفاده از شلنگ هوای مخصوص آکواریوم میتوانید به آرامی باقیمانده مواد زائد رو از ته تانک جمع کنید. کار سختی نیست و فقط باید کمی دقت و حوصله داشته باشید. قبلن هم خدمت شما عرض کرده بودم زرده تخم مرغ برای شروع تغذیه مناسب نیست.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15570
    بله حق با شما بود ولی برای بار اول که آب سبزی نداشتم مجبور بودم

اگر امکانش هست در مورد حلزون هم راهنمایی بکنید در حالی که خودم تو هیچ اموزش تکثیر ندیدم باشه

دوستان این بچه ماهی ها الان نزدیک هست دو هفته بشن ولی هنوز هم ریز هستن و نمیشه با تور گرفتشون فکر کنم باید بیخیال تور بشم و با یه چیز دیگه اینا رو بگیرم و انتقالشون بدم به تانک دیگه
    ویرایش توسط afsoongar : 23rd July 2014 در ساعت 02:22 PM

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    بله حق با شما بود ولی برای بار اول که آب سبزی نداشتم مجبور بودم

اگر امکانش هست در مورد حلزون هم راهنمایی بکنید در حالی که خودم تو هیچ اموزش تکثیر ندیدم باشه

دوستان این بچه ماهی ها الان نزدیک هست دو هفته بشن ولی هنوز هم ریز هستن و نمیشه با تور گرفتشون فکر کنم باید بیخیال تور بشم و با یه چیز دیگه اینا رو بگیرم و انتقالشون بدم به تانک دیگه
    حلزون سیب مشکلی نداره اما چیزی که شما انتظار دارید توسط حلزون اتفاق نمی افته

اگر تلفات دادین مشکل از کیفیت آبه که بدلیل زیاده روی در مصرف زرده تخم مرغ این اتفاق افتاد و زمانیکه ته نشین میشن درصد تلفات شدیدا بالا میبرن بدلیل گیر کردن لاروها در مواد ته نشین شده که این امر در مواقعی که با زرده لاروها تغذیه میشن بیشتر اتفاق می افته شما الان هم امتحان کنید تمام مواد ته نشین شده چسبیده هستن کف مخزن و باید تعدادیشون با فشار از کف مخزن جدا کنید و زمانی هم که جدا بشن مشاهده میکنید مثل یک توده ابر شبیه هستن که تله خوبی برای گیر افتادن لاروها به حساب میان .

شما دو راه دارید : همونطور که جناب
    romans فرمودن با شلنگ آکواریوم مواد ته نشین شده خارج کنید و بدون ایجاد تلاطم و استرس مقداری آب جدید جایگزین کنید

یا اینکه لاروها به یک مخزن دیگه انتقال بدین . برای انتقال لاروها از تور استفاده نکنید . شما ابتدا آب مخزن کامل خالی کنید و تنها 10 درصد از آب باقی بزارید و بعد لاروها با قاشق بزرگ که معمولا در ظروف سالاد خوری و خورشت استفاده میکنن یا کاسه خارج کنید

ناگفته نمونه جابجایی هم ممکنه تلفاتی داشته باشه.

موفق باشید
    ویرایش توسط b.pakray : 23rd July 2014 در ساعت 02:42 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15570
    سلام

دقیقا حرف های جناب b.pakray درسته خواستم اون سفید ها رو بردارم دیدم چسبیدن به کف اکواریوم و از همه جالبتر که دقیقا هم شبیه توده ابر حدود 3-4 تا بچه ماهی داخلشون گیر کرده بودن

مشکلی که هست دقیق نمیدونم موقع انتقال دما و کیفیت آب یکسانی رو درست بکنم آب هم داره کدر تر میشه از دیروز کمی آب گذاشتم کنار تا برای تغییر تانک

یک فکری به ذهنم رسید من بچه ماهی ها رو بگیرم بعد بزارم تو یک شیشه خیار شور برای چند دقیقه بمون بعد اون شیشه رو بزارم داخل تانک جدید که یواش یواش گرمای آب یکسان بشه بعد از چند دقیقه بچه ماهی ها رو رها بکنم ؟

صفحه 79 از 107 نخستنخست ... 29606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889909192939495969798 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)