صفحه 11 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 117
    همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط salouki نمایش پست ها
    شرکت جی بی ال محلول و پدر های ضد جلبک داره به نظرتون چاره ساز نیست؟واسه اکسیژن کمپرسور نمیصرفه؟
    من هرچی عمق رو بیشتر در نظر بگیرم واسه فرار از گرما واسه ماهی ها بهتره درسته؟
    برای از بین بردن جلبک ها می تونید از ضد جلبک های شرکتی استفاده کنید که انصافا هم خوب جواب می دن ولی خوب شما هزینه ای که برای اینکار هم در نظر می گیرید باید حساب کنید استفاده دائمی به هیچ وجه جنبه اقتصادی نداره پس باید در ساخت و انتخاب محل دقت زیادی داشته باشید تا با کمترین مشکل و جلبک روبرو شوید البته گاهی اوقات بخصوص با گرم شدن هوا اینقدر جلبک زیاد میشه که با داروهای شرکتی هم خیلی سخت میشه بهشون غلبه کرد پس انتخاب مکان مناسب بسیار مناسب هست
    ببخشیدمنظورتونو از کمپرسور متوجه نشدم برای هوادهی اگر سطح حوضچه بزرگ باشه کمتر به هوادهی و تصفیه احتیاج پیدا میکنه اما برای حجمهای پایین این کار لزومی هست برای هوادهی می تونید از پمپهای بزرگتر استفاده کنید البته اگر اب برای تصفیه توسط تاپ فیلترها در جریان باشند و بعد از گردش مجددا به برکه سرازیر بشن این مقدار اکسیژن با اب مخلوط میشه مجددا وارد برکه یا حوضچه می شه
    البته اگر منظورتون کمپرسورهای بزرگی هست که عمدتا در استخرهای پرورش قزل الا مورد استفاده قرار می گیرند وسیله مناسبی هست ولی خوب به دلیل صنعتی بودن یک مقدار هزینه بالتری نسبت به تاپ فیلترهایی دارن که در تانکها استفاده میشن
    در مورد عمق بله هر مقدار عمق بیشتر باشه بهتر خواهد بود هم به دلیل اینکه ماهی در سرما و گرما به کف میره از پایین و بالا شدن زیادی دما در امان خواهد بود همچنین عمق بالا برای تکثیر بسیار مناسب تر هست (عمق بیشتر از 120 سانتیمتر)البته اگر قصد تکثیر داشته باشید
    ولی اگر قصد لذت بردن از ماهی رو دارید و قصد تکثیر ندارید عمق رو سعی کنید کمتر از این مقدار در نظر بگیرید تا هم جلوه تزئینی بیشتریداشته باشه و هم ماهی ها بخوبی قابل مشاهده باشند

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    koi
    شماره عضویت
    14925
    دوستان همگی از وضع بازار کوی خبر دارید ...متاسفانه همه کوی های بی کیفیت وارد بازار شدن .واونایی هم که تکثیر داخلن کلا هیچی ...
    کسی از دوستان تجربه وارد کردن کوی رو نداره ؟؟؟
    یا کسی رو بشناسید که بتونه وارد کنه ؟؟؟؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    corn snake
    شماره عضویت
    7558
    نقل قول نوشته اصلی توسط ناصرخان نمایش پست ها
    دوستان همگی از وضع بازار کوی خبر دارید ...متاسفانه همه کوی های بی کیفیت وارد بازار شدن .واونایی هم که تکثیر داخلن کلا هیچی ...
    واقعا هم بی کیفیت هستن اکثرا هم باله بلند با مورف الکی
    با کوی ایران تماس گرفتین؟
    شما آکواریوم داری یا برکه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14169
    درود بر شما اين كوي هايي كه توي بازار هستند وارداتي نيستن تكثير داخل هستند. توي تهران كوي خوب ميشه پيدا كرد ولي قيمت هاش رو خيلي بالا ميگن. توي نواب 2-3 تا مغازه تخصصي كوي ميفروشن ميشه كوي خوب ازشون خريد. بايد بهشون بسپاري يا تند تند بري سر بزني

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط ناصرخان نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.136028 نمایش پست ها
    درود بر شما اين كوي هايي كه توي بازار هستند وارداتي نيستن تكثير داخل هستند. توي تهران كوي خوب ميشه پيدا كرد ولي قيمت هاش رو خيلي بالا ميگن. توي نواب 2-3 تا مغازه تخصصي كوي ميفروشن ميشه كوي خوب ازشون خريد. بايد بهشون بسپاري يا تند تند بري سر بزني
    سلام

دوستان عزیز لطف کنید موارد مربوط به خرید و فروش را فقط در قسمت بازارچه سایت مطرح کنید. ممنون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15570
    سلام

ما تو حیاط یه حوضچه داریم حدود 1*3*3 هست

ولی شهر ما زمستان های سختی داره اکثرا زیر 10-15 درجه میشه می خواستم بدونم ماهی کوی میتونه تو این هوا زنده بمونه تجربه نگهداری ماهی قرمز رو دارم تو این هوا تو یه حوض بزرگ که ارتفاعش زیاد بود نزدیک 1.5 متر بود زنده مونده بود

زمستان 100 درصد روی اب یخ میزنه هوا دهی که نمیشه کرد یا خیلی سخت اگر چند روزی بهشون غذا نرسه میتونن زنده بمونن مثلا 3 روز

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14169
    نقل قول نوشته اصلی توسط afsoongar نمایش پست ها
    سلام

ما تو حیاط یه حوضچه داریم حدود 1*3*3 هست

ولی شهر ما زمستان های سختی داره اکثرا زیر 10-15 درجه میشه می خواستم بدونم ماهی کوی میتونه تو این هوا زنده بمونه تجربه نگهداری ماهی قرمز رو دارم تو این هوا تو یه حوض بزرگ که ارتفاعش زیاد بود نزدیک 1.5 متر بود زنده مونده بود

زمستان 100 درصد روی اب یخ میزنه هوا دهی که نمیشه کرد یا خیلی سخت اگر چند روزی بهشون غذا نرسه میتونن زنده بمونن مثلا 3 روز
    درود بر شما ماهي كوي رو تو شرايط سخت زمستون ميشه تو استخر نگهداري كرد. فقط بايد زود تر شروع كنيد تا قبل از سرد شدن هوا تا ماهي رفته رفته با شرايط دمايي استخر جا بيفته. در هواي سرد فعاليت ماهي كم ميشه جيره خاص غذايي داره و نياز به غذا دهي زياد نداره(رشد ماهي در زمستون متوقف ميشه). هوا دهي هم با يخ روي آّب ميتونه انجام شه مشكل خاصي نيست. موفق باشيد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    14053
    سلام خدمت دوستان گل
    بنده به خاطر مشکلات زندگی که این روزها همه جونها درگیرشونن 3یا4 ماهی میشه نیومدم به این سایت با اینکه هر روز با اینترنت سروکار دارم!! به هر حال
    ایشالله که حال همه عزیزان خوب باشه
    بنده چند ماه پیش که اتفاقا اینجا هم عرض کردم تقریبا 30تا کوی خریدم که به گفته عزیزان الان 15تا نگه داشتم
    به جز یکیش که رشدش متوقف شد بقیه رشد خوبی دارند ه الان به 20سانتی میرسن دو سه تاشون
    در مورد غدا هم کلا انرژی میدادم با بیومار که بیومار میدونم ضرر داره
    تنها مشکلی که الان دارم با ماهیها در مورد غذاهاشونه که چی بدم بخورن تا از ریخت و قیافه نیفتن. متاسفانه بلد نیستم غذای دست ساز درست کنم واسه همین ممنون میشم بهترین غذاایی که میشه تهیه کرد برای کوی رو برا برام بگین
    و اینکه هنوز این کوی ها خجالتین و اصلا روی اب نمیان و البته بعضا که دور از اک هستم میبینم که میان و میرن به سطح اب و تنها زندگی میکنم و جز خودم کسی نیست که بگم به خاطر رفت و امد بترسن
    داخل اک کاملا خالی از تجهیزات و تعویض اب هر دو روز 50% اک که اک من هم 120 طول و 60 ارتفاع و 50 عرض است
    یه چیزی هم هست اینه که من یه اک کوچیک دارم که گوبی دارم و تقریبا یک ماه بیش تعداد 50تا گوبی ریز تازه متولد شده ریختم تو اک کوی ها
    اما حتی یکیشونم نخوردن و الان گوبی ها هم همشون رشد کردند و باله و رنگی شدن!!
    لطفا از دوستان که واقعا از غذای دست ساز نتیجه گرفتند ممنون میشم روش تهییه رو برام بگن و اینکه کمی در مورد رنگ کوی های من مشکل دارن فکر کنم
    البته عکس تا شب براتون میزارم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14169
    نقل قول نوشته اصلی توسط ar4sh نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان گل
    بنده به خاطر مشکلات زندگی که این روزها همه جونها درگیرشونن 3یا4 ماهی میشه نیومدم به این سایت با اینکه هر روز با اینترنت سروکار دارم!! به هر حال
    ایشالله که حال همه عزیزان خوب باشه
    بنده چند ماه پیش که اتفاقا اینجا هم عرض کردم تقریبا 30تا کوی خریدم که به گفته عزیزان الان 15تا نگه داشتم
    به جز یکیش که رشدش متوقف شد بقیه رشد خوبی دارند ه الان به 20سانتی میرسن دو سه تاشون
    در مورد غدا هم کلا انرژی میدادم با بیومار که بیومار میدونم ضرر داره
    تنها مشکلی که الان دارم با ماهیها در مورد غذاهاشونه که چی بدم بخورن تا از ریخت و قیافه نیفتن. متاسفانه بلد نیستم غذای دست ساز درست کنم واسه همین ممنون میشم بهترین غذاایی که میشه تهیه کرد برای کوی رو برا برام بگین
    و اینکه هنوز این کوی ها خجالتین و اصلا روی اب نمیان و البته بعضا که دور از اک هستم میبینم که میان و میرن به سطح اب و تنها زندگی میکنم و جز خودم کسی نیست که بگم به خاطر رفت و امد بترسن
    داخل اک کاملا خالی از تجهیزات و تعویض اب هر دو روز 50% اک که اک من هم 120 طول و 60 ارتفاع و 50 عرض است
    یه چیزی هم هست اینه که من یه اک کوچیک دارم که گوبی دارم و تقریبا یک ماه بیش تعداد 50تا گوبی ریز تازه متولد شده ریختم تو اک کوی ها
    اما حتی یکیشونم نخوردن و الان گوبی ها هم همشون رشد کردند و باله و رنگی شدن!!
    لطفا از دوستان که واقعا از غذای دست ساز نتیجه گرفتند ممنون میشم روش تهییه رو برام بگن و اینکه کمی در مورد رنگ کوی های من مشکل دارن فکر کنم
    البته عکس تا شب براتون میزارم
    درود بر شما بنده تو صفحه 7و8 همين تايپك غذاهاي موجود در بازار و غذاي دست ساز رو توضيح دادم ميتونه كمكتون كنه. در مورد رنگ ماهي جاي نگراني نيست با غذادهي متناسب رنگ خواهند گرفت. در مورد ترسشون به خاطر سيفون آب هستش كويها از سيفون خوششون نمياد سعي كنيد به ارامي اين كار را انجام دهيد تا استرس كمتري بگيرند. اين تعداد ماهي براي حجم تانك شما زياد هست سعي كنيد يه چند تا از خوبهاش رو جدا كنيد بقيه رو رد كنيد بره تا فضا براي رشد ماهيها مناسب بشه. كويها ماهيهاي گوشت خوار نيستند اينكه به كوپي ها كار ندارن به همين خاطر و سير بودن اين ماهيها هست. موفق باشيد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    14053
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.136028 نمایش پست ها
    درود بر شما بنده تو صفحه 7و8 همين تايپك غذاهاي موجود در بازار و غذاي دست ساز رو توضيح دادم ميتونه كمكتون كنه. در مورد رنگ ماهي جاي نگراني نيست با غذادهي متناسب رنگ خواهند گرفت. در مورد ترسشون به خاطر سيفون آب هستش كويها از سيفون خوششون نمياد سعي كنيد به ارامي اين كار را انجام دهيد تا استرس كمتري بگيرند. اين تعداد ماهي براي حجم تانك شما زياد هست سعي كنيد يه چند تا از خوبهاش رو جدا كنيد بقيه رو رد كنيد بره تا فضا براي رشد ماهيها مناسب بشه. كويها ماهيهاي گوشت خوار نيستند اينكه به كوپي ها كار ندارن به همين خاطر و سير بودن اين ماهيها هست. موفق باشيد
    ممنون از توضیحات شما . سیفون رو معمولا از پشت تانک انجام میدم که خودم رو نمیبینین و فقط لوله سیفون داخل اب میشه
    و اینکه من چطوری عکس بزارم تا در مورد نژادشون کمک کنید؟؟چون نمیدونم کدوم نژاد خوبه و کدوم بد یعنی سردرنمیارم
    اما یکی از دوستان اومده بود گفت چرمی و برفی پولک درشت و طلایی و سیاه این ها خوبن و ....
    حال ببینم چطور عکس بگیرمم که کامل مشخص بشن و همراه با ویدئو براتون میزارم
    ممنون از شما که مثل همیشه پشتیبان نابلدانی همچون من هستید

صفحه 11 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)