کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.m2020 نمایش پست ها
    من 5 ساله که خدا بهم لطف داشته و این پرنده خوب رو بهم داده . که خانواده ما عاشقش هست . تعداد کلمات از دستم در رفته . ماشالله کلی صحبت میکنه . و خیلی کلمات رو جای درست استفاده میکنه و کاربرد کلمه رو میدونه . کاسکو ها خودشون میخوان ارتباط برقرار کنن . وقتی شما محبت کنین بهش و دوستش داشته باشین و تمرین هم بکنین حتما به حرف میاد . دیر و زود داره ...
    شما روزی چند بار باهاش کار کردید و چند دقیقه که به حرف اومد؟؟

روشی که شما برای حرف زدنش استفاده کردید و میتونید بگید .

ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    من دیشب ظرف غذای کاسکو رو برداشتم امروز هرچقد صبر کردم حدود 1 ساعت به بالا نزدیک 2 ساعت ولی از دستم غذا نگرفت هی کلشو میاورد جلو دهنشو باز میکرد ک تخمه رو بگیره بلافاصله پشیمون میشد و به عقب میرفت غار میکشید ولی فرار نمیکرد سرجاش ایستاده بود و فقط غار خفیف میکشید وقتی دستم رو نزدیکش میبردم . دستم ک نزدیکش که میرفت دیگه غار کشیدن رو متوقف میکرد هرچند یکباری ی کوچولو میکشید من که دست و پام خشک شد انقد ک دستمو ثابت نگه داشتم و ایستادم بخاطر همین غذاشو دادم من چکار کنم تا جمعه بعدی صبر کنم یا دوباره فردا امتحان کنم تا از دستم غذا بگیره متوقف نکنم؟
    با تشکر
    ویرایش توسط منصور : 27th June 2014 در ساعت 01:02 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    من کاسکوی خودم رو وقتی چشماش سفید بود که میشه 2.5 سال خریدم کاملا وحشی بود . دقیقا میشه 8 ماه پیش . درباره فروشنده ها هم دیگه بیشتریشون همینطوری هستند . کلا از نظر املایی حرفاشون آرایه اغراق و تناقض فراوونه .
    دقیق نمیشه فهمید اما کاسکویی که قبلا صاحب داشته باشه و رام نشده اگر مدت نگهداری ازش زیاد بوده باشه چون ترسش ازش نریخته خیلی دیر تر به انسان اجازه رفاقت و اعتماد میده دیگه . ولی در نهایت رام میشه فقط هرچی توی اون مدت باهاش بدتر رفتار بشه باید بیشتر باهاش کار بشه تا رام بشه .
    موفق باشید

Sent from my SM-G900H using Tapatalk
    ولی فک کنم شما قبلا اینجا گفتید 1.5ساله خریدی شاید من اشتباه میکنم .
    بیخیال داداش من ک گفتم در اتاق رو میبندم برا عادت کردنش نمیگم میگم این اشکالی نداره ک در اتاق رو روش میبندم ؟ ناراحت نمیشه ؟
    ویرایش توسط اسکندری : 27th June 2014 در ساعت 01:32 PM دلیل: لطفا اسم فروشنده نیارید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    ولی فک کنم شما قبلا اینجا گفتید 1.5ساله خریدید شاید من اشتباه میکنم .
    بیخیال داداش من ک گفتم در اتاق رو میبندم برا عادت کردنش نمیگم میگم این اشکالی نداره ک در اتاق رو روش میبندم ؟ ناراحت نمیشه ؟
    من شرایط سنی کاسکو رو گفتم حالا ممکنه بجایی یامن اشتباه گفتم یا شما اشتباه دیدی .
    ببینید دوست عزیز هر شرایطی که میخوایین پرنده اذیت نشه باید بهش عادت کنه و بهش اعتماد کنه . پرنده توی هر شرایطی ممکنه کمی ناراحت بشه ولی به مرور به اون شرایط عادت میکنه و براش عادی میشه . خیر اشکالی نداره به نظرم .

Sent from my SM-G900H using Tapatalk
    ویرایش توسط اسکندری : 27th June 2014 در ساعت 01:34 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    گاهی اوقات هواسم نیست وقتی نگا ریکی میکنم میبینم همینطور میخ شده و داره نگاه میکنه یعنی میخواد چیزی بفهمونه بهم ؟ عادیه ؟ چیزی میخواد یا .........

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15057
    سلام. دوستان یه مشکل.من هر شب برای شام "نفس" تخمه میزاشتم.امشب تخمه تمام شده و متاسفانه تخمه هم نداره و امروز هم که جمعه ست. به نظرتون با میوه و ذرت سیر میشه؟ چی براش بزارم که کل شب گرسنه نشه؟ الان براش میوه و ذرت و فلفل دلمه و یه فلفل سبز گذاشتم.با همینا میتونه شب رو سر کنه؟ ببخشید خیلی نوشتم.....

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط rend_ نمایش پست ها
    من دیشب ظرف غذای کاسکو رو برداشتم امروز هرچقد صبر کردم حدود 1 ساعت به بالا نزدیک 2 ساعت ولی از دستم غذا نگرفت هی کلشو میاورد جلو دهنشو باز میکرد ک تخمه رو بگیره بلافاصله پشیمون میشد و به عقب میرفت غار میکشید ولی فرار نمیکرد سرجاش ایستاده بود و فقط غار خفیف میکشید وقتی دستم رو نزدیکش میبردم . دستم ک نزدیکش که میرفت دیگه غار کشیدن رو متوقف میکرد هرچند یکباری ی کوچولو میکشید من که دست و پام خشک شد انقد ک دستمو ثابت نگه داشتم و ایستادم بخاطر همین غذاشو دادم من چکار کنم تا جمعه بعدی صبر کنم یا دوباره فردا امتحان کنم تا از دستم غذا بگیره متوقف نکنم؟
    با تشکر

سلام . نظر من اینه که بهتره چند روز فقط کنار قفس بشینید تا عادت کنه به حضورتون کنار قفس . فعلا با دست غذا ندین . غذاشو هم شب برندارید فعلا . چون هنوز قار میکشه .

نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    گاهی اوقات هواسم نیست وقتی نگا ریکی میکنم میبینم همینطور میخ شده و داره نگاه میکنه یعنی میخواد چیزی بفهمونه بهم ؟ عادیه ؟ چیزی میخواد یا .........
    دلیل خاصی نداره . اگه با حالت های دیگه همراه باشه میتونه مفهوم خاص داشته باشه

اگه ساکت و بی حرکت نشسته و فقط نگاه میکنه که خب معنی خاصی نداره کار دیگه ای هم نداره تو قفس ، جز نگاه کردن به یه موجود متحرک دیگه تو اتاق ( صاحبشون یا هر شخص دیگه )

اما اگه از ترس یا تعجب باشه مثلا صدایی بشنون ، گردنشون رو میکشن و حالت آماده باش میمونن ، از چپ و راست و روبرو خوب نگاه میکنن که ببینن چه اتفاقی داره میفته

اگه هم چیزی بخوان معمولا یا با ایجاد سرو صدا یا قفس نوردی یه جوری منظورشون رو میفهمونن .

نقل قول نوشته اصلی توسط nafas. نمایش پست ها
    سلام. دوستان یه مشکل.من هر شب برای شام "نفس" تخمه میزاشتم.امشب تخمه تمام شده و متاسفانه تخمه هم نداره و امروز هم که جمعه ست. به نظرتون با میوه و ذرت سیر میشه؟ چی براش بزارم که کل شب گرسنه نشه؟ الان براش میوه و ذرت و فلفل دلمه و یه فلفل سبز گذاشتم.با همینا میتونه شب رو سر کنه؟ ببخشید خیلی نوشتم.....

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
    مشکلی نداره قبل از خواب غذایی که میخوره براش بذارید ، ولی صبح غذای تازه براش بذارید حتما .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695
    سلام آقا این کاسکو ما همش گرمش میشه و زبونشو میندازه بیرون وقتی هوا گرمه بیشتر اینجوری میشه. مگه اینا تو آفریقا نزدیک خط استوا نیستند دیگه گرم شدنشون چیچیه؟
    در ضمن کاسکو من لاغر شده آیا این طبیعی هست؟
    ممنون از دوستان گرامی.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    اره سپیده خانوم حق با شماست حساس کردم امروز ترسش ازم بیشتر شده ولی وقتی تخمه رو میبرم داخل قفس نگاش میکنه یعنی بیشتر حرکت دست منو دنبال میکنه میخواد تخمه رو بگیره هی سرشو میاره جلو ی نمه دهنشو باز میکنه باز پشیمون میشه من امشب تخمه رو بهش نشون میدادم بعد مینداختم تو جایی ک غذا میخوره بعد یکم فاصله میگرفت تخمه رو میخورد هر روز اینجوری کنم به مقدار کم خوبه موجب ریختن ترسش میشه یا برعکس استرس رو بیشتر میکنه؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladgolpesar نمایش پست ها
    سلام آقا این کاسکو ما همش گرمش میشه و زبونشو میندازه بیرون وقتی هوا گرمه بیشتر اینجوری میشه. مگه اینا تو آفریقا نزدیک خط استوا نیستند دیگه گرم شدنشون چیچیه؟
    در ضمن کاسکو من لاغر شده آیا این طبیعی هست؟
    ممنون از دوستان گرامی.
    کاسکوها تو جنگل های بارانی استوایی زندگی میکنن که متوسط دما تو این مناطق حدودا 26 درجه سانتی گراد هست ( بین 20 تا 34 درجه سانتی گراد متغیره ) . رطوبت هم بالای 70 درصد

این حالتش نشونه خوبی نیست . دمای خونه رو کنترل کنید که طوطی گرمازده نشه .

اگه واقعا مطمئن هستید که لاغر شده طبیعی نیست. عکس بذارید ازش

نقل قول نوشته اصلی توسط rend_ نمایش پست ها
    اره سپیده خانوم حق با شماست حساس کردم امروز ترسش ازم بیشتر شده ولی وقتی تخمه رو میبرم داخل قفس نگاش میکنه یعنی بیشتر حرکت دست منو دنبال میکنه میخواد تخمه رو بگیره هی سرشو میاره جلو ی نمه دهنشو باز میکنه باز پشیمون میشه من امشب تخمه رو بهش نشون میدادم بعد مینداختم تو جایی ک غذا میخوره بعد یکم فاصله میگرفت تخمه رو میخورد هر روز اینجوری کنم به مقدار کم خوبه موجب ریختن ترسش میشه یا برعکس استرس رو بیشتر میکنه؟

اصلا دستتون رو داخل قفس نبرید . برای شروع باید بیرون قفس با دست غذا بهش داده بشه .

حالا این روشی هست که دوستان پیشنهاد کردن میتونید امتحان کنید .

من نظرم این هست که چند روزی دست نگه دارید چون هنوز قار میزنه فعلا وقتش نیست . بعد که از شما ترسش کمتر شد و به حضورتون کنار قفس عادت کرد ، میتونید با دست غذا بدید . غذای شبش رو کم کنید . صبح ظرف رو بردارید و با دست غذا بدین .

صفحه 902 از 1238 نخستنخست ... 4028028528838848858868878888898908918928938948958968978988999009019029039049059069079089099109119129139149159169179189199209219521002 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)