صفحه 25 از 42 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 241 به 250 از 413
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    دوستان
    یه مشکلی که الان وجود داره یه وحدت پاسخ وجود نداره
    دوستان همه لطف دارن و هرچی در چنته دارن برای کمک رو می کنن، واقعاً ممنون اما ۱۵-۲۰ تا پست آخری رو ببینین، یکی می گه باکتری بریز یک عزیز دیگه ای می گه نه، یکی می گه سیفون بزن یکی الان نزن می گه، همه متفق فرمودن لایوراک کم داری، که درسته، فرمودن باشه کمک زیادی می کنه، اما الان ... [emoji20]
    خب الان من چی کار کنم
    جنابان نوروزی ، میرنژاد، مرادی و آقا یونس و آقا فربد و سایر عزیزانی که قدیمی هستن و تجربه دارن همه واقعاً دارن کمک می کنن که حتی کوچکترین آسیبی به من و یا بقیه نخوره ولی پاسخها یه سری جاها کاملاً متفاوت هست و من نمی دونم چه تصمیمی باید بگیرم

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    سلام ، داداشه گلم من قبلا بهت گفتم که قبل از هر کاری با دوستان در میان بذار و بعد اون کارو انجام بده. ولی بازم رفتی لایوراک تهیه کردی و بعد به دوستان خبر دادی ، دوستان همه قصدشون کمک هستش و همه بهتون پیشنهاد لایوراک دادن ولی ، ما این داستانارو واست بیان کردیم تا موضوع روشن بشه ، ، دوسته عزیز ما الان چند روزی هستش بهتون میگیم که هیچ چیزی به آکواریوم اضافه نکن ، و شرایطرو بدتر نکن ، اگر مدیا نیتراتکیر یا فسفاتگیر داشته باشی شرایط روز بروز بهترمیشه ، بهتون گفتیم که موجوداته داخله آکواریوم رو انتقال بده تا تلفات ندادی ، اگر میگفتی قصد خرید لایوراک داری دوستان نکاتی در مورد لایوراک بهتون گوشزد میکردند که بعدن به مشکل بر نخوری مثال خرچنگهارو باید از سنگها جدا میکردی و شاید در سنگها میگو فیستول باشه که دوستان راهنماییتون میکردن تا خارجشون کنید و این سنگها مطمعنن کمی شرایطرو بدتر میکنه اگر کاملا تصفیه نشده باشن ، به همین دلیل کفتم قبل از هر کاری یه نظری از دوستان بگیر و به جمعبندی برس و بهترین کارو انجام بده ، وگرنه گفته هایه دوستان با هم فرقی ندارن . موفق باشی.بازم در خدمتیم .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها
    سلام ، داداشه گلم من قبلا بهت گفتم که قبل از هر کاری با دوستان در میان بذار و بعد اون کارو انجام بده. ولی بازم رفتی لایوراک تهیه کردی و بعد به دوستان خبر دادی ، دوستان همه قصدشون کمک هستش و همه بهتون پیشنهاد لایوراک دادن ولی ، ما این داستانارو واست بیان کردیم تا موضوع روشن بشه ، ، دوسته عزیز ما الان چند روزی هستش بهتون میگیم که هیچ چیزی به آکواریوم اضافه نکن ، و شرایطرو بدتر نکن ، اگر مدیا نیتراتکیر یا فسفاتگیر داشته باشی شرایط روز بروز بهترمیشه ، بهتون گفتیم که موجوداته داخله آکواریوم رو انتقال بده تا تلفات ندادی ، اگر میگفتی قصد خرید لایوراک داری دوستان نکاتی در مورد لایوراک بهتون گوشزد میکردند که بعدن به مشکل بر نخوری مثال خرچنگهارو باید از سنگها جدا میکردی و شاید در سنگها میگو فیستول باشه که دوستان راهنماییتون میکردن تا خارجشون کنید و این سنگها مطمعنن کمی شرایطرو بدتر میکنه اگر کاملا تصفیه نشده باشن ، به همین دلیل کفتم قبل از هر کاری یه نظری از دوستان بگیر و به جمعبندی برس و بهترین کارو انجام بده ، وگرنه گفته هایه دوستان با هم فرقی ندارن . موفق باشی.بازم در خدمتیم .
    لایوراک رو خریدم که باکتری درست کنه، مدیا هم دارم، هم نیترات گیر و فسفات گیر، سنگهاش رو نمی دونم فیستول شده بود یا نه، اما اون خرچنگها اندازه پشت ناخن انگشت کوچیکه بودن، راس دارم می تونه بخورشون، تصفیه شده هستن احتمال زیاد، چون طرفی که بهم داد به همین اسم داد و آدم حسابیه، ازشون عکس می ذارم برم خونه، الان دیگه هیچ کاری نمی کنم جز اضافه کردن املاح و باکتری.
    همین

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوست عزیز شما همه کار کردید بغیر از حرفهایی که زده شد .بهتون گفته شد ابزی اضاف نکنید کردید.تست سرا نگیرید گرفتید,از اب شیر برای سیفون استفاده نکنید کردید,اول سیپوراکس را بزارید بعد کم کم نخودیها را در بیارید کاملا برعکس عمل کردید,الا هم لایوراک باکلی خرچنگ ریختید تو اک بعدش دارید میگید,اون موقعی که به شما گفتند لایوراک اضافه کنید این وضعیت پیش نیومده هر کاری زمان خودش را میطلبه همه الان میگن باید باکتری اضافه کنید.حالا هم دیر نشده زیاد هم ناراحت نباشیدکاری که شده ماهی را هر وقت از اب بگیرید تازه است

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیز شما همه کار کردید بغیر از حرفهایی که زده شد .بهتون گفته شد ابزی اضاف نکنید کردید.تست سرا نگیرید گرفتید,از اب شیر برای سیفون استفاده نکنید کردید,اول سیپوراکس را بزارید بعد کم کم نخودیها را در بیارید کاملا برعکس عمل کردید,الا هم لایوراک باکلی خرچنگ ریختید تو اک بعدش دارید میگید,اون موقعی که به شما گفتند لایوراک اضافه کنید این وضعیت پیش نیومده هر کاری زمان خودش را میطلبه همه الان میگن باید باکتری اضافه کنید.حالا هم دیر نشده زیاد هم ناراحت نباشیدکاری که شده ماهی را هر وقت از اب بگیرید تازه است
    ماهی هیچی اضافه نکردم جز یه صدف، برای تست هم رفتم بگیرم کسی کیف api تاریخ دار نداشت یا تاریخش مشکل داشت و سیفرات هم کلاً کیف نداره، لایوراکهام هم دوتا خرچنگ فسقلی داشت چک کردم همه جاشونو، و برای خالی کردن سامپ هم اینقدر لجن داشتن اون نخودیها که واقعاً نمی شد دوبار دست بزنم، الانم دیگه کاری نمی کنم تا همه چی روبراه شه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    نقل قول نوشته اصلی توسط Drax777 نمایش پست ها
    ماهی هیچی اضافه نکردم جز یه صدف، برای تست هم رفتم بگیرم کسی کیف api تاریخ دار نداشت یا تاریخش مشکل داشت و سیفرات هم کلاً کیف نداره، لایوراکهام هم دوتا خرچنگ فسقلی داشت چک کردم همه جاشونو، و برای خالی کردن سامپ هم اینقدر لجن داشتن اون نخودیها که واقعاً نمی شد دوبار دست بزنم، الانم دیگه کاری نمی کنم تا همه چی روبراه شهSent from my Nexus 5 using Tapatalk
    داداش خدای وقت داشتم یه حاله اساسسی به این آکواریومت میدادم . داداش فیستول یه نوع میگویه مزاحم هستش که وارد آکواریوم نشه بهتر هستش . ولی دیگه هیچی نخر ، بخدا ما بخاطر خودت میگیم ، منم دوست دارم آکواریومم پر از ماهی و ریف باشه ولی در بهترین شرایط ، بخاطر همینه الان سه ماهه آکواریوم راه انداختم ولی همش دارم فقط ایراداته کارمو برطرف میکنم تا بهترین شرایطرو فراهم کنم ، وگرنه خیلی دوست دارم یه آکواریوم پر از ریف داشته باشم . داداش اصلا بیشتر از مقدار نیازت املاح به آکواریوم اضافه نکنی ، باکتریم یک نوع بخر و از همون استفاده کن تا شرایط بهتر بشه ولی اصلا عجله نکن چون این کار زمانبر هستش و باید در طیه زمانه مشخصی مشکلت برطرف بشه . داداش اسکیمرت چیه من اصلا تصویری ازش ندیدم .

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    ماهی هیچی اضافه نکردم جز یه صدف، برای تست هم رفتم بگیرم کسی کیف api تاریخ دار نداشت یا تاریخش مشکل داشت و سیفرات هم کلاً کیف نداره، لایوراکهام هم دوتا خرچنگ فسقلی داشت چک کردم همه جاشونو، و برای خالی کردن سامپ هم اینقدر لجن داشتن اون نخودیها که واقعاً نمی شد دوبار دست بزنم، الانم دیگه کاری نمی کنم تا همه چی روبراه شه

دوست عزیز همه اینها راه داشت وراهی بجز اون راهی که شما انتخاب کردید,من که چیزی سرم نمیشه ولی واقعا دیگر دوستان بهتون میگفتند ولی شما برعکسش عمل میکردید ووقتی میگفتید که کار چندانی نشه بکنی وتنها چیزی که به زهن ما بیشتر میرسید تلفاتی که شما خواهی داد,ولی باز هم دور نشده راهی که الان دارید میگید پیش بگیرید وحداقل تادوماه هیچ نوع ابزی نگیرید وسعی کنید محیط سالم و پایداری برای ابزیانتان درست کنید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها
    داداش خدای وقت داشتم یه حاله اساسسی به این آکواریومت میدادم . داداش فیستول یه نوع میگویه مزاحم هستش که وارد آکواریوم نشه بهتر هستش . ولی دیگه هیچی نخر ، بخدا ما بخاطر خودت میگیم ، منم دوست دارم آکواریومم پر از ماهی و ریف باشه ولی در بهترین شرایط ، بخاطر همینه الان سه ماهه آکواریوم راه انداختم ولی همش دارم فقط ایراداته کارمو برطرف میکنم تا بهترین شرایطرو فراهم کنم ، وگرنه خیلی دوست دارم یه آکواریوم پر از ریف داشته باشم . داداش اصلا بیشتر از مقدار نیازت املاح به آکواریوم اضافه نکنی ، باکتریم یک نوع بخر و از همون استفاده کن تا شرایط بهتر بشه ولی اصلا عجله نکن چون این کار زمانبر هستش و باید در طیه زمانه مشخصی مشکلت برطرف بشه . داداش اسکیمرت چیه من اصلا تصویری ازش ندیدم .
    ممنون آقا یونس
    می دونم همه قصد و نیتشون کمک هست وگرنه کسی دیگه دلیلی برای حضور نداشت.
    منم دیگه چیزی نمی خرم، گشتم سنگها رو، چیزی ندیدم اما اگه باشه چیزی برای دفع فیستول هست؟
    باکتری هم فقط میکروباکتر برایتول رو گرفتم ، روش نوشته حدود یه هفته زمان می بره تا عمل کنه.
    اسکیمرم ماکرو هست، اما بعد از ro نوبت تعویض اونه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    آکواریم آب شور
    شماره عضویت
    15602
    دوستان
    یه مشکلی که الان وجود داره یه وحدت پاسخ وجود نداره
    دوستان همه لطف دارن و هرچی در چنته دارن برای کمک رو می کنن، واقعاً ممنون اما ۱۵-۲۰ تا پست آخری رو ببینین، یکی می گه باکتری بریز یک عزیز دیگه ای می گه نه، یکی می گه سیفون بزن یکی الان نزن می گه، همه متفق فرمودن لایوراک کم داری، که درسته، فرمودن باشه کمک زیادی می کنه، اما الان ... [emoji20]
    خب الان من چی کار کنم
    جنابان نوروزی ، میرنژاد، مرادی و آقا یونس و آقا فربد و سایر عزیزانی که قدیمی هستن و تجربه دارن همه واقعاً دارن کمک می کنن که حتی کوچکترین آسیبی به من و یا بقیه نخوره ولی پاسخها یه سری جاها کاملاً متفاوت هست و من نمی دونم چه تصمیمی باید بگیرم

نکته بسیار عالی اشاره کردید که هم برای شما و هم برای سایر دوستان تازه کار بسیار مفید و راه گشاست.
    برای راه اندازی اکواریم آب شور، سیستم های متفاوتی وجود دارد و هر سیستم برای خودش طرفداران و مخالفانی دارد.
    مثلا بنده موافق سیستم کلا بدون اسکیمر و استفاده از سیستم های ارزانقیمت هستم و دوستانی هم هستند که موافق سیستم برپایه اسکیمر بسیار قوی و سیستم گرانقیمت هستند.
    این سیستم ها ممکن است در بعضی قوانین مشابه باشند اما تفاوت های اساسی هم دارند.
    اگر یک تازه کار بخواهد خود اجتهاد نموده از هر روشی مسئله ای انتخاب کند قطعا با شکست روبرو میشود. مثل یک دانشجو که در دانشگاه حتما باید استاد راهنمای اختصاصی داشته باشد.
    بهتر است تانک های دوستان قدیمی مورد نظر خود را بررسی کنید و ببینید با تانک و سیستم کدام یک موافق ترید. و او را راهنمای خود قرار دهید. در تاپیک خود هم هر وقت نظری داده شد منتظر تایید نهایی راهنمایتان باشید .
    با این روش راهنمایتان دقیقا در کم و کیف تانک شماهست و بهترین راه را به شما خواهد گفت.

نکته ای که شما اشاره کردید گریبان گیر بسیاری از دوستان بنده نیز بوده است. بارها طرف مشورت قرار گرفته ام اما به آن به عمل نشده است و نتیجه تلفات و هزینه بوده است. و وقتی دنبال علت بوده ایم دیده ایم که در میانه راه نظر دوست دیگری مورد عمل واقع شده. تانک شور و مخصوصا شیمی آب شور جزییتات فراوانی دارد که حتی با سالها تجربه ، اشراف کامل و تجزیه و تحلیل آن گاهی با اشتباه همراه میشود چه رسد به یک تازه کار.

مسیر فعلی تانک شما تلفیقی از مشکلاتی است که در میان مدت و بلند مدت شما را بسیار ازار خواهد داد. ولی امیدوارم با کمترین تلفات به منزل مقصود برسید.

موفق باشید و شاد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    ممنون آقا یونسمی دونم همه قصد و نیتشون کمک هست وگرنه کسی دیگه دلیلی برای حضور نداشت.منم دیگه چیزی نمی خرم، گشتم سنگها رو، چیزی ندیدم اما اگه باشه چیزی برای دفع فیستول هست؟باکتری هم فقط میکروباکتر برایتول رو گرفتم ، روش نوشته حدود یه هفته زمان می بره تا عمل کنه.اسکیمرم ماکرو هست، اما بعد از ro نوبت تعویض اونهSent from my Nexus 5 using Tapatalk
    یه مقدار آب نمک درست کنید البته مقدار نمک رو دو برابر معمول استفاده کنید ، و سنگهارو یه مدت کوتا در حدود 30تا60ثانیه در این آبنمک قرار بده ، در این شرایط هر موجودی داخله سنگها باشه از سنگها خارج میشه ، ومیتونی بگیریش و بندازیش دور ، من هم از اسکیمرهایه ماکرو استفاده میکنم که بدک نیستند ، میکرو باکتریه براتول هم عالیه ،من خودم ازش استفاده میکنم ، حتمن تصفیه آبرو هم مد نظرت داشته باش ، بجایه خرجایه بیخودی یه دستگاه تصفیه آب بگیر تا نیمی از مشکلاتت برطرف بشه ، این دوستمونم روشه درستیرو بهتون پیشنهاد کردند شما یکی از دوستانرو. الگویه خودت قرار بده و بیشتر از نظراته ایشون استفاده کن چون قرار باشه از نظراته همه دوستان استفاده کنی به مشکل میخوری و در انتها یه سردرگمی برات میمونه ، از نظراته دوستان هم میتونی استفاده کنی البته در نهایت خودت باید بهترین تصمیماترو بگیری تا در کارت موفق باشی ، . این آکواریوم نگهداریش سخت نیستش فقط راهشو باید خودت تجربه کنی ، اگر از آبه آر او استفاده کنی خیالت راحت هستش و بعدا میری واسه کنترله بقیه چیزها ، که با سیفون منظم و و تمیز و تعوض کردنه پدها و داشتنه یک رفرجیومه قوی و یا ای تی اس میتونی نیترات و فسفاترو کنترل کنی و با صحیح دادنه غذا و به اندازه سیستم خودش همه کارارو درست میکنه ، بعد میری واسه نورت یه فکری میکنی و یکی از گزینه هارو انتخاب میکنی و در آخر میشنی از آکواریوم ومت لذت میبری و فقط هر روز یه مقدار غذا میدی و هر هفته مقداری سیفون . تموم شدش .

صفحه 25 از 42 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)