صفحه 16 از 53 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 151 به 160 از 522
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    10927
    سلام
    من کپسول 3 کیلویی دارم شیر اهرمی فشاری اتش نشانی . نمیشه با همین اهرم و یه انبر دست ساز فشار وارد کنم و استفاده کنم و شیرش رو تغیر ندم ؟؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط at91sam7xc256 نمایش پست ها
    سلام
    من کپسول 3 کیلویی دارم شیر اهرمی فشاری اتش نشانی . نمیشه با همین اهرم و یه انبر دست ساز فشار وارد کنم و استفاده کنم و شیرش رو تغیر ندم ؟؟؟
    چرا دوست عزیز میشه .. اما مسولیت تمام اتفاقهای بعدش با خودتونه ..

گاز دی اکسید گاز پر فشاری هست .. شیرهای اهرمی فقط برای فشار دادن و خالی کردن با سرعت بالا ساخته شدند ..

اما شما چون میخوای حباب حباب از کپسول گاز دی اکسید بگیری اون شیر به هیچ عنوان جواب نمیده ..

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    10927
    سلام
    میدونم یک دفعه خارج میشه ولی مگه اول وارد مانومتر نمیشه اونم که تا 300 بار جواب میده خروجیشم تا 16 بار قابل تغیر هست . فشار خود کپسول هم 60 بار
    پس اگر ورودی مانومتر تحمل کنه یه فشار 60 بار تو ورودیش قرار داره که معادل 20 درصد تحمل نهاییش هست با این تئوری نباید مشکل داشته باشه .
    شما مگه خروجی کپسول رو مستقیم میدی به دفیوژر که با شیر چرخشی قابل کنترل هست ؟؟؟ پس نقش مانومتر با شیر چرخشی چی هست ؟؟
    ممنون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    9619
    سلام
    میدونم یک دفعه خارج میشه ولی مگه اول وارد مانومتر نمیشه اونم که تا 300 بار جواب میده خروجیشم تا 16 بار قابل تغیر هست . فشار خود کپسول هم 60 بار
    پس اگر ورودی مانومتر تحمل کنه یه فشار 60 بار تو ورودیش قرار داره که معادل 20 درصد تحمل نهاییش هست با این تئوری نباید مشکل داشته باشه .
    شما مگه خروجی کپسول رو مستقیم میدی به دفیوژر که با شیر چرخشی قابل کنترل هست ؟؟؟ پس نقش مانومتر با شیر چرخشی چی هست ؟؟
    ممنون
    سلام
    دوست عزیز نکاتی را که ذکر میکنم میتونی رعایت بکنی میتونی رعایت نکنی.... رعایت کردنش مصادف با بکارگیری سیمتمت به صورت ایمنی رعایت نکردنش هم مصادف با حوادث احتمالی
    کپسولی که استفاده میکنی باید داری شیر فلکه دار سوپاپدار باشه سوپاپ اطمینان برای اینکه اگر اگر دمای هوا بالا رفت یا محیط خیلی گرم شد بدلیل انبساط گاز میزان مازاد از کپسول خارج بشه
    فلکه دار بودن شیر هم برای اینکه کل بار کپسول را پشت مانومتر قرار ندیم,مانومتر هم برای تنظیم دقیق co2 هست. مختاری کاری را هم که میلت میکشه انجام بدی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    10927
    سلام
    باشه فردا میرم شیر چرخشی میزارم تا خیالم راحت باشه با این اوصاف به ریسکش نمیارزه .
    بیرجند و شهر گرم یبار دیدی تا 40 هم دما رفت بالا. البته سوپاپ اطمینان رو شیر هر کپسول اتش نشانی هست بازم چشم میرم عوض میکنم
    راستی دفیوژر من از مدل نردبانی هست ارتفاع نصبش که اهمین نداره من از سطح اب 10 سانت بردم پایین تر کنار ورودی فیلتر سطلی هست .؟؟؟؟نیازه بیشتر ببرم ؟؟
    برای راه اندازی تانک تو 10 رور اول مقدار co2 باید چه تعداد حباب باشه ؟؟ حجم تانک 240 لیتر هست ؟؟ با براورد من باید 25 حباب در دقیه باشه ؟ درسته ؟
    یا علی

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    سلام
    باشه فردا میرم شیر چرخشی میزارم تا خیالم راحت باشه با این اوصاف به ریسکش نمیارزه .
    بیرجند و شهر گرم یبار دیدی تا 40 هم دما رفت بالا. البته سوپاپ اطمینان رو شیر هر کپسول اتش نشانی هست بازم چشم میرم عوض میکنم
    راستی دفیوژر من از مدل نردبانی هست ارتفاع نصبش که اهمین نداره من از سطح اب 10 سانت بردم پایین تر کنار ورودی فیلتر سطلی هست .؟؟؟؟نیازه بیشتر ببرم ؟؟
    برای راه اندازی تانک تو 10 رور اول مقدار co2 باید چه تعداد حباب باشه ؟؟ حجم تانک 240 لیتر هست ؟؟ با براورد من باید 25 حباب در دقیه باشه ؟ درسته ؟
    یا علی

درود به شما

آفرین که به حرف بچه های با تجربه عمل میکنی مطمئنن ضرر نمی کنی دوست من

در مورد سوال شما هم باید بگم که اول اینکه دفیوژر نردبانی رو بعداٌ اگر تونستی عوضش کن چون کارایی خوبی نداره ! منظورم از لحاظ % حل Co2 است

و اینکه میزان عمق دفیوژر هم خوبه فقط اگر زیر خروجی گذاشته بودید بهتر بود طوری که مانع بالا آمدن حباب بشه

در مورد میزان Co2 تماماٌ بستگی به میزان نور دهی و میزان پوشش گیاهات داره ! ولی برای شروع هر ثانیه 1 حباب خوبه ! بازم میگم این در صورتی هستش که بالای 50 % محیط تانکتون گیاه کاشته باشین

اگه گیاه کم دارید 30 حباب هم خوبه !

اگر تونستین حتما از پوشش گیاهی تانکتون عکس بزارید

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    10927
    خواهش میکنم
    هدف از حضور تو فروم استفاده از تجربه دیگران هست برای بهبود برای داشتن یک اکواریوم خوب اگر نه که امدن و راهنمایی کردن و عمل نکردن که ........
    1: تانک من هنوز تو مرحله سیکل ازت هست با 24 تا زبرا که البته 6 روز گذشته و فردا لیست کامل ماهیی ها شامل مولی تترا نئون دم شمشیری بوسمانی میگیرم فکر کنم یه 50 60 تا بشن که واسه ابعاد 100*40*60 کافی باشه .
    2: گیاه رو تا اخر هفته قرار میدم که یکم شرایط مناسبتر باشه
    3: کپسول هم فکر کنم 2 روزه تحویل بده که با نصب مانومتر و شیر برقی سیستم کامل میشه .
    جابجایی دفیوژر هم امکان داره فقط یک سوال خروجی فیلتر سطلی رو باید به شیشه کناری اتصال بده یا پشتی فرقی که نداره تو عملکردش برای دفیوژر؟؟
    4: نور هم 50 60 وات دارم یه سفید یه قرمز 85 سانت .
    5: از تمام مراحل از ساخت اکواریوم تا اینجا مرحله مرحله عکس دارم انشالله گیاه بکارم کل پروسه رو عکس میزارم با توضیحات .
    تا اینجا که 800 هزینش شده .
    یا علی

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    خواهش میکنم
    هدف از حضور تو فروم استفاده از تجربه دیگران هست برای بهبود برای داشتن یک اکواریوم خوب اگر نه که امدن و راهنمایی کردن و عمل نکردن که ........
    1: تانک من هنوز تو مرحله سیکل ازت هست با 24 تا زبرا که البته 6 روز گذشته و فردا لیست کامل ماهیی ها شامل مولی تترا نئون دم شمشیری بوسمانی میگیرم فکر کنم یه 50 60 تا بشن که واسه ابعاد 100*40*60 کافی باشه .
    2: گیاه رو تا اخر هفته قرار میدم که یکم شرایط مناسبتر باشه
    3: کپسول هم فکر کنم 2 روزه تحویل بده که با نصب مانومتر و شیر برقی سیستم کامل میشه .
    جابجایی دفیوژر هم امکان داره فقط یک سوال خروجی فیلتر سطلی رو باید به شیشه کناری اتصال بده یا پشتی فرقی که نداره تو عملکردش برای دفیوژر؟؟
    4: نور هم 50 60 وات دارم یه سفید یه قرمز 85 سانت .
    5: از تمام مراحل از ساخت اکواریوم تا اینجا مرحله مرحله عکس دارم انشالله گیاه بکارم کل پروسه رو عکس میزارم با توضیحات .
    تا اینجا که 800 هزینش شده .
    یا علی

دوست من اول اینکه به نظر من همین الان دم شمیری و مولی رو از لیست ماهیات خارج کن چون به کلاس گیاهی نمیخورن

اگر در هنگام طی شدن سیکل گیاه هم داشتی هیچ مشکلی پیش نمیاد من با طی شدن سیکل توسط ماهی مخالفم چون ماهی رو توی شرایط سختی قرار میده !

و یه اشتباه دیگه که انجام دادین اینکه اول آب گیری کردین بعد میخواین گیاه رو بکارید اینجوری کارتون سخت میشه دوست من البته نشد نداره ولی خوب اونجوری خیلی بهتر بود

موقعیت فیلتر هم بستگی به نوع چیدمان گیاه هات داره جوری باشه که گیاه هارو به تلاطم نندازه ! و در طول هم قرار بگیره بهتره

نورت هم که خیلی کمه ...!!!!

حتما عکس یزار

موفق باشی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    10983
    الان یه وسالی منو درگیر خودش کرده
    فشار گاز co2
    58.5
    مانومتر اکسیژن تا300بار و تحمل میکنه
    خروجی ام تا 0تا 25 مید
    چرا نمیشه از این استفاده کرد برای co2

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    10927
    سلام
    متاسفانه بدلیل قطع اینترنت پاسختون رو الن دیدم و مولی و دم شمشیری گرفتم .
    راستی کپسول هم شکار زدم از 4 به 6 کیلو عوض کردم با سر پیچی 20 تومن ما به تفاوت ...!!!!
    2 تا کت ال جی و یک دونه کت کرم هم دارم . البته لوچ دلقک نداشت که میگیرم .شما چه لیست ماهی رو پیشنهاد میکنین؟؟ میخوام اگه امکان داره انجل هم بگیرم .
    اگه یک متال 70 یا 150 بزارم بتنهایی کفایت میکنه ؟؟ قیمت هر کدوم 65 مبشه تفاوت زیاد نداره و
    با تشکر

صفحه 16 از 53 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)