همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirrezan95 نمایش پست ها
    سلام
    امروز رفتم تانک ماهیان R 430 a خریدم با یه ال ای دی و یه فیلتر jobo 502 به فروشنده گفتم میخوام ماهی گیاه خوار بزارم گفت بخاری و پمپ هوا نمیخوای همون دما داخل خانه مناسبه براشون برا کف هم یه کیسه شن گرفتم خودش گفت ازشون استفاده میکنه و شن خوبی ولی اومدم خونه با سرکه تست کردم اول یکم حباب داد ولی بعد دیگه حباب نداد موردی نداره ار این شن ها هست که خاکستری رنگ میزنن ولی توشون دونه های سفید و سیاه و قهوه‌ای هم هست.
    برا داخل تانک هم میخوام یه تیکه چوب بزارم با چندتا گیاه مقاوم مثل آنوبیاس و جاوا ویندلو، گیاهان بهتره رو چوب سوار بشن یا تو شن قرار بگیرن، ماهی هم هفت هشتا بیشتر نمیزارن اونم کوچک،
    لطفا نظرتون رو بفرمایید

سلام
    تانک مناسبی هست دما رو حتما چک کنید زیر 25نیاد دمای پایین برای گیاهان مناسب هت ولی ابزیان در دمای پایین احتمال ابتلا به بیماری ها زیاد هست
    شنها هم مشکلی ندارند می تونید استفاده کنید قبل استفاده بخوبی شستشو بدید
    در مورد گیاه هم در مورد بخش گیاهان اکواریومی سوال کنید به نتیجه بهتری خواهید رسیدکاشت در شن مناسبتر هست همه گیاهان قابلیت کاشت روی چوب رو ندارند

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17331
    سلام
    آکواریوم 60*30*40 تازه راه اندازی شده( 8 روزه )
    وسایل : شن سیلیس ، فیلتر داخلی sea star تک کاسه (شیلنگ هواش رو وصل کردم)، پمپ هوا : champion 0098 بخاری : اتمن 100 وات و یک دما سنج
    بعد از آبگیری و اضافه کردن قطره ایرانی ضد کلر و ضد عفونی آبی رنگ و هوادهی یکی دو ساعته صبر کردم تا دما به 18 رسید و یک زبرا دانوی اضافه کردم. ( دمای تانک روی درجه26 )

روز سوم 4 تا زبرا و 4 Cory Cat برنزی خریدم ، شبش یک کپسول باکتوزیوم رو باز و به آب آک اضافه کردم بعد از 24 ساعت آب فکر کنم در اثر تکثیر باکتری ها کدر شد.

هیچی نشده یکی از Cory cat ها شروع به تخمگذاری روی فیلتر و بخاری کرد الان امروز آب بعد از 8 روز کدر و بوی بدی میده

الان یه سوال: بوی بد واس چیه ؟ ( آمونیاک یا ... چون تو این 8 روز از پمپ هوا یک یا دو روز بصورت دو سه ساعتی در روز استفاده شده ) چیکارش کنم از بین بره؟
    مطالب این سایت و چند سایت دیگه رو هم خوندم.
    با تشکر از تمامی دوستان

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط shoresh نمایش پست ها
    سلام
    آکواریوم 60*30*40 تازه راه اندازی شده( 8 روزه )
    وسایل : شن سیلیس ، فیلتر داخلی sea star تک کاسه (شیلنگ هواش رو وصل کردم)، پمپ هوا : champion 0098 بخاری : اتمن 100 وات و یک دما سنج
    بعد از آبگیری و اضافه کردن قطره ایرانی ضد کلر و ضد عفونی آبی رنگ و هوادهی یکی دو ساعته صبر کردم تا دما به 18 رسید و یک زبرا دانوی اضافه کردم. ( دمای تانک روی درجه26 )

روز سوم 4 تا زبرا و 4 Cory Cat برنزی خریدم ، شبش یک کپسول باکتوزیوم رو باز و به آب آک اضافه کردم بعد از 24 ساعت آب فکر کنم در اثر تکثیر باکتری ها کدر شد.

هیچی نشده یکی از Cory cat ها شروع به تخمگذاری روی فیلتر و بخاری کرد الان امروز آب بعد از 8 روز کدر و بوی بدی میده

الان یه سوال: بوی بد واس چیه ؟ ( آمونیاک یا ... چون تو این 8 روز از پمپ هوا یک یا دو روز بصورت دو سه ساعتی در روز استفاده شده ) چیکارش کنم از بین بره؟
    مطالب این سایت و چند سایت دیگه رو هم خوندم.
    با تشکر از تمامی دوستان
    سلام
    پمپ هوا باید همیشه روشن باشد.
    کپسول باکتوزیم بهتره در داخل فیلتر قرار گیرد تا به تدریج در آب حل شود.
    با توجه به حجم کوچک تانک از اضافه کردن ماهی تا پایان سیکل خودداری کنید.
    هر روز به میزان 30 تا 40 درصد سیفون کنید.
    صبور باشید و اجازه بدهید تا سیکل کامل شود.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فعلا هیچ !
    شماره عضویت
    4007
    سلام .
    من قصد دارم یه آکواریوم کوچیک مربعی شکل با ابعاد 35*30 درست کنم که ارتفاعش هم همون 35 الی 40 میخوام بگیرم .
    برای این سایز شیشه چند میل لازمه ؟ و اینکه برای نگهداری 2 الی 3 تا ماهی پلی پتروس(سایزهای کوچیک موجود در بازار) مناسبه ؟
    ممنون

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط Uranus نمایش پست ها
    سلام .
    من قصد دارم یه آکواریوم کوچیک مربعی شکل با ابعاد 35*30 درست کنم که ارتفاعش هم همون 35 الی 40 میخوام بگیرم .
    برای این سایز شیشه چند میل لازمه ؟ و اینکه برای نگهداری 2 الی 3 تا ماهی پلی پتروس(سایزهای کوچیک موجود در بازار) مناسبه ؟
    ممنون
    برای همچین حجمی شیشه 4 میل هم جوابگو هست
    سلیز ریز رو می تونید نگه دارید ولی به دلیل رشد بالایی که داره خیلی زود به مشکل بر خواهید خورد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فعلا هیچ !
    شماره عضویت
    4007
    من قبلا آکواریوم بزرگ داشتم ازین پولی هام دو تا بودن ولی رشدوشون چندان سریع نبود علی رغم اینکه از نظر غذا خوب بهشون میرسیدم حتی یکم بزرگتر شدن ماهی زنده هم میتونستن بخورن ولی در کل رشدشون کم بود .
    برای این پولی ها(حداقل دو تا سه تا بخوام نگه دارم) حداقل چه ابعادی باید داشته باشه آکواریومم البته اینم بگم الان شرایط نگهداری سایز بزرگ آکواریوم هم ندارم . حالا با همین سایز 35*35 میشه دو تا پولی و نهایتا دوتا ماهی کوچیک که تقریبا محدوده شناشون وسط آکواریومه(برعکس اینا که کف زی هستن) نگه داری کنم ؟ اگر میشه نگه داشت ممکنه ماهی مقاوم و سازگار با اندازه کوچیک میشه معرفی کنید ؟
    ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    سلام

من دوتا حلزون دارم (فکر کنم حلزون سیب باشه) که الان دیدم روی صدفشون خورده شده و حفره های کوچیک به وجود
    آمده. قبلا خونده بودم به خاطر سبکی آب و کمبود کلسیمه. این خوردگی ها مضر و کشنده است؟
    چجوری کلسیم آب رو بالا ببرم تا صدفش بازسازی بشه؟
    و اینکه آیا اضافه کردن هر چیزی به آب برای افزایش کلسیم، برای ماهیها ضرر نداره؟ (الان نئون و زبرا و گوپی توی آکواریومه)

خیلی ممنون

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط Uranus نمایش پست ها
    من قبلا آکواریوم بزرگ داشتم ازین پولی هام دو تا بودن ولی رشدوشون چندان سریع نبود علی رغم اینکه از نظر غذا خوب بهشون میرسیدم حتی یکم بزرگتر شدن ماهی زنده هم میتونستن بخورن ولی در کل رشدشون کم بود .
    برای این پولی ها(حداقل دو تا سه تا بخوام نگه دارم) حداقل چه ابعادی باید داشته باشه آکواریومم البته اینم بگم الان شرایط نگهداری سایز بزرگ آکواریوم هم ندارم . حالا با همین سایز 35*35 میشه دو تا پولی و نهایتا دوتا ماهی کوچیک که تقریبا محدوده شناشون وسط آکواریومه(برعکس اینا که کف زی هستن) نگه داری کنم ؟ اگر میشه نگه داشت ممکنه ماهی مقاوم و سازگار با اندازه کوچیک میشه معرفی کنید ؟
    ممنون
    سلام
    در هر صورت به خاطر حجم پایین تانک در مورد تعداد ماهی محدودیت خواهید داشت. اگر قصد نگهداری از 2 تا 3 عدد از این ماهی را به همراه دیگر ماهیها داشته باشید به تانکی با حجم حداقل 150 لیتر نیاز دارید.

نقل قول نوشته اصلی توسط میترا نمایش پست ها
    سلام

من دوتا حلزون دارم (فکر کنم حلزون سیب باشه) که الان دیدم روی صدفشون خورده شده و حفره های کوچیک به وجود
    آمده. قبلا خونده بودم به خاطر سبکی آب و کمبود کلسیمه. این خوردگی ها مضر و کشنده است؟
    چجوری کلسیم آب رو بالا ببرم تا صدفش بازسازی بشه؟
    و اینکه آیا اضافه کردن هر چیزی به آب برای افزایش کلسیم، برای ماهیها ضرر نداره؟ (الان نئون و زبرا و گوپی توی آکواریومه)

خیلی ممنون
    منظور شما از هر چیزی چی هست ؟
    اگر از آب ro استفاده میکنید باید آنرا با آب لوله کشی مخلوط کنید.
    استفاده از محلولهای مخصوص آکواریوم مثل سرا مینرال میتواند موثر باشد.
    بالا رفتن میزان کلسیم بیشتر از حد میتواند به ماهیها آسیب برساند.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام
    منظور شما از هر چیزی چی هست ؟
    اگر از آب ro استفاده میکنید باید آنرا با آب لوله کشی مخلوط کنید.
    استفاده از محلولهای مخصوص آکواریوم مثل سرا مینرال میتواند موثر باشد.
    بالا رفتن میزان کلسیم بیشتر از حد میتواند به ماهیها آسیب برساند.
    خیلی ممنون
    منظورم این بود که راه حل، هر چی که باشه، آیا برای ماهی ها ضرر داره یا نه، شاید یک کم گنگ نوشتم، ببخشید
    خوب پس واقعا برای کمبود کلسیم بوده و مضره؟ محلول سرا مینرال بگیرم درست میشه؟

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط میترا نمایش پست ها
    خیلی ممنون
    منظورم این بود که راه حل، هر چی که باشه، آیا برای ماهی ها ضرر داره یا نه، شاید یک کم گنگ نوشتم، ببخشید
    خوب پس واقعا برای کمبود کلسیم بوده و مضره؟ محلول سرا مینرال بگیرم درست میشه؟
    نمیشه به طور قطع گفت که به خاطر کمبود کلسیم این اتفاق افتاده و ممکنه با اضافه کردن کلسیم هم این مشکل کامل برطرف نشود.
    حلزون به خاطر جنس صدف نیاز به آب سخت و سنگین حاوی کلسیم دارد و برای جبران کمبود کلسیم میتوانید از انواع صدفها یا سنگهای آهکی در تزئینات تانک استفاده کنید.

صفحه 135 از 173 نخستنخست ... 3585116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)