کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    discus
    شماره عضویت
    16084
    سلام خدمت اساتید
    این ماهی ما مدت زیادیه که با مریضی دست و پنجه نرم میکنه اول سوراخ سر داشت و من سه بار از داروی فلاجلول استفاده کردم اما تاثیری نداشت و الان مدفوعش مدام سفید و کشید دار هست.رنگش هم به شدت سیاه شده غذل هم که اصلا نمیخوره با این شرایط
    الان اوضاعش خیلی وخیم شده با اینکه میدونم احتمال مرگش خیلی هست اما از اساتید کسی میتونه یه راهنمایی بما بکنه تا حتی اگه احتمال 1 درصد هم هست بتونم این ماهی خوب کنم؟باتشکر از شما

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16667
    نقل قول نوشته اصلی توسط delta نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید
    این ماهی ما مدت زیادیه که با مریضی دست و پنجه نرم میکنه اول سوراخ سر داشت و من سه بار از داروی فلاجلول استفاده کردم اما تاثیری نداشت و الان مدفوعش مدام سفید و کشید دار هست.رنگش هم به شدت سیاه شده غذل هم که اصلا نمیخوره با این شرایط
    الان اوضاعش خیلی وخیم شده با اینکه میدونم احتمال مرگش خیلی هست اما از اساتید کسی میتونه یه راهنمایی بما بکنه تا حتی اگه احتمال 1 درصد هم هست بتونم این ماهی خوب کنم؟باتشکر از شما
    سلام
    جسارتا اوضاعش خیلی خرابه،مترونیدازل250 میلی گرم هر 40 لیتر 1 عدد و نمک بدون ید هر 40 لیتر 1 قاشق غذاخوری(قرص قابل تهیه از داروخانه انسانی)
    هر روز 50 درصد سیفون با آب بدون کلر و هم دما و تجدید نصف دوز دارو
    امیدتون رو از دست ندید
    موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arash anra نمایش پست ها
    با عرض سلام و ادب مجدد خدمت استاد گرامی، اقای اژیده، استاد اون سه تا دیسکسو به ظاهر سالم رو به تانک قرنطینه انتقال بدم؟ و پیدا کردن داروهای تخصصی تو شهر ما تقریبا غیر ممکنه میتونم از داروهای انسانی استفاده کنم ، اگه جواب مثبت هست راهنمایی کنین،
    سیپروفلوکساسین و نیتروفورانتوئین انسانی هستند و از داروخانه های انسانی میتونید تهینه کنید. نمک هم که همه جا پیدا میشه. میمونه سرا که اگر گیرتون نمیاد به جاس این دارو هایی که با عنوان ضد عفونی در آکواریوم فروشی شهرتون هست (و رنگ مادش زرد رنگ هست) محلول آکریفلاوین هست که میتونید به جای سرا مایکاپور استفاده کنید.

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    Discus & Cat
    شماره عضویت
    17786
    سلام
    یه دیسکس مریض دارم با این علایم
    مدفوع طولانی و دارای حباب و در قسمت شکم فرو رفتگی مــثل جای انگشت ایجاد شده
    ماهی سر حال و خوب غذا میخوره
    دما 29
    سیفون هر 3 روز 60%
    جرخه هم کامل طی شده
    از چه دارویی برای درمانش استفاده کنم؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط oppenheimer نمایش پست ها
    سلام
    دما 29
    سیفون هر 3 روز 60%
    جرخه هم کامل طی شده
    این علائم در دیسکس شما معمولا دلیلی بر وجود مشکلات گوارشی یا بیماری هایی مانند انگل های روده ای (از انواع مختلف) هست. بار ها اعلام شده که دیسکسی که غذا هنوز غذا میخوره، برای درمان مشکلات انگل داخلی و ... نیازی به دارو نداره و بهتره از غذا های ضد انگل یا دارو های ضد انگل در مخلوط دل استفاده کنید. اسپکتروم و هیکاری ۲ مثال از غذا های ضد انگلی هستند که سال هاست کمابیش در تهران پیدا میشن. ممکنه موارد دیگری هم وجود داشته باشه که با پرس و جو میتونید پیدا کنید.

موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط delta نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید

سلام، من این پست رو ندیده بودم ببخشید بابت تاخیر. یک سوال : ماهی شما هیچ علائم پوستی از خودش نشون نمیده؟ لکه و خال سفید و سائیدن بدن به اشیا داخل تانک و ... وجود نداره؟
    متاسفانه نمیشه ۱۰۰٪ حدس زد مشکل ماهی شما از کجاست. گاهی وقتا تغییر حالت در مدفوع دیسکس ریشه انگلی نداره و فقط یک علامته. در هر صورت احتمال انگل روده ای همیشه بیشتر از موارد دیگه هست. بنا بر این در مورد ماهی شما تنها کاری که میشه کرد اینه که با استفاده از دارو های وسیع الطیف بیشتر موارد ممکن رو پوشش داد. در مورد ماهی شما توصیه من اینه که پرازیکوانتل رو آزمایش کنید. انواع مختلفی از انگل های روده ای وجود دارن که مترونیدازول و فلاجلول قادر به نابودی همشون نیستند. پرازیکوانتل روی طیف مشخصی از انگل های کرمی اثر داره و ممکنه بتونه مشکل دیسکس شما رو حل کنه. میتونید به همراه نیتروفورانتوئین استفاده کنید تا عفوت احتمالی رو هم پوشش بدید.

پرازیکوانتل ۲ میلیگرم هر ۱ لیتر.
    نیتروفورانتوئین یک قرص هر ۳۰ لیتر

۵ روز هر ۲۴ ساعت ۱۰۰٪ سیفون و تجدید دوز.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    discus
    شماره عضویت
    16084
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام، من این پست رو ندیده بودم ببخشید بابت تاخیر. یک سوال : ماهی شما هیچ علائم پوستی از خودش نشون نمیده؟ لکه و خال سفید و سائیدن بدن به اشیا داخل تانک و ... وجود نداره؟
    متاسفانه نمیشه ۱۰۰٪ حدس زد مشکل ماهی شما از کجاست. گاهی وقتا تغییر حالت در مدفوع دیسکس ریشه انگلی نداره و فقط یک علامته. در هر صورت احتمال انگل روده ای همیشه بیشتر از موارد دیگه هست. بنا بر این در مورد ماهی شما تنها کاری که میشه کرد اینه که با استفاده از دارو های وسیع الطیف بیشتر موارد ممکن رو پوشش داد. در مورد ماهی شما توصیه من اینه که پرازیکوانتل رو آزمایش کنید. انواع مختلفی از انگل های روده ای وجود دارن که مترونیدازول و فلاجلول قادر به نابودی همشون نیستند. پرازیکوانتل روی طیف مشخصی از انگل های کرمی اثر داره و ممکنه بتونه مشکل دیسکس شما رو حل کنه. میتونید به همراه نیتروفورانتوئین استفاده کنید تا عفوت احتمالی رو هم پوشش بدید.

پرازیکوانتل ۲ میلیگرم هر ۱ لیتر.
    نیتروفورانتوئین یک قرص هر ۳۰ لیتر

۵ روز هر ۲۴ ساعت ۱۰۰٪ سیفون و تجدید دوز.
    ممنون
    قبلا بیماری حفره سر داشت که فلاجلول زدم و قبلش نیترو اما هنوز سوراخها هستند.
    الان همین دستور دارویی که دادین رو امتحان کنم؟
    و اینکه پرازیکوانتل از کجا میتونم تهیه کنم؟ممنون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    Discus & Cat
    شماره عضویت
    17786
    نقل قول نوشته اصلی توسط oppenheimer نمایش پست ها
    سلام
    دما 29
    سیفون هر 3 روز 60%
    جرخه هم کامل طی شده
    سلام غذایی که ذکر کردید گیرم نیومد هرجا گشتم
    لطفا بگید از جه دارویی و به جه میزان در میکس استفاده کنم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18850
    سلام اقای آژیده ، حال دیسکسهام خیلی بهتر شده ، البته به لطف راهنمایی شما استاد عزیز، یه سوال داشتم میتونم دیسکس ها رپ به تانک اصلی برگردونم یا هنوزم درمان رو ادامه بدم، 7 روز فرموده بودید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arash anra نمایش پست ها
    سلام اقای آژیده ، حال دیسکسهام خیلی بهتر شده ، البته به لطف راهنمایی شما استاد عزیز، یه سوال داشتم میتونم دیسکس ها رپ به تانک اصلی برگردونم یا هنوزم درمان رو ادامه بدم، 7 روز فرموده بودید
    سلام،‌خوشحالم که در حال خوب شدند هستند. به هیچ عنوان درمان رو قطع نکنید و ۷ روز کامل ادامه بدید. در غیر این ص ورت احتمال برگشتن بیماری و مسائلی مثل مقاومت باکتریایی و ... وجود خواهد داشت. درمان دیسکس ها رو تا آخرین روز ادامه بدید. یواش یواش غذا دهی رو بیشتر کنید و به محض پایان درمان برسونید به روزی ۷-۸ بار ولی هر بار خیلی خیلی کم. دفعات زیاد و مقدار غذا دهی در هر بار خیلی جزئی. تنها راه برگردوندن اون دیسکس های لاغر بعد از درمان بیماری غذا دهی در دفعات زیاد هست. باز هم تکرار میکنم از دادن حجم غذای زیاد در هر نوبت خود داری کنید . قانون کلی اینه : شکم دیسکس نباید در اثر پر خوری و غذا دهی باد کنه! اگر کرد یعنی یا غذا زیاد دادید یا غذاش خوب نیست یا کیفیت آب خرابه و ...

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 4th April 2016 در ساعت 01:06 AM

صفحه 250 از 269 نخستنخست ... 150200231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)