صفحه 28 از 29 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 271 به 280 از 289
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    18286
    نقل قول نوشته اصلی توسط Evanescence نمایش پست ها
    دوستان واسه کوپرامین نیاز هست که اسکیمر هم خاموش باشه؟پشتش فقط نوشته یو وی و فیلتر شیمیایی.
    گفتم اول سوال کنم که تجربه دارین
    معمولا اسکبمر دارو و محلول ها رو از چرخه اب خارج میکنه . شما هم که الان فقط دوتا انجل مونو دارین بدون اسکیمر هم زنده میمونند واسه ضد عفونی کامل توصیه میکنم خاموش کنید .
    یه سوال هم داشتم شما تستر ph اویسا خریدید ؟ نتیجه تست ها درسته و با تست های معتبر مقایسه کردید ؟ ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    17289
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dvmfarshid نمایش پست ها
    معمولا اسکبمر دارو و محلول ها رو از چرخه اب خارج میکنه . شما هم که الان فقط دوتا انجل مونو دارین بدون اسکیمر هم زنده میمونند واسه ضد عفونی کامل توصیه میکنم خاموش کنید .
    یه سوال هم داشتم شما تستر ph اویسا خریدید ؟ نتیجه تست ها درسته و با تست های معتبر مقایسه کردید ؟ ممنون
    بله آویسا هست. من قبل از این که بخرم صبر کردم آقای نوروزی تست هارو کامل انجام داد.
    توی تاپیکشون هم می تونین بخونین و کاملا راضی بودن از این محصول

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    17289
    دوستان سلام. من میخوام خودم رو آماده کنم تا اولین کورال رو وارد تانک کنم.
    تستر kh ph و NO3 رو دارم. چه تسترهای مهم دیگه ای باید تهیه کنم؟
    به جز تستر خرید چه چیزهایی ضروری هست برای شروع؟
    و سوال آخر اینکه چه غذایی مناسب هست براشون تا بخرم.

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوستان سلام. من میخوام خودم رو آماده کنم تا اولین کورال رو وارد تانک کنم.
    تستر kh ph و NO3 رو دارم. چه تسترهای مهم دیگه ای باید تهیه کنم؟
    به جز تستر خرید چه چیزهایی ضروری هست برای شروع؟
    و سوال آخر اینکه چه غذایی مناسب هست براشون تا بخرم.
    دوست عزیز شما احتیاج به حداقل تستهای فسفات ،کلسیم ومنیزیم دارید ،

برای داشتن تانک ریف شما احتیاج به عناصری همچون کلسیم ،منیزیم،استرانسیوم ،عناصر نادر وحتی الکالینی ،دارید البته هر کدام از اینها را که پودری بخرید بصرفه تره.

برای غذا بستگی به نوع مرجانهاتون داره ولی من خودم حدود دوسالی هست که غذای پودری اسپکتروم میگیرم البته با اینکه نسبتا مرجانهای متفاوت وزیادی دارم ولی تا حالا دوتا بیشتر استفاده نکردم که هنوز دومیش نصفه هست،البته غذاهای متفاوت زیادی تو بازاره..................

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    17289
    نقل قول نوشته اصلی توسط شادکامی نمایش پست ها
    دوست عزیز شما احتیاج به حداقل تستهای فسفات ،کلسیم ومنیزیم دارید ،

برای داشتن تانک ریف شما احتیاج به عناصری همچون کلسیم ،منیزیم،استرانسیوم ،عناصر نادر وحتی الکالینی ،دارید البته هر کدام از اینها را که پودری بخرید بصرفه تره.

برای غذا بستگی به نوع مرجانهاتون داره ولی من خودم حدود دوسالی هست که غذای پودری اسپکتروم میگیرم البته با اینکه نسبتا مرجانهای متفاوت وزیادی دارم ولی تا حالا دوتا بیشتر استفاده نکردم که هنوز دومیش نصفه هست،البته غذاهای متفاوت زیادی تو بازاره..................
    همه اینا واسه شروع یک دونه مرجان نیازه؟

===

من گیاه رفیوجیوم گرفتم که انگوری همراه با یه گیاه دیگه هست که اسمش رو نمی دونم
    یه سری موجودات ریز توشون می بینم. می خواستم ببینم اینا ضرر دارن؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    همه اینا واسه شروع یک دونه مرجان نیازه؟

===

من گیاه رفیوجیوم گرفتم که انگوری همراه با یه گیاه دیگه هست که اسمش رو نمی دونم
    یه سری موجودات ریز توشون می بینم. می خواستم ببینم اینا ضرر دارن؟
    اگه بخواید اصولی باشه بله.
    میتونید با سیفون هم چندتا مرجان نگه دارید .

نه تنها ضرر ندارند بلکه مفید هم هستندویه نوع غذای زنده برای ماهیها ومرجانها بحساب میان

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    17289
    پریروز بعد از تموم شدن دوره درمان و خرید 4 تا کرومیس واسه تست آب فهمیدم که همه چیز حله و مشکلی نیست دیگه.
    از اینجا پاشدم رفتم تهران نواب فروشگاه ایران آکواریم. خواستم یه جراح دم زرد و یه جراج زرد بخرم. جراح دم زرد یا همون بنفش رو که نداشت اصلا. دم زرد 2 بندی رو هم میداد 270 تومن! و متاسفانه فروشنده اصلا اخلاق خوبی نداشت و نمی دونم چرا چنین رفتاری داشت. منم اومدم بیرون و رفتم یه فروشگاه دیگه به اسم دریای آبی.
    فروشنده حداقل اخلاقش خوب بود
    جراح زرد تقریبا 3.5 بندی رو خریدم 180 و جراح دم زد با همین سایز رو خریدم 120
    ماهی ها سالم و غذا خورن. خیلی هم فعالیت خوبی دارن . دو تا جراح به اون صورت با هم کاری ندارن اصلا. دائما هم در حال نوک زدن صخره ها هستن. اما امروز دیدم که جراح بنفش چندتا سفیدک زده دو طرفش دوباره:

خیلی فعاله و هیکل خوبی هم داره و لاغر نیست. غذا هم خوب می خوره. به نظرتون نیازه به یه مخزن دیگه منتقلش کنم و از داروی کوپرامین برای درمانش استفاده کنم؟ یا به حال خودش رهاش کنم تا خودش خوب شه؟
    نیترات 1
    نیتریت و آمونیاک 0
    پی هاچ 8
    شوری 1.022
    دما 1.26
    =====
    سوال بعدیم این هست که من برای کمتر شدن مس تقریبا 50% آب رو سیفون کردم و وقتی نمک اضافه کردم تا 1.022 بیشتر جواب نداد و تموم کردم آخر سالی.
    یه میگو کلینر هم گرفتم. می خواستم ببینم تا آخر عید با این شوری دووم میاره؟ و اینکه دو روزه به سختی از زیره سنگها بیرون میاد. مشکلی داره؟
    ویرایش توسط Evanescence : 15th March 2016 در ساعت 06:49 PM

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    معمولا جراحها بعد از جابجایی سفید میزنند اگه غذا میخورند سعی کنید مرتب بهشون غذا بدید ترجیحا با مولتی ویتامین وبعضی وقتها باعصاره سیر ،چند روزی هم نور تانکتون را خاموش یا حداقل کم کنید واز دستکاری کردن اک هم بپرهیزید دیگه نیاز به هیچ چی نیست.

شوری ابتون هم خوبه ومشکلی نیست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    17289
    آقا نمی دونم از کجا شروع کنم
    2 روز پیش پدرم رفت نواب و چشمش به یه ربان مشکی افتاد و یهو خریدش

منم که شوکه شده بودم شروع کردم به تحقیق که چطوری میتونم ازش نگهداری کنم. تمام سایت های خارجی که نگهداری از این ماهی رو خیلی سخت می دونستن و مشکل اصلیش هم غذا دادن به این آبزی بود
    اما به هر حال رفتم سراغ آموزش ها که از کجا شروع کنم واسه غذا دادنش و منم با کمترین امکانات شروع کردم به آماده شدن. اولین نکته مهم این بود که این ماهی توی فرار کردن از تانک تخصص خاصی داره. منم با تنها امکاناتی که داشتم شروع کردم یه چیزی واسه بالای تانک ساختم

توری پلاستیکی داشتم و طناب شروع کردم به درست کردنش و طناب رو بستم که سنگینی کنه تا توری بلند نشه

نکته مهم بعدی این بود که وقتی مارماهی وارد تانک میشه اصلا نباید اول شروع کنید به غذاخور کردنش. باید اول یه مکان با ثبات و مورد پسند خود مارماهی براش ایجاد کنید. یا به قول خارجی ها آشیانه یا Nest
    بهترین وسیله برای این کار لوله PVC هستش. باید سعی کنید که اولا به شکلی قرارش بدین که کف لوله از شن پوشیده باشه «یکی از نکاتی که توی انجمن های خارجی در موردش حرف میزدن این بود که کف تاکنک باید شن نرم وجود داشته باشه» و دوم این که انتهای جایی که لوله رو قرار میدید تاریک و محفوظ باشه.
    روز اول لوله رو گذاشتم اما مارماهی داشت کل تانک رو میچرخید و سمتش نرفت. اما روز بعد دیدم رفته توی لوله و جا خوش کرده

دو روز تا رسیدن به این مرحله طول کشید و من صبر کردم که مارماهی قشنگ به جاش عادت کنه. حالا نوبت غذا دادن بود.
    اولین نکته توی این بخش این بود که اگر می خواید شروع به غذا خور کردن ماهی کنید نباید دستتون رو بکنید توی تانک چون اصلا قبول نمی کنه این غذا رو و ممکنه گاز بگیره. اگرم بندازین جلوی لونش که باز هم درصد خوردن اون غذا توسط ماهی خیلی کمه.
    پس دو راه وجود داره. بهترین راه اینه که با غذای زنده شروع کنید. مثل میگو یا ماهی هایی مثل مولی و گوپی. راه دوم غذای منجمد یا خشک هست. این کار حتما باید تویط چنگک های مخصوص انجام بشه. دلیلش هم اینه که مارماهی فکر میکنه این چنگک یه مارماهی دیگست و سعی میکنه غذا رو ازش بیرون بکشه.
    اما من توی اون لحظه موقعیت نداشتم که برم غذای زنده بخرم دست به دامن غذای منجمد شدم. اول شروع کردم به دادن میگو که فکر میکنم به دلیل قیافه میگو رنده شده زیاد دوست نداشت. اما خوش بختانه من این رو داشتم:

یه دونش رو برداشتم و انداختم توی عصاره سیر. منم که اون لحظه چنگک مخصوص نداشتم یه گیره لباس رو با کش بستم دور یه میله

نور رو کم کردم و غذارو فرستادم پایین و با کمال تعجب و خوشحالی، مارماهی همون اول رفت سراغش و خوردش!!

این هم ویدیو:

غذا دادن به مارماهی ربان مشکی

خلاصه تونستم تو 3 روز به مارماهی غذا بدم و الان 2 3 باری غذا خورده و امیدوارم که ادامه داشته باشه.
    حالا نمی دونم شاید این مارماهی قبلا غذاخور بوده باشه ولی از اونجایی که از فروشنده پرسیدیم چی میخوره و اون توی جواب گفت هرچی بدی میخوره فهمیدم که نه، فروشنده بهش غذا نمیداده

گفتم این جا بذارم شاید به درد کسی بخوره. امیدوارم خسته نشده باشید از حرفام. و این که اگر پیشنهادی دارید بگید ممنون میشم. مارماهی روبان مشکی یکی از زیباترین موجوداتی که دیدم
    این هم تانک من که بعد از ورود بیماری خالی شد و دوباره داره با ماهی پر میشه

ویرایش توسط Evanescence : 18th March 2016 در ساعت 11:17 PM

مدیر انجمن آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    8685
    بسیار عالی به سلامتی انشاالله

صفحه 28 از 29 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526272829 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)