صفحه 50 از 348 نخستنخست ... 313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869100150 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 491 به 500 از 3471
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط aminakbari نمایش پست ها
    این سوال مهمی هست اگر میشه زود جواب بدبد
    جابجایی قفس فنج در طول روز مشکلی برای فنج ایجاد نمیکند
    مثلا:
    صبح: وقتی ببیدار شدند به حیات خانه ان ها را منتقل کنیم
    ظهر:در خانه
    بعد ظهر: در حیاط
    شب: در خانه
    سلام.دوست عزیز یک بار جابجایی در روز مشکلی نداره مثلا صبح به حیاط منتقل بشه یا جای دیگه و شب یا عصر به جای قبلیش برگرده ولی این همه جابجایی در طول روز استرس زیادی به پرنده وارد میکنه و باعث میشه پرنده هیچ وقت به محیطی که هست اعتماد نکنه و در نتیجه زاد و ولدش بشدت کاهش پیدا میکنه.

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.دوست عزیز یک بار جابجایی در روز مشکلی نداره مثلا صبح به حیاط منتقل بشه یا جای دیگه و شب یا عصر به جای قبلیش برگرده ولی این همه جابجایی در طول روز استرس زیادی به پرنده وارد میکنه و باعث میشه پرنده هیچ وقت به محیطی که هست اعتماد نکنه و در نتیجه زاد و ولدش بشدت کاهش پیدا میکنه.
    سلام
    جناب اسکندری حرف شما کاملا درست و متین .
    من یکی رو سراغ دارم ک سالهاست تکثیر قناری انجام میده ، چند روز پیش باهاش حرف میزدم ، گفت ک همه میگن ک جای قفس رو نباید تغییر داد ، اما من همیشه ، قناری های بخونم رو مدام عوض میکنم ( میگفت معمولا هرروز جای پرنده هامو باهم عوض میکنم ) و این باعث میشه ک پرنده ب همه جا عادت کنه و دیگه تو لک نره .
    راستی ، اون حرف منم درمورد زمین گذاشتن قفس توی جوجگی رو تایید کرد .
    حالا با توجه ب این ک قناری نسبت ب فنچ خیلی حساس تره ، ب نظرتون این قضایا درمورد فنچ صدق نمیکنه آیا ؟؟؟
    البته بگم ، بنابر فرموده ی شما و آقا محمدرضا ، من آخرین بار ک جای قفسامو تکون دادم ، همون چند ماه پیش بود ک تشخیص دادم جاشون خوب نیس . بعد از اون اصلا جاشون رو تغییر ندادم .
    ولی خب ی سوال برام پیش اومد .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    سلام
    جناب اسکندری حرف شما کاملا درست و متین .
    من یکی رو سراغ دارم ک سالهاست تکثیر قناری انجام میده ، چند روز پیش باهاش حرف میزدم ، گفت ک همه میگن ک جای قفس رو نباید تغییر داد ، اما من همیشه ، قناری های بخونم رو مدام عوض میکنم ( میگفت معمولا هرروز جای پرنده هامو باهم عوض میکنم ) و این باعث میشه ک پرنده ب همه جا عادت کنه و دیگه تو لک نره .
    راستی ، اون حرف منم درمورد زمین گذاشتن قفس توی جوجگی رو تایید کرد .
    حالا با توجه ب این ک قناری نسبت ب فنچ خیلی حساس تره ، ب نظرتون این قضایا درمورد فنچ صدق نمیکنه آیا ؟؟؟
    البته بگم ، بنابر فرموده ی شما و آقا محمدرضا ، من آخرین بار ک جای قفسامو تکون دادم ، همون چند ماه پیش بود ک تشخیص دادم جاشون خوب نیس . بعد از اون اصلا جاشون رو تغییر ندادم .
    ولی خب ی سوال برام پیش اومد .
    سلام از ماست آقا رضا.
    پسرخاله و دایی بنده توی کار تکثیر قناری هستن توی کرج و شاید خیلی ها هم بشناسنشون ولی خودم چون علاقه ای به قناری نداشتم اطلاعات چندانی هم ندارم.اما معمولا چیزی که رایجه قناری با جابجایی معمولا میره توی لک و پرریزی هم میکنه و سعی میکنن معمولا کمتر جابجا کنن و بخصوص در دورانی که پرنده آماده میشه کمتر جابجایی کنن دیگه تا برسه به دورانی که تخم گذاری و تکثیر دارن.حالا این دوستمون روی چه حسابی این حرف رو زده من نمیدونم.
    در مورد جابجایی علاوه بر اینکه هوا به هوا شدن تخمها ممکنه باعث بشه جوجه داخل تخم تلف بشه ممکنه استرس پرنده ها باعث بشه که دیگه روی تخم ها نخوابن و تا عادت به محیط جدید از روی تخم ها بلند بشن که میتونه عامل مرگ جوجه داخل تخم بشه.
    فنچ نسبت به قناری بسیار مقاوم تر هست و کمتر پیش میاد با جابجایی تخم گذاریش عقب بیفته اما همین فنچ رو شما هر روز چند بار جاش رو عوض کن نتیجش رو با دوران قبل از جابجایی مقایسه کن!
    اگر گفته میشه قفس رو روی زمین نذارید علتش این هست که بهترین دما در ارتفاع بین 1.5 الی 2 متری سطح زمین توی اتاق هست و هوا بیشتر رکود داره.کوران هوا داخل محیط بسته معمولا از ارتفاع کم زیر یک متر هست و هوای گرم به سمت سقف هست.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ-نرگسی-قناری
    شماره عضویت
    11512
    سلام دوستان من تعدادی فنچ و فنچ نرگسی و قناری دارم و فنچام و نرگسیام تو یه قفس بزرگ باهم هستن و حدود 3 هفته ی پیش جابه جایی داشتم چون جاشون گرم بود و هواکش و پنکه نداشت واسه همین داخل اتاق منتقل کردم که هم جلوی پنجره هستن و هم اینکه دمای اتاق سرده ولی حدود یه هفته ی پیش یکی از نرگسیام متاسفانه مرد و یکی از جوجه فنچایی که سه ماهه بود و از جوجه کشیایه خودم بود و حدود یه ماه بود که با یه نر بالغ جفت شده بود از صبح بی حال بود و متاسفانه یه ساعت پیش مرد من به فنچام ارزن و کتان میدم همینطور به قناریام-----------به نظرتون از لحاظ تغذیه ایراد دارن یا جابجایی باعث مرگ و میرشون شده و امروز چون تعطیله نتونستم ببرم دامپزشکی-----------------ممنون میشم راهنماییم کنید-حالم خیلی گرفتست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    finch - aquarium -canary
    شماره عضویت
    13722
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhan نمایش پست ها
    سلام دوستان من تعدادی فنچ و فنچ نرگسی و قناری دارم و فنچام و نرگسیام تو یه قفس بزرگ باهم هستن و حدود 3 هفته ی پیش جابه جایی داشتم چون جاشون گرم بود و هواکش و پنکه نداشت واسه همین داخل اتاق منتقل کردم که هم جلوی پنجره هستن و هم اینکه دمای اتاق سرده ولی حدود یه هفته ی پیش یکی از نرگسیام متاسفانه مرد و یکی از جوجه فنچایی که سه ماهه بود و از جوجه کشیایه خودم بود و حدود یه ماه بود که با یه نر بالغ جفت شده بود از صبح بی حال بود و متاسفانه یه ساعت پیش مرد من به فنچام ارزن و کتان میدم همینطور به قناریام-----------به نظرتون از لحاظ تغذیه ایراد دارن یا جابجایی باعث مرگ و میرشون شده و امروز چون تعطیله نتونستم ببرم دامپزشکی-----------------ممنون میشم راهنماییم کنید-حالم خیلی گرفتست
    سلام دوست عزیز
    شما نباید به فنچ هاتون تخم کتان میدادید مخصوصا در این فصل که هوا گرمه .فکر کنم یکی از دلایل این میتونه باشه .سعی کنید از مواد غذایی با طبع سرد در تابستان استفاده کنید برای فنچ هاتون
    موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ-نرگسی-قناری
    شماره عضویت
    11512
    مرسی دوست من یه سوال منظورتون از مواد غذایی با طبع سرد چیه؟و چه میوه ای میتونم واسشون بذارم ؟ و اینکه گذاشتن تخم مرغ اب پز واسشون خوبه تو این فصل یا نه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    finch - aquarium -canary
    شماره عضویت
    13722
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhan نمایش پست ها
    مرسی دوست من یه سوال منظورتون از مواد غذایی با طبع سرد چیه؟و چه میوه ای میتونم واسشون بذارم ؟ و اینکه گذاشتن تخم مرغ اب پز واسشون خوبه تو این فصل یا نه؟
    خواهش میکنم
    به طور کلی دانه هایی مثل تخم کتان،تخم شلغم،تخم گشنیز و شاهدانه طبع گرم دارند ولی در عوض دانه هایی مثل ارزن ، تخم کاهو ،تخم خرفه و ... طبع سرد دارند .
    در تابستان از میوه هایی مثل سیب و خربزه استفاده نکنید به جای انها از سبزیجات و کاهو 2 الی 3 بار در هفته استفاده کنید . حتما کف دریا در اختیارشون بذارید . برای جلوگیری از بیماری هفته ای یکبار 10 قطره مولتی ویتامین در طرف ابخوری فتچهاتون بریزید و حداکثر 6 ساعت بعد ابشونو عوض کنید .
    پوسته تخم مرغ ابپز را بگذارید خوب خشک بشه و خرد کنید و در ظرف دانه شون بریزید. به نظافتشون خیلی توجه کنید و ماهی یکبار کلیه لوازم و قفس ها را اسپری حشره کش بزنید و بشورید .
    اگر موارد فوق را رعایت کنید انشاالله دیگه تلفات نخواهید داشت
    مواردی که به ذهنم رسید عرض کردم
    سوال دیگه ای داشتید در خدمتم
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    finch - aquarium -canary
    شماره عضویت
    13722
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadreza5113 نمایش پست ها
    خواهش میکنم
    به طور کلی دانه هایی مثل تخم کتان،تخم شلغم،تخم گشنیز و شاهدانه طبع گرم دارند ولی در عوض دانه هایی مثل ارزن ، تخم کاهو ،تخم خرفه و ... طبع سرد دارند .
    در تابستان از میوه هایی مثل سیب و خربزه استفاده نکنید به جای انها از سبزیجات و کاهو 2 الی 3 بار در هفته استفاده کنید . حتما کف دریا در اختیارشون بذارید . برای جلوگیری از بیماری هفته ای یکبار 10 قطره مولتی ویتامین در طرف ابخوری فتچهاتون بریزید و حداکثر 6 ساعت بعد ابشونو عوض کنید .
    پوسته تخم مرغ ابپز را بگذارید خوب خشک بشه و خرد کنید و در ظرف دانه شون بریزید. به نظافتشون خیلی توجه کنید و ماهی یکبار کلیه لوازم و قفس ها را اسپری حشره کش بزنید و بشورید .
    اگر موارد فوق را رعایت کنید انشاالله دیگه تلفات نخواهید داشت
    مواردی که به ذهنم رسید عرض کردم
    سوال دیگه ای داشتید در خدمتم
    موفق باشید
    ضمنا تخم مرغ ابپز هفته ای یکی دوبار براشون با هویج رنده کنید و در اختیارشون بگذارید . البته در ایامی که جوجه دارند توصیه من اینه که تا 10 روز این ترکیب هر روز بهشون داده بشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    بلدرچین
    شماره عضویت
    11129
    سلام.من نمیدونم دوتا فنچم نر و ماده یا نه.چند روز پیش دیدم پر های همدیگه رو شونه میکنن.
    1.آیا فنچام جفت شدن؟
    2.اگه دو تا نر بودن با هم دعوا میکردن؟؟
    3.یکی از فنچام دمش هنوز کامل رشد نکرده)کوچکتر از اون یکیه( در صورتی که اون یکی فنچم دمش خیلی بلند و کامل هست.آیا این نشوندهنده جوجه بودنشه؟؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    finch - aquarium -canary
    شماره عضویت
    13722
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid7767 نمایش پست ها
    سلام.من نمیدونم دوتا فنچم نر و ماده یا نه.چند روز پیش دیدم پر های همدیگه رو شونه میکنن.
    1.آیا فنچام جفت شدن؟
    2.اگه دو تا نر بودن با هم دعوا میکردن؟؟
    3.یکی از فنچام دمش هنوز کامل رشد نکرده)کوچکتر از اون یکیه( در صورتی که اون یکی فنچم دمش خیلی بلند و کامل هست.آیا این نشوندهنده جوجه بودنشه؟؟؟
    سلام
    عکسی از فنچ هاتون بگذارید که در ان نوک انها وضح باشد تا جواب سوالاتتون داده بشه
    هیچ کدام از این علائم نمیتواند به طور قطع بیان کننده صفات فوق الذکر باشد .باید عکس بگذارید

صفحه 50 از 348 نخستنخست ... 313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869100150 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)