صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 27
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfan2344 نمایش پست ها
    من خودم هم گوپی دارم تکثیر گوپی در فصل زمستان کم میشه اگه توجه کرده باشید زمستان ها گوپی در بازار کم میشه
    تکثیر گوپی شاید توی حوضچه ها سخت بشه اما توی آکواریوم فرق زیادی نمیکنه.البته تانک من طوری هست که افتابهم بخوره تا بچه ها از نورش استفاده کنند وتجربه بهم نشون داده که بچه های زمستان سایزشون کوچیکتر از بچه های بهار وتابستون هست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    قناری ، آکواریم
    شماره عضویت
    10477
    گوپی اتفاقا جای سرد دوست داره ، یعنی به سرما علاقه داره .
    دقت کرده باشین وقتی گرم که میشه کم تحرک و کسل میشن ، اما در فواصل سرما کلا خرید و فروش ماهی کم میشه . به چندین دلیل که فروشنده ها میدونن .
    بازم ممنون و روزخوش

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    دوستان ببخشید معذرت میخوام فکر میکنم اینجا جای خوبی برای این بحثا نیست اگر لطف کنید وبقیه ی بحث رو توی قسمت مربوطه پیگیری کنید از همتون ممنون میشم.
    فقط ذر پاسخ جناب میری بگم که: منظور از دمای سرو باید ببینی چند درجه میگین.به نظر من که ماهی توی آب سرد0کتر از 27درجه)اصلا رشد خوبی نداره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    قناری ، آکواریم
    شماره عضویت
    10477
    سلام به شما آقا رضا ، من همین الان از مغازه دوست خودم اومدم و الان ساعت 00:32 هست ، رفتیم که بار ماهی رو براش خالی کنیم ، تو بارش که من دیدم گوپی نبود و بهش گفتم تا چند روز دیگه مینیاتوری بیاره و به شما بگم که بری و ببینید ، و اینکه منظور از سرما من این نبود که بزارین هم دما یخچال ) ، منظورم این بود که نیازه به بخاری نداره ، و اینکه تو سرما تولید خوبی دارن و سایز کم . و ادامه صحبت ها باشه برای بعد ، بارش امد خبر میدم ، ما بریم استراحت کنیم که خیلی خسته خسته هستیم ، روز و شب خوشی داشته باشید ، یاحق

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط LearnPet نمایش پست ها
    سلام به شما آقا رضا ، من همین الان از مغازه دوست خودم اومدم و الان ساعت 00:32 هست ، رفتیم که بار ماهی رو براش خالی کنیم ، تو بارش که من دیدم گوپی نبود و بهش گفتم تا چند روز دیگه مینیاتوری بیاره و به شما بگم که بری و ببینید ، و اینکه منظور از سرما من این نبود که بزارین هم دما یخچال ) ، منظورم این بود که نیازه به بخاری نداره ، و اینکه تو سرما تولید خوبی دارن و سایز کم . و ادامه صحبت ها باشه برای بعد ، بارش امد خبر میدم ، ما بریم استراحت کنیم که خیلی خسته خسته هستیم ، روز و شب خوشی داشته باشید ، یاحق
    نقل قول نوشته اصلی توسط LearnPet نمایش پست ها
    گوپی اتفاقا جای سرد دوست داره ، یعنی به سرما علاقه داره .
    دقت کرده باشین وقتی گرم که میشه کم تحرک و کسل میشن ، اما در فواصل سرما کلا خرید و فروش ماهی کم میشه . به چندین دلیل که فروشنده ها میدونن .
    بازم ممنون و روزخوش
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    تکثیر گوپی شاید توی حوضچه ها سخت بشه اما توی آکواریوم فرق زیادی نمیکنه.البته تانک من طوری هست که افتابهم بخوره تا بچه ها از نورش استفاده کنند وتجربه بهم نشون داده که بچه های زمستان سایزشون کوچیکتر از بچه های بهار وتابستون هست

دمای مناسب نگهداری ماهی گوپی بین 24 تا 27 درجه هست ..

من نمیدونم بچه های بهار و تابستون واقعا چه صیغه ایه دیگه !!!!! یکم تخصصی تر بحث کنید ..

میوه که نیست فصلی باشه ..

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedbm نمایش پست ها
    دمای مناسب نگهداری ماهی گوپی بین 24 تا 27 درجه هست ..

من نمیدونم بچه های بهار و تابستون واقعا چه صیغه ایه دیگه !!!!! یکم تخصصی تر بحث کنید ..

میوه که نیست فصلی باشه ..
    ببخشید یه سوال.شما چند وقت تا حالا گوپی نگه داشتید؟اینکه گفتم بچه هی بهار وتابستون طوری تانک هستند که فقط نور آفتاب میخوره.اینکه میگم بهار وتابستون دلیلش به خاطر مقدار ساعاتی هست که نور آفتاب به بچه گوپی ها میخوره،چون نور آفتاب یکی از مهمترین عللی هست که توی رشد بچه ماهی گوپی تاثیر زیادی میذاره.آقاحامد شما که خودت استاد مایی وباید بهتر بدونید فکر نمیکردم که نیاز باشه تا این حد توضیح بدم وبگم که به خاطر میزان تابش نور آفتاب هست ودما.
    اما بابت دما باید خدمتتون عرض کنم که نخیر بین 26تا 28وحتی 30بهترین دما هست:اینم رفرنسhttp://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%AF%D9%88%D9%BE%DB%8C
    طول مدت زایمان ماهیهای زنده زا معمولاً با چند روز اختلاف در هر ماه یک نوبت خواهد بود و اختلاف چند روز بخاطر رابطه مستقیم با درجه حرارت آب دارد. اگر درجه حرارت آب پایین باشد دوران بارداری طولانی تر می*شود و اگر درجه حرارت آب بالا باشد دوران بارداری کوتاه تر خواهد بود. (معمولا بهترین دما برای این دسته از ماهیها ۳۰-۲۶است ولی این ماهیها بسیار مقاوم هستندو دمای ۳۲ - ۱۸ را به خوبی تحمل میکنند.) تعداد نوزادان بدنیا آمده در هر نوبت بستگی به اندازه شکم ماهی ماده دارد و معمولا بسته به شکم و اندازه ی ماهی ماده از 5 تا 150 نوزا را به دنیا می آورد. هر چه این اندازه بزرگتر می*شود تعداد نوزادان هم بیشتر خواهد شد. ماهیهای زنده زا بسیار آرام هستند و برای ماهی*های دیگر هیچ صدمه*ای ندارند. فقط بعضی اوقات در ماهی سوارتیل دیده شده*است که بر اثر رقابت برای انتخاب جفت با همدیگر درگیری داشته*اند که موجب از بین رفتن آنها شده*است بطور معمولی یک ماهی نر می*تواند با سه ماهی ماده بخوبی در تکثیر مورد استفاده قرار بگیرد.
    اگر بازم سوالی داشتید درخدمتم.
    دوستان لطفا توی پست هاتون ادب واحترام رو رعایت کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    درضمن اینم خدمتتون عرض کنم من وقتی ماهی هام رو توی دمای 24درجه بندازم ماهی ها هم خیلی رشدشون کمتر میشه وهم اینکه کمتر نوزاد بدنیا میارند وهم اینکه حرکتشون کندتر میشه وبیشتر یه گوشه کز میکنند.هرجند که درست نیست که حیوانات رو عذاب بدیم اما اگر کسی از دوستان فکر میکنه که این مطالبغیرعلمی هست هروقت به من اشاره کنه براش توی دماهای مختلف فیلم میگیرم واگر باز هم حرفم روباور نکرد وگفت دستکاری کردی فیلمو اونوقت ماهی ها رو میبرم براش تا خودش ببینه وبعدش به من بگه که من اشتباه کردم یانه.
    توی دمای 24تا27شاید دوران بارداری ماهی به 40روز هم برسه.اما اینطوری توی 28درجه این مدت خیلی کمتره.
    آريالاحامد کی وکجا چند تا ماهی تقدیمتون کنم تا شما هم به صورت تجربی به حرف های من برسید؟شما فقط امر بفرمایید من بین روزهای 2شنبه تا 4شنبه بیکارم وهرجا که باشه میتونم بیارم تقدیمتون کنم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    درضمن اینم خدمتتون عرض کنم من وقتی ماهی هام رو توی دمای 24درجه بندازم ماهی ها هم خیلی رشدشون کمتر میشه وهم اینکه کمتر نوزاد بدنیا میارند وهم اینکه حرکتشون کندتر میشه وبیشتر یه گوشه کز میکنند.هرجند که درست نیست که حیوانات رو عذاب بدیم اما اگر کسی از دوستان فکر میکنه که این مطالبغیرعلمی هست هروقت به من اشاره کنه براش توی دماهای مختلف فیلم میگیرم واگر باز هم حرفم روباور نکرد وگفت دستکاری کردی فیلمو اونوقت ماهی ها رو میبرم براش تا خودش ببینه وبعدش به من بگه که من اشتباه کردم یانه.
    توی دمای 24تا27شاید دوران بارداری ماهی به 40روز هم برسه.اما اینطوری توی 28درجه این مدت خیلی کمتره.
    آريالاحامد کی وکجا چند تا ماهی تقدیمتون کنم تا شما هم به صورت تجربی به حرف های من برسید؟شما فقط امر بفرمایید من بین روزهای 2شنبه تا 4شنبه بیکارم وهرجا که باشه میتونم بیارم تقدیمتون کنم

کلا سر و کله زدن با شما اعصاب میخواد ...

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedbm نمایش پست ها
    کلا سر و کله زدن با شما اعصاب میخواد ...
    آقا حامد من به هیچ وجه قصد بی احترامی ندارم.من هرچیزی که گفتم عین واقعیت هست.دارم خدمتتون هم میگم.شما هر وقت امر بفرمایید من یه تعداد میارم تا ببینید.سخت ترین کار اینه که دو تا ماهی رو توی دوتا تانک جدا با دوتا دمای مختلف بندازید.ونتیجه رو بعد از یک ماه گزارش کنید تا ببینید درست میگم یا اشتباه.
    اگر از حرفم ناراحت شدید عذر میخوام
    من حتی توی پست شماره ی 16 منبع هم گذاشتم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    ببینید دوست من .. برادر من .. آقای من .. دوست من .. پدرم .. پسرم ..

هر چیزی که انقدر بحث نداره .. خب شما سوالی که خودت جوابشو داری چرا مطرح میکنید ..

شما میگید 2 تا لجن خوار دارم همدیگرو میزنن چیکار کنم .. ما جواب میدیم ..

بعد میگی نه یکیش بزرگتر از اون یکی شده چیکار کنم اون یکی هم بزرگ شه .. ما جواب میدیم ...

میپرسی در مورد پلاتی .. 1 بار .. 2 بار .. 3 بار .. 4 بار ما جواب میدیم ..

بعد میای گیر میدی به این که ماهیتون بدون وجود ماهی نر تخم تو شکمش داره .. نه خدا وکیلی اینم سواله .. مگه میشه ..

خودت از سوال خودت تعجب میکنی .. اما باز جواب میخوای .. کلا یه مورد تو جهان هستی هست اونم نعوذ با الله حضرت مریم بود ..

این سایت گوپی برو بشین دوست من بخون .. تمام جواب هاتون رو بگیر .. ویکی پدیا شد مرجع .. هر نوشته ای رو باور نکن ..

ما همه باهات دوستیم .. نه دشمنت ..

شما یه عادت بد داری اونم اینه تحت هر شرایطی باید پست بزاری ..

یه سوال جزیی میپرسی ما یه جواب کلی میدیم .. بعد دوباره سوال سوال ..

همین جا خودم یکی دارم اذعان میکنم نه تنها من بلکه هیچ کس تو این سایت نمیتونه ادعای علامه دهر بودن بکنه ..

تو این سایت نوشته 24 تا 30 درجه سلیسیوس .. حالا تو یه سایت دیگه نوشته 30 تا 40 .. من باید چیکار کنم .. باید از شما معذرت بخوام ؟؟؟؟؟...

من نبایست این حرفها رو اینجا میزدم اما چون خود شما همین جا جواب دادید نه تو پیغام خصوصی علیرغم میل باطنی مجبور شدم ..

شما تو بخش خودت جزء بهترین ها و فعالترینهایی .. اما سوالهایی که تو بخشهای دیگه میپرسید اصلا بار فنی نداره ...

اما بازم با صبر و حوصله در خدمت شما هستم ...

در کمال ادب تمام این حرفها رو زدم بهتون .. متانت به خرج بدید و یکم مطالعه تون رو بیشتر کنید .. من مثل بعضی ها نیستم که بگم تا چشم باز کردم جد و آبادم اکواریوم داشتند ..

منم روز اول فایتر رو با چشم تلسکوپی انداختم .. حالا چون فایترم نزد داغونش کنه نمیتونم با همه بجنگم که نه من تجربه داشتم .. بودند دوستانی که گفتند ما دیسکس رو تو اکواریوم گیاهی نگه میداریم ..

یکیش یکی از بهترین دوستان خودم جناب آقا داوود .. ما فریاد زدیم که نمیشه .. گفتند میشه .. رفتند و نشد .. باز هم شاید یکی بیاد که بگه این کار رو کردم .. دلیل نمیشه ما مرجع رو ایشون قرار بدیم ..

باز هم از تمام زحمتهایی که در بخش خودتون میکشید ممنون جناب رضا خان قلیخانی ..

ارادتمند حامد ..

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)