صفحه 89 از 348 نخستنخست ... 39707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108139189 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 881 به 890 از 3471
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed.mt نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه مشکلی داشتم ممنون میشم زود راهنماییم کنیید
    من فنچام 4تا تخم گذاشتن و امروز اولیش جوجه شد. چند دفعه ای تخم گذاشته بودن ولی این اولین جوجشونه که درومده
    رو تخمها نوبتی میشستن و مشکلی نبود از بابتش. ولی از صبح که این جوجه درومده نره هیچ کمکی نمیکنه. تازه چهار بار این جوجه کف قفس بود و من دوباره گذاشتم تو لونش که دوبارشو خودم دیدم نره میره از زیر مادهه برش میداره میندازدش بیرون
    مادهه روی تخمهای دیگه و جوجهه نشسته و به نظرم میاد که بهش غذام میده و مواظبشه ولی مشکل اینه که خودش همش اونجاست و آب و غذا نمیرسه به قدر کافی بخوره. هر دفعه از لونه هم میاد بیرون سراغ غذا خوردن نمیره، یه ذره با نره دعوا میکنه که انگار اونو مجبور کنه بره تو لونه، بعد که موفق نمیشه خودش میره دوباره. از صبح همش با هم دارن دعوا میکنن
    چیکار کنم به نظرتون؟
    سلام.در جفت های بی تجربه این مورد که جوجه های اولشون رو از لونه بیرون میندازن.بهتره نر رو جدا کنید و برای ماده سفیده تخم مرغ رنده شده بگذارید تا به تنهایی جوجه هارو بزرگ کنه.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    سلام دوستان
    يكي بهم گفت از تخم مصنوعي كوچك براي تحريك بيشتر فنچ ها كه الان كاملا جفت شدندو شبهام تولونه ميرند استفاده كن؟؟؟
    نظر شما دوستان چيه؟
    موقعي كه حواسشون نيست ميزارم تو لونه؟؟؟

Welcome to nginx!

دقيقا اندازه تخمهاي فنچه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    14554
    با سلام..
    با تشکر از دوستان برای راهنمایی های مفیدشون....
    فنچهای بنده در اولین قدمشون برای جوجه دار شدن 4 تا تخم گذاشتن که دوستان در جریان بودن و پست گذاشته بودم که چطورشده...4 تا تخم جوجه شدن که اولی بعد از به دنیا اومدن دومی از بین رفت و سومی هم بعد از به دنیا اومدن چهارمی از بین رفت...

بطور واضح یعنی تخمهای دوم و چهارم جوجشون بزرگ شد تا چند روزه پیش که 20 روزشون شد دقیقا اومدن بیرون از لونه که یکیشون مشخصه کوچیکتره نصبت به اون یکی...

سر شما رو درد نیارم یک روز بعد از بیرون اومدن جوجه ها بنا به راهنمایی دوستان اومدم لونه کثیف رو در بیارم دیدم ماده گرامی یدونه تخم گذاشه... گفتم که برم فردا در بیارم لونه رو ...جالب اینه که دیدم شب هر 4 تایی رفتن توو لونه و 4 تایی رفتن رو تخم...
    صبح هم هر 4 تایی در اومدن ...بنده بنا به کثیفی لونه اونا رو جابجا کردم و لونه رو برداشتم و گفتم 1 هفته که جوجه ها دونخور شدن جداشون میکنم و توو این 1 هفته هم جفت رو خوب تقویت میکنم البته غذاییشون عالیه و هر روز همه جور غذای متنوع میخورن..
    حالا بدونه لونه کف قفس تخم کرده دوباره و ماده میوفته دنبال جوجه ها از پر اونها رو میکنه که کف قفس لونه درست کنن.....از یه طرفی هم نمیتونم جداشون کنم چون نر دائما داره به جوجه ها غذا میده....لطفا راهنمایی...

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    يكي بهم گفت از تخم مصنوعي كوچك براي تحريك بيشتر فنچ ها كه الان كاملا جفت شدندو شبهام تولونه ميرند استفاده كن؟؟؟
    نظر شما دوستان چيه؟
    موقعي كه حواسشون نيست ميزارم تو لونه؟؟؟

Welcome to nginx!

دقيقا اندازه تخمهاي فنچه
    سلام.تا بالغ نشده باشن و آماده ی تخم گذاری نشده باشن هیچ تاثیری نداره.اون تخم ها برای قناری هست که میذارن زیرش و تخم های اصلی رو بر میدارن تا وقتی تخم گذاری تموم شد یکجا تخم هارو بذارن زیرش و جوجه ها توی یک روز به دنیا بیان.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط civilalireza نمایش پست ها
    با سلام..
    با تشکر از دوستان برای راهنمایی های مفیدشون....
    فنچهای بنده در اولین قدمشون برای جوجه دار شدن 4 تا تخم گذاشتن که دوستان در جریان بودن و پست گذاشته بودم که چطورشده...4 تا تخم جوجه شدن که اولی بعد از به دنیا اومدن دومی از بین رفت و سومی هم بعد از به دنیا اومدن چهارمی از بین رفت...

بطور واضح یعنی تخمهای دوم و چهارم جوجشون بزرگ شد تا چند روزه پیش که 20 روزشون شد دقیقا اومدن بیرون از لونه که یکیشون مشخصه کوچیکتره نصبت به اون یکی...

سر شما رو درد نیارم یک روز بعد از بیرون اومدن جوجه ها بنا به راهنمایی دوستان اومدم لونه کثیف رو در بیارم دیدم ماده گرامی یدونه تخم گذاشه... گفتم که برم فردا در بیارم لونه رو ...جالب اینه که دیدم شب هر 4 تایی رفتن توو لونه و 4 تایی رفتن رو تخم...
    صبح هم هر 4 تایی در اومدن ...بنده بنا به کثیفی لونه اونا رو جابجا کردم و لونه رو برداشتم و گفتم 1 هفته که جوجه ها دونخور شدن جداشون میکنم و توو این 1 هفته هم جفت رو خوب تقویت میکنم البته غذاییشون عالیه و هر روز همه جور غذای متنوع میخورن..
    حالا بدونه لونه کف قفس تخم کرده دوباره و ماده میوفته دنبال جوجه ها از پر اونها رو میکنه که کف قفس لونه درست کنن.....از یه طرفی هم نمیتونم جداشون کنم چون نر دائما داره به جوجه ها غذا میده....لطفا راهنمایی...
    سلام.اگر جوجه ها توانایی خوردن ارزن رو دارن جداشون کنید.برای ماده هم لونه بگذارید چون ممکنه تخم توی بدنش بمونه به دلیل شرایط نامساعد تخم گذاری.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    14554
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.اگر جوجه ها توانایی خوردن ارزن رو دارن جداشون کنید.برای ماده هم لونه بگذارید چون ممکنه تخم توی بدنش بمونه به دلیل شرایط نامساعد تخم گذاری.
    ممنون...مسئله اینه که جوجه ها هنوز دونخور نشدن....4 روزه اومدن بیرون....

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    finch - aquarium -canary
    شماره عضویت
    13722
    نقل قول نوشته اصلی توسط civilalireza نمایش پست ها
    ممنون...مسئله اینه که جوجه ها هنوز دونخور نشدن....4 روزه اومدن بیرون....
    سلام
    برای ماده لانه بگذارید که سرگرم لانه درست کردن بشه و کمتر به بچه ها اسیب بزنه
    متاسفانه جوجه ها باید تا هفته پنجم زندگیشون در کنار والدین باشند
    اگر دیدید مشکل حل نشد و جوجه ها دارن اسیب جدی میبینند چاره ندارید جز اینکه ماده را جدا کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    14554
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadreza5113 نمایش پست ها
    سلام
    برای ماده لانه بگذارید که سرگرم لانه درست کردن بشه و کمتر به بچه ها اسیب بزنه
    متاسفانه جوجه ها باید تا هفته پنجم زندگیشون در کنار والدین باشند
    اگر دیدید مشکل حل نشد و جوجه ها دارن اسیب جدی میبینند چاره ندارید جز اینکه ماده را جدا کنید
    دقیقا به این داشتم فکر میکردم ....
    لانه رو دوباره گذاشتم ... و مشغول به لانه سازی و ...شدند...ولی جوجه ها مشخصه رفتن سراغ دونخوردن و یادگیری چون معلومه واقعا گشنه شدن و باباشون کمتر بهشون غذا میده...
    از پاسختون متشکرم...

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    سلام
    نميدونم جرا يك مدت اكانتم غير فعال بود
    الان ممنونم فعال شده
    من 2 ماه و 10 روز پيش رفتم يك جفت فنچ گرفتم تا 2 ماه پيش اصلا لونه رو نگاه نمي كردند
    اينم بگم 50 روز بعد يك جفت فنچ ديگه گرفتم تا پي به اشتبتهاتم ببرم

من اينهارو اينجا تايپ ميكنم تا افراد تازه وارد زماني شايد بخونند و استفاده كنند
    خوب بعد 2 ماه از جفت بودنشون مطمئن شدم
    2 شب خودم گرفتمشون انداختم تو لونه اون جفت قديميه از شب سوم خودشون رفتند تو لونه اما اين جفت جديده چون جفت نشده بودند رو اينها جواب نداد
    رفتند تو لونه اما جفتگيري نميكردند و لونه سازي در كار نبود
    2 تا تخم مصنوعي انداختم تو لونه
    6 ساعت بعد جواب داد ديدم مرتب نرو ماده ميرند تو ميان بيرون
    من 2تا تخم و بعد 24 ساعت برداشتم
    و فنچ ها شروع به لونه سازي كردن
    2 روز بعد لونه سازي از امروز شروع به عمل جفتگيري كردند ومنتظر خبرهاي بهترم
    در مورد اين جفت ديگه كه مينداختمشون تو لونه ولي جواب نداد و نرفتند؟؟؟ يك هفته كامل بهشون كار نداشتم غذاي زياد و اب براشون گذاشتم يك جاي خلوت ديدم اينهام با هم جفت شدند
    بعد يك شب كه انداختمشون تو لونه الان خودشون ميرن تو لونه
    منتظر خبرهاي خوب از اينهام هستم...

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    14554
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    سلام
    نميدونم جرا يك مدت اكانتم غير فعال بود
    الان ممنونم فعال شده
    من 2 ماه و 10 روز پيش رفتم يك جفت فنچ گرفتم تا 2 ماه پيش اصلا لونه رو نگاه نمي كردند
    اينم بگم 50 روز بعد يك جفت فنچ ديگه گرفتم تا پي به اشتبتهاتم ببرم

من اينهارو اينجا تايپ ميكنم تا افراد تازه وارد زماني شايد بخونند و استفاده كنند
    خوب بعد 2 ماه از جفت بودنشون مطمئن شدم
    2 شب خودم گرفتمشون انداختم تو لونه اون جفت قديميه از شب سوم خودشون رفتند تو لونه اما اين جفت جديده چون جفت نشده بودند رو اينها جواب نداد
    رفتند تو لونه اما جفتگيري نميكردند و لونه سازي در كار نبود
    2 تا تخم مصنوعي انداختم تو لونه
    6 ساعت بعد جواب داد ديدم مرتب نرو ماده ميرند تو ميان بيرون
    من 2تا تخم و بعد 24 ساعت برداشتم
    و فنچ ها شروع به لونه سازي كردن
    2 روز بعد لونه سازي از امروز شروع به عمل جفتگيري كردند ومنتظر خبرهاي بهترم
    در مورد اين جفت ديگه كه مينداختمشون تو لونه ولي جواب نداد و نرفتند؟؟؟ يك هفته كامل بهشون كار نداشتم غذاي زياد و اب براشون گذاشتم يك جاي خلوت ديدم اينهام با هم جفت شدند
    بعد يك شب كه انداختمشون تو لونه الان خودشون ميرن تو لونه
    منتظر خبرهاي خوب از اينهام هستم...
    ولی خدایی چه استرسی بهشون دادی..سر آدم این بلا رو بیارن سکته میزنه ...حالا شما سر فنچها که خدای استرس هستند این کار رو کردی....!!!

صفحه 89 از 348 نخستنخست ... 39707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108139189 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)