کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    17093
    دوماه گرفتمشون
    برنج خام،هفت تخم،ارزن کتان،هویج سفیده تخم مرغ با پوست تخم خلفه،کف دریا،مولتی ویتامین
    بعضی چیزا رو هم خیلی دوس ندارن مثل برنج پخته،سیب،کاهو و . . .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    15053
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouya112 نمایش پست ها
    دوماه گرفتمشون
    برنج خام،هفت تخم،ارزن کتان،هویج سفیده تخم مرغ با پوست تخم خلفه،کف دریا،مولتی ویتامین
    بعضی چیزا رو هم خیلی دوس ندارن مثل برنج پخته،سیب،کاهو و . . .
    یکم غذای گرمشون رو کم کن.چون تو این حالت یکم عصبی تر هستن.بعد اینکه رابطشون خوب شد اونوقت می تونی آمادشون کنی برای جوجه گرفتن.می تونی ارزن و کتان بیشتری تو هفت تخمه قاطی کنی.یعنی نسبت ارزن و کتان 2 و هفت تخمه 1.تخم مرغ و مولتی ویتامین تو هر هفته یه بار براشون بزار.یک زرده هم یه مقدار بود مشکلی نیست.
    در مورد برنج هم که غذای اصلیشونه.اما فقط برنج ایرانی باشه.اینطور که تو مقاله ها و سایت های خارجی خوندم اینها تو جزایر جاوا یا جاوه اندونزی و سوماترا زندگی می کنن و محلی های اونجا بهشون آفت برنج میگن.اما این برنجی که ما داریم بوجاری شده هست(مثل تخمه آفتاب گردون یا کدو که با حرارت خشک می کنیم)برنجی که اینها میخورن در واقع برنج تر و نرم هست.
    به میوه ها علاقه ای ندارن کلا

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
    ویرایش توسط alireza.alpnia : 6th February 2015 در ساعت 07:55 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    17093
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.alpnia نمایش پست ها
    یکم غذای گرمشون رو کم کن.چون تو این حالت یکم عصبی تر هستن.بعد اینکه رابطشون خوب شد اونوقت می تونی آمادشون کنی برای جوجه گرفتن.می تونی ارزن و کتان بیشتری تو هفت تخمه قاطی کنی.یعنی نسبت ارزن و کتان 2 و هفت تخمه 1.تخم مرغ تو هر 5روز یه بار براشون بزار.زرده هم یه مقدار بود مشکلی نیست.
    در مورد برنج هم که غذای اصلیشونه.اما فقط برنج ایرانی باشه.اینطور که تو مقاله ها و سایت های خارجی خوندم اینها تو جزایر جاوا یا جاوه اندونزی و سوماترا زندگی می کنن و محلی های اونجا بهشون آفت برنج میگن.اما این برنجی که ما داریم بوجاری شده هست(مثل تخمه آفتاب گردون یا کدو که با حرارت خشک می کنیم)برنجی که اینها میخورن در واقع برنج تر و نرم هست.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
    منم برنج رو میریزم تو اب نرم بشه
    بعد فقط واسه یک روز میذارم جلوشون بخرن بعد ور میدارم
    عاشق هفت تخم هستن تخم مرغ هم هفته یی دوبار بهشون میدم حسابی دوس دارن
    ولی حالا ک شما گفتین میزانش رو کم تر میکنم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنج_مرغ عشق
    شماره عضویت
    17172
    با سلام
    من یه جفت فنج دارم که تقریبا 17 روز پیش تخم گذاری کردن و3تا تخم گذاشتن ماده تقریبا 2هفته رو تخما خوابید جوجه نشدن منم یکم پنبه تو قفس گذاشتم به محض گذاشتن فنج نر اومد پنبه رو برداشت ماده هم که رو تخما خوابیده بود به محض دیدن پنبه از لونه اومد بیرون وبقیاشو برداشت وبرد تو لونه منم بازم براشون پنبه گذاشتم وبردن تولونه جالب اینجاس 2روز گذشت ولی ماده نرفت رو تخما لونشو از دور نگاه کردم اثری از تخما نبود به احتمال زیاد تخما ریر پنبه هستش الان 4روزه که 4تا تخم دیگه گذاشتن ولی ماده روشون نمیخوابه.خواستم دلیل پنهون کردن تخمای سری قبل و نخوابیدن ماده رو تخمای حال حاضرو بدونم........
    با تشکر وحسته نباشید

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط heresh نمایش پست ها
    با سلام
    من یه جفت فنج دارم که تقریبا 17 روز پیش تخم گذاری کردن و3تا تخم گذاشتن ماده تقریبا 2هفته رو تخما خوابید جوجه نشدن منم یکم پنبه تو قفس گذاشتم به محض گذاشتن فنج نر اومد پنبه رو برداشت ماده هم که رو تخما خوابیده بود به محض دیدن پنبه از لونه اومد بیرون وبقیاشو برداشت وبرد تو لونه منم بازم براشون پنبه گذاشتم وبردن تولونه جالب اینجاس 2روز گذشت ولی ماده نرفت رو تخما لونشو از دور نگاه کردم اثری از تخما نبود به احتمال زیاد تخما ریر پنبه هستش الان 4روزه که 4تا تخم دیگه گذاشتن ولی ماده روشون نمیخوابه.خواستم دلیل پنهون کردن تخمای سری قبل و نخوابیدن ماده رو تخمای حال حاضرو بدونم........
    با تشکر وحسته نباشید
    سلام
    ۲هفته میشه ۱۴روز و تخمها بعد از این زمان باید جوجه بشن حدودا ۱۶روز بعد از هر تخم،شما نباید واسشون پنبه میذاشتید چه لوزومی داشته گذاشتن پنبه؟اون تخمها هم به دلیل نبودن نطفه و جوجه و یا حتی مرگ جنین در تخم فنچها اونهارو برای دور بعدی تخم گذاری زیر لوازم لونه سازی دفن میکنن و گاها به اشتباه این عمل صورت میگیره،کلا کار شما اشتباه بوده ۱)وقتی لونه سازی تمام شده و پرنده تخم داره واسشون پنبه گذاشتید این کار باعث تحریک جفت میشه و نتیجش رو خودتون دیدید،نباید بعد از اینکه تخم داشتن باعث تحریکشون میشدید و این تخم گذاری باعث ضعف پرنده میشه،اصولا پرنده ها بعد از گذاشتن آخرین تخم میخوابن رو تخمها شاید پرنده شما هنوز تخم داره،هنوز واسه اینکه بگیم رو تخمها نمیخوابن زود هستش دوست عزیز واسشون کف دریا حتما بذارید و به غذاشون توجه داشته باشید تا مشکلی پیش نیاد،موفق باشید

Sent from my ASUS using Tapatlk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنج_مرغ عشق
    شماره عضویت
    17172
    مرسی که جوابمو دادید...
    یه مشکل دیگه حدود یه ساعت پیش لونه رو نگاه کردم از 4تا تخم 3تاش مونده کف دریا هم براشون گذاشتم تغذیه هم خوبه
    ممنون میشم اگه بگید باز چه بلایی سر اون یکی تخم اومده
    بازم تشکر از شما

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    با سلام
    با تشکر وحسته نباشید

مرسی که جوابمو دادید...
    یه مشکل دیگه حدود یه ساعت پیش لونه رو نگاه کردم از 4تا تخم 3تاش مونده کف دریا هم براشون گذاشتم تغذیه هم خوبه
    بازم تشکر از شما
    دوست عزیز برای فنچ ها پنبه سفید گذاشتید؟!!! یا پنبه دونه هس داخل لونه؟
    موقعی که جفت روی تخم بودن براشون چرا دوباره وسیله گذاشتید؟!!! فنچ ها وقنی روی تخم هستن به شدت به صورت غریضی استرس دارن و میخوان لونه رو پوشش بدن شما وقتی پنبه یا کاغذ میزارید تخمها زیزشون ممکنه مدفون بشه
    فنچ ها تخمهای خودشون رو نمیخورن بلکه وقتی میشکنه و جوجه میشه پوستش رو میخورن اون تخم هم مدفون شده احتمال زیاد
    پیشنهاد بنده به شما اینه که حتما سری بعد از پنبه دونه استفاده کنید و وقتی تخم گزاری تموم شد دیگه هیچ وسیله ای در اختیارشون قرار ندید تا تک تک تخمها جوجه بشه
    تغذیه هم مشگلی نداره

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    مرسی که جوابمو دادید...
    بازم تشکر از شما
    خواهش میکنم دوست عزیز بهتره برای دفعه بعد این لینک رو مشاهده کنید و از این روش استفاده کنید برای ساخت کف لونه توضیحات دیگه رو کاربر نیما بهنتون دادند،لطفا بعد از اینکه تکلیف این تخم گذاری و جوجه شدن مشخص شد فنچهاتون رو حتما استراحت بدید و لونه رو بردارید برای حفظ سلامت جفت لازم هستش
    چگونه کف لونه ی فنچ را آماده ی تخم گذاری کنیم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنج_مرغ عشق
    شماره عضویت
    17172
    مرسی چشم حتما
    فک نکنم مشکلات من تمومی داشته باشه امروز صبح خواستم ابشونو عوض کنم دیدم که ماده تو لونه نیست نگاش که کردم کف قفس یه گوشه بیحال نشسته وپرهاشو پف داده بود اصلا حال پرواز کردن نداشت به نظر شما مریض شده ممنون میشم اگه باز جوابمو بدید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنج_مرغ عشق
    شماره عضویت
    17172
    سلام مرسی
    وقتی که رفتم لونه براشون گرفتم پنبه دونه گذاشتم تو لونه ولی بعد پنبه گذاشتم تو قفس اوناهم بردن تو لونه

صفحه 274 از 348 نخستنخست ... 174224255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281282283284285286287288289290291292293324 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)