صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 38
    همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط Drax777 نمایش پست ها
    سلام
    من یه راس شش خط دارم که شکر خدا یه ماهه صحیح و سالم داره زندگی می کنه
    هفته پیش ۳شنبه ۴شنبه بود که یه راس دلقک خریدم، روز اول از ترس قایم شد، روز دوم دیدمش و تا الان نیستش دیگه، می تونه اینهمه قایم شه یا به دیار باقی شتافته؟
    چون مثلا نیزه ماهی من خیلی کم میاد بالا یا لابسترم همینطور

ببخشیدنمیدونم میتونم اینجا جواب بدم یا نه,اره احتمالش هست,یه نکته ای برای راس دلقک بهتون بگم میتونه به راسها ,ماهیان کوچک وبی مهرگان اسیب برسونه چند وقتی مواظب حرکاتش باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    ببخشیدنمیدونم میتونم اینجا جواب بدم یا نه,اره احتمالش هست,یه نکته ای برای راس دلقک بهتون بگم میتونه به راسها ,ماهیان کوچک وبی مهرگان اسیب برسونه چند وقتی مواظب حرکاتش باشید
    ممنون
    اما بدبخت نیستش کلاً ، یه هفته ای می شه خبری ازش نیست اما جالبیش اینکه فسفات آب پایین داره میاد، و این یعنی لاشه ای ندارم

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    ممنوناما بدبخت نیستش کلاً ، یه هفته ای می شه خبری ازش نیست اما جالبیش اینکه فسفات آب پایین داره میاد، و این یعنی لاشه ای ندارمSent from my Nexus 5 using Tapatalk
    احتمالش هست که رفته زیر سنگ یا شن,من یکبار یه راس سیگراس داشتم طول یک ماه من ده بار ندیدمش وتا میدیدمش بهش غدذا میدادم چون میرفت زیر شنها ودیگه تا چند روز پیداش نمیشد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    راسم رو پیدا کردم
    سرش فقط بیرون بود، جون نداره تکون بخوره، داره می میره احتمالاً، انداختمش توی سامپ که اگه مرد سریع پیداش کنم.

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    راسم رو پیدا کردم
    سرش فقط بیرون بود، جون نداره تکون بخوره، داره می میره احتمالاً، انداختمش توی سامپ که اگه مرد سریع پیداش کنم.

راس های شنی اغلب تا یک ماه طول میکشه تا تو تایم روشنایی تانک بیرون بیان
    اون سر بیرون اوردن هم برای سنجیدن موقعیت و عادت کردنه به تانک
    شما با اینکارتون برگه مرگشو امضا کردین
    انقد به هوای شن کف با صورت خودشو زمین میزنه ک کلا دهنه حیوون متلاشی میشه سریعا به تانک و جایی که شن داره برش گردونید!!!
    دوستان لطفا خواهشا قبل خرید هر ماهی چند وقتی به مطالعه درباره اون و رفتاراش بپردازین که این حیووناتو بی دلیل تلف نکینم
    خرید ماهی و مردن اون متاسفانه تو ایران خیلی راحته ولی اینم در نظر بگیرین این حیوانات گناه دارن
    90 درصد مرگ و میر ها به دلیل نداشتن اگاهی کامل از رفتارهای موجودی هست که تهیه میکنیم!!

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    راس های شنی اغلب تا یک ماه طول میکشه تا تو تایم روشنایی تانک بیرون بیان
    اون سر بیرون اوردن هم برای سنجیدن موقعیت و عادت کردنه به تانک
    شما با اینکارتون برگه مرگشو امضا کردین
    انقد به هوای شن کف با صورت خودشو زمین میزنه ک کلا دهنه حیوون متلاشی میشه سریعا به تانک و جایی که شن داره برش گردونید!!!
    دوستان لطفا خواهشا قبل خرید هر ماهی چند وقتی به مطالعه درباره اون و رفتاراش بپردازین که این حیووناتو بی دلیل تلف نکینم
    خرید ماهی و مردن اون متاسفانه تو ایران خیلی راحته ولی اینم در نظر بگیرین این حیوانات گناه دارن
    90 درصد مرگ و میر ها به دلیل نداشتن اگاهی کامل از رفتارهای موجودی هست که تهیه میکنیم!!

خدایی من در مورد ماهی ها کامل می خونم، منبع کامل و قوی دارم، واسه همین یه طرف تانکم شن بالای ۱۰ سانت داره و کلی تونل و غار برا مخفی شدن داره، وقتی درش آوردم حتی نای وول زدن نداشت ، الانم توی بخش پمپ هستش و کلاً حتی نیم سانت تکون نخورده، نه بعد از بیرون آوردنش که ولش کردم توی تانک و نهحتی وقتی خواستم با تور بگیرمش کوچکترین تقلایی نکرد، حالش خیلی خرابه، به راحتی اومد توی دستم و افتاد یه گوشه، می ترسم برش گردونم توی تانک اصلی اونجا بمیره و دوباره فسفات بره بالا

ویرایش توسط Drax777 : 17th November 2014 در ساعت 10:36 PM

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    خدایی من در مورد ماهی ها کامل می خونم، منبع کامل و قوی دارم، واسه همین یه طرف تانکم شن بالای ۱۰ سانت داره و کلی تونل و غار برا مخفی شدن داره، وقتی درش آوردم حتی نای وول زدن نداشت ، الانم توی بخش پمپ هستش و کلاً حتی نیم سانت تکون نخورده، نه بعد از بیرون آوردنش که ولش کردم توی تانک و نهحتی وقتی خواستم با تور بگیرمش کوچکترین تقلایی نکرد، حالش خیلی خرابه، به راحتی اومد توی دستم و افتاد یه گوشه، می ترسم برش گردونم توی تانک اصلی اونجا بمیره و دوباره فسفات بره بالا

n
    دوست عزیز همونطور که خودتون متوجه شدید حال ماهیتون ظاهرا چندان خوب نیست که به احتمال زیاد در اثر ترس از ماهی های مهاجم پنهان شده و نتونسته تغذیه کنه و به تدریج ضعیف شده که البته خارج کردن و گرفته شدنش توسط شما و قرار گرفتن در شرایط نامناسب حالشو بدتر هم میکنه چون این دسته ماهیان نیاز به پناهگاه برای مخفی شدن دارند .از سلامت ماهی موقع خرید هم مطمئن بشید و بعد اقدام به خرید کنید. شما باید علاوه بر خود ماهی و شرایط نگهداریش به سازگاری ماهی های تانکتون هم توجه کنید . راس شش خط ماهی نسبتا مهاجمیه وچندان برای نگهداری ماهی مناسبی نیست به خصوص اگه زودتر از ماهی های دیگه در اکواریوم وارد بشه . ماهیتون رو سعی کنید با ریختن مولتی ویتامین بهش کمک کنید و اگه تانک قرنطینه دارید کمی شن در کف تانک بریزید و میگو یا ارتیمیا براش قرار بدید .
    در ضمن این بخش مربوط به راس ارایشگر هست و لطفا سوالات رو در بخش مرتبط بپرسید .
    موفق باشید
    ویرایش توسط حسین میرنژاد : 17th November 2014 در ساعت 11:16 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی فلاور و آک شور
    شماره عضویت
    16107
    اصلا راس آرایشگر نخرید من خریدم بال آنتن دار منو کند گذاشت زمین؟؟؟؟؟؟!!!!!!

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfan2251 نمایش پست ها
    اصلا راس آرایشگر نخرید من خریدم بال آنتن دار منو کند گذاشت زمین؟؟؟؟؟؟!!!!!!
    دوست عزیزدلیل افتادن باله بلند یا بهتره بگم انتن ماهی پروانه انتن دار چیز دیگه ایه وزیاد اتفاق میافته ,راس ارایشگر هیچ موقع نمیتونه اینکار را بکنه اگه دیدید به باله نوک میزنه صرفا برای خوردن انگلهای روی بال بوده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    دوستان عزیز طبق تحقیقاتی که محققین در این لینک انجام دادن حذف راس های آرایشگر یا کلینر از تپه های مرجانی سبب کوچک شدن، کاهش تعداد و تنوع سایر ماهیان جزایر مرجانی میشه و در عین حال نگهداری از این گونه راس ها هم در آکواریوم ساده نیست و اغلب این راس ها در تانک های ما تلف میشن پس همینطور که این مقاله عنوان کرده لطفا از خرید اینگونه راسها جدا اجتناب کنید.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)