صفحه 10 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 137
    همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط ramtin barzegar نمایش پست ها
    ممنونم

ميشه اسم اين محصول شركتي رو بگيد ؟ از كجا تهيه كنم آكواريوم فروشي ها دارند ؟
    غذاهای شرکتی مثل تترا ،سرا ، جی بی ال و ... که ختص سیکلیدهای امریکایی هست و در اکثر ماهی فروشی ها یافت خواهند شد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دلقک ماهی ؛ سگ
    شماره عضویت
    7351
    دوستان ماسه رو جمع كردم .
    اين روش شيشه گذاشتن و جدا كردن نر و ماده از همديگه به مدت 1 هفته جواب ميده در تكثير ؟ اصولي هستش اصلاً‌؟
    تشكر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14607
    اين روش شيشه گذاشتن و جدا كردن نر و ماده از همديگه به مدت 1 هفته جواب ميده در تكثير ؟ اصولي هستش اصلاً‌؟
    تشكر
    سلام
    خوب کاری کردید جمع کردید.
    جدا کردن با شیشه برای زمانی هست که بین مولد ها درگیری دیده بشه.
    در ماهی اسکار در صورت ایست در تخم ریزی شما فقط باید شرایط رو خوب کنید و منتظر باشید همین هیچ کاره اضافی هم لازم نیست.
    فقط صبر کنید.
    راستی حالا میتونید دما رو به 28 برگردونید ماهی تون نیاز به شک داشت که با تفاسیر شما در پست های قبلی معلومه شک رو دیده.
    ویرایش توسط alirezafisherman : 14th October 2014 در ساعت 11:54 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دلقک ماهی ؛ سگ
    شماره عضویت
    7351
    ممنونم از پاسخ ها

بعد از جمع كردن شن فقط يك بار ديدم ماده با دهن به زمين بكشه خودشو ( قبلاً با اين كار شن رو جا به جا ميكرد ) اما هنوز هم من رو ميشانس قبلاً فرار ميكردن الان ميان جلو براي غذا . پس بايد منتظر موند . اين شك با گرما وارد ميشه ؟ دقيق چه اتفاقي مي افته ميشه كمي توضيح بديد ؟ ممنون

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    ممنونم از پاسخ ها

بعد از جمع كردن شن فقط يك بار ديدم ماده با دهن به زمين بكشه خودشو ( قبلاً با اين كار شن رو جا به جا ميكرد ) اما هنوز هم من رو ميشانس قبلاً فرار ميكردن الان ميان جلو براي غذا . پس بايد منتظر موند . اين شك با گرما وارد ميشه ؟ دقيق چه اتفاقي مي افته ميشه كمي توضيح بديد ؟ ممنون
    دوست عزیز کارهایی که گفته شده رو برای ماهی ها انجامک بدید اینقدر ماهی که برای جفتگیری اماده میشه رو اذیت نکنید بخصوص اسکار که با کوچکترین استرس و جابجایی ممکنه تخم ریزی رو یکماه به عقب بندازه
    دما رو بین 27 تا 28 فیکس کنید
    تغذیه مناسب و مقوی
    سیفون هفتگی با کمترین استرس
    بزارید ماهی ها به شرایط عادت کنند تا اماده برای تخم ریزی شوند
    نیازی به شیشه هم نیست همینطور که دوستمون گفتند این برای مواقعی هست که درگیری بین جفتها وجود داشته باشه که البته اگه این مورد بین اسکار باشه بهترین راه عوض کردن جفت هست

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    16000
    باسلامخدمت جميع دوستان يك جفت از اسكارهام براي سومين باره كه تخم ميريزند بار اول تخمهابارور نشد حدود ده روز بعد دوباره تخم ريخت حدودا بالاي 1000عدد ولي حدود 100عدد بارورشد بارسوم بافاصله 10 روز ريختند اين بار هم هيچي بارور نشده در ضمن نر كمي از ماده ريزتر هست سن هردو زير دوسال وماهي نر قبل از تخم ريزي اول كمي كسل بود وغذا نمي خورد كه الان مشكلي از ان جهت ندارد فقط روي يكي از چشمهاش مثل دونه اي كه سرباز كرده باشه هست كه فقط اثرش مونده ولي باعث كدورت قرنيه شده وبينايي اوچشم بسيا كم هست حالا سوال 1_علت كم بودن اسپرم چي هست ضمن اينكه غذا هفته اي سه بار دل وسه بارهم غذاي شركتي دو بارهم ويتامين E به صورت ژله اي دادم ايا امكان زياد شدن اسپرم هست اگرهست يك راهكارعملي بفرماييد 2 _علت مشكلي كه براي چشم نر ايجاد شده چيه وايا قابل درمان هست درضمن ميتونه روي كيفييت باروركردن تاثير داشته باشه 3_ دادن ويتامين eيا هرويتامين ديگر ميتونه مفيد باشه با تشكر از دوستان مطلع . اگاه . وبي توقع

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9772
    نقل قول نوشته اصلی توسط اجباري نمایش پست ها
    باسلامخدمت جميع دوستان يك جفت از اسكارهام براي سومين باره كه تخم ميريزند بار اول تخمهابارور نشد حدود ده روز بعد دوباره تخم ريخت حدودا بالاي 1000عدد ولي حدود 100عدد بارورشد بارسوم بافاصله 10 روز ريختند اين بار هم هيچي بارور نشده در ضمن نر كمي از ماده ريزتر هست سن هردو زير دوسال وماهي نر قبل از تخم ريزي اول كمي كسل بود وغذا نمي خورد كه الان مشكلي از ان جهت ندارد فقط روي يكي از چشمهاش مثل دونه اي كه سرباز كرده باشه هست كه فقط اثرش مونده ولي باعث كدورت قرنيه شده وبينايي اوچشم بسيا كم هست حالا سوال 1_علت كم بودن اسپرم چي هست ضمن اينكه غذا هفته اي سه بار دل وسه بارهم غذاي شركتي دو بارهم ويتامين E به صورت ژله اي دادم ايا امكان زياد شدن اسپرم هست اگرهست يك راهكارعملي بفرماييد 2 _علت مشكلي كه براي چشم نر ايجاد شده چيه وايا قابل درمان هست درضمن ميتونه روي كيفييت باروركردن تاثير داشته باشه 3_ دادن ويتامين eيا هرويتامين ديگر ميتونه مفيد باشه با تشكر از دوستان مطلع . اگاه . وبي توقع
    سلام
    تا حالا تخم ریزیشون رو دیدید؟ منظورم اینه میبینید که ماهی نر روی تخم ها بره یا نه؟
    بعضی از نرها زیاد فعال نیستند و علاقه ای به اینکار نشون نمیدن که هیچ راهی جز عوض کردن نر وجود نداره
    ولی اگه اسپرمش ضعیف باشه شاید بشه با تقویت غذایی بهترش کنی و بهترین غذا هم ماهی زنده مطمان هست، من میلورم هم امتحان کردم ولی هیچی ماهی زنده نمیشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9772
    تشكر
    سلام
    روش گذاشتن شیشه فقط برای موارد درگیری مولدین نیست من خودم بارها و بارها برای تحریک جفتهام اینکارو کردم
    چیزی که من به شما پیشنهاد میکنم اینه که به گفته دوستان یکم صبر کنید و زیاد دستکاریشون نکنید بزارید به صورت طبیعی کارشون رو بکنن شما که تولید تجاری ندارید
    در مورد غذای اسکار بیومار یه غذای عالی برای سایز کردن بچه ها هست که توی تمام سالنها استفاده میشه ولی کسی به عنوان غذای مولدین استفاده نمیکنه و میکس دل و ماهی زنده لازمه تکثیر هست
    در مورد دما باید روی 28 تنظیم باشه و برای تحریکشون دما رو بالا ببری که این کار باعث میشه ماهی ها به اشتباه تغییر فصل رو احساس کنن
    در کل ماهی اسکار همون طور که قبلا گفتم فقط به تجریک برای تخم ریزی نیاز داره
    گفته های من بر اساس شنیده ها و خونده ها نیست و حاصل چند سال کار کردن روی این ماهی هست و تمام گفته های خودم رو قبلا امتحان کردم
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دلقک ماهی ؛ سگ
    شماره عضویت
    7351
    واقعاً ممنونم

من ميكس دل مرغ درست كردم نخوردن. دل گوساله دادم باز هم 2 تا خوردن 8 تا نخوردن . ماهي زنده زبرا 4 تا خريدم تستي دادم ديدم خوردن اما 1 كيشون زرنگه 2 روزه نميتونن بخورنش . دنبالش مي كنن اما اون يكدفه رجكت ميكنه در ميره :D

حال من با اينا چكار كنم ؟ هرچي رو آب بمونه ميخورن . اگه غذا بي افته ته تانك ديگه بيخيالش ميشن برا اينكه نگنده 5 6 ساعت بعد با طوري بر ميدارمش

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    16000
    سلام بله ماهي نر روي تخمها ميره و حالت اسپرم زدن رو هم داره ولوله اسپرم هم بيرون مياد حتي زمان برداشتن سنگ تخمها خيلي هم دفاع ميكنه ولي انگار كم اسپرم داشته باشه يا قدرت باروري نداشته باشه اينجوريه چون بار اول كه براي ا سپرم زدن نمي رفت باردوم حدود صد عدد بارور شد وبار سوم كه حالت اسپرم زدن راداشت واز تخمها هم شديدا نگهباني مي داد هيچي بارور نشد بنابراين احتمالا ماهي نر ضعيف هست وبايد با ماهي زنده تغذيه بشه اگه نكته اي به نظرتون ميرسه لطفا بفرماييد متشكرم

صفحه 10 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)