صفحه 18 از 46 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 171 به 180 از 457
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط mercury700ir نمایش پست ها
    سلام دوستان....
    من امروز بعد از 2 هفته مطالعه و بررسی رفتم بازار آزادگان و با سختی یک کاکادو گوفین پیدا کردم و خریدم 1,350... ( بهم میگفت جوجه هست، زیر یک سالشه. ولی با اینکه بسیار تر و تمیز و سالم هست به نظر 7 - 8 ماهه که میگفت نمیاد. )
    این هم چند تا عکس از "فردی-fredy"، که امیدوارم دوستان که حرفه ای تر هستن به من با دیدن عکس ها در تعیین جنسیت و سنش کمک کنن...

من تو زمانی که تو فروم های خارجی و داخلی در حال مطالعه بودم بسیار حرف های متفاوتی شنیدم در مورد این پرنده ولی خب من از 2 سال پیش این پرنده رو خیلی دوست داشتم و قصدم خرید همین پرنده بود.
    یکی از بخش هایی که خیلی باعث شد من با تصمیم قویتری برای خرید این پرنده اقدام کنم تجربه ی بسیارررررر خوندنی بهنوش خانم بود...
    بهنوش جان واقعاً نوشتن تجربیاتت به من دلگرمی داد که اگر من این کاکادو رو بخرم یه تیم دوست داشتنی از دوستان اینجا هستند برای کمک بهم... ( و البته تجربیات شما هم خیلی میتونه کمکم بکنه... )
    ----
    - قفسش یه قفس طلایی با پایه هست که فکر کنم براش مناسب باشه..
    کارایی که کردم از وقتی آوردمش خونه:
    1- اول نمیشد مستقیم بیارم تو اتاق چون، مامان، مامان بزرگ و پدر بزرگم دوست داشتن یکم ببینش - که البته یک یا دو ساعت تو حال بود و بعد آوردمش تو اتاقم و گذاشتمش در سه کنج اتاق که دو طرفش دیوار باشه...
    2- براش مقداری دون ( ترکیب دون های استرالیایی که تو پک خارجی بود خریم ) ریختم + ظرف آبش رو پر کردم..... ( با اشتیاق دون ها + تخمخ هایی که از قبل بود رو خورد)
    3- براش نخ سبزیجات درست کردم با تکه های سیب - پرتقال - خیار و یک تکه مغز گردو وسطش... ( مقداری از میوه ها به خصوص خیار و پرتقال رو خورد و با بقیه کمی بازی کرد و کمتر خورد )

نکته که کمک میخوام که پرا میلرزید هی:

4- نمیتونستم مدام ازش دور باشم، گاهی میرفتم سمتش ولی تا میرفتم نزدیک میپرید به دورترین نقطه ی قفس؛ پشتش رو بهم میکرد؛ بال هاش ر از کتش کمی باز میکرد و میلرزید ( انگار شدیداً استرس داره )، ولی تا خالم؛ دختر خالم و مامانم رو دید شروع بع بازی کرد ( البته به سمت دستشون نرفت ولی بدون استرس بازی میکرد...
    ------

- براش تاب بازی هم گرفتم که فعلاً براش نمیذارم...
    - فقط یک سئوال دارم...
    من لان نزدیک به 10 ساعت میشه که گرفتمش ولی یک قار هم نزده و فقط یکبار یه غری تو دلش زد که خیلی آروم بود...
    میخوام بدونم آیا تو این دوره ی یک هفته که فقط باید براش آب و غذا بذارم و بهش خیلی نزدیک نشم لازمه که شبها روش رو با کاورش بپوشونم یا نیاری نیست؟
    ------

یه سئوال جالبببب....
    فروشنده بهم گفت برای اینکه زودتر دستی بشه، از چند روز دیگه بهش با دست کمکم عسل بده...
    من هیچ جا ندیدم بگن به کاکادو عسل بده....
    عسل براش ضرر نداره؟؟؟
    و آیا خرما بده برای این پرنده؟؟؟

سلام دوست عزیز .
    ورود عضو جدید خانواده رو بهتون خیلی خیلی تبریک می گم. امیدوارم سال ها در کنار هم خوش و خرم زندگی کنید.
    خیلی خوبه که قبل از خرید مطالعه کردید . واقعا ممنون
    امیدوارم تمام مطالبی که گفته شده و تجربیاتی که داشتم واقعا براتون مفید باشه . این باعث خوشحالیه منه
    1. کار خیلی خوبی کردید که قفس رو در کنج قرار دادید. کاور برای طوطی خیلی مهمه. من تا زمانی که برای کاکادو کاور نمی کشیدم شب ها موقع خواب خیلی اذیت می شد. و نمی تونست بخوابه . و باعث عصبی شدنش می شد. وجود کاور باعث می شه که راحت تر بخوابه . یه کاور مناسب براش پیدا کنید . ترجیحا رنگ روشن داشته باشه و ساده باشه . رنگ های تیره رو اصلا دوست ندارن . مخصوصا رنگ سیاه .

2. در مورد جنسیت هیچ وقت نمی شه گفت که جنسیت دقیقا چیه . مگر با آزمایش dna که تو ایران به نظر من خوب نیست انجام بشه . هزینه ی خیلی بالایی هم داره . اما معمولا گفته می شه که دور عنبیه اگر مایل به قرمز باشه یعنی ماده هست . و اگر سیاه باشه و یا قهوه ای خیلی تیره نر هستش . ولی این مورد کاملا اثبات شده نیست چون موارد نقض زیاد داشته .
    3. برای سنش من شخصا خیلی تجربه ندارم . اما می دونم که برای تعیین سن باید به رنگ جشم ها و پوست دور چشمشون نگاه کرد. و یکی دیگه این که باید ببینید که پوست پای طوی لطیف هستش و یا اینکه تقریبا زمخت شده . اگر لطیف باشه و حتی با نگاه کردن متوجه بشید که خیلی پوست نرم و لطیفی داره یعنی این که سنش کمه. و در غیر این صورت سنش بالاتر رفته .
    از طرفی گفتید که برای مادر گرامیتون و دختر خالتون بازی می کرد . می شه کامل شرح بدید که چه حرکات ، صدا و واکنش هایی رو نشون می داد ؟ گاهی وقت ها آدم تصور می کنه که طوطی خوشحاله و داره بازی می کنه در حالی که مضطرب هستش .
    4. برای غذاش سعی کنید که پرتغال رو هم کمتر بهش بدید . چون ترش هستش . کلا موقع دادن میوه خودتون یه تیکه از همون میوه رو جدا کنید و تست کنید ببینید ترش هست یا نه . اگر ترش باشه ترجیحا اصلا ندید . اگر خیلی مایل بودید که بهش بدید خیلی خیلی کم بهش بدید . خیار هم ندید اصلا . به جای اون کلم بروکلی ، ذرت تازه ، هویج و مخصوصا فلفل دلمه ای بهش بدید که خیلی دوست دارن . ممکنه که اول نخوره اما کم کم یاد می گیره . خرما هم هفته ای یک بار براش کافیه . کاکادوی من به انار خیلی علاقه داشت .می تونید امتحان کنید. وقتی انار رو به 4 قسمت تقسیم کردید همون یک چهارم رو دوباره به 3 قسمت تقسیم کنید. قبلش هم پوستش رو خوب بشورید . من با پوستش بهش می دادم حتی کمی از قسمت سفید رنگ انار رو می خورد. اگر ترش بود بهش اصلا ندید . عسل هم مضر نیست اما دادن عسل زیاد هم خوب نیست. باید خیلی خیلی کم بهش داده بشه .

5. برای آموزش دادن و دستی کردن اصلا عجله نکنید . اجازه بدید 10 روز کامل به حال خودش باشه . محیط خونه و افراد خونه رو بررسی کنه . و همه جا رو بشناسه. قفس رو هم روی زمین نذارید . بعد از 10 روز طبق مقاله هایی که این جا هست می تونید مراحل آموزش دادن رو کم کم شروع کنید .
    6. حتما اسباب بازی بخرید براش . اما فعلا توی قفسش قرار ندید تا 10 روز . چون باید مراحل آشنایی با اسباب بازی رو هم طی کنه . می تونید با ابتکار خودتون براش وسایل و اسباب بازی مخصوص خراب کردن بسازید . کاکاتو ها خیلی به خراب کاری معروفن و این یه حقیقت تلخه . وسایل چوبی منزل همیشه از جانب کاکاتو ها مورد تهدید هستند.

7. نگران سر و صداش نباشید . فعلا هیجان زده هستش چون وارد محیط جدیدی شده.

کاربر ساده

شماره عضویت
    5043
    خیلی ممنون از نظرات دوستان...
    بهنوش جان از نظر بازی که پرسیدی٬ تا اونها اومدن از اون کنج که رفته بود زود پرید روی چوبش و شروع کرد به چرخیدن و گاهی پشتک زدن و تا میدید بهش توجه نمیکنن یهجا مینشست و نگاه میکرد٬ به محض اینکه دید نگاهش میکنن دوباره شیرین کاریاشو شروع میکرد.

میوه رو هم خوب شد گفتی٬ چشم ترش نمیدم بهش و خیار هم نمیدم.

براش یه تاب گرفتم٬ نمیدونم از الان بزارم جلو قفسش که باهاش کم کم آشنا بشه یا صبر کنم آرومتر و رامتر که شد...؟؟؟!!!

در مورد سر و صدا واقعا آروم بوده تا الان و جیغ و سرو صدا خبری نبوده... امیدوارم همینطور بمونه و جیغ نزنه.. ؛)

امروز صبح که بیدار شدم براش چندتا مغز پسته و فندق و بادام و گردو از بیرون با دست انداختم تو ظرف غذلش کنار غذای دیشبش، تا یه مغز مینداختم میرفتم کنار زود میومد نگاه میکرد ببینه چی انداختم و امتحان میخواست بکنه برای خوردنش..
    چشم و پوست دور چشمش خیلی صاف و لطیف هست و بسیار رنگش روشن هست پوست دور چشم، پاهاش هم به نظرم نمیاد که زمخت باشه خیلی، حالا ازش عکسهای دقیقتر میذارم تا دوستان بیشتر بررسی کنن. ؛)

کاربر ساده

شماره عضویت
    5043
    دوستان یه سئوال جدید....
    بالا و پایین منقارش رو به صورت افقی روی هم مالش میده و صدای عجیبی در میاره....
    در ضمن یه چیزی هم هست که نمیدونم چیه... خیلی ببخشید، مثل اینکه خیلی نفخ داره و مدام هی صدای پیس پیس میدهه... مشکلی نداره؟؟!!!

احساس میکنم که ازم انگار چیزی میخواد و من متوجه نمیشم...

براش از صبح چند تکه نان کوچیک انداختم + چند دانه بادام + نصف گردو + چند دانه پسته ( البته همه خام و بو نداده ) + یک برش کوچک سیب....

کار دیگه ای هم اگر لازم هست بگین که انجام بدم....

ممنون....

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    دوستان یه سئوال جدید....
    در ضمن یه چیزی هم هست که نمیدونم چیه... خیلی ببخشید، مثل اینکه خیلی نفخ داره و مدام هی صدای پیس پیس میدهه... مشکلی نداره؟؟!!!

براش از صبح چند تکه نان کوچیک انداختم + چند دانه بادام + نصف گردو + چند دانه پسته ( البته همه خام و بو نداده ) + یک برش کوچک سیب....

ممنون....

این ساییدن منقار معنی خوبی داره

احساس آرامش و امنیت میکنه و هم اینکه موقع چرت زدن این کار رو میکنن

منظورتون اینه که از بینیش با فشار هوا میده بیرون؟ یا از دهانش حالت "ها" کردن داره؟

تو بخش مقالات مربوط به کاکاتوها مقاله نسبتا کاملی از نیاز های تغذیه ای کاکاتو ها هست مطالعه بفرمایید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    خیلی ممنون از نظرات دوستان...
    بهنوش جان از نظر بازی که پرسیدی٬ تا اونها اومدن از اون کنج که رفته بود زود پرید روی چوبش و شروع کرد به چرخیدن و گاهی پشتک زدن و تا میدید بهش توجه نمیکنن یهجا مینشست و نگاه میکرد٬ به محض اینکه دید نگاهش میکنن دوباره شیرین کاریاشو شروع میکرد.

میوه رو هم خوب شد گفتی٬ چشم ترش نمیدم بهش و خیار هم نمیدم.

براش یه تاب گرفتم٬ نمیدونم از الان بزارم جلو قفسش که باهاش کم کم آشنا بشه یا صبر کنم آرومتر و رامتر که شد...؟؟؟!!!

در مورد سر و صدا واقعا آروم بوده تا الان و جیغ و سرو صدا خبری نبوده... امیدوارم همینطور بمونه و جیغ نزنه.. ؛)

امروز صبح که بیدار شدم براش چندتا مغز پسته و فندق و بادام و گردو از بیرون با دست انداختم تو ظرف غذلش کنار غذای دیشبش، تا یه مغز مینداختم میرفتم کنار زود میومد نگاه میکرد ببینه چی انداختم و امتحان میخواست بکنه برای خوردنش..
    چشم و پوست دور چشمش خیلی صاف و لطیف هست و بسیار رنگش روشن هست پوست دور چشم، پاهاش هم به نظرم نمیاد که زمخت باشه خیلی، حالا ازش عکسهای دقیقتر میذارم تا دوستان بیشتر بررسی کنن. ؛)
    دوستان یه سئوال جدید....

ممنون....

خوب با این حساب احتمالش بیشتره که نر باشه. البته این نظر شخصیه منه . ممکنه که اشتباه باشه . این مغر ها رو که گفتید خوبه که بخوره . اما در طول روز زیاده براش . مثلا اگر یه رو یک چهارم گردو رو می دید دیگه پسته بهش ندید . بقیه اش رو میوه و سبزیجات بهش بدید و همون غذایی رو که براش تهیه کردید . این مغز هارو نگه دارید برای موقع آموزش بهش جایزه بدید . بذارید اون موقع ازتون بگیره که هم تازگی داشته باشه براش هم این که براش خطری نداره این طوری .
    فعلا تاب رو جلوش قرار ندید . اول باید به محیط خونه و شما عادت کنه.

کاربر ساده

شماره عضویت
    5043
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    این ساییدن منقار معنی خوبی داره

احساس آرامش و امنیت میکنه و هم اینکه موقع چرت زدن این کار رو میکنن

منظورتون اینه که از بینیش با فشار هوا میده بیرون؟ یا از دهانش حالت "ها" کردن داره؟

تو بخش مقالات مربوط به کاکاتوها مقاله نسبتا کاملی از نیاز های تغذیه ای کاکاتو ها هست مطالعه بفرمایید
    ----------------------------------------
    ممنون نفیسه جان از جواب...
    نه، فکر کنم به خاطر خیاز دیروز که دادک ببخشید ببخشید اسهال گرفته کمی...
    برای رفع این قضیه بهش دانه های گرم دادم امروز....
    نه همون که میگی بود قضیه ی دهانش؛ یکمم امروز فرار کردنش کمتر شده بود...
    تنها موقعی که امروز استرسش زیاد شد همین نیم ساعت پیش بود که خواستم کاور قفسش رو بکشم...
    ---------------------------------------

خوب با این حساب احتمالش بیشتره که نر باشه. البته این نظر شخصیه منه . ممکنه که اشتباه باشه . این مغر ها رو که گفتید خوبه که بخوره . اما در طول روز زیاده براش . مثلا اگر یه رو یک چهارم گردو رو می دید دیگه پسته بهش ندید . بقیه اش رو میوه و سبزیجات بهش بدید و همون غذایی رو که براش تهیه کردید . این مغز هارو نگه دارید برای موقع آموزش بهش جایزه بدید . بذارید اون موقع ازتون بگیره که هم تازگی داشته باشه براش هم این که براش خطری نداره این طوری .
    فعلا تاب رو جلوش قرار ندید . اول باید به محیط خونه و شما عادت کنه.
    بهنوش جان خودم هم فکر میکنم نر هست، با توجه به چشم هاش و رفتارش که با خانم ها آرومتر هست....

باشه از فردا دیگه بهش میخوام لوبیا پشم بلبلی و نخود که از دیشب شستم و خیس کردم بدم، و دانه ها رو بهش کمتر میدم ومیزارم برای تشویق...
    -------------------------------------

مرسی از همتون دوستای خوبم که کمکم میکنیننن....
    واقعاً دلگرمی دارم...
    ویرایش توسط sepideh : 21st February 2013 در ساعت 12:58 AM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    ----------------------------------------
    ممنون نفیسه جان از جواب...
    نه، فکر کنم به خاطر خیاز دیروز که دادک ببخشید ببخشید اسهال گرفته کمی...
    برای رفع این قضیه بهش دانه های گرم دادم امروز....
    نه همون که میگی بود قضیه ی دهانش؛ یکمم امروز فرار کردنش کمتر شده بود...
    تنها موقعی که امروز استرسش زیاد شد همین نیم ساعت پیش بود که خواستم کاور قفسش رو بکشم...
    ---------------------------------------

بهنوش جان خودم هم فکر میکنم نر هست، با توجه به پشم هاش و رفتارش که با خانم ها آرومتر هست....

باشه از فردا دیگه بهش میخوام لوبیا پشم بلبلی و نخود که از دیشب شستم و خیس کردم بدم، و دانه ها رو بهش کمتر میدم ومیزارم برای تشویق...
    -------------------------------------

مرسی از همتون دوستای خوبم که کمکم میکنیننن....
    واقعاً دلگرمی دارم...

راستی در مورد تخم هنداونه . بعضی سایت ها خوندم که می گن سمی هست و تو بعضی سایت ها هم گفتن که می تونید بدید .
    چون تو این مورد هم اطمینانی وجود نداره ، شما ترجیحا بهش ندید.

کاربر ساده

شماره عضویت
    5043
    صبح پاشدم؛ درهای مربوط به آب و غذا رو باز کردم ظروف رو برداشتم رفتم بیرون اتاق تا براش ظروف رو بشورم و تمیز کنم و بیارم براش، اومدم دیدم آقا رفته نشسته روی قفس...
    پدر سوخته انگار نه انگار که 3 دقیقه نشده بود که رفته بودم بیرون...
    حالا از یه طرف ترسیده بود و میخواست بره تو، از یه طرفم در بسته شده بود...
    خلاصه پرید رفت زیر تختم و من در رو براش باز کزدم و رفتم اون طرف و دوید و رفت تو قفسش...

ولی از اون موقع خیلی استرس داره، هرچی دیروز خوب بود و داشت باهام خوب ارتباط برقرار میکرد امروز از استرسش میره سر ظرف غذا و هی داخلش رو نگاه میکنه ولی نمیخوره هیچی...
    هی هم بهم میفهمونه که گرسنمه و من نمیخوام بهش تخمه بدم...
    باید کم کم عادت کنه به نخود و لوبیای خیس خورده که دیدم دیروز با چه اشتهایی میخورد...

البته براش یک تکه سیب کوچک هم گذاشتم که حق انتخاب داشته باشه...

کاربر ساده

شماره عضویت
    5043
    دوستان یه سئوال خیلی مهم...

من الان تو مقالات مربوط به غذاها خوندم که حبوبات رو به صورت پخته فقط بهش باید داد...
    ولی من فقط خیس کردم تا کمی جوونه بزنه و بعد بهش دارم میدم...
    امروز براش نخود و لوبیا چیتی خیس کرده گذاشتم که دو روزه تو آب خیس خورده و خوب هم شستمشون..
    آیا اگر به جای پخته خیس کرده بدم مشکلی پیش میاد؟؟؟!!!!!

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    صبح پاشدم؛ درهای مربوط به آب و غذا رو باز کردم ظروف رو برداشتم رفتم بیرون اتاق تا براش ظروف رو بشورم و تمیز کنم و بیارم براش، اومدم دیدم آقا رفته نشسته روی قفس...
    پدر سوخته انگار نه انگار که 3 دقیقه نشده بود که رفته بودم بیرون...
    حالا از یه طرف ترسیده بود و میخواست بره تو، از یه طرفم در بسته شده بود...
    خلاصه پرید رفت زیر تختم و من در رو براش باز کزدم و رفتم اون طرف و دوید و رفت تو قفسش...

ولی از اون موقع خیلی استرس داره، هرچی دیروز خوب بود و داشت باهام خوب ارتباط برقرار میکرد امروز از استرسش میره سر ظرف غذا و هی داخلش رو نگاه میکنه ولی نمیخوره هیچی...
    هی هم بهم میفهمونه که گرسنمه و من نمیخوام بهش تخمه بدم...
    باید کم کم عادت کنه به نخود و لوبیای خیس خورده که دیدم دیروز با چه اشتهایی میخورد...

البته براش یک تکه سیب کوچک هم گذاشتم که حق انتخاب داشته باشه...
    دوستان یه سئوال خیلی مهم...

من الان تو مقالات مربوط به غذاها خوندم که حبوبات رو به صورت پخته فقط بهش باید داد...
    ولی من فقط خیس کردم تا کمی جوونه بزنه و بعد بهش دارم میدم...
    امروز براش نخود و لوبیا چیتی خیس کرده گذاشتم که دو روزه تو آب خیس خورده و خوب هم شستمشون..
    آیا اگر به جای پخته خیس کرده بدم مشکلی پیش میاد؟؟؟!!!!!
    طوطی شما فکر کنم کاملا اهلی باشه . هیچ طوطی وحشی رو ندیدم که از قفس بیاد بیرون و برگرده تو قفسش . معمولا همه جا می رن جز داخل قفس . اما شما دوباره از همین امروز اجاره بدید 10 روز بگذره . استرسش طبیعی هستش . بهش زمان بدید آروم می شه . فقط باید اعتمادش رو جلب کنید. اونم با زمان دادن بهش
    یه عکس خوب از پرهاش و دمش هم قرار می دید ؟ من دمش رو نمی تونم تو عکس تشخیص بدم . احساس می کنم پرهای دمش یا خیلی کوتاه هستش یا اصلا نداره !!!
    پرهاش رو با دقت نگاه کنید ببینید آیا نصفه هستند یا کامل اند ؟
    بهترین نوع حبوبات ، حبوبات خیس خورده و جوانه زده هستش. فقط حبوبات خیس خورده رو با چیز های خشک یه جا قرار ندید . رطوبتش باعث خراب شدن بقیه چیز ها می شه . بعد از 2 تا 3 ساعت هم که خورد حبوبات رو بردارید کامل بریزید دور .

صفحه 18 از 46 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)