صفحه 8 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 126
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6374
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    بله خیلی تو باز نشدن ماشروم تاثیر داره و حتی باعث از بین رفتنشم میشه
    پی اچ بالا هم میتونه از بالا بودن ظرفیت بافری اب باشه که رابطه مستقیمی با khداره
    ممنون تست فسفات ندارم تمام سنکهام دارن قهوه ای میشن مت اصلا" نوره خوبی نداشتم و تازه 8 روزه گرفتم و سنگها دارن قهوه ای میشن امکان داره ماله تغیر نور باشه؟
    ph=8.4 و kh = 11 ولی ph تانک داره میره بالا ولی kh هیچ تغییری تکرده و تقریبا" 1 ماهه ثابت شده

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط foood نمایش پست ها
    ممنون تست فسفات ندارم تمام سنکهام دارن قهوه ای میشن مت اصلا" نوره خوبی نداشتم و تازه 8 روزه گرفتم و سنگها دارن قهوه ای میشن امکان داره ماله تغیر نور باشه؟
    ph=8.4 و kh = 11 ولی ph تانک داره میره بالا ولی kh هیچ تغییری تکرده و تقریبا" 1 ماهه ثابت شده
    سلام:
    شما تست فسفات تهیه کنید و یا بدین براتون تست کنن .فسفات بالا عامل دیاتوم میتونه باشه که سبب قهوه ای شدن سنگها و جلبک روی شنها میشه.نیتراتتون رو هم اگه تست کردید نتیجه اش رو بگید.نور نامناسب به تنهایی عامل دیاتوم و جلبک مزاحم نیست بلکه وقتی با مواد مغذی لازم و نیترات و سیلیکات و فسفات بالا همراه میشه و اهن و سایر عناصر تانک هم کافی باشه اونوقت نور نامناسب سبب تشدید مشکل و افزایش شدید رشد جلبک میشه .در ضمن منظورتون رو از نور نامناسب بفرمایید چی هست و اینکه الان نورتون چی هست.اگه تانک تازه راه اندازی شده این مشکل تا حدی طبیعی هست و به تدریج حل میشه.تغییر نور خودش تاثیری نداره. مهم اینه که از چه نوری به چه نوری تغییرش دادید.
    میزان ph تون مناسبه اما نباید بیش از این بالا بره و مرزش بین 8.1 تا 8.4 هست.عامل بالا رفتن ph در تانک معمولا به سایر پارامترها بستگی داره مثلا بهم خوردن تعادل kh و همینطور عناصری مثل کلسیم و منیزیم و سایر یونهای محلول در اب.باید علت بالا رفتن رو توی موادی که به هر نحوی از تانک خارج و یا به تانک وارد میشن پیدا کنید و جلوش رو بگیرید.kh تون هم تا مرز حداکثر 12 قابل قبوله و الان هم مناسبه.
    اطلاعات کامل تری قرار بدید تا بشه دقیق تر مشکل رو متوجه شد.
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6374
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    سلام:
    شما تست فسفات تهیه کنید و یا بدین براتون تست کنن .فسفات بالا عامل دیاتوم میتونه باشه که سبب قهوه ای شدن سنگها و جلبک روی شنها میشه.نیتراتتون رو هم اگه تست کردید نتیجه اش رو بگید.نور نامناسب به تنهایی عامل دیاتوم و جلبک مزاحم نیست بلکه وقتی با مواد مغذی لازم و نیترات و سیلیکات و فسفات بالا همراه میشه و اهن و سایر عناصر تانک هم کافی باشه اونوقت نور نامناسب سبب تشدید مشکل و افزایش شدید رشد جلبک میشه .در ضمن منظورتون رو از نور نامناسب بفرمایید چی هست و اینکه الان نورتون چی هست.اگه تانک تازه راه اندازی شده این مشکل تا حدی طبیعی هست و به تدریج حل میشه.تغییر نور خودش تاثیری نداره. مهم اینه که از چه نوری به چه نوری تغییرش دادید.
    میزان ph تون مناسبه اما نباید بیش از این بالا بره و مرزش بین 8.1 تا 8.4 هست.عامل بالا رفتن ph در تانک معمولا به سایر پارامترها بستگی داره مثلا بهم خوردن تعادل kh و همینطور عناصری مثل کلسیم و منیزیم و سایر یونهای محلول در اب.باید علت بالا رفتن رو توی موادی که به هر نحوی از تانک خارج و یا به تانک وارد میشن پیدا کنید و جلوش رو بگیرید.kh تون هم تا مرز حداکثر 12 قابل قبوله و الان هم مناسبه.
    اطلاعات کامل تری قرار بدید تا بشه دقیق تر مشکل رو متوجه شد.
    موفق باشید
    ممنون باید تست بگیرم ولی میدونم که بالا رفته امروز هم فسفات گیر برایت ول گرفتم کذاشتم تو سامپ نوره نا مناسب داشتم قبلا" دو تا مهتابی 50 سانت دایمکس تانکم 1 متری خیلی کم بود ولی جدیدا" ال ای دی 20000 کلوین و آبی به تعداد 36 عدد اضافه کردم گفتم شاید ماله نورم باشه من فقط دو بار منیزیوم به تانکم زدم ولی ph نمیدونم چرا بالا رفته و kh ثابته 1 ماهه تست کلسیم و منیزیوم هم ندارم ماشرومم کلا" چند روزه باز تشده

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    ممنون باید تست بگیرم ولی میدونم که بالا رفته امروز هم فسفات گیر برایت ول گرفتم کذاشتم تو سامپ نوره نا مناسب داشتم قبلا" دو تا مهتابی 50 سانت دایمکس تانکم 1 متری خیلی کم بود ولی جدیدا" ال ای دی 20000 کلوین و آبی به تعداد 36 عدد اضافه کردم گفتم شاید ماله نورم باشه من فقط دو بار منیزیوم به تانکم زدم ولی ph نمیدونم چرا بالا رفته و kh ثابته 1 ماهه تست کلسیم و منیزیوم هم ندارم ماشرومم کلا" چند روزه باز تشده
    سلام:
    اگه رفیجیوم ندارید حتما جهت کنترل تمام پارامترهای اب راه اندازی کنید.نورتون قبلا نامناسب نبوده بلکه کم بوده که باعث میشده جلبکها نتونن رشد کنن .با زیاد کردن نور حالا جلبکها امکان رشد پیدا کردن.ماشروم هم چون قبلا نور کم بوده برای جذب نور تا حد امکان باز میشده اما الان اگه اشکال دیگه ای نباشه احتمالا به علت تغییر نور و زیاد شدنش یه مدتی کم باز میشه.البته استفاده از لنزهای led ممکنه باعث تشدید نور در یک نقطه و سوختن مرجان ها بشه به این نکته توجه داشته باشید.
    تست کلسیم منیزیم باید تهیه کنید چون محلول منیزیم همینطوری نمیشه اضافه کرد و باید مقدارش در تانک مشخص باشه .بهم خوردن تعادل منیزیم و کلسیم میتونه بر ph هم تاثیر بذاره. نیترات و کلسیم و منیزیم رو تست و نتیجه رو اعلام کنید
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3761
    شما شب هنگام که چند ساعت بعد از خاموشی چراغها و یا دم سحر اگه روزه می گیرید پ هاش اب و اندازه بگیر ید احتمال داره شب ابتون خاصیت اسیدی پیدا می کنه و در نتیجه رشد دیاتوم تاثیر مثبت می زاره دیاتوم توی ابهای اسیدی رشد زیادی پیدا می کنن

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام دوستان
    kh تانکم 11 هستش ولی ph روی 7.8 هستش از چه چیزی استفاده کنم که ph آب رو به حد نرمال برسونه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    کسانی که مشکل سختی و ph دارن من پیشنهاد میدم که در صورتی که واسشون مقدور از کالک راکتور و کلسیم راکتور استفاده کنن . البته ph کنترلر هم لازمه .
    کلسیم راکتور در طول روز کلسیم و سختی رو ردیف میکنه و در طول روز بخ خاطر خروجی اسیدی خودش اجازه نمیده ph از رنج نرمال رو به بالا خارج شه و در طول شب زمانی که ph در حال افت هستش کالک راکتور وارد مدار میشه و از افت ph جلوگیری میکنه .
    از طرفی کالک راکتور میتونه فسفات رو کاهش بده . که خودش حل یکی از دقدقه های آکواریوم ریف هستش .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6374
    سلام من امروز تست زدم ph , kh هرده 1 درجه کاهش پیده کرده نمیدونم چی شده آخرین کاری که کردم هفته پیش 10 درصد آبو سیفون کردم الان فقط کالم مارینیوم و جوش شیرین دارم به نظرتون از کدوم استفاده کنم و چه امکانهای برای افت این دو داره 2 روزه برین که دارم باز نشده و همر لنگری داره یه کم بهتر میشه

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    سلام من امروز تست زدم ph , kh هرده 1 درجه کاهش پیده کرده نمیدونم چی شده آخرین کاری که کردم هفته پیش 10 درصد آبو سیفون کردم الان فقط کالم مارینیوم و جوش شیرین دارم به نظرتون از کدوم استفاده کنم و چه امکانهای برای افت این دو داره 2 روزه برین که دارم باز نشده و همر لنگری داره یه کم بهتر میشه
    سلام
    الان میزان ph وkhشما چنده؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6374
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    سلام
    الان میزان ph وkhشما چنده؟
    ph=7.2/kh=9نسبت به آخرین تست 1 واحد کاهش پیدا کرده

صفحه 8 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)