صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 50
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط mansoory نمایش پست ها
    سلام
    آقای فائقی نژاد شرمنده من یه سوال میخواستم ازتون بپرسم . میخواستم ببینم که شما چه کارهایی انجام میدید که آب آکواریومتون انقدر شفاف هست. ممنون میشم راهکارهایی که انجام میدید رد بهم بگید. و میتونم بپرسم شما چرا در تانکتون از شن استفاده نکردید؟ شن خیلی جزاب ترش میکنه .
    ممنون
    سلام دوست عزیز

مهمترین عاملها در امر شفافی اب 1- تصفیه مکانیکی مناسب 2- تصفیه بیولوژیکی کامل( سیکل ازت)
    بنده برای بوجود اوردن این 2 شرط از سامپ 120 لیتری و یک اکسترنال2217 بهره میبرم. جهت تصفیه مکانیکی بهتر پشم شیشه خیلی عالی و موثر هست . جهت سیکل ازت هم از سیپروکس و سرامیک معمولی استفاده میکنم در ضمن در اورفلو هم مقدار زیادی بیوبال هست . وسر اخر هر هفته 2 بار سیفون 20%
    رادتمند

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    5624
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

مهمترین عاملها در امر شفافی اب 1- تصفیه مکانیکی مناسب 2- تصفیه بیولوژیکی کامل( سیکل ازت)
    بنده برای بوجود اوردن این 2 شرط از سامپ 120 لیتری و یک اکسترنال2217 بهره میبرم. جهت تصفیه مکانیکی بهتر پشم شیشه خیلی عالی و موثر هست . جهت سیکل ازت هم از سیپروکس و سرامیک معمولی استفاده میکنم در ضمن در اورفلو هم مقدار زیادی بیوبال هست . وسر اخر هر هفته 2 بار سیفون 20%
    رادتمند
    ممنون. ولی راستش من تازه کارمو از این چیزا که گفتید اصلا چیزی سر در نیوردم اگه مییشه یکم برام بیشتر و به زبان ساده تر بگید.چون الان 17 تا پرت دارم و 1دونه آروانا. ماهی هام رو دارم رد میکنم که بره و میخوام آکواریوم رو پراز دیسکس کنم. نمیخوام همین اول کار تلفات زیاد بدم که از آکواریوم زده شم.میدونم دیسکس نگهداریش سخته. میخواستم خواهش کنم که این تجربیاتتون رو در اختیارم قرار بدید تا راه بیوفتم تو پرورش دیسکس. ممنون میشم بگید این سامپ چی هست و چطور درست میشه که من هم درست کنم؟ البته من یه فیلتر اکسترنال 2128 ایهایم دارم. آیا همین جواب کار رو میده یا باید عوضش کنم؟

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    با اجازه جناب فائقی نژاد
    سلام دوست عزیز
    توصیه اول بنده به شما اینه که تمام مراحل نگهداری دیسکس رو خوب یاد بگیری بعد برین سراغ نگهداری این ماهی بسیار زیبا تا اونوقت ازش نهایت لذت رو ببرین
    برای هر تانکی که راه اندازی می شه قبلش باید سیکل کاملش طی بشه که بهش سیکل ازت می گن برای این امر می تونید از لینکهای زیر کمک بگیرین:
    http://www.parsipet.ir/forum/f26/%D8...8%B2%D8%AA-70/
    http://www.parsipet.ir/forum/f703/%D...B2%D8%AA-9703/
    این لینک هم در مورد چگونگی ایجاد این چرخه کمکت می کنه
    http://www.parsipet.ir/forum/f703/%D...2%D8%AA-10119/
    در مورد شن هم چون سیفون کردن رو خیلی راحت تر می کنه و به راحتی می شه فضولات کف رو جمع کنید معمولا برای دیسکس از شن استفاده نمی شه
    ولی برای سیفون و نحوه سیفون کردن می تونی از این لینک کمک بگیری
    http://www.parsipet.ir/forum/f26/%D8...8%AF%D9%86-72/
    البته متاسفانه بیشتر افرادی که تانگهای معمولی دارن زیاد اهل سیفون کردن نیستن و این امر رو پشت گوش میندازن در صورتی که این امر برای هر تانکی رعایت بشه دارای اب تمیز و شفافی خواهد بود
    و در مورد سامپ من چون تا حالا از این مورد استفاده نکردم ولی طبق اطلاعات مختصری که دارم سامپ یه اکواریوم رو به وسیله شیشه هایی که در داخل نصب می شه رو به چند قسمت تقسیم می کنن که هر کدوم از این قسمتها با واد مخصوص اون ماهی پر می شن که معمولا برای اب شیرین از سرامیک زغال اکتیو و ابر و موادی از این قبیل پر می شه اب از داخل تانک اصلی وارد سامپ شده و پس از عبور از این مواد و گرفته شدن مواد و فضولات اضافی در اب با یک موتور تصفیه دوباره وارد تانک می شه که در این مورد می تونی از این لینک کمک بگیری البته مربوط به قسمت ابشور می شه ولی نحوه ساخت یکی هست و فقط مواد تشکیل دهنده داخلش فرق می کنه
    http://www.parsipet.ir/forum/f719/%D...85%D9%BE-7384/
    البته شما می تونید با استفاده از یک فیلتر اکسترنال مناسب که به راحتی جواب گوی تانکتون باشه و همچنین سیفون منظم اب تانک می تونید بدونه استفاده از سامپ هم ابی به شفافی تانک جناب فائقی نزاد داشته باشین ولی در صورتی که حتما سیکل کامل تانکتون طی شده باشه
    نگهداری دیسکس سخت هست ولی در صورتی که با اطلاعات بالا و رسیدگی اقدام به این کار بکنید واقعا از نگهداری این ماهی بسیار زیبا نهایت لذت رو می برین
    پس حتما سعی کنید که با اطلاعات کامل جلو برین
    من این قول رو به شما می دم هر سوالی که داشتین بپرسین و مطمئن باشین که دوستان و مدیران با کمال میل شمارو راهنمایی می کنند

البته سوال و جواب در این مورد باید در جای مخصوص خودش اینجا
    انجمن تخصصی ماهی دیسکس | کاسکو فروش کاسکو طوطی دیسکس دیسکوس بیماری ماهی آکواریوم آکواریم فلاورهورن فلاور هورن آروانا سگ گربه
    که مختص به دیسکس هست باید پرسیده بشه این تایپیک مربوط به البوم جناب فائقی نژاد هست
    امیدوارم که موفق باشین

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    5624
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    با اجازه جناب فائقی نژاد
    سلام دوست عزیز
    توصیه اول بنده به شما اینه که تمام مراحل نگهداری دیسکس رو خوب یاد بگیری بعد برین سراغ نگهداری این ماهی بسیار زیبا تا اونوقت ازش نهایت لذت رو ببرین
    برای هر تانکی که راه اندازی می شه قبلش باید سیکل کاملش طی بشه که بهش سیکل ازت می گن برای این امر می تونید از لینکهای زیر کمک بگیرین:
    http://www.parsipet.ir/forum/f26/سیکل-ازت-70/
    http://www.parsipet.ir/forum/f703/سیکل-ازت-9703/
    این لینک هم در مورد چگونگی ایجاد این چرخه کمکت می کنه
    http://www.parsipet.ir/forum/f703/نح...-ازت-10119/
    در مورد شن هم چون سیفون کردن رو خیلی راحت تر می کنه و به راحتی می شه فضولات کف رو جمع کنید معمولا برای دیسکس از شن استفاده نمی شه
    ولی برای سیفون و نحوه سیفون کردن می تونی از این لینک کمک بگیری
    http://www.parsipet.ir/forum/f26/اصو...-کردن-72/
    البته متاسفانه بیشتر افرادی که تانگهای معمولی دارن زیاد اهل سیفون کردن نیستن و این امر رو پشت گوش میندازن در صورتی که این امر برای هر تانکی رعایت بشه دارای اب تمیز و شفافی خواهد بود
    و در مورد سامپ من چون تا حالا از این مورد استفاده نکردم ولی طبق اطلاعات مختصری که دارم سامپ یه اکواریوم رو به وسیله شیشه هایی که در داخل نصب می شه رو به چند قسمت تقسیم می کنن که هر کدوم از این قسمتها با واد مخصوص اون ماهی پر می شن که معمولا برای اب شیرین از سرامیک زغال اکتیو و ابر و موادی از این قبیل پر می شه اب از داخل تانک اصلی وارد سامپ شده و پس از عبور از این مواد و گرفته شدن مواد و فضولات اضافی در اب با یک موتور تصفیه دوباره وارد تانک می شه که در این مورد می تونی از این لینک کمک بگیری البته مربوط به قسمت ابشور می شه ولی نحوه ساخت یکی هست و فقط مواد تشکیل دهنده داخلش فرق می کنه
    http://www.parsipet.ir/forum/f719/سامپ-7384/
    البته شما می تونید با استفاده از یک فیلتر اکسترنال مناسب که به راحتی جواب گوی تانکتون باشه و همچنین سیفون منظم اب تانک می تونید بدونه استفاده از سامپ هم ابی به شفافی تانک جناب فائقی نزاد داشته باشین ولی در صورتی که حتما سیکل کامل تانکتون طی شده باشه
    نگهداری دیسکس سخت هست ولی در صورتی که با اطلاعات بالا و رسیدگی اقدام به این کار بکنید واقعا از نگهداری این ماهی بسیار زیبا نهایت لذت رو می برین
    پس حتما سعی کنید که با اطلاعات کامل جلو برین
    من این قول رو به شما می دم هر سوالی که داشتین بپرسین و مطمئن باشین که دوستان و مدیران با کمال میل شمارو راهنمایی می کنند

البته سوال و جواب در این مورد باید در جای مخصوص خودش اینجا
    انجمن تخصصی ماهی دیسکس | کاسکو فروش کاسکو طوطی دیسکس دیسکوس بیماری ماهی آکواریوم آکواریم فلاورهورن فلاور هورن آروانا سگ گربه
    که مختص به دیسکس هست باید پرسیده بشه این تایپیک مربوط به البوم جناب فائقی نژاد هست
    امیدوارم که موفق باشین
    ممنون سعید جان
    راستن ما از سال 82 آلواریوم دارم و هرسال هم تانک رو بزرگ کردم . که امسال تا تانک چینی ماهیران با گنجایش 630 لیتر آب گرفتم. واقعا نظافتش سخته. البته ماهی هایی که من نگهداری میکنم .نگهداریشون آسونه. میتونم بگم وقتی من عکس های آقای فائقی نژاد رو دیدم من رو تشویق کرد که که دیسکس داخل تانک بریزم. چون واقعا اگه دیسکس داخل این تانکم بریزم با توجه به بزرگی تانک خیلی جزاب و رویایی میشه. حلا یه سوال این تسویه اکسرنال 2128 ایهام که دارم جواب کار رو میده یا باید تعویضش کنم 2217 بگیرم. ؟ و سوال دوم اینه آیا آروانا سیلور با دیسکس میسازه؟ و سوال آخر هم اینه که آیا دیسکس های موجود در بازار مولد هستند یا عقیم؟
    با عرض معذرت که با توجه به گفته های شما باز اینجا سوال پرسیدم.
    انشاالله سوال های بعدی رو بعد گرفتن دیسکس ها در قسمت مربوطه میپرسم.
    ممنون

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط mansoory نمایش پست ها
    ممنون سعید جان
    راستن ما از سال 82 آلواریوم دارم و هرسال هم تانک رو بزرگ کردم . که امسال تا تانک چینی ماهیران با گنجایش 630 لیتر آب گرفتم. واقعا نظافتش سخته. البته ماهی هایی که من نگهداری میکنم .نگهداریشون آسونه. میتونم بگم وقتی من عکس های آقای فائقی نژاد رو دیدم من رو تشویق کرد که که دیسکس داخل تانک بریزم. چون واقعا اگه دیسکس داخل این تانکم بریزم با توجه به بزرگی تانک خیلی جزاب و رویایی میشه. حلا یه سوال این تسویه اکسرنال 2128 ایهام که دارم جواب کار رو میده یا باید تعویضش کنم 2217 بگیرم. ؟ و سوال دوم اینه آیا آروانا سیلور با دیسکس میسازه؟ و سوال آخر هم اینه که آیا دیسکس های موجود در بازار مولد هستند یا عقیم؟
    با عرض معذرت که با توجه به گفته های شما باز اینجا سوال پرسیدم.
    انشاالله سوال های بعدی رو بعد گرفتن دیسکس ها در قسمت مربوطه میپرسم.
    ممنون
    سلام جناب منصوری
    تا جایی که من در مورد فیلتر شما می دونم مثل اینکه برای تانکهای 600 بیتری مناسبه و 750 لیتر در ساعت اب رو فیلتر می کنه اگه اشتباه نکرده باشم برای تانک شما مناسبه در صورتی که امکانش هست خودتون از روی جعبه یا خود فیلتر مشخصات رو کنترل کنید
    تانکتون واقعا برای این کار مناسبه شما داخل این تانک می تونید به راحتی از این ماهی نگهداری کنید ولی همانطور که گفتم با سیفون منظم این یک مورد برای دیسکس واقعا ضروریه البته ادمهایی هستن که بدونه سیفون هم از این ماهی نگهداری می کنن ولی واقعا تفاوتشونو باید بین این ماهیا و ماهیا جناب فائقی نژاد ببینید
    در مورد اروانا با این حجم تانک به راحتی می تونید اروانا هم نگهداری کنید ولی معمولا به دلی رشد بالای اروانا ممکنه که اروانا به سرعت رشد کرده و احتمال خیلی زیاد به دیسکسها اسیب وارد کنه پس بهترین گزینه نگهداری دیسکس به تنهایی هست
    در مورد مولد بودن دیسکس بله خیلی از دیسکسهای موجود در بازار عقیم نیستن و می شه ازشون بچه هم گرفت ولی این کار کار هر کسی نیست چون عوامل بسیار زیادی باید در این کار رعایت بشه که واقعا کار بسیار سختیه اما نشدنی نیست این عوامل از قبیل کیفیت بسیار بالای اب و وارد نشدن حتی کوچکترین استرس به جفت و حتی بچه ها و عواملی از این قبیل
    ولی واقعا نگهداری از این ماهی واقعا یکی از لذت بخش ترین کارهاست

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4092
    سلام اقای منصوری

ابتدا از اقا سعید عزیزم کمال سپاس را دارم که با حوصله به سوالات شما پاسخ میدهند .

من چند نکته عرض میکنم که البته نظر شخصی بنده هست !

1- برای تانک دیسکس فیلتری باید مورد استفاده قرار بگیره که حداقل 3 مرتبه در ساعت اب رو بر اسای حجم کل تانک بگردونه 1
    2- به هیچ عنوان با دیسکس ماهی دیگری نگه داری نکنید مگر ماهیانی از خانواده تتراها انهم به میزان کم که ترجیحا نباشه بهتره
    3- از فکر تکثیر بیایید بیرون . ابتدا به دیسکس و بیماریها و شرایط نگهداری کاملا مسلط بشید بعدش ببینید اصلا حال تکثیر دارید یا ...
    من که نه حالش رو دارم نه وقتش را :smile (249):
    ارادتمند

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    5624
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    سلام اقای منصوری ابتدا از اقا سعید عزیزم کمال سپاس را دارم که با حوصله به سوالات شما پاسخ میدهند . من چند نکته عرض میکنم که البته نظر شخصی بنده هست ! 1- برای تانک دیسکس فیلتری باید مورد استفاده قرار بگیره که حداقل 3 مرتبه در ساعت اب رو بر اسای حجم کل تانک بگردونه 1 2- به هیچ عنوان با دیسکس ماهی دیگری نگه داری نکنید مگر ماهیانی از خانواده تتراها انهم به میزان کم که ترجیحا نباشه بهتره 3- از فکر تکثیر بیایید بیرون . ابتدا به دیسکس و بیماریها و شرایط نگهداری کاملا مسلط بشید بعدش ببینید اصلا حال تکثیر دارید یا ... من که نه حالش رو دارم نه وقتش را :smile (249): ارادتمند
    ممنون و متشکر lمنم از آقا سعید خیلی ممنون و متشکرم که انقدر با معنی و از روی حوصله جواب میدن. آقای فائقی نژاد شما چه فیلتری رو با چه مارکی پیشنهاد میکنی؟ حق با شماست . اول باید نگهداری از دیسکس رو یاد بگیریم بعد فکر تکثیرش بود. البته عادت ما ایرانی هست که پله دارو 3تا 3تا بریم بالا:smile (249):.سوال دیگه. آیا سامپ رو میشه خود آدم درست کرد یا باید بری نواب آماده بخری؟ برای تانک من چطور سامپی با چه مشخصاتی لازم هست؟ و آیا من در آکواریوم شما دیدم که از شن استغاده نکردید . آیا میشه کف آکواریوم رو از شن پر کرد؟ و سوال آخر اینه که من تو عکس ها 2 عدد کف خوار دیدم. میشه اسم اونهارو بهم بگید. ممنون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    5624
    سلام
    آقای فائقی نژاد امکان داره یه عکس هم از سامپ و طریقه وصل شدن به آکواریوم رو برام بزارید؟
    ممنون . متشکر

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4092
    سلام خدمت دوستان عزیز
    این دیسکسها به تازگی به تانک بنده اضافه شدند . امیدوارم از دیدنشون لذت ببرید.
    ارادتمند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    سگ . ماهی
    شماره عضویت
    3404
    خوشبحال این 2تادیسکس که وارد تانک شما شدن بهشون تبریک میگم:77:

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)