صفحه 9 از 529 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272859109509 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 5288
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    سلام

بنده در تالار شاه طوطی خودم رو معرفی کردم قبلا، به هر حال در مقام معارفه باید بگم یکم تجربه و شاید خیلی (؟!) مطالعه، بهم این امکان رو میده که اینجاها پست بزنم که شاید مفید واقع بشه...

پست های قبلی رو که خوندم یه چنتا چیز عجیب دیدم که بهتره روشن بشه

اولیش به کاربر محترم "
    شقایق 63"ی عزیز:

ما بلاخره نفهمیدیم این طوطی شما چه سنی داره؟ اگه یه ماهشه پس چه طور طوق داره و فعالیت میکنه؟! ببینید جوجه گوشتی ملنگو اصلا یه حالت بیمارگونه باید داشته باشه و هی ناله کنه چون از مادرش جدا شده و تا پراش در نیاد هم، غالبا نباید به کسی اعتماد بکنه دیگه! بعلاوه اگر گوشتیه پس شما چرا چیزایی که تو لینکی که کاربر محترم "Shikra" زدند توجه نمی کنید؟ من فکر کنم این طوطی پراش در اومده و گوشتی نیست که انقده راحت همه جا میبریدش و منظورتون از سی روزه یه چیز دیگس!

من چندتا عکس میذارم شما بگید شبیه کدوم یکیه :

یک روز

یک هفته

دو هفته

سه هفته

چهار هفته

پنج هفته

شش هفته

دو ماه

سه ماه

چهار ماه

بیش از چهار ماه

البته اونایی که رنگشون فرق میکنه از نژاد های دیگه ی ملنگو هستند و فکر نکنید به مرور زمان رنگش عوض میشه!

به هر حال بین این عکس ها اگر هنوزم چهار پنج هفته ای ها رو انتخاب میکنید که باید به شما اطمیان بدم با این روش نگهداری بلاخره طوطیتون رو خواهید کشت! چیندون جوجه طوطی ها با بیرون فقط به قطر پوست بدنشون فاصله داره و به راحتی ضربه میخوره و خونریزی میکنه، در غیر این صورت مادر پدرشون موقع رفتن دنبال غذا، اونا رو
    هم با خودشون میبردن دیگه! و چون راه رفتنم بلد نیستن و هی میخورن زمین، به هیچ عنوان نباید از داخل جعبش درش بیارید و حتی الامکان همون تو بهش غذا بدید، نباید راه بره و با چیزی بازی کنه، هر چند خودشون عاشق این کارن.... بعدشم اون غذایی رو هم که شما بهش میدید، به خودی خود یه معضله چون هضم نمیشه و تو چینه دون میمونه تا به احتمال زیاد فاسد بشه ¹ حالا یه ضربه هم که بخوره دیگه... غذای طوطی باید مخلوطی از دانه ها و مغذ های مغذی به همراه وعده هایی از میوه (و بعضیا میگن عسل که مطمئن نیستم) باشه به هر حال شما باید اون ی رو که قبلا لینکشو براتون زدن استفاده کنید، البته توجه داشته باشید که تغییر ناگهانی غذا خودش بیماری هایی به همراه داره² پس به مرور و با زمانبندی جایگزینشون کنید تا مشکلی پیش نیاد... لطفا توصیه ها را جدی بگیرید!

1.ساختمان پستانِ پستان داران جزو ساختمان های تولید کننده کامل غذا (مثل گیاهان یا زنبور عسل) حساب نمیشه چون فقط با یه سری تغییرات شیر رو درست میکنه. طی این تغییرات کربو هیدرات های گالاکتوز و گلوکز غذاهای دیگه رو با یه پیوند گلیکوزیدی تبدیل میکنه به لاکتوز (قند شیر)، حالا اینکه چه فایده ای داره بماند، مساله اینه که این لاکتوز رو فقط معده پستانداران میتونه هضم کنه، و از اونجایی که طوطی پرنده یه نه پستاندار، شیر تو چینه دونش میمونه تا فاسد بشه یا به زور دفع بشه، البته در موارد محدود استثنا های ژنی دیده شدن که از بحث خارجه

2.تغییر ناگهانی غذایی این مشکلات را به دنبال دارد: اسهال، انواعی از عفونت، چند نوع بیماری قارچی که من دقیقا نمیشناسم، مشکلات متابولیسمی، کبود مواد معدنی در اثر تغذیه نامناسب، در بزرگ تر ها هم پرخاشگری و...

با سپاس
    ویرایش توسط Shikra : 13th May 2011 در ساعت 09:41 AM دلیل: حذف کلمات تکراری - اشتباه تایپی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    4322
    سلام .ممنون از راهنماییتون.باید بگم.من موقع تولد جوجم که بالاسرش نبودم...شما یه جوری نوشتین که انگار من دارم الکی یه چیزی میگم........وقتی من از پرنده فروشی خریدمش به من گفت حدود بیست و پنج روزشه.........حالا راست یا دروغش با خودش..........موقع غذا دادنش که میشه صدا در میاره ولی وقتای دیگه نه..........در مورد پر و بالش هم بگم اون روزی که من خریدمش شبیه عکس چهار هفتگی بود ولی یه ذره پرهاش بیشتر بود......الان شبیه اون عکس دو ماهگی هستش .........منظورم از طوق گردنش اینه که یه خط خیلی خیلی کمرنگه.....که همیشه معلومه.........نه طوق صورتی!!!
    در مورد حرکات و عکس العملش هم باید بگم که من از روزی که فهمیدم خیلی خیلی حساسن بیشتر داخل جعبه میزارم باشه ولی میام میبینم اومده رو جعبه نشسته یا یه پاشو ورده بالا رو یه پاش نشسته....در مورد غذاش هم باید بگم من بعد خوندن مطالبی که دوستان گذاشته بودن.....کم کم سرلاکش رو حذف کردم( من نمیدونستم که خوردن سرلاک برای طوطی خوبه یا بد اینو فروشنده گفت منم فکر کردم حتما تجربشو داره) الان بهش مغزهای مختلف رو همونطور که نوشتین میدم.....و کمی هم میوه........
    طوطی من تمام پرهاش درومده و فقط زیر بالش پرهای سفید ریز داره.....طوطی من اندازش یه کم بزرگتر از اون عکس دوماهگی هستش ولی طوقش مثل عکس سه ماهگیه ( یه خط خیلی خیلی کمرنگ)

ممنون از راهنمایی هاتون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    4322

اولیش به کاربر محترم "
    شقایق 63"ی عزیز:

فکر میکنم همش واسه من نوشته شده بود نه اولیش:smile (204):در ضمن من چیز عجیبی نگفتم فقط چیزایی که از طوطی میدیدم اینجا مینوشتم و کارهایی که انجام میدادم پس دروغی در کار نیست که چیزی بخواد روشن بشه
    من یه کاربر تازه وارد بودم و راهنمایی می خواستم ولی احساس میکنم شما توقع دارید همه مثل شما حرفه ای برخورد کنن با حیواناتشون که متاسفانه اشتباهه، منم میرم مطالعه و تجربمو زیاد میکنم بعد میام که حرفی برای گفتن داشته باشم نه اینکه بهم بگین چیزای عجیب میگم......ممنون که تو این مدت کمکم کردین....

دوستان همگی خدانگهدار

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط شقایق63 نمایش پست ها

اولیش به کاربر محترم "
    شقایق 63"ی عزیز:

فکر میکنم همش واسه من نوشته شده بود نه اولیشدر ضمن من چیز عجیبی نگفتم فقط چیزایی که از طوطی میدیدم اینجا مینوشتم و کارهایی که انجام میدادم پس دروغی در کار نیست که چیزی بخواد روشن بشه
    من یه کاربر تازه وارد بودم و راهنمایی می خواستم ولی احساس میکنم شما توقع دارید همه مثل شما حرفه ای برخورد کنن با حیواناتشون که متاسفانه اشتباهه، منم میرم مطالعه و تجربمو زیاد میکنم بعد میام که حرفی برای گفتن داشته باشم نه اینکه بهم بگین چیزای عجیب میگم......ممنون که تو این مدت کمکم کردین....

دوستان همگی خدانگهدار

این پست به کلی ویرایش شده

خانم شقایق عزیز حرف های من رو جدی نگیرید.... باید منو درک کنید، من خودم هم اول هاش مثل شما بودم و چیزی نمیدونستم و فرقم با شما این بود که دنبالشم نبودم، این شد که چند تا طوطی رو هم از دست دادم.... باید درک کنید چه سختی ای رو تحمل کردم که نمیخوام شما هم به اون گرفتار بشید.... ازتون خواهش میکنم به فکر طوطیتون باشید و در سایت هم بیاید چون یکی از راه هاش همینه

در دجه اول من منظورم این نبود که نباید اونجا فعالیت کنید چون اطلاعاتتون کمه، منظورم این بود که نباید وقتی مسئول جون یه طوطی هستین به حرف فروشنده ها اعتماد کنید و برید سراغ منابع معتبر.... و همونطور هم که گفتم علت تندی لحنم هم گذشته ی خودم بود نه شما، پس ازتون خواهش میکنم منو ببخشید و بازم در سایت حضور داشته باشین

با سپاس

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    سلام

دیشب بردمش مغازه پرهاش را کوتاه کرد . به مدت 2 دقیقه به طور پیوسته جیغ میکشید . اول که گرفتش گفتم ولش کن نمیخوام کوتاه کنی انگار مار گرفته . سرش را محکم با دستش فشار میداد . بچم داشت سکته میزد

فروشنده دید من طاقت ندارم پشتش را به من کرد . منم از مغازه رفتم بیرون . دیگه نمیذارم کسی پرش را کوتاه کنه . دوست نداره خب .

یه سوال : سر منقارش اون قسمت تیزش تازگی سفید شده . دیشب با ناخن گیر یکم براش کوتاه کرد ولی من حس میکنم داره پیشروی میکنه . نمیتونم ازش عکس بندازم . هی تکون میخوره . نکنه کمبود ویتامین یا کلسیم داره . تازه آفتاب هم نمیخوره . کف دریا هم براش گذاشتم اصلا بهش نوک نمیزنه . تخم مرغ هم نمیخوره . خیلی بد غذاست . تازه مغازه دار میگفت هیچی غیر سیب و تخمه بهش نده . هی روی این تاکید میکرد . چرا ؟؟؟؟

به نظر شما سفیدی سر منقارش به خاطر کمبود کلسیم نیست ؟

پی نوشت :

شقایق خانم من فهمیدم به حرف این مغازه دار ها نمیشه اعتماد کرد . وقتی میگه سالار یک سالشه دیگه خودت حساب کن . وودی شما هم حتما هنوز به دنیا نیومده . شما هم یه عکس از اون خوشگل بذار دیگه .:smile (277):

کاربر موثر

شماره عضویت
    187

اولیش به کاربر محترم "
    شقایق 63"ی عزیز:

فکر میکنم همش واسه من نوشته شده بود نه اولیش:smile (204):در ضمن من چیز عجیبی نگفتم فقط چیزایی که از طوطی میدیدم اینجا مینوشتم و کارهایی که انجام میدادم پس دروغی در کار نیست که چیزی بخواد روشن بشه

دوستان همگی خدانگهدار

شقایق خانم......همه ما یه روزی تازه وارد بودیم......ولی هیچوقت این فروم ترک نکردیم چون وجود ما بودش که به اینجا شوروحال میداد.
    اگه قرار باشه که همه اینجا حرفه ای باشیم دیگه کسی سوالی نداره که بپرسه چون همه برای خودشون صاحب نظرن.
    خواهشا اگه کسی چیزی گفت شما زیاد به خودتون نگیرین ......همه با هم دوره هم جمعیم که به یکدیگر کمک کنیم.
    موفق باشی

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    نقل قول نوشته اصلی توسط attakh نمایش پست ها
    سلام

دیشب بردمش مغازه پرهاش را کوتاه کرد . به مدت 2 دقیقه به طور پیوسته جیغ میکشید . اول که گرفتش گفتم ولش کن نمیخوام کوتاه کنی انگار مار گرفته . سرش را محکم با دستش فشار میداد . بچم داشت سکته میزد

فروشنده دید من طاقت ندارم پشتش را به من کرد . منم از مغازه رفتم بیرون . دیگه نمیذارم کسی پرش را کوتاه کنه . دوست نداره خب .

یه سوال : سر منقارش اون قسمت تیزش تازگی سفید شده . دیشب با ناخن گیر یکم براش کوتاه کرد ولی من حس میکنم داره پیشروی میکنه . نمیتونم ازش عکس بندازم . هی تکون میخوره . نکنه کمبود ویتامین یا کلسیم داره . تازه آفتاب هم نمیخوره . کف دریا هم براش گذاشتم اصلا بهش نوک نمیزنه . تخم مرغ هم نمیخوره . خیلی بد غذاست . تازه مغازه دار میگفت هیچی غیر سیب و تخمه بهش نده . هی روی این تاکید میکرد . چرا ؟؟؟؟

به نظر شما سفیدی سر منقارش به خاطر کمبود کلسیم نیست ؟

پی نوشت :

شقایق خانم من فهمیدم به حرف این مغازه دار ها نمیشه اعتماد کرد . وقتی میگه سالار یک سالشه دیگه خودت حساب کن . وودی شما هم حتما هنوز به دنیا نیومده . شما هم یه عکس از اون خوشگل بذار دیگه .:smile (277):
    شما به حرف این مغازه دارا زیاد اعتماد نکن......... به نظر من اگه یاد بگیری خودت پراشو کوتاه کنی خیلی بهتره.....
    اون سفیدی سره منقارش به احتمال زیاد کمبود کلسیم هستش که با دادن گردو و تخم مرغ رفع میشه.........حتما ساعاتی در طول روز بهش حمام آفتاب بده ...... کف در یا رو هم اگه نمیخوره میتونی پودر کنی .....و خیلی کم روی غذاش بپاشی .

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9

اولیش به کاربر محترم "
    شقایق 63"ی عزیز:

دوستان همگی خدانگهدار

سلام
    شقایق جان کسی با شما اینطوری که میگی بر خورد نکرده :smile (82):...

من هم وقتی اولین بار یه طوطی گرفتم نمی دونستم که باید با هاش چه طور رفتار کنم ....بعدا که فهمیدم .... باز هم به این معنی نبود که حرفه ای شدم .. یک جوجه شاه طوطی و یک جوجه ملنگو که بار اول گرفته بودم مردند ماجراشون را در قمست معرفی پرندگان خانگی اعضا برای همه تعریف کردم ...

این را میگم که بدونی کسی از شما توقع نداره که از اول حرفه ای رفتار کنی ..............:smile (200):

من هنوز هم وقتی چیزی را ندونم از همه سوال می پرسم و حتی الان هم ممکنه اشتباه کنم .... ندانستن عیب نیست .... من همچنان منتظرم که یک عکس از طوطی خوشگلت برامون بذاری اما الان دیگه می دونم که سنش چه قدر است توضیحاتت کامل بود ... الان دیگه برای این عکس میخوام چون دوست دارم طوطی های بچه ها را ببینم .در 1ضمن هیچ کدام از ما نه استاد هستم نه علامه دهر ... من که خودم را حرفه ای نمی دوم ...
    :smile (264):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    سلام به همگی

دوستان عزیز یه سوال دارم لطفا اگه کسی جواب سوالم میدونه بی زحمت برام جواب بده

من یه جوجه ملنگو دارم.فکر کنم 20 روزه بوده موقع خریدنش.الان 1 ماه میشه پیش منه.این میدونم که نر و ماده ملنگو و شاه طوطی از طوق گردن مشخص میشه که نرها دور گردنش طوق دارند.ولی این طوق کی می افته اینجاش موندم؟؟؟؟من خیلی سایتها رفتم مطالعه کردم ولی جوابها متفاوت بودند .بعضی ها میگن 1.5 سالگی بعضی ها میگن 9 ماهگی و .... حالا اگه از دوستا تا حالا جوجه بزرگ کرده که به این مرحله رسیده و جنسیتش مشخص شده براش یا کاملا اطلاع داره واسم بگه دقیقا چند ماهگی طوق می افته؟؟؟؟؟

2.سوال دوما اینه که حدودا اگه ملنگو بخواد حرف بزنه از چه زمانی شروع میکنه(منطورم سنشه)؟؟؟؟؟

من که از الان هر روز کلمات تکرار میکنم واسش (البته فقط سلام).اونم بدقت گوش میکنه این متوجه شدم.

این هم عکسش.در مورد سنش اگه کسی نظر بده خوشحال میشم.خیلی طوطی مهربونیه.رو دستم میاد .رو شونم میره میاد رو پام.از هیچ کس هم نمیترسه.از دستم هم غذا میگیره.

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabriz10 نمایش پست ها
    سلام به همگی

دوستان عزیز یه سوال دارم لطفا اگه کسی جواب سوالم میدونه بی زحمت برام جواب بده

من یه جوجه ملنگو دارم.فکر کنم 20 روزه بوده موقع خریدنش.الان 1 ماه میشه پیش منه.این میدونم که نر و ماده ملنگو و شاه طوطی از طوق گردن مشخص میشه که نرها دور گردنش طوق دارند.ولی این طوق کی می افته اینجاش موندم؟؟؟؟من خیلی سایتها رفتم مطالعه کردم ولی جوابها متفاوت بودند .بعضی ها میگن 1.5 سالگی بعضی ها میگن 9 ماهگی و .... حالا اگه از دوستا تا حالا جوجه بزرگ کرده که به این مرحله رسیده و جنسیتش مشخص شده براش یا کاملا اطلاع داره واسم بگه دقیقا چند ماهگی طوق می افته؟؟؟؟؟

2.سوال دوما اینه که حدودا اگه ملنگو بخواد حرف بزنه از چه زمانی شروع میکنه(منطورم سنشه)؟؟؟؟؟

من که از الان هر روز کلمات تکرار میکنم واسش (البته فقط سلام).اونم بدقت گوش میکنه این متوجه شدم.

این هم عکسش.در مورد سنش اگه کسی نظر بده خوشحال میشم.خیلی طوطی مهربونیه.رو دستم میاد .رو شونم میره میاد رو پام.از هیچ کس هم نمیترسه.از دستم هم غذا میگیره.

[IMG]http://up.********.com/images/daeuf1yyg6otoot7ib4g.jpg[/IMG]
    اینطور که شما میگی ملنگوی شما حدود 50 روزشه ....پس الان زیاد کاری به طوقش نداشته باش ... سن طوق انداختن فکر کنم از حدود 1 سالگی به بعده...دقیقش را دوستان بهت میگن.
    2.ملنگو اگه بخواد حرف بزنه از حدود 10 -12 ماهگی آمادگی تقلید صدا رو داره پس الان زوده که باهاش کار کنی گرچه اشکالی نداره.
    عکسش هم باز نمیشه.......ولی من حس میکنم بیشتر از 50 روزش باشه !!!!

صفحه 9 از 529 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272859109509 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)