صفحه 18 از 22 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 171 به 180 از 220
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16184
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan144 نمایش پست ها
    سلام امین جان خیلی با سلیقه درستش کردی ولی من یه پیشنهاد دارم اگه که از محیط رف خوشت میاد و علاقه به نگهداری گیاه و موجودات داخل رف داری که هیچی ولی اگه میخوای فسفات و نیترات و در حد صفر نگه داری به نظرم این چیزی که ساختی جون میده برای ats به نظرم رف دردسر و هزینش خیلی بیشتر از atsهست البته ابعاد آکی که ساختی و نمیدونم ولی تو عکس که ابعادش خوبه
    من نظر شخصیمو گفتم شما خودت صاحب اختیاری البته نظر بقیه دوستان و هم بگیر خودت تصمیم بگیر
    موفق باشی
    ممنون دوست عزیز دوست دارم رف رو پر از گیاه کنم هزینش برام مهم نیس چون جا نداشتم مجبور به ساخت تانک کوچیک کردم وگر نه یه دریا درست می کردم اگه جاش رو هم داشتم
    نه من می خوام داخل رفم اسبک نگهداری کنم و برا کاهش نیترات هم راه اندازی کردم یک ats هم درست کردم ولی حال و حوصله شستن ندارم تازه مثل رف قشنگ نیس با تشکر
    ویرایش توسط amin-qaz : 12th August 2014 در ساعت 01:16 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16184
    نقل قول نوشته اصلی توسط khofash نمایش پست ها
    1.بزار از 10زشب تا 10 صب.بعد تانک اصلی از 11 تا 7و نیم اینا /
    2.شستشوی پد و اصافه نکردن محلول میتونه مفید باشه .
    3.من هیچی نریختم ولی خب رشدش خوبه ولی بعضی اوقات یه قسمتایی زرد میشه و میسوزه (خیلی خیلی کم)
    4:یه طوری کن که اکسیژن وارد تانک نشه (یعنی حباب تو تاتکت نباشه) خروجی رفم هم از اسکیمر من گرفتم .
    5.از اون حرفا بودا :دی
    6.یه روز بزار اب بچرخه (3-4 ساعت)بعد گیاه وارد کن .جریان کم باشه خیلی تاثیر داره.
    7.من انگوری دارم . نیترات رو 10 ثابته .ولی یه گیه دیگه دیدم خیلی خیلی ارزونتر و شبیه مثلا چی بگم اخه.شاخه شاخه بود ولی برگی چیزی نداره .از اون هم اندازه 2 دوبند انگشت میخوام بگیرم ببینم رشدش چه جوریاست .
    نور هممن یه زیر کابینتی 20 وان سفید انداختم خیلی هم عالی یک یک :دی
    خیلی ممنون از راهنمایی تون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16184
    نقل قول نوشته اصلی توسط imaan نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    ۱و۲. مدت مشخصی نداره. عده ای میگن برعکس نور تانک. من خودم ۱۰-۱۱ ساعت رو پیشنهاد میدم. بعضی نور تانک رو میگن ۸ ساعت و بعضی ۱۰ ساعت که من خودم ۸ ساعت نور آبی و ۵ ساعت نور سفید رو روشن میکنم. ولی برای روزهای اول راه اندازی رف٬ روشنایی رو از روزی ۱ ساعت شروع کن و هر ۲-۳ روز یک ساعت اضافه کن به مدت نور دهیت تا شاید دیاتوم نزنی. در کل دیاتوم تو رف های تازه تاسیس به وجود میاد. میتونی از یک موج ساز کوچک هم استفاده کنی. شدت ورودی آب هم روی دیاتوم تاثیر داره. آب ورودی به رف میگن باید بین ۲ تا ۳ برابر حجم رف باشه. یعنی اگه رفتون ۱۰ لیتر هست باید آبی که به رف وارد میشه بین ۲۰ تا ۳۰ لیتر در ساعت باشه. من ۳ برابر رو پیشنهاد میدم.
    ۳. برای رف شما فقط نیاز به محلول آهن داری. فقط خیلی بهتره که وقتی میخای آهن بریزی٬ آب رف رو قطع کنی و دز رو به اندازه آب رف بریزی و یک ساعت بعد دوباره آب رف رو وسل کنی. این برای جلو گیری از ایجاد جلبکهای مزاحم تو تانک هست.
    ۴. ورودی آب رف بهتره که از آخر خونه مدیا ها باشه. یعنی بعد از اینکه آب از مدیا ها گذشت بره به رف. دلیلشم اینه که مدیاها کارشون تبدیل آمونیاک به نیتریت و نیتریت به نیترات هست و هدف از زدن رف هم مصرف همین نیترات و البته فسفات هست. خروجی رف هم باید همون خونه آخر ( واترپمپ ) باشه تا اگه پلانگتونی هم رف تولید کرد مستقیم بره تو تانک و از طرفی هم آب تصفیه شده تو رف با آب تازه وارد سامپ شده قاتی نشه. برای حباب هم شلنگ خروجی رف رو بزارید تو یک ظرف پلاستیکی . مثل نصف شیشه نوشابه خانواده. جوری که قسمت باز كرف رو با بالا باشه و حبابهای هوا بجای رفتن به سمت واتر پمپ برن به سمت سطح آب. این کاریه که خود منم الان کردم و جواب داده.
    ۵. اگه میخای تانکت رو تبدیل کنی به قبرستون این کار رو بکن. توی تانک آب شور به هیچ عنوان نباید از هیچ چیز فلزی استفاده بشه. فلز بلافاصله زنگ میزنه و این زنگ شدیدا برای جانداران آب شور سمی و کشندست.
    ۶. بهتره یه ۲-۳ هفته ای صبر کنی و ببینی دیاتوم میزنی یا نه. اگه دیاتوم نزدی و یا زدی و بعد از پاکسازی دیدی دیگه نزد٬ بعد گیاه بنداز که تمیز کردن دیاتوم های روی گیاه واقعا مصیبته.
    ۷. اکثرا از همین گیاه انگوری استفاده میکنن و گیاه خوبیه. هم مصرف مواد مضر آبش زیاده و هم مقاومه.
    پیروز باشید.
    مشکل حباب واد شده به تانک رو حل کردم
    فقط ببینم می تونم حال این دیاتوم رو بگیرم یا نه
    حتما مکمل اهن می خرم با تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16184
    سلام دوستان
    الان خیلی خوشحالم داشتم لایو راک هام رو نگاه می کردم که دیدم یک قسمت رو کرولاین زده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16184
    سلام دوستان من یه سوال دارم که خیلی ذهنم رو مشغول کرده این اسکیمر من قبل از این که این سامپو راه بندازم خیلی خیلی خوب کار می کرد من خیلی ازش راضی بودم اما حالا اصلا ازش راضی نی ستم درست کار نمی کنه دیگه مثل اون موقع کف خوب جمع نمی کنه فقط تنها سودی که داره هوا می ده به اببه نظر خودم که از مکان قرار گیریش هست می شه راهنمایی کنید از طرز قرار گیریش درون اب؟اسکیمر jebo توی صفحه ی اول مشخصاتش با عکسش هست خیلی ممنون می شم اگه راهنمایی کنید
    ویرایش توسط amin-qaz : 14th August 2014 در ساعت 02:12 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15798
    نقل قول نوشته اصلی توسط amin-qaz نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه سوال دارم که خیلی ذهنم رو مشغول کرده این اسکیمر من قبل از این که این سامپو راه بندازم خیلی خیلی خوب کار می کرد من خیلی ازش راضی بودم اما حالا اصلا ازش راضی نی ستم درست کار نمی کنه دیگه مثل اون موقع کف خوب جمع نمی کنه فقط تنها سودی که داره هوا می ده به اببه نظر خودم که از مکان قرار گیریش هست می شه راهنمایی کنید از طرز قرار گیریش درون اب؟اسکیمر jebo توی صفحه ی اول مشخصاتش با عکسش هست خیلی ممنون می شم اگه راهنمایی کنید
    سلام امین جان اتفاقا منم همین مشکلو دارم ولی من فکر میکنم اگه سطح آب به علت تبخیر همش در حال کم شدن باشه و هر روز قرار باشه آب جایگزین کنی اسکیمر اون نمیتونه کارشو درست انجام بده مشکل من که همینه درضمن اسکیمر هم نیاز به سرویس شدن داره اگه خودت میتونی بازش کن و تمیزش کن و حتما لوله هواشو چک کن که چیزی داخلش نباشه البته واترپمپ هم هرچی پایینتر باشه قدرتش بیشتر میشه بعلت فشار آب البته مکش هواش هم کمتر میشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16184
    سلام دوستان چرا من این میکرو باکتری 7 رو داخل تانک می ریزم رنگ اب کدر نمی شه و رنگ اب هیچ فزقی نمی کنه؟
    یبخشید که سوال پیش پا افتاده می پرسم

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    سلام دوستان چرا من این میکرو باکتری 7 رو داخل تانک می ریزم رنگ اب کدر نمی شه و رنگ اب هیچ فزقی نمی کنه؟
    یبخشید که سوال پیش پا افتاده می پرسم
    سلام مگه قراره رنگ آب رو کدر کنه؟ من جایی نشنیدم این محصول آب رو کدر کنه! در توضیحاتشم همچین چیزی نیست این محصول فقط به صورت تخصصی سرعت باکتری سازی و چرخه نیتروژن رو افزایش میده و زمانی که سیکل طی شد مگر در مواقع خاص نیازی به استفاده ازش نیست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15798
    سلام دوستان چرا من این میکرو باکتری 7 رو داخل تانک می ریزم رنگ اب کدر نمی شه و رنگ اب هیچ فزقی نمی کنه؟یبخشید که سوال پیش پا افتاده می پرسم
    امین خان من زیاد اتقادی به این محلول ندارم و به شخقه که دو ماه برای راه افتادن سیکل ازش استفاده کردم هیچ اثری نداشت ولی به نظر من دنیترول جی بی ال معرکه هست و واقعا عالیه
    ویرایش توسط ehsan144 : 14th August 2014 در ساعت 01:33 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16184
    ممنون احسان جان واقعا کمکم کردیراستی نظرت در مورد کورال وی ام چی هست؟ممنون ازت

صفحه 18 از 22 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)