صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي(ديسكوس و آب شور)
    شماره عضویت
    3174

خانواده هامور ماهيان

فایل پیوست 1141فایل پیوست 1142
    دوستان به دليل اينكه ديدم فروشندگان ماهي اقدام به فروش اين ماهي كردن خواستم اطلاعاتي در مورد اين ماهي قرار بدم
    اين ماهي انواع مختلفي داره
    1.هامور سياه
    2.هامور خال خال نارنجي
    3.هامور نواري
    4.هامور خاكستري
    طول اين ماهي ممكن است به 2 متر هم برسد ولي بنده به شخصه تا 1 متري اون رو ديدم
    شرايط نگه داري آسوني داره از نوع ماهي هاي خليجي هست كه به وفور توي بنادر خودمون يافت ميشه .
    هامور سياه به عنوان ماهي خوراكي مصرف مي شود ولي هامور قرمز با خالهاي سفيد و مشكي رو براي آكواريوم هاي آب شور با گنجايش بالا صيادان شكار كرده و مي فروشند.به راحتي با قلاب و گرگور ميشه اين ماهي رو صيد كرد بيشتر تو مناطق صخره اي و كنار ساحل ديده ميشه.
    ماهي فوق العاده وحشي هست مخصوصا در روز هاي اول كه صيد ميشه طوري كه وقتي دستتون رو پشت شيشه آكواريوم ميزاريد به دست شما حمله ميكنه .دندوناش رو كه ببينيد حساب كار دستتون مياد.بيشتر توي آكواريوم پناهگاهي پيدا كرده مثل زير لايو راك و بي حركت همون جا ميمونه و نظاره گر اطرافه.تو روزهاي اول با ميگو زنده به راحتي ميتونيد غذا خورش كنيد فقط حواستون به دستتون باشه.
    در كل من اين ماهي رو به دوستان پيشنهاد نمي كنم.
    اين اطلاعات تماما تجربه شخصي بود و كمي كاستي رو ببخشيد.

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    اقا مهدی از بد روزگار من یکیشو دارم چجوری بگیرمش ؟
    اقا این ماهی میگو کلینرو میتونه بخوره(میگوم گم شده)؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي(ديسكوس و آب شور)
    شماره عضویت
    3174
    يه تيكه ميگو بزار توي تور اگه گرسنه باشه مثل موشك مياد واسش اون موقع ديگه بايد زرنگ باشي بگيريش .گرفتنش بسيار آسونه .
    در مورد ميگو كلينر كه ميتونه بخورش يا نه اطلاع دقيقي ندارم مهدي جان ولي اين دهن گشاد و اين دندونايي كه من ديدم خودتم ميتونه بخوره چه برسه به ميگو. .(شوخي كردم).احتمال ميدم مال شما سايزش كوچيك باشه كه تو گرفتنش مشكل داري.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    اقا مهدی از بد روزگار من یکیشو دارم چجوری بگیرمش ؟
    اقا این ماهی میگو کلینرو میتونه بخوره(میگوم گم شده)؟

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    دقیقن همین توره تازه خیلی فرزه تانگاهش میکنی در میره.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي(ديسكوس و آب شور)
    شماره عضویت
    3174
    يه راه ديگه هم داره يه گرگور كوچيك درست كني.گرگور به توري ميگن كه ماهي ميره توش ولي ديگه راه برگشتو پيدا نمي كنه و توش گير ميوفته.

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.khaleghi نمایش پست ها
    يه راه ديگه هم داره يه گرگور كوچيك درست كني.گرگور به توري ميگن كه ماهي ميره توش ولي ديگه راه برگشتو پيدا نمي كنه و توش گير ميوفته.
    مهدی جان یکم راجع به این گرگور که گفتید توضیح میدید؟
    چی هست چجوری میسازنش؟
    اگه عکسی چیزی هم ازش دارید بزارید ممنون میشم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي(ديسكوس و آب شور)
    شماره عضویت
    3174
    گرگور يه وسيله ماهي گيري هست كه براي صيد ازش استفاده ميشه .بيشتر شبيه يه جور تله هست.صيادان و ماهيگيران وقتي به دريا ميرن يه تعداد زياد از اين وسيله رو با خودشون ميبرن و توش طعمه قرار ميدن چون سنگينه ميره زير سطح آب ماهي ي براي خوردن طعمه به داخل اين وسيله مياد ولي ساختار اين وسيله به گونه اي هستش كه ماهي نميتونه راه برگشتشو پيدا كن و توش گير مي افته.بعد صيادا ميان و يكي يكي اين گر گور ها رو در ميارن و ماهي هاي توش رو خالي مي كنن مزايا اين روش اينه كه كمترين آسيب به ماهي ميرسه.اغلب هم براي گرفتن ماهي درشت استفاده ميشه من ديدم براي گرفتن خانواده جراح ماهيان از گرگور استفاده ميشه چون خودتون كه ميدونيد جراح ماهي آخره آي كيو تشريف داره ميره داخل يادش ميره از كجا اومده داخل.
    حالا حتما مي گيد اين چه ربطي به آكواريوم داره ؟خوب من ديدم هميشه برا گرفتن ماهي دردسر زيادي مي كشم و كل تانك به هم ميريزه تازه ماهي بيچاره هم دچار استرس ميشه بنابراين اومدم يه نمونشو تو مقياس كوچكتر مخصوص آكواريوم درست كردم براي اينكه ماهي آسيب كمتري ببينه و راحت تر شكار بشه .
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    مهدی جان یکم راجع به این گرگور که گفتید توضیح میدید؟
    چی هست چجوری میسازنش؟
    اگه عکسی چیزی هم ازش دارید بزارید ممنون میشم

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.khaleghi نمایش پست ها
    گرگور يه وسيله ماهي گيري هست كه براي صيد ازش استفاده ميشه .بيشتر شبيه يه جور تله هست.صيادان و ماهيگيران وقتي به دريا ميرن يه تعداد زياد از اين وسيله رو با خودشون ميبرن و توش طعمه قرار ميدن چون سنگينه ميره زير سطح آب ماهي ي براي خوردن طعمه به داخل اين وسيله مياد ولي ساختار اين وسيله به گونه اي هستش كه ماهي نميتونه راه برگشتشو پيدا كن و توش گير مي افته.بعد صيادا ميان و يكي يكي اين گر گور ها رو در ميارن و ماهي هاي توش رو خالي مي كنن مزايا اين روش اينه كه كمترين آسيب به ماهي ميرسه.اغلب هم براي گرفتن ماهي درشت استفاده ميشه من ديدم براي گرفتن خانواده جراح ماهيان از گرگور استفاده ميشه چون خودتون كه ميدونيد جراح ماهي آخره آي كيو تشريف داره ميره داخل يادش ميره از كجا اومده داخل.
    حالا حتما مي گيد اين چه ربطي به آكواريوم داره ؟خوب من ديدم هميشه برا گرفتن ماهي دردسر زيادي مي كشم و كل تانك به هم ميريزه تازه ماهي بيچاره هم دچار استرس ميشه بنابراين اومدم يه نمونشو تو مقياس كوچكتر مخصوص آكواريوم درست كردم براي اينكه ماهي آسيب كمتري ببينه و راحت تر شكار بشه .
    مهدی جان یکم هم راجع به نمونه ای که ساختید برای اکواریم توضیح بدید
    جواب داد؟
    چجوری ساختیدش؟ یا چجور میشه ساخت اینو

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي(ديسكوس و آب شور)
    شماره عضویت
    3174
    آره چون من اغلب ماهي بزرگ دارم و سيستم آكواريومم fish only هستش جواب داد همون طور كه توي تصاوير هم معلومه با استفاده از توري كه سايز خونه هاش ريز باشه يك نيم كره درست كني كه يك طرفش تخت باشه دقيقا مطابق عكس .حالا بايد يه حفره يا يه دالان به طرف داخل نيم كره درست كني كه ماهي بتونه به داخلش بره به شكل مخروط.(دقيقا مثل حالت ناف شكم آدم كه رو به داخل ميره)البته دو طرف مخروط باز هستش.

همکار قدیمی آکواریوم آب شور

شماره عضویت
    13
    سلام
    هامور ماهی اسم محلی خانواده ی گروپر ماهیان هستش که بهتر بود اسم تاپیک رو گروپر می گذاشتید تا دوستان در مورد این ماهی دچار اشتباه نشن و بدونن در مورد کدوم ماهی صحبت می کنید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)