کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام

باور كردن شما يا باور نكردنتون تاثيري توي ماجرا نداره من بر خلاف شما اين مورد را زياد ديدم
    به نظرم كه بهتره آدم روي حرفي كه ميزنه تعصب نداشته باشه و تجربه خودش را به عنوان يك قانون صد در صدي تعميم نده
    توصيه شما براي اينكه افراد به وضعيت بال پرنده شون توجه كنند و بعد اقدام به كوتاه كردن يا نكردن بكنند خيلي خوب و عالي است اما اصرارتون بر باورهاتون كمي دور از منشي است كه هميشه از شما در پاسخ هاي خوبي كه به افراد مي دهيد ، ديده ايم
    موفق باشيد دوست عزيز
    :smile (164):پس طبق گفته ی آقا سهیل واظهارات خودم باز هم نمیشه کاسکوتون شاهرپر داشته باشه احتمالا بعدش در آورده منظور بنده همینه که میگم غیر ممکنه احتمالا کاسکوی شما پرهاش زیاد نشکسته و شاهر پر هاش در اومدن باشه :smile (10):

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط khaled3 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    اگه نصف یه انار متوسط را به کاسکو بدیم اشکالی داره؟
    ممنون میشم مقدار که برای کاسکو لازمه را توضیح بدین؟
    با سلام

دوست عزیز نصف انار خیلی زیاده... روزانه چند عدد از دونه ها انار رو بهش بدید...

حتی القدور هم اگه ترش نباشه بهتره...

موفق باشید

کاربر ساده

شماره عضویت
    538
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ما تو خونمو پر از اين كنه هاي كبوتره.نميدونم ديديد يا نه.از حيات خلوتمون ميان.آخه اونجا پر از كبوتره.ميترسم برن تو تن نبات و ميشا.
    بنظر شما چيكارشون كنم؟
    ممنون
    سلام دوست عزیز
    3تا راه حل پیشنهاد میکنم:
    1:پنجره هایی که به حیاط باز میشرو با تو پوشش بده
    2:از کف مخصوص حشرات استفاده کن که حشرات را به خود جذب میکنه و میکشه
    3:میتونی از دستگاههای الکترونکی استفاده کنی که فرکانسهایی تولید میکنه که باعث دوری هر نوع حشره میشود
    موفق باشی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط khaled3 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    میشه لطف کنید در روز چه مقدار کنجد برای کاسکو خوب هست و هر چند وقت بهش بدیم.
    و کنجد خام خوبه که سفید رنگ هست.
    یا کنجد زرد رنگ که بو داده هست.کدومشون خوبه؟

کنجد رو گاهی کمی بپاش رو میوه هایی که دوست داره خام و بی نمکش هم خوب هست.

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط purixima نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    3تا راه حل پیشنهاد میکنم:
    1:پنجره هایی که به حیاط باز میشرو با تو پوشش بده
    2:از کف مخصوص حشرات استفاده کن که حشرات را به خود جذب میکنه و میکشه
    3:میتونی از دستگاههای الکترونکی استفاده کنی که فرکانسهایی تولید میکنه که باعث دوری هر نوع حشره میشود
    موفق باشی

باسلام

دوست عزیز ، مواردی که شما فرمودید خیلی خوبه ولی یه نکته بسیار مهم اینه که یکی از خطرناکترین عوامل برای کاسکوها ، کبوترها هستند ....

کلا پرنده غریبه و وحشی برای انتقال بیماری بسیار خطرناکند که ماکیان و کبوتر ها خطرناکترین گونه ها هستند و همونطور که شهرزاد عزیز فرمودند عامل اصلیه انتقال بیماریه نیوکاسل هستند....
    درکل میشه گفت برای دوستانی که روی اصول صحیح کاسکوشون رو نگهداری میکنند تنها راه بیمار شدن پرندشون انتقال بیماری از طریق پرنده های وحشیهست (منظور از وحشی این نیست که لزوما بدون صاحب و از محیط طبعی باشند و منظور پرندگانیه که بطور مداوم با محیط آزاد در تماسند)

پس دوست عزیز f&p77 حتما باید کاسکوتون رو از کبوترها دور نگهدارید ....

موفق باشید

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها
    باسلام

دوست عزیز ، مواردی که شما فرمودید خیلی خوبه ولی یه نکته بسیار مهم اینه که یکی از خطرناکترین عوامل برای کاسکوها ، کبوترها هستند ....

کلا پرنده غریبه و وحشی برای انتقال بیماری بسیار خطرناکند که ماکیان و کبوتر ها خطرناکترین گونه ها هستند و همونطور که شهرزاد عزیز فرمودند عامل اصلیه انتقال بیماریه نیوکاسل هستند....
    درکل میشه گفت برای دوستانی که روی اصول صحیح کاسکوشون رو نگهداری میکنند تنها راه بیمار شدن پرندشون انتقال بیماری از طریق پرنده های وحشیهست (منظور از وحشی این نیست که لزوما بدون صاحب و از محیط طبعی باشند و منظور پرندگانیه که بطور مداوم با محیط آزاد در تماسند)

پس دوست عزیز f&p77 حتما باید کاسکوتون رو از کبوترها دور نگهدارید ....

موفق باشید

سلام دوستان و ممنون از راهنمايياتون
    همه كارايي كه تونستم مثل طوري و بسته بودن درهاو...رو انجام دادم.
    ولي اصلا نميدونم از كجا ميان.ميترسم از حشره كش هم استفاده كنم.
    اصلا نميدونم بايد چيكار كنم.الانم پودر حشره كش گرفتم.
    ممكنه تو خونه توليد مثل كرده باشن؟
    اينقدر هم سخت جونن كه نميميرن و بايد با يه چيز محكم بزني روشون تا بميرن.
    ممنون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام
    فلفل دلمه رو بايد هر چندوقت يكبار به طوطي بديم و هر دفعه چقدر؟
    ديروز براي اولين بار مادرم يكم سر ميشارو تونست بخارونه.كلي ذوق كردم.خودش اومد جلو!!!
    خيلي ممنون

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام
    فلفل دلمه رو بايد هر چندوقت يكبار به طوطي بديم و هر دفعه چقدر؟
    ديروز براي اولين بار مادرم يكم سر ميشارو تونست بخارونه.كلي ذوق كردم.خودش اومد جلو!!!
    خيلي ممنون
    مثل اینکه میشا با مادرتون خیلی خوب کنار میاد ولی بهتره که خودتون باهاش کار کنید اگر میخواین به شما وفادار باشه اگرم که میخوای زود رام بشه خوب خوبه کار خوبی هم میکنی چون فقط به یه نفر وابسته نشه بهتره
    ولی حیف طوطیه من غیر از خودم و برادر کوچیکم با هیچ کس حال نمیکنه بقیه رو تا میبینه سریع میخواد گازشون بگیره یا سرشون قار بزنه

کاربر ساده

شماره عضویت
    183
    اسکار وقتی از قفس میاد بیرون می گرده یه جایی که شیشه یا آینه یا سطح صاف داشته باشه پیدا می کنه که عکس خودشو حتی کمرنگ و نا واضح توش ببینه. نمیتونم تمام سطوح شیشه ای رو از دید رسش دور کنم.وقتی هم خودشو میبینه یه صدای سق زدن از خودش در میاره.طوطی خالد وقتی خالد رو میبینه صدای سق زدن از خودش در میاره. خیلی طوطی نازی داره.واقعا دوست شده با صاحبش.

کاربرفعال

شماره عضویت
    2743
    آقا، این واسه بار سوم هستش که این پست رو میفرستم، جون مادرتون یکی* کمک ککنه،، آقا ، لطفا ما رو قابل بدونین حد اقل جواب بدین
    نقل قول نوشته اصلی توسط p0licce نمایش پست ها

درود
    من قبلاً در مبحث معرفی طوطی اعضا در مورد خاکستریم نوشتم، الان ۲ هفته می*شه که دارمش، ۴ ماهشه، تا ۳ روز اول میوه میخورد، اما از اون به بعد دیگه نمیخوره، من تخمشو کم کردم، و بیشتر براش میوه میزارم اما نمیخوره، بعضی*وقتا هم تک* میزنه میوه تکه پاره میکنه میریزه دور؟ الان شدیدا لاغر شده، دیگه دارم میترسم از این همه لاغری،، روزی که خریدمش خیلی* چاق بود،
    چیکار کنم؟ کما کان به رفتارم کم کردن تخمه و ازدیاد میوه ادامه بدم یا فعلا تخمشو زیاد کنم تا دوباره چاق بشه؟؟؟
    خیلی* باحاله، رو دست میاد، به حرفم گوش میده تو خونه دنبالم راه میاد،از سر کار که میام به استقبالم میاد گردن میده، پیشم میشینه، میخوابه، همه کاری میکنه فقط این میوه نخردنش منو کشته. براش لوبیا سبز، ذرت کوچیک یا بیبی* کورن، انگور، خرما، سیب، گلابی، هویچ، کاهو، کلم برگ ،بروکلی گذاشتم، اما نمیخوره باهاش بازی میکنه بعضی* وقتا تکه میکنه میریزه دور. یا هم اصلا دست نمیزانه،، از دستم هم میگیره میوه رو، تکه میکنه میریزه زمین
    دیروز رفتم غذای میکس طوطی trill براش خریدم که از این به بعد به جای تخمه از اون بهش بدم.
    یکی* راهنمأیم کنه قبل از اینکه از دست بره، مرسی*.
    الان بعد از اینکه به من جواب ندادین، کارش داره به جاهای باریک میرسه،، فکر کنم دیگه آسهال گرفته با عرض معذرت اگه ممکنه عکس پائین رو ببینین و بگین که آیا این اسهال هستش یا نه، اگه اره، چکار کنم، الان دیگه اینجا عید فطر هست و تا ۴ روز همه جا تعطیله، لطفأ کمک کنید متشکر میشم

صفحه 145 از 1238 نخستنخست ... 45951261271281291301311321331341351361371381391401411421431441451461471481491501511521531541551561571581591601611621631641952456451145 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 10 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 10 مهمان ها)