صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 53
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11226
    نقل قول نوشته اصلی توسط دیسکس سقز نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی نکته اول اینکه شما از آب roاستفاده کنید ضمنا تعویض آب در یک روز قبل از تخم ریزی بسیار لازم البته تمییز کردن کف و دیوارهای تان که محل تجمع انواع قارچ ها و باکتری هاست لازم
    ضمنا تا دو ساعت بعد از تخم ریزی سعی کنید به تانک نزدیک نشید تا مولدین کارشون رو انجام بدن سپس می تونید از متیلین بلو برای ضد عفونی استفاد کنین که بارها در این سایت در مورد نحوه ی استفادش بحث شده
    در مورد استفاده از سامپ اسفاده نکنین چراکه تعویض مرتب آب شما در هر روز سیکل ازت رو از بین می بره
    ضمنا در زمان تخم ریزی آرام بودن آب تانک در درصد هچ شدن تخم ها بی تاثیر نیست
    موفق باشید
    متشکرم از راهنماییت
    فقط چنتا سوال جدید برام پیش اومد!
    1.تمیز کردن تانک باعث ایجاد استرس نمیشه؟ینی حتی اگه هر روز هم مقداری سیفون انجام شه باز تمییز کردن دیواره های تانک لازمه؟
    2.دستگاه ro ندارم و امکان تهیه هم ندارم متاسفانه.تنها کاری که میتونم کنم محلول aqua safe تهیه کنم و در اب ذخیره استفاده کنم.خوبه؟کفایت میکنه؟
    3.من فک میکردم با این سیفون های مرتب احتیاج به استفاده از متیلن نباشه.در مورد استفاده از نحوه استعمال متیلن نمیدونم چه بحث هایی شده.اگه امکان داره مختصر توضیح بدید یا لینکش رو بفرمایید.
    ارادتمند

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13484
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh007 نمایش پست ها
    متشکرم از راهنماییت
    1.تمیز کردن تانک باعث ایجاد استرس نمیشه؟ینی حتی اگه هر روز هم مقداری سیفون انجام شه باز تمییز کردن دیواره های تانک لازمه؟
    2.دستگاه ro ندارم و امکان تهیه هم ندارم متاسفانه.تنها کاری که میتونم کنم محلول aqua safe تهیه کنم و در اب ذخیره استفاده کنم.خوبه؟کفایت میکنه؟
    3.من فک میکردم با این سیفون های مرتب احتیاج به استفاده از متیلن نباشه.در مورد استفاده از نحوه استعمال متیلن نمیدونم چه بحث هایی شده.اگه امکان داره مختصر توضیح بدید یا لینکش رو بفرمایید.
    ارادتمند
    سلام
    1- در مورد تمییز کردن تانک شما می تونین با تعویض مرتب در طول هفته البته به آرامی دیسکس هاتون رو عادت بدین . احتمال استرس زیاده ولی باید عادتشون داد .برای اینکه تخم ها هچ بشن و از سفیدشنشون جلوگیری بشه لازم که حداقل یک روز فبل از تخم ریزی تانک کاملا تمییز بشه و هیچ اثری از پس مانده غذا و ... نباشه مثل روز اول البته اگه شما در هر تعویض آب داشته باشین تغییر یک باره شرایط شمیای از قبیل ph ( که از همه عوامل مهمتر ) رو نخواهید داشت این مطلب هم خودش در کاهش استرس دخیل.
    2-دوست گرامی نمی گم بدون ro نمیشه ( البته بسته به نژادهای مختلف داره) ولی سخت چون ثابت نگه داشتن شرایط آب نظیر سختی و علی الخصوص ph بدون این دستگاه مشکل . محلوا آکوا سیف هم بیشتر راه انداز به نوعی در ایجاد سیکل ازت موثر و تقویت کننده ی ماهی است و سرشار از مواد معدنی و ویتامین تاثیری در تکثیر ندارد بلعکس در اون موقع برای تخم ها مضر.
    3- اگه شما تعویض 100 در صد آب در روز دارین متیلین بلو لازم ندارین
    این بخش رو هم مطالعه فرمایید
    http://www.parsipet.ir/thread11742.html
    موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh007 نمایش پست ها
    متشکرم از راهنماییت
    ارادتمند
    شما باید با یک روش مشخص سختی و ph آب رو کاهش بدید . اگر از ro استفاده نمیکنید باید یک راهکاردیگه برای آماده سازی آب جهت تکثیر دیسکس ها داشته باشید . خود به خود هیچ معجزه ای رخ نمیده . آکواسیف اصلا رو سختی و ph آب تاثیری نداره و حتی میتونه روی تخم ها و بارور سازی اون ها اثر منفی هم بزاره . بهترین و ارزان ترین و سریع ترین راه خرید دستگاه ro هست

در ضمن ۱ ساعت بعد از پایان تخم ریزی بتره متیلن بلو به آب اضافه کنید .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11226
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    شما باید با یک روش مشخص سختی و ph آب رو کاهش بدید . اگر از ro استفاده نمیکنید باید یک راهکاردیگه برای آماده سازی آب جهت تکثیر دیسکس ها داشته باشید . خود به خود هیچ معجزه ای رخ نمیده . آکواسیف اصلا رو سختی و ph آب تاثیری نداره و حتی میتونه روی تخم ها و بارور سازی اون ها اثر منفی هم بزاره . بهترین و ارزان ترین و سریع ترین راه خرید دستگاه ro هست

در ضمن ۱ ساعت بعد از پایان تخم ریزی بتره متیلن بلو به آب اضافه کنید .
    سلام
    از پاسخگویی ممنونم
    اقای اژیده محصولات اکوا لایف که جدیدا داره میاد رو بورس من یسریاشو استفاده کردم بسیار محصولات خوب و قیمت مناسبی داره.همشون قیمت خورده روش 5000ت.یسری چیزارم داره مثل ضد سفیدک و ضد حلزون و گارد واتر که مثل همون اکوا سیف هست.یدونه هم هست برای کاهش ph و kh از هرکدوم 1بسته دارم میگیرم.اگه نتیجه خوب بود حتما اطلاع میدم.اینارو توی اب دخیره میخوام استعمال کنم.بنظرم محصولات مقرون به صرفه و خوبی هست.هرکدومشم برای 800لیتر اب هست(هر یدونه)

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط دیسکس سقز نمایش پست ها
    سلام
    1- در مورد تمییز کردن تانک شما می تونین با تعویض مرتب در طول هفته البته به آرامی دیسکس هاتون رو عادت بدین . احتمال استرس زیاده ولی باید عادتشون داد .برای اینکه تخم ها هچ بشن و از سفیدشنشون جلوگیری بشه لازم که حداقل یک روز فبل از تخم ریزی تانک کاملا تمییز بشه و هیچ اثری از پس مانده غذا و ... نباشه مثل روز اول البته اگه شما در هر تعویض آب داشته باشین تغییر یک باره شرایط شمیای از قبیل ph ( که از همه عوامل مهمتر ) رو نخواهید داشت این مطلب هم خودش در کاهش استرس دخیل.
    2-دوست گرامی نمی گم بدون ro نمیشه ( البته بسته به نژادهای مختلف داره) ولی سخت چون ثابت نگه داشتن شرایط آب نظیر سختی و علی الخصوص ph بدون این دستگاه مشکل . محلوا آکوا سیف هم بیشتر راه انداز به نوعی در ایجاد سیکل ازت موثر و تقویت کننده ی ماهی است و سرشار از مواد معدنی و ویتامین تاثیری در تکثیر ندارد بلعکس در اون موقع برای تخم ها مضر.
    3- اگه شما تعویض 100 در صد آب در روز دارین متیلین بلو لازم ندارین
    این بخش رو هم مطالعه فرمایید
    http://www.parsipet.ir/thread11742.html
    موفق باشید

سلام دوست عزیز آکو سیف ربطی به سیکل ازت نداره،توضیحات کاتولوگش این ها رو داره :

ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺑﺮﺍﻱ ﺗﻤﺎﻡ ﺁﻛﻮﺍﺭﻳﻮﻡ ﻫﺎﻱ ﺁﺏ ﺷﻴﺮﻳﻦ
    � ﻴﻒِ ﺗﺘﺮﺍ ﺁﻛـﻮﺍﺳ ﻴﻒِ ﺗﺘﺮﺍ ﺁﻛـﻮﺍﺳ ﻴﻒِﺁﻛـﻮﺍﺳ
    ﺧﻨﺜﻲ ﻛﻨﻨﺪﻩ ﻛﻠﺮ ﻭ ﺁﻫﻦ ﻫﺎﻱ ﺳﻨﮕﻴﻦ ﻣﻀﺮ ﻣﺤﺎﻓﻈﺖ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺯﺧﻢ ﻫﺎ، ﺧﺮﺍﺷﻴﺪﮔﻲ ﻫﺎ ﻭ ﻋﻔﻮﻧﺖ ﻫﺎ ﻛﺎﻫﺶ ﺍﺳﺘﺮﺱ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ ﺁﺏ ﻟﻮﻟﻪ ﻛﺸﻰ ﺑﻪ ﺩﻟﻴﻞ ﻭﺟﻮﺩ ﻣﻮﺍﺩﻱ ﺍﺯ ﻗﺒﻴﻞ ﻛﻠﺮ ﻭ ﻳﻮﻥ ﻫﺎﻱ ﺁﻫﻦ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺎﻫﻲ ﻫﺎ ﺧﻄﺮ ﻧﺎﻙ ﺍﺳﺖ. ﺯﻣﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﺁﺏ ﻟﻮﻟﻪ ﻛﺸﻰ ﺭﺍ ﺩﺭﻭﻥ ﺁﻛﻮﺍﺭﻳﻮﻡ ﺗﺎﻥ ﻣﻲ ﺭﻳﺰﻳﺪ ﺗﻨﻬﺎ ﺑﺎ ﺍﻓﺰﻭﺩﻥ ﻣﻘﺪﺍﺭﻱ ﺗﺘﺮﺍﺁﻛﻮﺍ ﺳﻴﻒ، ﻣﻮﺍﺩ ﺷﻴﻤﻴﺎﻳﻲ ﻣﻀﺮ ﺑﻪ ﺳﺮﻋﺖ ﺧﻨﺜﻲ ﻣﻲ ﺷﻮﻧﺪ ﻭ ﺁﺏ ﻟﻮﻟﻪ ﻛﺸﻰ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺎﻫﻲ ﻫﺎﻳﺘﺎﻥ ﺳﺎﻟﻢ ﻭ ﺑﻲ ﺧﻄﺮ ﻣﻲ ﺳﺎﺯﺩ. ﺗﺤﻘﻴﻘﺎﺕ ﮔﺴﺘﺮﺩﻩ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﻧﻴﺎﺯ ﻫﺎﻱ ﻣﺎﻫﻲ ﻫﺎﻱ ﺁﻛﻮﺍﺭﻳﻮﻣﻲ، ﺗﺘﺮﺍ ﺭﺍ ﻗﺎﺩﺭ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﺍﺳﺖ ﺗﺎ ﺑﻪ ﺍﺑﺪﺍﻉ ﺗﺘﺮﺍﺁﻛﻮﺍ ﺳﻴﻒ ﺑﺎ 4 ﻭﻳﮋﮔﻲ ﺑﻲ ﻧﻈﻴﺮ ﺑﭙﺮﺩﺍﺯﺩ: ﺍﻳﻦ ﻣﺤﻠﻮﻝ ﺗﻤﺎﻡ ﻛﻠﺮ ﻣﻀﺮ ﻭ ﻳﻮﻥ ﻫﺎﻱ ﺁﻫﻦ ﺧﻄﺮ ﻧﺎﻙ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺳﺮﻋﺖ ﺧﻨﺜﻲ ﻣﻲ ﻛﻨﺪ. ﻣﺎﺩﻩ ژﻻﺗﻴﻨﻲ ﺁﻥ ﺭﻭﻱ ﺁﺑﺸﺶ ﻫﺎ ﻭ ﻏﺸﺎ ﻫﺎﻱ ﺣﺴﺎﺱ ﺭﺍ ﻣﻲ ﭘﻮﺷﺎﻧﺪ ﻭ ﺑﻪ ﺍﻳﻦ ﺗﺮﺗﻴﺐ ﺍﺯ ﺑﺪﻥ ﻣﺎﻫﻲ ﺩﺭ ﻣﻘﺎﺑﻞ ﺯﺧﻢ ﻫﺎ ﻭ ﺧﺮﺍﺷﻴﺪﮔﻲ ﻫﺎ ﻣﺤﺎﻓﻈﺖ ﻣﻲ ﻛﻨﺪ. ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺤﺎﻓﻈﺖ ﺍﺯ ﻣﺎﻫﻲ ﻫﺎ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺑﺎﻛﺘﺮﻱ ﻫﺎ ﻭ ﻋﻔﻮﻧﺖ ﻫﺎﻱ ﻗﺎﺭﭼﻲ ﻣﻔﻴﺪ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺑﻪ ﺭﻭﻧﺪ ﺑﻬﺒﻮﺩ ﻭ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﺁﻥ ﻫﺎ ﻛﻤﻚ ﻣﻲ ﻛﻨﺪ. ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ ﻛﻪ ﺑﻪ ﻛﺎﻫﺶ ﺍﺳﺘﺮﺱ ﻣﺎﻫﻲ ﻫﺎ ﺩﺭ ﺁﻛﻮﺍﺭﻳﻮﻡ ﻛﻤﻚ ﻣﻲ ﻛﻨﺪ.b1 ﺣﺎﻭﻱ ﻭﻳﺘﺎﻣﻴﻦ ﻧﺤﻮﻩ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ: ﻫﻨﮕﺎﻡ ﺍﻓﺰﻭﺩﻥ ﺁﺏ ﻟﻮﻟﻪ ﻛﺸﻰ ﺑﻪ ﺁﻛﻮﺍﺭﻳﻮﻡ ﺑﻪ ﺍﺯﺍء ﻫﺮ 01 ﻟﻴﺘﺮ ﺁﺏ، 5 ﻣﻴﻠﻲ ﻟﻴﺘﺮ ﺍﺯ ﻣﺤﻠﻮﻝ ﺗﺘﺮﺍﺁﻛﻮﺍﺳﻴﻒ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮﺭ ﺑﻬﻴﻨﻪ ﺳﺎﺯﻯ ﻛﻴﻔﻴﺖ ﺑﻪ ﺁﺏ ﺍﺿﺎﻓﻪ ﻛﻨﻴﺪ. ﺑﺎ ﻫﻢ ﺯﺩﻥ ﺁﺏ ﺁﻛﻮﺍﺭﻳﻮﻡ ﺗﺎﻥ ﺍﻃﻤﻴﻨﺎﻥ ﺣﺎﺻﻞ ﻛﻨﻴﺪ ﻛﻪ ﻣﺤﻠﻮﻝ ﺑﻪ ﻃﻮﺭ ﻳﻜﻨﻮﺍﺧﺖ ﺩﺭ ﺁﺏ ﭘﺨﺶ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ. ﺍﻳﻦ ﻣﺤﻠﻮﻝ ﺗﻨﻬﺎ ﺩﺭ ﺁﻛﻮﺍﺭﻳﻮﻡ ﻗﺎﺑﻞ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ. ﺩﻭﺭ ﺍﺯ ﺩﺳﺘﺮﺱ ﺍﻃﻔﺎﻝ ﻧﮕﻬﺪﺍﺭﻯ ﺷﻮﺩ. ﻣﻴﺰﺍﻥ ﻣﺼﺮﻑ: ﻗﻮﻃﻲ ﻛﻮﭼﻚ: ﻓﺎﺻﻠﻪ ﻫﺮ ﻳﻚ ﺍﺯ ﺧﻄﻮﻁ ﺭﻭﻱ ﻗﻮﻃﻲ ﻧﺸﺎﻥ ﺩﻫﻨﺪﻩ 01 ﻣﻴﻠﻲ ﻟﻴﺘﺮ ﺍﺳﺖ. ﻗﻮﻃﻲ ﺑﺰﺭگ: ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﮔﻴﺮﻱ ﻣﻘﺪﺍﺭ ﺩﻗﻴﻖ ﻣﺼﺮﻑ ﻣﻲ ﺗﻮﺍﻧﻴﺪ ﺍﺯ ﺩﺭﺏ ﻗﻮﻃﻲ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻧﻤﺎﻳﻴﺪ

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13484
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز آکو سیف ربطی به سیکل ازت نداره،توضیحات کاتولوگش این ها رو داره :

ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺑﺮﺍﻱ ﺗﻤﺎﻡ ﺁﻛﻮﺍﺭﻳﻮﻡ ﻫﺎﻱ ﺁﺏ ﺷﻴﺮﻳﻦ
    � ﻴﻒِ ﺗﺘﺮﺍ ﺁﻛـﻮﺍﺳ ﻴﻒِ ﺗﺘﺮﺍ ﺁﻛـﻮﺍﺳ ﻴﻒِﺁﻛـﻮﺍﺳ
    ﺧﻨﺜﻲ ﻛﻨﻨﺪﻩ ﻛﻠﺮ ﻭ ﺁﻫﻦ ﻫﺎﻱ ﺳﻨﮕﻴﻦ ﻣﻀﺮ ﻣﺤﺎﻓﻈﺖ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺯﺧﻢ ﻫﺎ، ﺧﺮﺍﺷﻴﺪﮔﻲ ﻫﺎ ﻭ ﻋﻔﻮﻧﺖ ﻫﺎ ﻛﺎﻫﺶ ﺍﺳﺘﺮﺱ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ ﺁﺏ ﻟﻮﻟﻪ ﻛﺸﻰ ﺑﻪ ﺩﻟﻴﻞ ﻭﺟﻮﺩ ﻣﻮﺍﺩﻱ ﺍﺯ ﻗﺒﻴﻞ ﻛﻠﺮ ﻭ ﻳﻮﻥ ﻫﺎﻱ ﺁﻫﻦ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺎﻫﻲ ﻫﺎ ﺧﻄﺮ ﻧﺎﻙ ﺍﺳﺖ. ﺯﻣﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﺁﺏ ﻟﻮﻟﻪ ﻛﺸﻰ ﺭﺍ ﺩﺭﻭﻥ ﺁﻛﻮﺍﺭﻳﻮﻡ ﺗﺎﻥ ﻣﻲ ﺭﻳﺰﻳﺪ ﺗﻨﻬﺎ ﺑﺎ ﺍﻓﺰﻭﺩﻥ ﻣﻘﺪﺍﺭﻱ ﺗﺘﺮﺍﺁﻛﻮﺍ ﺳﻴﻒ، ﻣﻮﺍﺩ ﺷﻴﻤﻴﺎﻳﻲ ﻣﻀﺮ ﺑﻪ ﺳﺮﻋﺖ ﺧﻨﺜﻲ ﻣﻲ ﺷﻮﻧﺪ ﻭ ﺁﺏ ﻟﻮﻟﻪ ﻛﺸﻰ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺎﻫﻲ ﻫﺎﻳﺘﺎﻥ ﺳﺎﻟﻢ ﻭ ﺑﻲ ﺧﻄﺮ ﻣﻲ ﺳﺎﺯﺩ. ﺗﺤﻘﻴﻘﺎﺕ ﮔﺴﺘﺮﺩﻩ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﻧﻴﺎﺯ ﻫﺎﻱ ﻣﺎﻫﻲ ﻫﺎﻱ ﺁﻛﻮﺍﺭﻳﻮﻣﻲ، ﺗﺘﺮﺍ ﺭﺍ ﻗﺎﺩﺭ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﺍﺳﺖ ﺗﺎ ﺑﻪ ﺍﺑﺪﺍﻉ ﺗﺘﺮﺍﺁﻛﻮﺍ ﺳﻴﻒ ﺑﺎ 4 ﻭﻳﮋﮔﻲ ﺑﻲ ﻧﻈﻴﺮ ﺑﭙﺮﺩﺍﺯﺩ: ﺍﻳﻦ ﻣﺤﻠﻮﻝ ﺗﻤﺎﻡ ﻛﻠﺮ ﻣﻀﺮ ﻭ ﻳﻮﻥ ﻫﺎﻱ ﺁﻫﻦ ﺧﻄﺮ ﻧﺎﻙ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺳﺮﻋﺖ ﺧﻨﺜﻲ ﻣﻲ ﻛﻨﺪ. ﻣﺎﺩﻩ ژﻻﺗﻴﻨﻲ ﺁﻥ ﺭﻭﻱ ﺁﺑﺸﺶ ﻫﺎ ﻭ ﻏﺸﺎ ﻫﺎﻱ ﺣﺴﺎﺱ ﺭﺍ ﻣﻲ ﭘﻮﺷﺎﻧﺪ ﻭ ﺑﻪ ﺍﻳﻦ ﺗﺮﺗﻴﺐ ﺍﺯ ﺑﺪﻥ ﻣﺎﻫﻲ ﺩﺭ ﻣﻘﺎﺑﻞ ﺯﺧﻢ ﻫﺎ ﻭ ﺧﺮﺍﺷﻴﺪﮔﻲ ﻫﺎ ﻣﺤﺎﻓﻈﺖ ﻣﻲ ﻛﻨﺪ. ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺤﺎﻓﻈﺖ ﺍﺯ ﻣﺎﻫﻲ ﻫﺎ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺑﺎﻛﺘﺮﻱ ﻫﺎ ﻭ ﻋﻔﻮﻧﺖ ﻫﺎﻱ ﻗﺎﺭﭼﻲ ﻣﻔﻴﺪ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺑﻪ ﺭﻭﻧﺪ ﺑﻬﺒﻮﺩ ﻭ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﺁﻥ ﻫﺎ ﻛﻤﻚ ﻣﻲ ﻛﻨﺪ. ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ ﻛﻪ ﺑﻪ ﻛﺎﻫﺶ ﺍﺳﺘﺮﺱ ﻣﺎﻫﻲ ﻫﺎ ﺩﺭ ﺁﻛﻮﺍﺭﻳﻮﻡ ﻛﻤﻚ ﻣﻲ ﻛﻨﺪ.b1 ﺣﺎﻭﻱ ﻭﻳﺘﺎﻣﻴﻦ ﻧﺤﻮﻩ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ: ﻫﻨﮕﺎﻡ ﺍﻓﺰﻭﺩﻥ ﺁﺏ ﻟﻮﻟﻪ ﻛﺸﻰ ﺑﻪ ﺁﻛﻮﺍﺭﻳﻮﻡ ﺑﻪ ﺍﺯﺍء ﻫﺮ 01 ﻟﻴﺘﺮ ﺁﺏ، 5 ﻣﻴﻠﻲ ﻟﻴﺘﺮ ﺍﺯ ﻣﺤﻠﻮﻝ ﺗﺘﺮﺍﺁﻛﻮﺍﺳﻴﻒ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮﺭ ﺑﻬﻴﻨﻪ ﺳﺎﺯﻯ ﻛﻴﻔﻴﺖ ﺑﻪ ﺁﺏ ﺍﺿﺎﻓﻪ ﻛﻨﻴﺪ. ﺑﺎ ﻫﻢ ﺯﺩﻥ ﺁﺏ ﺁﻛﻮﺍﺭﻳﻮﻡ ﺗﺎﻥ ﺍﻃﻤﻴﻨﺎﻥ ﺣﺎﺻﻞ ﻛﻨﻴﺪ ﻛﻪ ﻣﺤﻠﻮﻝ ﺑﻪ ﻃﻮﺭ ﻳﻜﻨﻮﺍﺧﺖ ﺩﺭ ﺁﺏ ﭘﺨﺶ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ. ﺍﻳﻦ ﻣﺤﻠﻮﻝ ﺗﻨﻬﺎ ﺩﺭ ﺁﻛﻮﺍﺭﻳﻮﻡ ﻗﺎﺑﻞ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ. ﺩﻭﺭ ﺍﺯ ﺩﺳﺘﺮﺱ ﺍﻃﻔﺎﻝ ﻧﮕﻬﺪﺍﺭﻯ ﺷﻮﺩ. ﻣﻴﺰﺍﻥ ﻣﺼﺮﻑ: ﻗﻮﻃﻲ ﻛﻮﭼﻚ: ﻓﺎﺻﻠﻪ ﻫﺮ ﻳﻚ ﺍﺯ ﺧﻄﻮﻁ ﺭﻭﻱ ﻗﻮﻃﻲ ﻧﺸﺎﻥ ﺩﻫﻨﺪﻩ 01 ﻣﻴﻠﻲ ﻟﻴﺘﺮ ﺍﺳﺖ. ﻗﻮﻃﻲ ﺑﺰﺭگ: ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﮔﻴﺮﻱ ﻣﻘﺪﺍﺭ ﺩﻗﻴﻖ ﻣﺼﺮﻑ ﻣﻲ ﺗﻮﺍﻧﻴﺪ ﺍﺯ ﺩﺭﺏ ﻗﻮﻃﻲ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻧﻤﺎﻳﻴﺪ
    سلام استاد گرامی
    فرمایش های شما صحیح و بجا می باشد
    در فرمایشات خود شما اشاره به از بین بردن سریع کلر و مواد مضر و حتی کیفیت آب وجود داره که مربوط به کاتالوگ آکوا هستش که در تسریع سیکل ازت موثر
    ضمنا من هم به خواص معدنی و ویتامینی آن اشاره کردم
    به هر حال از راهنماییتون ممنونم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    16122
    سلام دوستان

سيفون سنگين مثلا 90در صد آب و به تعداد دو بار در روز سيكل ازت رو به هم نميزنه( در صورتي كه سامپ استفاده بشه )؟

براي برقراري سريعتر سيكل ازت چه محصولي رو توصيه ميكنيد؟

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط 3saeed نمایش پست ها
    سلام دوستان

سيفون سنگين مثلا 90در صد آب و به تعداد دو بار در روز سيكل ازت رو به هم نميزنه( در صورتي كه سامپ استفاده بشه )؟

براي برقراري سريعتر سيكل ازت چه محصولي رو توصيه ميكنيد؟

سلام:
    دوست عزیز شما دو مقوله جدا از هم رو ذکر کردید منم به دو بخش این مقوله رو جدا می کنم.
    1-در زمانیکه شما دارید دوبار در روز سیفون 100% می کنید دیگه به هیچ وچه نه سامپ لازم است و نه نیاز به باکتریهای مفید خداهید داشت چرا که شما دارید آمونیاک رو از تانک حذف می کنید و عدم وجود آمونیاک یعنی نداشتن نیتریت
    اما اگر هم شما سامپی دارید که شامل باکتری های مفید باشند بدلیل عدم تغذیه این باکتریها از آمونیاک موجود در تانک (بخاطر دوبار سیفون 90% در روز) صدرصد کاهش و حتی گاهی بعلت خشک شدن سامپ در سیفون و .... به صفر میرسد
    پس استفاده از سامپ بجهت کاهش میزان و مقدار سیفون می باشد تا باکتریها عمل تجزیه آمونیاک،نیتریت را انجام دهند و شما آب کمتری سیفون نماید.
    2-جهت تسریع در تشکیل کولونی باکتریها می توانید از محصولات شرکت جی بی ال،اوشن فری و تترا استفاده کنید که دارای باکتریهای مفید هستند بصورت مایع و پودری هم می باشند

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    16122
    متشكرم آرش جان
    ولي يه سوال ديگه برام پيش مياد و ان اينه كه اگر تانكي داشته باشم كه تعداد ماهيام با حجم آب متناسب باشه و از سامپ استفاده كنم (با توجه به ضرورت سيفون كه دكتر رضايي عزيز بخاطر هورمون ضد رشد تاكيد داشتن ) روزانه چقدر بايد سيفون داشته باشم؟
    از آب ro استفاده ميكنم.وهمچنين در صورتي كه شرايط آب ph,kh,نيترات ايده آل باشد؟

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط 3saeed نمایش پست ها
    متشكرم آرش جان
    ولي يه سوال ديگه برام پيش مياد و ان اينه كه اگر تانكي داشته باشم كه تعداد ماهيام با حجم آب متناسب باشه و از سامپ استفاده كنم (با توجه به ضرورت سيفون كه دكتر رضايي عزيز بخاطر هورمون ضد رشد تاكيد داشتن ) روزانه چقدر بايد سيفون داشته باشم؟
    از آب ro استفاده ميكنم.وهمچنين در صورتي كه شرايط آب ph,kh,نيترات ايده آل باشد؟
    سلام

اگر قصد شما سایز کردن ماهیها باشد باید حداقل روزی 80 درصد سیفون داشته باشید. ولی اگر تانک شما تزئینی باشد و موضوع سایز کردن مطرح نباشد هفته ای یک تا دو بار سیفون ( در مجموع 90 تا 100 درصد ) کفایت خواهد کرد.

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)