کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    ویتامین هایی که برای ریفها به اب اضافه میشه مثل کورال فلوید به نظرتون همون تاثیر مولتی ویتامین برای ماهی ها رو هم ایفا نمیکنه؟ به هر حال با اضافه کردن این محلول ها بخشی از ویتامین هاش هم جذب بدن ماهی ها میشه.یا اینکه در داخل غذای ماهی ها مقداری ازش استفاده کنیم.
    به شرطی که دز مصرفی کفایت بکنه .
    ماهیت ویتامین ها یکی هستش (مثلاً اسید آسکوربیک همون ویتامین c هستش حالا چه توی غذای ریف باشه چه توی خود مولتی ویتامین فقط و فقط دز مصرفی اون خیلی شرطه ). ولی من فکر میکنم ذزی که واسه غذای ریفها هست کمتر از ماهیا باشه.
    البته اگه همونطوری که محمد جان گفت هر روز هم بخوای مولتی استفاده کنی هزینه هنگفتی بر نمیداره
    مثلا آتویتول jbl 1 قطرش واسه 10 لیتر آبه واسه یه تانک 250 لیتری میشه روزی 25 قطره
    خود محصول 50 سی سی هستش که تقریباً میشه گفت 770 قطره
    حالا 770 رو بر 25 تقسیم کنی میشه سی روز که واقعاً نسبت به هزینه های انجام شده و سلامت آبزیان و خدای نکرده هزینه درمان واقعاً ناچیزه شما اگه بخوای یه داروی الکی بگیری میشه حداقل 30 تا 40 تومن با این 30 یا 40 تومن میتونی چندتا مولتی بگیری .
    تازه دیگه وارد مرحله درمان هم نمیشیم و شاهد شادابی و رشد آبزان خوایم بود
    ببخشید این قدر طولانی شد .

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    سلام
    اگه نمیتونید تو کمد این اکواریوم سامپ بزارید سعی کنید از یه اکواریوم دیگه استفاده کنید چون خیلی دردسر ساز میشه و مشکلات
    اکواریوم بدون سامپ انقد زیاده که بعدن پشیمون میشید که چرا راه اندازی کردید
    در مورد قیمت هم شما باید ابعاد و نوع وسیله هایی که می خواید رو تا حدودی تعین بکنید که بشه یه قیمتی داد
    منظورم این بود که از فیلتر سطلی میشه برای آکواریوم 150 لیتری استفاده کرد
    و برای شروع یه مقدار سنگ زنده ، چنتا دلقک و شقایق حبابی فکر میکنم خوب باشه.

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    منظورم این بود که از فیلتر سطلی میشه برای آکواریوم 150 لیتری استفاده کرد
    و برای شروع یه مقدار سنگ زنده ، چنتا دلقک و شقایق حبابی فکر میکنم خوب باشه.
    سلام
    شدنش که میشه ولی خیلی اذیت میشید مخصوصن تو کاهش نیترات و همیشه اب صافی ندارید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    149
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    به شرطی که دز مصرفی کفایت بکنه .
    ماهیت ویتامین ها یکی هستش (مثلاً اسید آسکوربیک همون ویتامین c هستش حالا چه توی غذای ریف باشه چه توی خود مولتی ویتامین فقط و فقط دز مصرفی اون خیلی شرطه ). ولی من فکر میکنم ذزی که واسه غذای ریفها هست کمتر از ماهیا باشه.
    البته اگه همونطوری که محمد جان گفت هر روز هم بخوای مولتی استفاده کنی هزینه هنگفتی بر نمیداره
    مثلا آتویتول jbl 1 قطرش واسه 10 لیتر آبه واسه یه تانک 250 لیتری میشه روزی 25 قطره
    خود محصول 50 سی سی هستش که تقریباً میشه گفت 770 قطره
    حالا 770 رو بر 25 تقسیم کنی میشه سی روز که واقعاً نسبت به هزینه های انجام شده و سلامت آبزیان و خدای نکرده هزینه درمان واقعاً ناچیزه شما اگه بخوای یه داروی الکی بگیری میشه حداقل 30 تا 40 تومن با این 30 یا 40 تومن میتونی چندتا مولتی بگیری .
    تازه دیگه وارد مرحله درمان هم نمیشیم و شاهد شادابی و رشد آبزان خوایم بود
    ببخشید این قدر طولانی شد .
    سلام
    ممنونم از توضیحاتی که دادید ، من تا الان فقط از مولتی ویتامین انسانی ایرانی استفاده می کردم و می کنم البته مقدار مصرفش رو کمتر از مثلا اتویتول جی بی ال استفاده می کنم و کالا جوابگوی کارم بوده برای تانک 300 لیتری با احتساب حجم سمپ هر دوهفته 30 قطره می ریزم توی اب

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط kambiz.adnani نمایش پست ها
    سلام
    ممنونم از توضیحاتی که دادید ، من تا الان فقط از مولتی ویتامین انسانی ایرانی استفاده می کردم و می کنم البته مقدار مصرفش رو کمتر از مثلا اتویتول جی بی ال استفاده می کنم و کالا جوابگوی کارم بوده برای تانک 300 لیتری با احتساب حجم سمپ هر دوهفته 30 قطره می ریزم توی اب
    کامبیز جان مشکلی با مولتی ویتامین انسانی نداشتی در مورد فسفر توی اون چون من رو خیلی از مولتی ها خوندم که حاوی فسفر هستن ؟
    از چه مارکی و به چه میزان دوزی استفاده میکنی ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    149
    تاالان دوتا شیشه مصرف کردم ، مارک خاصی مد نظرم نبوده ، برای 300 لیتر اب 30 قطره هر دوهفته بکیار من اضاف می کنم

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام به دوستان
    بین آب شور و شیرین بیماری مشترکی هست که احتمال انقال اون از لوازم باشه؟
    آیا تانک و لوازم آب شیرین که حالا میخوام برای آب شور استفاده کنم باید ضد عفونی بشه ؟
    اگه میخواد با چی؟ (من برای دیسکسهام از پرکلرین استفاده میکردم)

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

ممکنه عوامل مشترکی هم وجود داشته باشه ولی 90% اون ها قطعا جدا هستند و ربطی به هم ندارند
    بزرگترین گواه بر این ادعا حمام آب شور برای ماهیان آب شیرین و حمام آب شیرین برای ماهی های بیمار آب شور هست

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    دوستان یک توصیه داشتم برای اونهایی که میگن برای سیفون از نمک معمولی استفاده بشه من تا حالا نمک گروتک و رد سی استفاده میکردم که ازش راضی بودم چند وقت پیش یک بسته دو کیلویی نمک ارزون قیمت برای تست گرفته بودم که با هاش دو بار سیفون کردم به مرور کل همر ها م از بین رفتن هیچ چیزی دیگه ای هم تغییر نکرده پارامتر هام هم مناسب بودن که من فکر میکنم تنها عاملش همین نمک هستش چون تا قبل از این همه پی مناسب بودپشت دستم رو داغ کردم که دیگه محلولی غیر از برایت ول و نمکی غیر از گروتک و برایت ول استفاده نکنم

همکار قدیمی انجمن آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی و...
    شماره عضویت
    4229
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    دوستان یک توصیه داشتم برای اونهایی که میگن برای سیفون از نمک معمولی استفاده بشه من تا حالا نمک گروتک و رد سی استفاده میکردم که ازش راضی بودم چند وقت پیش یک بسته دو کیلویی نمک ارزون قیمت برای تست گرفته بودم که با هاش دو بار سیفون کردم به مرور کل همر ها م از بین رفتن هیچ چیزی دیگه ای هم تغییر نکرده پارامتر هام هم مناسب بودن که من فکر میکنم تنها عاملش همین نمک هستش چون تا قبل از این همه پی مناسب بودپشت دستم رو داغ کردم که دیگه محلولی غیر از برایت ول و نمکی غیر از گروتک و برایت ول استفاده نکنم
    سلام احمد اقا.تو مملکت ما هرچی هم که تبلیغ بکنن واسه جنس ارزون حالا هرجنسی فایده نداره همه میدونن که با گوشت مفت ابگوشت در نمیاد فقط بعضی وقتا خودمون رو گول میزنیم اونم بخاطر تبلیغ زیادنکنه واقعا فلان جنس خوب باشه ما از قافله مصرف عقب مونده باشیم که نتیجش میشه همر های بیچاره شما.

صفحه 141 از 156 نخستنخست ... 4191122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)