صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 77
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغD:
    شماره عضویت
    15460
    میزان خونریزی ماده طوری هست که به چشم بیاد؟طی این مدت اخلاقش تغییر میکنه؟
    کدوم مهربون ترن؟؟؟و مطیع تر؟

همکار قدیمی (مدیر انجمن سگ و جوندگان)

نوع حیوان خانگی
    سگ-خرگوش-کبوتر-مرغ عشق-فنچ-بلدرچین
    شماره عضویت
    14693
    میزان خونریزی ماده طوری هست که به چشم بیاد؟طی این مدت اخلاقش تغییر میکنه؟
    کدوم مهربون ترن؟؟؟و مطیع تر؟
    مطیع بودن اول از همه به تربیت سگ و اینکه چقدر بتونید بهش تسلط پیدا کنید بستگی داره.به قول معروف اینکه چقدر ازتون حساب ببره.یکمم به نژاد
    هردو مهربونن...شاید یکم بی ادبی باشه اما سگا از خیلی لحاظ مثل ادمان.مگه بین مهربونیه دختر و پسر فرق داره؟یه دختر ممکنه اصلا مهربون نباشه اما یه پسر باشه و یا یه دختر دیگه مهربون و یه پسر دیگه نه.اصلا ربطی به جنسیت نداره بلکه به شخصیته.اما همونطور که قبلا هم گفتم ماده ها وظیفه شناس ترن برای همین تو نگهبانی ماده بهتره و برای خانواده هایی که بچه کوچیک دارن ماده توصیه میشه چون حس عاطفیشون با بچه ها بیشتره اما بازم تاکید می کنم این تفاوت ها اونقدر نیست که چشم گیر باشه و یه چیز کلیه...ممکنه گاها صدق نکنه.به هر حال با یه موجود زنده طرفیم نه نرم افزار برنامه ریزی شده!
    شما نمی دونید سگی که دارید می خرید چه شخصیتی داره!اما خودتون می تونید تو شکل گیریش دخیل باشید.شخصیت سگا تو تولگی شکل می گیره شما می تونید ی سگ رو خشن و گوشه گیر بار بیارید یا مهربون و اجتماعی....دقیقا همینجاست که میگم تربیت حساس و سخته
    میزان خونریزی ماده متغییره.تو یه دوره ممکنه زیاد و تو یه دوره کم باشه.اما اونطور نیست که بریزه رو زمین همه جا کثیف شه!...بصورت قطره ای و لک لک...
    اخلاقشون طبیعتن کمی تغییر می کنه....یکم کم طاقت و گاها عصبی اما عموما گوشه گیر میشن
    گرچه طوری نیست که بخواد اذیتتون کنه.بعلاوه می تونید عقیمش کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغD:
    شماره عضویت
    15460
    عقیم ینی چی؟چی میشه وقتی عقیم کنی؟

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14693
    عقیم ینی چی؟چی میشه وقتی عقیم کنی؟
    عقیم کردن یعنی گرفتن توانایی جنسی از یه حیوون
    تو نرا با خارج کردن بیضه از کیسه ها صورت می گیره و تو ماده ها رحم و تخمدان رو خارج می کنن...
    وقتی عقیم شه از نظر جنسی خنثی میشه.اروم میشه.شرارتش کم میشه.نرا دیگه علامت گذاری نمی کنن و ماده ها فحل نمی شن
    البته اینکار رو برای سگای گارد و نگهبان نمی کنن چون از غریضشون که لازمه انجام وظیفشونه کم می کنه اما تو سگای خونگی متداوله
    که من به شخصه مخالفم گرچه منفعتش کم نیست
    تو ماده به نظرم حتما باید صورت بگیره تو نر ضرورتی نمی بینم
    البته این قضیش و بایدها و نباید هاش خیلی زیاده و مفصله
    هروقت تصمیم به عقیم کردن سگتون گرفتید من مفصل براتون شرح میدم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و ماهی مرغ عشق و فنچ
    شماره عضویت
    14962
    سلام ببخشید توی بحثتون دخالت میکنم ولی به نظر من جنس نر برای نگهبانی مناسب ترند به دلایل زیر:
    1-سگ های نر بزرگ جثه و قوی تر هستند
    2-سگ های نر پر پارس تر هستند
    3-سگ های نر عصبی تر هستند
    4-سگ های نر پر جنب و جوش تر هستند
    البته خدا نکنه سگ نر ماده فحل ببینه
    ویرایش:یادم رفت بگم سگ های نر اعتماد به نفس و حس سلطه و غلبه بیشتری دارند
    ========================================
    سگ های ماده هم جدی تر هستند و همیشه هوشیار...این جوری نیست بخوان چرت بزنند و ...
    ولی این رفتار توی سگ های نر بیشتر دیده میشه

ولی جدای بحث نگهبانی سگ های ماده با بقیه حیوانات و بچه ها بهتر می سازند و مطیع تر هستند و تربیتشون راحت تر از جنس نر هست

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14693
    نقل قول نوشته اصلی توسط matin mehdinezhad نمایش پست ها
    سلام ببخشید توی بحثتون دخالت میکنم ولی به نظر من جنس نر برای نگهبانی مناسب ترند به دلایل زیر:
    1-سگ های نر بزرگ جثه و قوی تر هستند
    2-سگ های نر پر پارس تر هستند
    3-سگ های نر عصبی تر هستند
    4-سگ های نر پر جنب و جوش تر هستند
    البته خدا نکنه سگ نر ماده فحل ببینه
    ویرایش:یادم رفت بگم سگ های نر اعتماد به نفس و حس سلطه و غلبه بیشتری دارند
    ========================================
    سگ های ماده هم جدی تر هستند و همیشه هوشیار...این جوری نیست بخوان چرت بزنند و ...
    ولی این رفتار توی سگ های نر بیشتر دیده میشه

ولی جدای بحث نگهبانی سگ های ماده با بقیه حیوانات و بچه ها بهتر می سازند و مطیع تر هستند و تربیتشون راحت تر از جنس نر هست
    خواهش می کنم
    اما کاملا با نظرتون مخالفم
    تمام دنیا سگ ماده رو برتر معرفی می کنن برای نگهبانی.شما رو حساب تجربه می گید یا جایی خوندید؟
    حس سلطه طلبی تو همه حیوونای ماده بیشتر دیده میشه که سگا هم از این قائده مستثنا نیستن...
    اینایی که گفتید والا تا به حال نه دیده و نه تجربه کرده و نه از کسی شنیدم که سگ نر بیشتر پارس می کنه یا عصبی تره!
    پارس که ملاک نگهبانی نیست برعکس سگای پر پارس رد صلاحیت میشن
    سگ باید زیرکی داشته باشه
    درسته جثه نر بزرگ تره اما ایا جثه ملاکه؟....جالبه بدونید تو لیست برترین نگهبانا بیشترشون سگای کوچیک جثه ان.
    برای گارد جثه مهمه اما سگ نگهبان وظیفش نگهبانیه که یه تریر هم به خوبی از پسش برمیاد
    سگ نر بازیگوش تره.جدیتش کمتره.راحت میشه حواسش رو پرت کرد....لازم نیست ماده فحل باشه.یه ماده بیارید محوطش ببینید چطور میشه پیچوندش!!!
    ماده ها بخاطر حس غریضیه دفاع از بچه هاشون که تو ذاتشون هست به طور کلی حس نگهبانیشون بیشتره
    و ناگفته نمونه جثه و میزان پارس و جنب و جوش بیشتر از جنسیت به نژاد مربوط میشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغD:
    شماره عضویت
    15460
    خب نسرین خانوم به شما هم خیلی زحمت دادم.ولی بعد تلاش24ساعته که به زور مادرمو راضی کرده بودم،یه خروس داریم زیاد صدا کرد مادرم گفت سگ باشه دیگه....پس مسئاله خریدن پوینتر برای خیات خونه متلاشی شد.موند یه گزینه،اونم باغمونه،
    من شرایط باغم بگم تا اگه از دستم دیوونه نشده باشین راهنماییم کنین.:
    یه باغ حدود 4هکتار.اونم تو اردبیل ولی از شهر اونقدر دورنیست.مثلا خونه ما که تو شمال شهره و از حومه شهر دورتره نسبت به دیگر جاها،فقط15دقیقه راهه.اینم از مزایای کوچکی شهره
    مرد نگهبانم میزاریم.من خودم ژرمن و هاسکی دوسدارم.ولی دور هاسکی خط کشیدم تا چندسال بعد،
    چه گزینه هایی میتونه خوب باشه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و ماهی مرغ عشق و فنچ
    شماره عضویت
    14962
    نقل قول نوشته اصلی توسط nasreen5 نمایش پست ها
    خواهش می کنم
    اما کاملا با نظرتون مخالفم
    تمام دنیا سگ ماده رو برتر معرفی می کنن برای نگهبانی.شما رو حساب تجربه می گید یا جایی خوندید؟
    حس سلطه طلبی تو همه حیوونای ماده بیشتر دیده میشه که سگا هم از این قائده مستثنا نیستن...
    اینایی که گفتید والا تا به حال نه دیده و نه تجربه کرده و نه از کسی شنیدم که سگ نر بیشتر پارس می کنه یا عصبی تره!
    پارس که ملاک نگهبانی نیست برعکس سگای پر پارس رد صلاحیت میشن
    سگ باید زیرکی داشته باشه
    درسته جثه نر بزرگ تره اما ایا جثه ملاکه؟....جالبه بدونید تو لیست برترین نگهبانا بیشترشون سگای کوچیک جثه ان.
    برای گارد جثه مهمه اما سگ نگهبان وظیفش نگهبانیه که یه تریر هم به خوبی از پسش برمیاد
    سگ نر بازیگوش تره.جدیتش کمتره.راحت میشه حواسش رو پرت کرد....لازم نیست ماده فحل باشه.یه ماده بیارید محوطش ببینید چطور میشه پیچوندش!!!
    ماده ها بخاطر حس غریضیه دفاع از بچه هاشون که تو ذاتشون هست به طور کلی حس نگهبانیشون بیشتره
    و ناگفته نمونه جثه و میزان پارس و جنب و جوش بیشتر از جنسیت به نژاد مربوط میشه

والا تجربه که من فقط سگ نر رو نگه داشتم تا به حال سگ ماده نداشتم تجربه من فقط به سگ نر محدود میشه البته با سگ ماده نگهبان دوستام زیاد سر و کله زدم
    ولی در مورد پارس سگ نمیشه با 10-20 تا سگ نر و ماده که تا به حال از نزدیک با هاشون سر و کله زدم نظر 100% داد...
    ولی همین تجربه محدود من نشون داده که سگ نر بیشتر از سگ ماده پارس میکنه البته کتاب هم خیلی خوندم
    بیشتر در مورد سگ های عروسکی توضیح دادن ولی توی همین سگ های عروسکی میگفتند که میزان سر و صدا و پارس سگ نر بیشتره در هر صورت من که 1000 تا سگ نداشتم که بخوام بگم سگ های نر من صدا شون بیشتر بوده باید از کتاب ها و منابع معتبر نیز کمک بگیریم...
    سگ های پر پارس از نظر نگهبانی رد صلاحیت میشن؟؟؟!!! جالبه تا حالا نشنیده بودم!!!
    دوبرمن من که اصلا بی دلیل پارس نمیکرد بهش یاد داده بودم بی دلیل پارس نکنه و فوقالعاده بگیر بود...
    ولی هر کسی از سگش یه انتظار هایی داره...
    یکی دوس داره سگ نگهبانش فقط پارس کنه یعنی به همین بسنده میکنه
    یکی دوس داره سگش به غریبه اجازه ورود نده و حمله کنه
    یکی انتظار داره سگش با فرمان حمله کنه
    شاید پارس ملاک یک سگ نگهبان حرفه ایی نباشه ولی برای یه سگ معمولی و اموزش ندیده پارس کردن زیاد و الکی مثلا برای رد شدن یک موش یا حس بو از فاصله دور یک امتیاز محسوب میشه و مهاجم از پارس ها میترسه
    با زیرکی کاملا موافقم و یه نمونه کاملش دوبرمن خودم بود ولی از یه پسر 14 ساله که مطالعه زیادی هم نداشته و تجربه نداشته نمیشه انتظار داشت یه سگ تمام عیار تربیت کنه که پارس نکنه و وقتی مهاجم نزدیک شد اروم حمله کنه...!!
    جثه توی یک نوع نژاد به نظر من و برای من ملاکه!!!
    یه گریت دین 100 نر 100 سانتی قوی تره یا یک سگ گریت دین ماده 80 سانت؟
    یا یه کانگال قول پیکر نر قوی تر و ترسناک تره یا یک ماده که ریز اندام تره؟؟
    ترسناک و بزرگ بودن سگ برای خیلی از مهاجم ها ی کابوسه!!!شاید یه سگ کوچک تر خیلی موفق تر باشه ولی نباید فراموش بشه که مهاجم از تریر نمیترسه!!!!!
    با اینکه نر بازیگوش تره و حواسش با یه ماده پرت میشه رو هم تجربه کردم هم دیدم و کاملا اطلاع دارم
    با بقیه حرف هاتون هم درباره ی سگ نر موافقم و تجربشو داشتم در هر صورت من نظر خودم رو گفتم ایشالا سگ های بعدی من جفت هستند ولی اگه قرار باشه ی سگ بگیرم 100% نر میگیرم
    ارادت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14693
    نقل قول نوشته اصلی توسط matin mehdinezhad نمایش پست ها
    والا تجربه که من فقط سگ نر رو نگه داشتم تا به حال سگ ماده نداشتم تجربه من فقط به سگ نر محدود میشه البته با سگ ماده نگهبان دوستام زیاد سر و کله زدم
    ولی در مورد پارس سگ نمیشه با 10-20 تا سگ نر و ماده که تا به حال از نزدیک با هاشون سر و کله زدم نظر 100% داد...
    ولی همین تجربه محدود من نشون داده که سگ نر بیشتر از سگ ماده پارس میکنه البته کتاب هم خیلی خوندم
    بیشتر در مورد سگ های عروسکی توضیح دادن ولی توی همین سگ های عروسکی میگفتند که میزان سر و صدا و پارس سگ نر بیشتره در هر صورت من که 1000 تا سگ نداشتم که بخوام بگم سگ های نر من صدا شون بیشتر بوده باید از کتاب ها و منابع معتبر نیز کمک بگیریم...
    سگ های پر پارس از نظر نگهبانی رد صلاحیت میشن؟؟؟!!! جالبه تا حالا نشنیده بودم!!!
    دوبرمن من که اصلا بی دلیل پارس نمیکرد بهش یاد داده بودم بی دلیل پارس نکنه و فوقالعاده بگیر بود...
    ولی هر کسی از سگش یه انتظار هایی داره...
    یکی دوس داره سگ نگهبانش فقط پارس کنه یعنی به همین بسنده میکنه
    یکی دوس داره سگش به غریبه اجازه ورود نده و حمله کنه
    یکی انتظار داره سگش با فرمان حمله کنه
    شاید پارس ملاک یک سگ نگهبان حرفه ایی نباشه ولی برای یه سگ معمولی و اموزش ندیده پارس کردن زیاد و الکی مثلا برای رد شدن یک موش یا حس بو از فاصله دور یک امتیاز محسوب میشه و مهاجم از پارس ها میترسه
    با زیرکی کاملا موافقم و یه نمونه کاملش دوبرمن خودم بود ولی از یه پسر 14 ساله که مطالعه زیادی هم نداشته و تجربه نداشته نمیشه انتظار داشت یه سگ تمام عیار تربیت کنه که پارس نکنه و وقتی مهاجم نزدیک شد اروم حمله کنه...!!
    جثه توی یک نوع نژاد به نظر من و برای من ملاکه!!!
    یه گریت دین 100 نر 100 سانتی قوی تره یا یک سگ گریت دین ماده 80 سانت؟
    یا یه کانگال قول پیکر نر قوی تر و ترسناک تره یا یک ماده که ریز اندام تره؟؟
    ترسناک و بزرگ بودن سگ برای خیلی از مهاجم ها ی کابوسه!!!شاید یه سگ کوچک تر خیلی موفق تر باشه ولی نباید فراموش بشه که مهاجم از تریر نمیترسه!!!!!
    با اینکه نر بازیگوش تره و حواسش با یه ماده پرت میشه رو هم تجربه کردم هم دیدم و کاملا اطلاع دارم
    با بقیه حرف هاتون هم درباره ی سگ نر موافقم و تجربشو داشتم در هر صورت من نظر خودم رو گفتم ایشالا سگ های بعدی من جفت هستند ولی اگه قرار باشه ی سگ بگیرم 100% نر میگیرم
    ارادت
    خب شما باز دارید تند پیش میزید
    1. قبلا گفتم بازهم می گم نگهبان با گارد تفاوت داره!...بعلاوه شما می خواید قاتل داشته باشید یا نگهبان؟برای محافظت از حمله خرس نمی خواید که 20سانت تفاوت رو انقدر بزرگ کردید!جثه همیشه ملاک قدرت و هوشیاری بیشتر نیست
    جثه ملاک برتری در نگهبانی نیست همونطور که ژرمن از گریت دین در نگهبانی سرتره!
    پیت بول از گریت دین کوچیک تره اما قدرت فکش بیشتره....پس جثه ملاک قدرت نیست
    همونطور که گفتید تو سگای عروسکی گفتن که ذاتن پرپارسن نه نگهبان.نگهبان غریضه و هوشیاریش مهمتره تا پارس
    2. بله رد صلاحیت میشن.طبیعتن نشنیدید. تا حالا چیزی راجب مسابقات ipo و schutzhund شنیدید؟یا خوندید؟...پر پارس بودن یه ضعفه نه مزیت همونطور که گفتید
    بعلاوه من چیزی راجب تفاوت پارس نر و ماده نگفتم...فکر می کنید این تفاوتی که گغتن چقدره؟..قطعا چندتا دونه پارس کمتر یا بیشتر اختلالی تو نگهبانی ایجاد نمی کنه.غریضه نگهبانی مهمتره که به نظر من ماده بهتره
    در ضمن اینجا که نگفتن سگ خواننده یا آلارم می خوان!که شما کلید کردین رو پارس.گفتن سگ نگهبان....نگهبان بودن ربطی به پارس نداره
    و تصور نمی کنم کسی از سگش انتظار پارس مداوم داشته باشه!

اما هرکس عقاید خودش رو داره.من نمی تونم دانشم رو به شما تحمیل کنم شما هم همینطور ما اینجا بحث می کنیم و انتخاب به عهده خود خریداره که چه نتیجه ای از گفته هامون بگیرن.م
    ممنون

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14693
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepehrhuscky نمایش پست ها
    خب نسرین خانوم به شما هم خیلی زحمت دادم.ولی بعد تلاش24ساعته که به زور مادرمو راضی کرده بودم،یه خروس داریم زیاد صدا کرد مادرم گفت سگ باشه دیگه....پس مسئاله خریدن پوینتر برای خیات خونه متلاشی شد.موند یه گزینه،اونم باغمونه،
    من شرایط باغم بگم تا اگه از دستم دیوونه نشده باشین راهنماییم کنین.:
    یه باغ حدود 4هکتار.اونم تو اردبیل ولی از شهر اونقدر دورنیست.مثلا خونه ما که تو شمال شهره و از حومه شهر دورتره نسبت به دیگر جاها،فقط15دقیقه راهه.اینم از مزایای کوچکی شهره
    مرد نگهبانم میزاریم.من خودم ژرمن و هاسکی دوسدارم.ولی دور هاسکی خط کشیدم تا چندسال بعد،
    چه گزینه هایی میتونه خوب باشه؟
    خواهش می کنم
    خروس قابل قیاس با سگ نیست به سگ میشه فهموند پارس نکنه اما یه خروس رو نه!
    با توجه با فضاتون بیشتر سگ های نگهبان مثل گریت دین و ژرمن و روتوایلر و دوبرمن رو می تونید نگه داری کنید که بستگی داره توانایی جسمی نگهداری همچین سگی رو در خودتون می بینید یا نه و بعلاوه مسئولیت همچین سگایی بیشتره شما دارین یه موجود قدرتمند رو که بعدها به هرکسی حمله کنه مسئولیتش با شماست رو میارید تو زندگیتون پس تربیتش خیلی مهمه.اگه فضا دارید هاسکی خوبه اما هاسکی تربیتش خیلی سخته و بعلاوه سگای احساسی هستن نیاز دارن شبانه روز کنارتون باشن و اینکه اصلا توانایی نگهبانی ندارن
    من همون ژرمن که جثش براتون مناسب تره توصیه می کنم

صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)