صفحه 9 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 170
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو _ اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    5913
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز:
    شما چرا هنوز نیتریتت صفر نشده؟ مگه سیکلتون کامل نیست؟! الان چند تا ماهی داری ؟ و سایز اکواریومت چقدر هست؟
    نتیجه ی تستها تا حد زیاد علت رو نشون میده .شما سطح نیتراتت خیلی بالاست و همینطور فسفاتت هم نسبتا زیاده .از اهن هم که استفاده میکردی و نور افتابی هم که گذاشتی خوب دیگه چی میمونه از ریف!؟ شما به نظرم ابتدا باید یه سیفون اساسی در حد 50 تا 60 درصد انجام بدی تا نیترات و فسفاتت به یک حد نرمال برسه ابتدا بعد هم نور مناسب با کلوین بالا تهیه کن .میزان غذادهی به ماهیها هم اگه زیاده کم کن.اگه تونستی فسفات گیر هم اضافه کنی بد نیست.در طی این مدت بذار رفیجیوم تاریک بمونه مثلا برای یه هفته.اون جلبکهای قهوه ای دیاتوم هستند که به علت بالا بودن نیترات و نور نامناسب ایجاد میشن.خیلی مضر نیستن به شرطی که کنترل شده باشن.از یه ماهی جلبک خوار مثل گابی هم اگه داخل رفیجیوم استفاده کنی تا حد زیادی کمک میکنه.با شستن تنها به نتیجه ای نمیرسی چون داخل کل اکواریوم اون جلبک هست و مجدد بر میگرده. با کاهش نیترات رشد این جلبکها کنترل میشه.در ضمن استفاده از اهن هم باید کمتر از دوز و بسیار با دقت انجام بشه وگرنه باعث کلی جلبک مزاحم خواهد شد.
    موفق باشی
    سلام...
    حسین جان به طور حتم و یقین میتونم بگم که علت زدن دیاتوم تنها فسفات بالا هستش...البته نور نا مناسب با کلوین پایین محیط بهتری رو فراهم میکنه برای ایجاد دیاتوم من حدود یک الی دو ماه میشه که نیترات تانکم حداکثر 5 هستش که برای اینکه نگم صفر میگم حداکثر 5 ...تا همین چند وقت پیش با دیاتوم دست و پنجه نرم میکردم که بعد از کنترل فسفات و کاهش اون توسط ats دیگه خبری از دیاتوم نیست...گیاه های من هم مثل گباه های این دوستمون میشد و اصلا رنگ سبزشون دیده نمیشد ولی الحمدوالله الان با کاهش فسفات به رنگ طبیعیشون برگشتن...

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    دوستان من رفیجیوم را ه انداختم که فسفات و نیترات را کنترل کنم. ولی مثل اینکه کنترل کردن رفیجیوم سخت تره. فکر کنم بهتره به گفته دوستان فعلا یک فسفات گیر و یک نیرات گیر بگیرم تا رف راه بیفته و بتونه کنترل کنه اینا را. حالا 3قلم جنس میخام. چی پیشنهاد میدید که مدت زمان طولانی تری بشه ازش اسفاده کرد و به خوبی کارش را انجام بده و البته قیمتش هم نسبت به کیفیتش مناسب باشه ؟ از کجا میتونم اینترنتی یا تلفنی بخرم ؟
    1- نیترات گیر
    2- فسفات گیر که البته فکر کنم سیلیکات را هم میگیره
    3- لامپ مناسب برای رف با ابعاد طول 20 عرض 29 و ارتفاع 37 ( لامپ تو این ابعاد بشه نصب کرد و نورش اضافی نباشه چون الان یک fml مهتابی دارم که به احتمال زیاد یک پای دیاتومامه )

همکار قدیمی (معاون باغ های شیشه ای)

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    نقل قول نوشته اصلی توسط imaan نمایش پست ها
    دوستان من رفیجیوم را ه انداختم که فسفات و نیترات را کنترل کنم. ولی مثل اینکه کنترل کردن رفیجیوم سخت تره. فکر کنم بهتره به گفته دوستان فعلا یک فسفات گیر و یک نیرات گیر بگیرم تا رف راه بیفته و بتونه کنترل کنه اینا را. حالا 3قلم جنس میخام. چی پیشنهاد میدید که مدت زمان طولانی تری بشه ازش اسفاده کرد و به خوبی کارش را انجام بده و البته قیمتش هم نسبت به کیفیتش مناسب باشه ؟ از کجا میتونم اینترنتی یا تلفنی بخرم ؟
    1- نیترات گیر
    3- لامپ مناسب برای رف با ابعاد طول 20 عرض 29 و ارتفاع 37 ( لامپ تو این ابعاد بشه نصب کرد و نورش اضافی نباشه چون الان یک fml مهتابی دارم که به احتمال زیاد یک پای دیاتومامه )
    دوسته من شما با صرف هزینه کم خودتون میتونید یک سیستم ال ای دی بسازید که قابل اطمینان هم هست و تو قسمت خودتان بسازید اموزشش هست و من خودم به شخصه توی این مدت کم خیلی راضی بودم و گیاهم برگهای بسیار زیادی در اورده(توی کمتر از یک هفته)

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط imaan نمایش پست ها
    1- نیترات گیر
    سلام:
    من هم با شما موافقم البته به جای هزینه کردن برای نیترات گیر و فسفات گیر میتونید سیفون سنگین داشته باشید اما باید گفت که رفیجیوم به تنهایی قادر به کاهش نیترات در سطح بالا نیست و باید حتما ابتدا به زیر 20 نیترات رو برسونید و سپس گیاهان رفیجیوم اون رو در همون سطح حفظ کنند.نیترات گیر برایت ول قابلیت شارژ مجدد داره و برای حجم شما 250 گرمش کافیه و میتونه به گیاهاتون کمک کنه در کاهش نیترات.فسفات گیر هم مارکهای مختلفی وجود داره که میتونید تهیه کنید که اون هم قابل شارژش هست.نور هم همونطور که اقای مقدم گفتند led شاید بهترین گزینه باشه.
    البته این بخش مربوط به نور رفیجیوم هست لطفا سوالات مربوط به همین بخش رو مطرح کنید و سوالات دیگه رو در بخش های مربوط به خودش.
    ممنون

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    دوستان من در مورد برق اطلاعات زیادی ندارم
    میخواستم بدونم دو تا مهتابی رو با یه قاب معمولی میشه روشن کرد در مورد ترانس چی؟؟ باید مخصوص باشه؟
    اگه میشه بدم برام رو یه قاب معمولی و یه کلید سر راهش درست کنن!!

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط afros نمایش پست ها
    دوستان من در مورد برق اطلاعات زیادی ندارم
    میخواستم بدونم دو تا مهتابی رو با یه قاب معمولی میشه روشن کرد در مورد ترانس چی؟؟ باید مخصوص باشه؟
    اگه میشه بدم برام رو یه قاب معمولی و یه کلید سر راهش درست کنن!!
    دوست عزیز واسه روشن کردن هر مهتابی به یک ترانس و یک استارت نیاز داریم
    شما خودتون هم میتونین بسازین .
    اول با توجه به وات مهتابی یه ترانس مناسب پیدا کنید .
    یه استارت تهیه کنید و مقداری سیم .
    بهتره از قاب ها ی مخصوص استفاده کنید چون دارای رفلکتور مناسب هستن و نمیزارن نور هدر بره و همه رو روی تانک متمرکز میکنه .
    اگرم باز روی قاب معمولی تاکید دارین همون لوازم الکتریکی که قاب و ترانس رو میگیری میتونه واست همون جا نصب کنه .
    یه سری قابهای الکترونیکی هم هستن که نه نیاز به ترانس داره نه استارت فقط لامپ رو روش بندازو بهش برق وصل کن .

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    دوستان از ابتدای راه اندازی رفیوجیوم چند وقت باید نورش 24 ساعته روشن باشه؟
    اگه از اول 12 ساعت شبو فقط روشن بزارم مشکلی پیش میاد!

همکار قدیمی (معاون باغ های شیشه ای)

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    معمولا پیشنهاد میشه حدود 2 یا 3 هفته به صورت 24 ساعت روشن باشه تا فعل و افعالات رف زودتر انجام بشه و بعد به صورت 12 ساعته روشنایی داشته باشه مشکلی پیش نمیاد ولی خوب زمان بیشتری میبره تا رفتون کارایی لازمو بدست بیاره

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    در تکمیل صحبتایه محمد عزیز اینو در نظر بگرید که اگه می خوواهید گیاه بخرید نه نیاز به روشنایی24ساعته ندارید
    ولی اگه میخواهید گیاه نخرید و توش جلبکها رشد کنن تو دوماه اول نوردهی رو زیاد کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    none
    شماره عضویت
    9739
    نقل قول نوشته اصلی توسط s.h.moradi نمایش پست ها
    در این بخش به بحث و تبادل نظر در مورد نور مخصوص رفیوجیوم خواهیم پرداخت
    دوستان به شما توصیه می کنم از پاور ال ای دی استفاده نمایید مزایا نور نقطه ای و بازدهی بسیار بالا و تولید گرمای بسیار کم و کلوین و لومن بالا معایب ترانس می خواهد و غیمت خود ان نسبت به لامپ های دیگر بالاست

شما بستگی به اندازه ی رفریجیوم باید ال ایی دی 20 تا 30 وات انتخاب کنید چون نسبت به بقیه ی ال ای دی ها از کلوین بالا تری بر خوردار است که باید نوع افتابی گرفته شود بعد ترانس مخصوص خریدن است می توانید ترانس معمولی یا ضد اب بخرید که ضد اب بهتر است و باید مخصوص ال ای دی پاور باشد زیرا داخل کماد نیز می شود گذاشت و ترانس تان نسبت به ال ایی دی انتخاب شود حالا سر قسمت لنز شما فصله نسب نوردهنده تا محل مورد نظر اندازه گرفته و عرض ان را نیز اندازه گرفته و. بهترین لنز را از لحاض درجه خریده شود و بعد از لحیم کردن سیم و خریدن قاب و هیتسینگ و اتصال ان به محلی که تحمل دمای این ال ای را داشته باشد و خاک مخصوص رفریجیوم منظور همان کود هایی است که پای گیاهان دریایی از جمله جلبک موئی ی ریزد و پس از کاشت گیاه که بهترین ان هالمیدا است که مقدار زیادی کلسیم لازم دارد و برای همین یا محلول کلسیم گرفته یا همان محلول های رشد مرجان کافی است و بهتر است که نور ان تقریبا همیشه به جز وقت ریخت محلول و غذا خاموش باشد چون در هنگام خاموشی لامپ با تولید گلز کربن دی اکید مواد دارای بافت کلسیم را در خود حل کرده و اختلاف kh ایجاد می کند

صفحه 9 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)