صفحه 84 از 269 نخستنخست ... 346566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103134184 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 831 به 840 از 2687
    همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط 4814390 نمایش پست ها
    چند روز اول که گرفته بودمشون مدفوعشون سفید بود ولی بعد خوب تغذیه شون کردم و مدفوع سفید دیگه ازشون ندیدم
    چه نوع غذایی رو براشون امتحان کردید؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    13828
    دل و با سیر بهشون می دم کرم خاکی هم هرزگاهی بهشون میدم غذای خشک هم بهشون می دم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    1111
    شماره عضویت
    12065
    این گزارش دیسکس از یک هفته قبل از ورود ماهی به قرنطینه است .
    دما 29 حجم 300 . حدود 50 تا بچه . بچه ها به مادر نمی چسبند .از اول همگی روی بدن پدر سوار هستن . مادر غذا نمی خورد به مدت 3 روز . بدن خودش را به گیاه ها و شلنگ هوا چندین بار کوبید . ولی رنگ و روی طبیعی دارن بالهای خودش رو جمع نکرده بود.مدام صورت خودشو با شیشه اکواریوم می مالید . بالای لب دیسکس قرمز و کمی ملتحب شده بود .
    بعد از گذشت این سه روز .به مدت 2 روز
    تنها غذایی که می خورد کرم قرمز خشک شده ماهیران بود.علایم همون بود منتحی کوبش دیگر نداشت.

بعد از گذشت این دو روز علایم بر طرف شد و اشتهای شدیدی پیدا کرد همه غذایی می خورد مثل سابق و علایم به جز التهاب روی لب همگی بهتر شد.

دیشب به طور ناگهای تعادل خودش رو از دست داد که شرحش به صورت ذیل است

دیسکس ماده 3 روزی هست به خوبی و با اشتها غذا می خوره منتهی امروز دوباره ی حرکت عجیبی دیدم عکس تهیه کردم اگه مشکلی هست لطفا بگید.
    حدود یک ساعته که به طور ناگهانی دیسکس ماده همینطور که تو عکس می بینید بدنشو کج کرد( 2 روزه که شرایط ابشون ثابته )و همینطور سرعت نفس کشیدنش خیلی بالا رفت و با دیسکس نر که از بچه ها نگهداری می کنه شروع به جنگیدن کرد بعضی مواقع خودشو کاملا افقی می کرد ! الان هم با هم نمی جنگن منتحی دیسکس ماده کمی بدنشو کج گرفته و دیسکس نر نمی زاره نزدیک بچه ها بشه .نمیدونم مشکلی پیش اومده براش ؟

تو عکس بالای لب که کمی قرمز هست رو نشون کردم و همینطور حالت چشمش به نظرم یکم غیر عادی می یومد .لطفا نظرتون بگید امیدوارم این هم مربوط به علایم جفت خوردن باشه .

دیسکس ماده از دیشب تو قرنطینه است .با دارو کنتراسپات و دما 31 .
    حالا نمیدونم بچه ها هم مشکلی دارن گرفتن یا نه ؟موقعی که نوک میزنن گهگاهی خودشونو می کوبن به بدن پدر .یک 30 قطره تترا کنتراسپات ریختم تو ابشون ..من بیشتر نگرانیم روی بچه ها و همنیطور پخش شدن انگل لا سنگ ها و بستر کف اکواریوم هست .اگه این اتفاق بیوفته باید تمام سنگ هارو بیارم بیرون بجوشونم ؟ کود دهی و.. رو هم باید از نو انجام بدم ؟ و دارو کنتراسپات گیاه رو از بین می بره ؟؟

لطفا دقیق راهنماییم کنید یک ساعت همین پست زدنش و تهیه اش طول کشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10375
    سلامی دوباره.
    دیسکس های من سفیدک گرفته بودن که من از یه داروی ضد سفیدک که قبلا هم استفاده کرده بودم (fish aqua anti white spot) و دما رو بردم رو 30 و نقطه های سفید روی بدنشون از بین رفته. اما باله های دوتاشون دچار خوردگی و له شدگی شده. یا میشه گفت بهم چسبیده. از داروی سرا آمنیپور استفاده کردم الان 5 روزه اما تاثیری نداشته.بنظرتون این همون دم خوره هستش؟ چه دارویی بزنم؟

مرسی

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi87gh نمایش پست ها
    سلامی دوباره.
    دیسکس های من سفیدک گرفته بودن که من از یه داروی ضد سفیدک که قبلا هم استفاده کرده بودم (fish aqua anti white spot) و دما رو بردم رو 30 و نقطه های سفید روی بدنشون از بین رفته. اما باله های دوتاشون دچار خوردگی و له شدگی شده. یا میشه گفت بهم چسبیده. از داروی سرا آمنیپور استفاده کردم الان 5 روزه اما تاثیری نداشته.بنظرتون این همون دم خوره هستش؟ چه دارویی بزنم؟
    مرسی
    با سلام:
    گاهی اوقات دوره های پس از درمان با پوسدیگی مقطعی باله ها می باشد در این دوره نقاهت با تعویض های مکرر و غذادهی مناسب و ویتامینه کردن ماهی می توان این نقیصه را برطرف کرد اما در صورت انجام موارد مذکور ،عدم نتایج مناسب،و پیشرفت بیماری پوسیدگی از سرا مایکاپور استفاده کنید.ضمن اینکه بنده یک تومور غده مانند در بدن ماهیتون می بینم از قبل بوده یا بعد از بیماری بوجود آمده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10375
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    ضمن اینکه بنده یک تومور غده مانند در بدن ماهیتون می بینم از قبل بوده یا بعد از بیماری بوجود آمده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مرسی آقا آرش.
    موقعی که ن ماهی رو گرفتم داشتش. اون موقع توی همین تاپیک مطرج کردم و نتیجه کلی این شد که چیزی نیست.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10375
    آرش جان بنظرتون راهی برای از بین بردنش وجود داره؟ توی عکسها نگاه کنید، بنظر غده زیر پوست قرار داره

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi87gh نمایش پست ها
    آرش جان بنظرتون راهی برای از بین بردنش وجود داره؟ توی عکسها نگاه کنید، بنظر غده زیر پوست قرار داره
    سلام:
    مبحث ضایعات داخلی و اندام درگیر ماهی شامل مواردی از قبیل کیستهای انگلی،نئوپلازی،آبسه،گرانو لوما و گاهی ناشی از توارث می باشد تشخیص تمامی مواردی که ذکر کردم تنها با استفاده از رادیوگرافی،اولتراسونوگراف ی ،اندوسکوپی و ام آر ای قابل تشخیص است.
    تنها راه آن ابتدا تشخیص دامپزشک پس از انجام آزمایشات و بعد از آن جراحی خواهد بود که فکر نمی کنم برای هیچکدام ماها صرفه اقتصادی داشته باشد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10375
    مرسی از توضیحاتتون. حق با شماست. حالا که فکر میکنم با غده خشگلتره

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    سلام:
    سعید عزیز چطوری شدن؟؟؟عکسشون رو بذار
    سلام آرش جان
    2 3 تاشون زیر کنده هستند و رنگشون سیاه شده 2 3 تاشونم چسبیدن به شیشه گوشه آکواریوم تقریبا نزدیک به سطح آب

البته اونهایی که قبلا پرو تر بودن الان یکم بهترن

سلام:
    به تانک دیسکس جدید اضافه نکردی؟؟؟؟؟ماهی ها غذا می خورن؟؟؟شرایط مدفوع؟؟؟؟خودشونو به اشیا داخل تانک نمی مالن؟؟؟؟؟تک آبشش
    الان شرایط سیفونت چجوریه؟؟؟؟؟

صفحه 84 از 269 نخستنخست ... 346566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103134184 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)