کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    مگه قرار بوده پرنده ها وقتی میان توی خونه ای ساکت بشینن که چون جیغ میزدن براشون لونه گذاری کردین؟هر پرنده ای یک سری مشکلاتم داره نگهداریش که در مورد عروس هلندی این جیغ هاش یکیشونه.شما اگر توتال میدادین که محدودیت زمانی نداره که چه وقتی مصرف بشه و چه وقتی مصرف نشه و میتونید همیشه مصرف کنید.اگرم ad3e مصرف میکنید که با لونه گذاری دیگه باید ادامه پیدا کنه.جفت ها معمولا زیاد با هم کش مکش دارن و طبیعیه.
    قرار هست جیغ بکشن اما چون نزدیک دوساعت پشت سرهم جیغ کشیدن وشماهم قبلا گفتید که احتمال داره دلیل جیغ کشیدن این باشه که لونه میخوان اما چون تازه واردن نزار،منم امتحانی گذاشتم،تا ببینم دلیل جیغ هاشون چیه،ایا لونه میخوان یا اینکه از چیزی میترسن.چون جیغ هاشون خیلی بلند بود.وگرنه الان هم جیغ هاشون سرجاشه ولی خب خیلی آروم شده ومثل صبح جیغ های وحشت ناک نمیکشن.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    قرار هست جیغ بکشن اما چون نزدیک دوساعت پشت سرهم جیغ کشیدن وشماهم قبلا گفتید که احتمال داره دلیل جیغ کشیدن این باشه که لونه میخوان اما چون تازه واردن نزار،منم امتحانی گذاشتم،تا ببینم دلیل جیغ هاشون چیه،ایا لونه میخوان یا اینکه از چیزی میترسن.چون جیغ هاشون خیلی بلند بود.وگرنه الان هم جیغ هاشون سرجاشه ولی خب خیلی آروم شده ومثل صبح جیغ های وحشت ناک نمیکشن.
    دوست عزیز لونه گذاری یعنی اینکه جفت برن به سمت تخم گذاری و تکثیر و چیزی نیست که شامل حال آزمون و خطا بشه.اگر از فردا دوباره همون جیغ ها شروع شد و شما لونه رو برداشتین و ماده خودش رو برای تخم گذاری آماده کرده بود و توی این مدت تخم توی بدنش تشکیل شده بود و به دلیل نبودن لونه تخم برگشت توی بدنش و از بین رفت چی؟آزمون و خطا یعنی اینکه برات نوشتم.جفت مولد به هیچ وجه آزمون و خطا بر نمیداره و با یک اشتباه کوچیک ممکنه تخم ها پوچ بشه،جوجه ها تلف بشه و یا ماده از بین بره.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    دوست عزیز لونه گذاری یعنی اینکه جفت برن به سمت تخم گذاری و تکثیر و چیزی نیست که شامل حال آزمون و خطا بشه.اگر از فردا دوباره همون جیغ ها شروع شد و شما لونه رو برداشتین و ماده خودش رو برای تخم گذاری آماده کرده بود و توی این مدت تخم توی بدنش تشکیل شده بود و به دلیل نبودن لونه تخم برگشت توی بدنش و از بین رفت چی؟آزمون و خطا یعنی اینکه برات نوشتم.جفت مولد به هیچ وجه آزمون و خطا بر نمیداره و با یک اشتباه کوچیک ممکنه تخم ها پوچ بشه،جوجه ها تلف بشه و یا ماده از بین بره.
    مرسی دیگه اینطوری نمیکنم.همه ی اینکارا از بی تجربگیه.من موندم اگه شما نبودید من چیکار میکردم!!!
    بازم از جواب دادنتون ممنونم.دیگه سعی میکنم خوب دوقیق کارکنم.لونه رو هم دیگه ورنمیدارم.
    راستی دوجلد کتاب خریدم وخوندم اما زیاد راجع به لونه گذاری واین جیغ ها واضح حرف نزده بود.
    اما ببخشید مگه تخم خودش آماده نمیشه؟یعنی ماده تا لونه نداشته باشه اقدام به تشکیل تخم توی شکمش نمیکنه؟پس این عروس هایی که تک هستند چجوری تخم میذارن اونا که لونه ندارن؟
    با این حساب چند روز دیگه طول میکشه تا تخم بذارن؟
    ویرایش توسط رضا قلیخانی : 2nd January 2013 در ساعت 07:39 PM دلیل: سوال

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    مرسی دیگه اینطوری نمیکنم.همه ی اینکارا از بی تجربگیه.من موندم اگه شما نبودید من چیکار میکردم!!!
    بازم از جواب دادنتون ممنونم.دیگه سعی میکنم خوب دوقیق کارکنم.لونه رو هم دیگه ورنمیدارم.
    راستی دوجلد کتاب خریدم وخوندم اما زیاد راجع به لونه گذاری واین جیغ ها واضح حرف نزده بود.
    اما ببخشید مگه تخم خودش آماده نمیشه؟یعنی ماده تا لونه نداشته باشه اقدام به تشکیل تخم توی شکمش نمیکنه؟پس این عروس هایی که تک هستند چجوری تخم میذارن اونا که لونه ندارن؟
    ماده ای که تک هست و خیلی مست میشه هم جایی رو گیر میاره و غریزی جا گرم میکنه و بعد تخم مستی میذاره.ماده وقتی بدنش آماده باشه و جاش هم فراهم باشه بدنش شروع به تغییر سوخت و ساز میکنه تا توی بدنش تخم تشکیل بده و به همین خاطر هست که میگن ماده باید خوب تقویت بشه تا مشکلی توی تشکیل تخم توی بدنش پیش نیاد و مشکلی براش پیش نیاد.جیغ زدن عوامل زیادی داره ولی میشه گفت شنیدن صدای هر نوع پرنده ای میتونه باعث تحریک عروس ها برای ارتباط برقرار کردن با اونها باشه که از طریق جیغ زدن بخصوص توی محیط جدید اعلام وجود میکنن و چارش هم فقط تحمل کردنه.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    داداش من این تجربه رو داشتم که 2 بار لونه رو برداشتم هر 2 جفت عروسام یه 10-15 روزی بود هر روز جیغ میکشیدن نر و ماده دوباره گذاشتم....
    شما که لونه هم نزاشتی..
    از نظر من یه کم تقویت کن و اماده کن هر 2 رو و اماده کن برای جفت خوردن اما وسایل بازی هم بزاری از نظر من سرگرم میشن من یه زنگوله گذاشتم تو قفس عروسم هر روز نوکشو میزنه بهش ور میره بهش یه دفعه همینو ورداشته بودم خیلی عصبی شده بود جیغ میکشید بازم دوباره کذاشتم براش الانم که جفت تخم دارن هر کدوم بیرون میاد با این زنگوله ور میره

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    داداش من این تجربه رو داشتم که 2 بار لونه رو برداشتم هر 2 جفت عروسام یه 10-15 روزی بود هر روز جیغ میکشیدن نر و ماده دوباره گذاشتم....
    شما که لونه هم نزاشتی..
    از نظر من یه کم تقویت کن و اماده کن هر 2 رو و اماده کن برای جفت خوردن اما وسایل بازی هم بزاری از نظر من سرگرم میشن من یه زنگوله گذاشتم تو قفس عروسم هر روز نوکشو میزنه بهش ور میره بهش یه دفعه همینو ورداشته بودم خیلی عصبی شده بود جیغ میکشید بازم دوباره کذاشتم براش الانم که جفت تخم دارن هر کدوم بیرون میاد با این زنگوله ور میره
    صاحب قبلی حسابی بهشون میرسیده وتغذیشون عالیه وسرحال هم هستند.زنگوله رو گذاشتم اما لونه رو هم گذاشتم .تنمها مسئله ای که نگرانم میکنه جدیدالورود بودن اونهاست

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    صاحب قبلی حسابی بهشون میرسیده وتغذیشون عالیه وسرحال هم هستند.زنگوله رو گذاشتم اما لونه رو هم گذاشتم .تنمها مسئله ای که نگرانم میکنه جدیدالورود بودن اونهاست
    داداش والا خیلی ها میگن اگر لونه رو زود بزاری عروسا بهش عادت کنن تحریکی برای جفتگیری براشون نیست....
    شما عروسات اگر تو پر ریزی نیستند گذاشتن لونه از نظر من مشکلی نیست اما اگرتو پر ریزی هستند بهتره سوراخ لونه رو با یه کارتون بپوشونی لونه رو هم برنداری بزاری چون استرس وارد میکنه
    بازم منتظر اقای اسکندری میمونیم
    ویرایش توسط اسکندری : 2nd January 2013 در ساعت 10:54 PM دلیل: لقب استاد متعلق به استاد واقعی هست و هرکسی نمیتونه ادعای استادی داشته باشه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    داداش والا خیلی ها میگن اگر لونه رو زود بزاری عروسا بهش عادت کنن تحریکی برای جفتگیری براشون نیست....
    شما عروسات اگر تو پر ریزی نیستند گذاشتن لونه از نظر من مشکلی نیست اما اگرتو پر ریزی هستند بهتره سوراخ لونه رو با یه کارتون بپوشونی لونه رو هم برنداری بزاری چون استرس وارد میکنه
    بازم منتظر استاد عزیز اقای اسکندری میمونیم
    ممنون که وقت میذارید،آقای اسکندری لطف کردند وراهنمایی های لازم رو فرمودند.پر ریزی هم ندارن

همکار قدیمی (مترجم انجمن پارسی پت)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی مرغ عشق سگ
    شماره عضویت
    11030

آقا رضا عروس های من از روز اول هم تا زمانی که گشنه نبودن جیغ نمیکشیدن..
    فقط اگه ظرف دونشون خالی میشد شروع میکردن به جیغ کشیدن
    من فکر میکنم به دلیل عادت غذاییشونم هست (چیزی که قبلا میخوردن اما الان نه)
    گفته بودی صاحب قبلی خیلی بهشون میرسید و تغذیشون عالی بوده (شما هم همون چیزایی که صاحب قبلی بهشون میداد و میدی؟؟)
    مثلا الان من از روز اول که اینا رو آوردم خونه هر روز 1 وعده بهشون جوانه گندم و ماش... میدم , اگه 1 روز ظرف جوانشون خالی باشه کلییی جیغ میزنن (با وجود این که ظرف دونشون پره) به محض خوردن جوانه ساکت میشن
    بخصوص صبح زود کلی جیغ میکشن که ظرف جوانشون و پر کنم
    بجای جوانه , سیب و هویج هم بزارم ساکت میشن
    هر چیز مجاز بجز دون اصلیشون...

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط niloufar نمایش پست ها
    آقا رضا عروس های من از روز اول هم تا زمانی که گشنه نبودن جیغ نمیکشیدن..
    فقط اگه ظرف دونشون خالی میشد شروع میکردن به جیغ کشیدن
    من فکر میکنم به دلیل عادت غذاییشونم هست (چیزی که قبلا میخوردن اما الان نه)
    گفته بودی صاحب قبلی خیلی بهشون میرسید و تغذیشون عالی بوده (شما هم همون چیزایی که صاحب قبلی بهشون میداد و میدی؟؟)
    مثلا الان من از روز اول که اینا رو آوردم خونه هر روز 1 وعده بهشون جوانه گندم و ماش... میدم , اگه 1 روز ظرف جوانشون خالی باشه کلییی جیغ میزنن (با وجود این که ظرف دونشون پره) به محض خوردن جوانه ساکت میشن
    بخصوص صبح زود کلی جیغ میکشن که ظرف جوانشون و پر کنم
    بجای جوانه , سیب و هویج هم بزارم ساکت میشن
    هر چیز مجاز بجز دون اصلیشون...
    بله همون چیز رو میدم فقط ارزن رو با هفت تخم قاطی کرده بودم ومیدادم که ظاهرا زیاد خوششون نمیومد.الان براشون یه ظرف ارزن جدا گرفتم حتی ماده از قفس اومد بیرون وشروع به خوردن ارزن کرد.الانم که گذاشتمش توی قفس دارن ارزن میخورن وجیغ نمیکشن
    ممنون از راهنماییتون

صفحه 223 از 1915 نخستنخست ... 1231732042052062072082092102112122132142152162172182192202212222232242252262272282292302312322332342352362372382392402412422733237231223 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)