صفحه 32 از 84 نخستنخست ... 13141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505182 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 311 به 320 از 832
    همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    :smile (228): سلام دکتر
    بابت دیروز ممنون خیلی لطف کردید
    ولی یادم رفت ازتون بپرسم بخور گرمی که گفتید برای نعنا بذارم توش عصاره اکالیپتوس هم بریزم یا براش بده؟؟؟؟؟؟:smile (101):

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    4456
    سلام جناب برهانی کیا
    کاسکوی من مشکل کلسیم داره حتی منقارش یک بار کوتاه شده اما باز من حس میکنم تا حدودی بلند شده نسبت به قبل
    چندروز پیش یه پوسته ی نازک اما تقریبا بزرگ از بالای منقارش افتاد که حسابی منو ترسوند چون فکر کردم منقارش از بالا ش****
    یه مساله ی دیگه ای هم که هست اینه که میبینم به نسبت بقیه کاسکو ها نوکش یا ناخون های پاش کمرنگ تره ..کاملا مشکی نیس
    من شنیدم میتونم از قرص کلسیم جوشان براش استفاده کنم اگه درسته لطفا نحوه ی مصرفش رو برام توضیح بدین
    ممنون

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrabmh نمایش پست ها
    ممنون از پاسختان
    اما نفرمودید که چرا این شاه طوطی 7 ماهه من هیچ سر و صدایی از خودش در نمیاره؟؟؟
    با تشکر مجدد
    سلام

عرض کردم چکاپ لازم است البته به خاطر داشته باشید سن کم هم موثر است.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط shari نمایش پست ها
    سلام جناب برهانی کیا
    کاسکوی من مشکل کلسیم داره حتی منقارش یک بار کوتاه شده اما باز من حس میکنم تا حدودی بلند شده نسبت به قبل
    چندروز پیش یه پوسته ی نازک اما تقریبا بزرگ از بالای منقارش افتاد که حسابی منو ترسوند چون فکر کردم منقارش از بالا ش****
    یه مساله ی دیگه ای هم که هست اینه که میبینم به نسبت بقیه کاسکو ها نوکش یا ناخون های پاش کمرنگ تره ..کاملا مشکی نیس
    من شنیدم میتونم از قرص کلسیم جوشان براش استفاده کنم اگه درسته لطفا نحوه ی مصرفش رو برام توضیح بدین
    ممنون
    سلام

جیره کاسکو باید عمدتا از میوه ها سبزیجات و جوانه و کمتر از دانه های غلات و حبوبات تشکیل شود.
    استفاده از مکمل معدنی پرندگان، استخوان پخته، لبنیات، استخوان ماهی مرکب برای تامین کلسیم و سایر املاح توصیه می شود.
    در این صورت مشکل منقار پرنده شما بتدریج حل خواهد شد.
    استفاده از دانه های روغنی( انواع تخمه ها، گردو، پسته، بادام زمینی و...) به عنوان جیره اصلی صحیح نمی باشد.
    یکی از عوارض مصرف جیره فوق کاهش کلسیم بدن است.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    :smile (228): سلام دکتر
    بابت دیروز ممنون خیلی لطف کردید
    ولی یادم رفت ازتون بپرسم بخور گرمی که گفتید برای نعنا بذارم توش عصاره اکالیپتوس هم بریزم یا براش بده؟؟؟؟؟؟:smile (101):

سلام

خواهش می کنم شما لطف دارید.
    معمولا خوبه.

برهانی کیا

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    سلام

جناب برهانی کیا، در یک تاپیک درباره عسل توضیح داده شده که نیازمند نظر کارشناسی هست.... اگر ممکنه یک نگاهی بندازید : ایــنــجــا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط Da Vinci نمایش پست ها
    سلام

جناب برهانی کیا، در یک تاپیک درباره عسل توضیح داده شده که نیازمند نظر کارشناسی هست.... اگر ممکنه یک نگاهی بندازید : ایــنــجــا

سلام

1تعمیم انچه در مورد انسان روی میدهد شاید برای پرندگان صحیح نباشد.
    مثلا دستگاه گوارش انسان دارای فلور (جمعیت) باکتریایی خاص خود است ولی چنان فلوری اصولا در طوطی سانان وجود ندارد.
    بوتولیسم پرندگان اصولا با مصرف سم باکتری کلستریدیوم از راه غذا تعریف می شود ولی در انسان مصرف اسپور باکتری نیز می تواند در روده منجر به تولید سم و مسمومیت شود.
    تیپ غالب (نوع) باکتری کلستریدیوم بیماریزا در انسان و پرندگان متفاوت است.
    برخی از انواع طوطی ها به مقدار زیاد از شهد و گرده گلها تغذیه می کنند.
    در صورتیکه گزارشی از مسمومیت زایی هاگ باکتری کلستریدیوم در روده طوطی سانان در منبعی موثق ذکر شده باشد انرا قید فرمایید.

2 قند های اصلی عسل گلوکز و فروکتوز هستند که جزء ساده ترین ساختارهای قندی( تک قندی ها= منو ساکاریدها) طبقه بندی می شوند و سهل الهضم ترین انواع قند می باشند.

برهانی کیا

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    مینا - مرغ عشق - عروس
    شماره عضویت
    4731
    سلام آقای دکتر

خسته نباشید.دکتر جان من جوجه ملنگوی خودم 12 روز پیش خریدم ولی از روز اول پاهاش قدرت لازم نداشت که بتونه براحتی حرکت کنه یا تعادلش از دست میداد یا دراز میکشید و کف کارتون (محل نگهداریش)میخوابید.خیلی کم سر پا می ایستاد .الان 2 روز سر پا می ایسته و خیلی آروم حرکت میکنه.من قبلا هم تجربه نگهداری از جوجه رو داشتم ولی هیچ کدوم مثل این یکی ، پاهاش اینقدر ضعیف نبود. بیشتر وقتها هم با منقارش انگشتهای پاهاش خصوصا ناخن هاش میگیره و بعضی وقتها هم یه پاش بالا نگه میداره.دکتر جان با توجه به تعاریفی که از حضرت عالی شنیدم و تبحر شما در درمان پرندگان خصوصا طوطی سانان ، تصمیم گرفتم از شما سوال کنم.من تبریز زندگی میکنم و امکان ندارم شخصا به حضور شما برسم در صورت امکان من راهنمایی کنید.

اینم چند تا عکس:

ممنون که آقا دکتر که جواب میدید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    سلام

به حسب وظیفه اشکالاتی که گفتید رو پیگیری کردم، اگر امکانش هست مطالعه بفرمایید : ایــنــجــا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahab نمایش پست ها
    سلام آقای دکتر

خسته نباشید.دکتر جان من جوجه ملنگوی خودم 12 روز پیش خریدم ولی از روز اول پاهاش قدرت لازم نداشت که بتونه براحتی حرکت کنه یا تعادلش از دست میداد یا دراز میکشید و کف کارتون (محل نگهداریش)میخوابید.خیلی کم سر پا می ایستاد .الان 2 روز سر پا می ایسته و خیلی آروم حرکت میکنه.من قبلا هم تجربه نگهداری از جوجه رو داشتم ولی هیچ کدوم مثل این یکی ، پاهاش اینقدر ضعیف نبود. بیشتر وقتها هم با منقارش انگشتهای پاهاش خصوصا ناخن هاش میگیره و بعضی وقتها هم یه پاش بالا نگه میداره.دکتر جان با توجه به تعاریفی که از حضرت عالی شنیدم و تبحر شما در درمان پرندگان خصوصا طوطی سانان ، تصمیم گرفتم از شما سوال کنم.من تبریز زندگی میکنم و امکان ندارم شخصا به حضور شما برسم در صورت امکان من راهنمایی کنید.

اینم چند تا عکس:

ممنون که آقا دکتر که جواب میدید.
    SGHL

سلام
    شاید مصرف یک دوره شربت کلسیم و ویتامین َad موثر باشد. شربت به مقدار نیم سی سی روزانه و ویتامینَِ ad یک قطره روزانه تا 10 روز.

برهانی کیا

صفحه 32 از 84 نخستنخست ... 13141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505182 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)