صفحه 8 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 101
    همکار قدیمی بخش ماهیان لایبرنت دار

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdimiri نمایش پست ها
    خیر هنوز سیکل طی نکرده چند شاخه گیاه هم در تانک دارم و دمای آب 24 درجه است
    همانطور که Romans عزیز فرمودند تانک شما دوره سیکل طی نکرده و طبق گفته ایشون مراحل انجام بدید.

همچنین دما به 28 افزایش بدید و ثابت نگهدارید .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14515
    من تازه آکواریومم را راه اندازی کرده ام تقریبا 3 روز است.
    2 تا شارک سیلور و 2 تا رامیزی و 5 تا زبرا دارم .
    شارک ها و رامیزی ها بیشتر کف تانک هستند و وقتی غذا میریزم اصلا بالا نمی ایند و غذا مدتها میماند آیا نسبت به محیط استرس پیدا کرده اند؟
    چکار باید بکنم؟
    اصلا به سطح آب توجهی ندارند.
    با سلام و احترام و کسب اجازه از اساتیدم

دوست خوبم بهتر چند سوال از شما دارم چون هرچه توضیحات شما کامل تر باشه

دوستانم به شما پاسخ کاملتری خواهند داد

با توجه به اینکه 3 روز تانک راه افتاده می تونم بپرسم اب رو به چه صورت کلر زدایی کردین ؟

وبعد اینکه پس از ورود ماهی به تانک از چه زمانی اقدام به غذا دهی کردین؟

با باقی مانده غذا ها چه میکنید؟

ب چه میزان غذا دهی میکنید؟

ایا اب تلاطم زیادی داره مثلا فیلتر برقی یا سنگ هوای بزرگ.........یا موارد استرس زا؟

خوب.....ماهی رامیزی جزء ماهیانی هست که کمی شرایط و مراقبت بهتری میخواست

و ورودش به تانک تازه ابگیری شده و طی سیکل نکرده

انتخاب جالبی نیست البته کمی هم ای اسیدی نیاز داره و .......ولی زبرا رو موافقم

نکته بعدی دمای پایین تانک هست که هم باعث فعالیت بعضی انگلها میشه و با شرایط تانک شما رو در گیر بیماری میکنه

مضاف بر اینکه الان ماهیان شما با استرس مواجهند و همین عامل باعث امادگی برای بیماری و هجوم میهمانان ناخوانده هست

پس ابتدا دما رو به تدریج به حداقل 28 رسانده گیاه رو به ظرف انتقال بدین و به ازای 30 لیتر 1 قاشق نمک اضاف کنید

غذا دهی رو 24 الی 48 ساعت قطع کنید

سیفون مناسب یا کف کشی به میزان مناسب و جایگزینی با اب بدون کلر

این رو هم بدونید کلر در بسیاری از شهر ها با 24 ساعت ماندن از بین نمیره پس یا تست کلر

و یا استفاده از اکوا سیف تترا یا ضدکلر های شرکتی

با تشکر از جواب شما آیا کرم خونی را بصورت غذای آماده باید تهیه کنم؟
    لطفا برای تهیه آن بیشتر راهنمایی فرمایید.
    ممنون
    دوست خوبم ماهی کرم خونی کمکی به شما نمی کنه فعلا شرایط رو اماده کنید دوست گرامی ROMANS مطالب با ارزشی گفتن لطفا شرایط رو اماده کنید

با تشکر

mirza

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي و قناري
    شماره عضویت
    15011
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    من خودم متاسفانه به دلیلاینکه دسترسی به ویتامینهای مخصوص ندارم بصورت مداوم از مولتی ویتامینهای انسانی استفاده میکنم به توصیه یکی از استادان گرامی تقریبا هر روز میزان یک قطره در 100 لیتر اب رو استفاده میکنم چه ماهی مریض باشه و چه سالم
    سلام.استفاده از قطره مولتي ويتامين براي ماهيان گوشتخوار مناسبه؟

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط harrypotter2020 نمایش پست ها
    سلام.استفاده از قطره مولتي ويتامين براي ماهيان گوشتخوار مناسبه؟
    سلام

بهتره که از ویتامینهای مخصوص ماهی استفاده کنید ولی قطره مولتی ویتامین هم اگر به مقدار کم استفاده شود مشکلی نخواهد داشت.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شیرین
    شماره عضویت
    15662
    داداشای گلم یه سوال داشتم.
    من چند روز پیش 5 تا ردلاین 10 تا 12 سانتی گرفتم و از وقتی که وارد تانکم کردم رنگشون ( قرمز ) خیلی کم شده. اب اکواریوم هم هر 5 شنبه 1/3 سیفون میکنم. و در حال حاظر غذا انرزی ماهیران و تترا کمپلت و هیکاری فورمولا رو باهم مخلوط کردم و میدم ( 4 روزه شروع کردم ) و در روز 3 بار میدم. می خواستم ببینم چیکار کنم رنگ قرمز ردلاین ها پر رنگ شه؟ ماهی های اکواریومم هم 4 تا گلدفیش و 4 تا سیلور دالر و 3 تا شارک و 2 تا سیلور شارک و 6 تا انجل و 1 دلقک و 5 تا ردلاین و 2 تا لجن خوار. چه غذایی بدم تا به همه بسازه و رنگ ردلاین ها هم پرنگ شه. راستی چراغ هم از این داخل اکواریومی ها دارم یه سفید و یه ابی که 100 سانت هست و در روز هم 7 تا 8 ساعت روشنه. اندازه اک هم 110 طول 40 عرض و ارتفاع هم 60 هست. منتظر جوابتون هستم یا علی

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirhosein68 نمایش پست ها
    داداشای گلم یه سوال داشتم.
    من چند روز پیش 5 تا ردلاین 10 تا 12 سانتی گرفتم و از وقتی که وارد تانکم کردم رنگشون ( قرمز ) خیلی کم شده. اب اکواریوم هم هر 5 شنبه 1/3 سیفون میکنم. و در حال حاظر غذا انرزی ماهیران و تترا کمپلت و هیکاری فورمولا رو باهم مخلوط کردم و میدم ( 4 روزه شروع کردم ) و در روز 3 بار میدم. می خواستم ببینم چیکار کنم رنگ قرمز ردلاین ها پر رنگ شه؟ ماهی های اکواریومم هم 4 تا گلدفیش و 4 تا سیلور دالر و 3 تا شارک و 2 تا سیلور شارک و 6 تا انجل و 1 دلقک و 5 تا ردلاین و 2 تا لجن خوار. چه غذایی بدم تا به همه بسازه و رنگ ردلاین ها هم پرنگ شه. راستی چراغ هم از این داخل اکواریومی ها دارم یه سفید و یه ابی که 100 سانت هست و در روز هم 7 تا 8 ساعت روشنه. اندازه اک هم 110 طول 40 عرض و ارتفاع هم 60 هست. منتظر جوابتون هستم یا علی
    مورد اولی که باید در نظر بگیرید تناسب ماهیان شما اصلا مناسب نیست استفاده از گلدفیش در تانکی که سایر ماهیان گرم ابی در اون هست مناسب نیست بهتره گلدفیشها به تانکی مجزا انتقال داده شوند
    در مورد ردلاین ها به دلیل جابجایی و اب به اب شدن ماهی ها احتمال وجود استرس در ماهیان شما هنوز وجود داره پس فرصت بدید تا به محیط تازه عادت کنند نور تانک رو کاهش بدید از هر چیزی که باعث ایجاد استرس در ماهیان خواهد شد اجتناب کنید برای مدتی نوردهی تانک رو کاهش بدید البته این تعداد ماهی هم برای تانک شما یک مقدار زیاد هست
    در مورد تغذیه برای تقویت در رنگ ردلاینها می تونید از استازین استفاده کنید(که فکر کنم خودتون داشته باشید) و می تونید از غذاهای شرکتی که حاوی رنگدانه هستن مثل ردسی یا تترا رد پرت وتترا بیتس و سایر غذاهای رنگدانه دار برای تقویت رنگ در این ماهی ها استفاده کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شیرین
    شماره عضویت
    15662
    ممنون بابت جواب
    فقط این
    استازین رو از کجا بگیرم؟ قیمتش چنده؟ من وقتی اب رو سیفون میکنم 1/3 2 تا ظرف 20 لیتری اب کنار میزارم از 1 هفته و بعضی وقتا وقتی سیفون میکنم کمی بیشتر اب خارج میشه و از اب دستگاه تصویه اب 6 مرحله ای میریزم اشکال داره. رفتم نواب سوال کردم گفتن خوب نیست و باعث رفتن رنگ ماهی میشه و ماهی ها شول و ول میشن. از دستگاه تصویه اب نریز. ممنون میشم راهنمایی کنی . راستی یه سوال دیگه این دستگاه دیجیتال تی دی اس که اگه اشتباه نکنم سختی اب رو اندازه میگیره قیمتش چنده؟ شرمنده سوالام زیاد شد بازم ممنون

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    ممنون بابت جواب
    فقط این
    استازین رو از کجا بگیرم؟ قیمتش چنده؟ من وقتی اب رو سیفون میکنم 1/3 2 تا ظرف 20 لیتری اب کنار میزارم از 1 هفته و بعضی وقتا وقتی سیفون میکنم کمی بیشتر اب خارج میشه و از اب دستگاه تصویه اب 6 مرحله ای میریزم اشکال داره. رفتم نواب سوال کردم گفتن خوب نیست و باعث رفتن رنگ ماهی میشه و ماهی ها شول و ول میشن. از دستگاه تصویه اب نریز. ممنون میشم راهنمایی کنی . راستی یه سوال دیگه این دستگاه دیجیتال تی دی اس که اگه اشتباه نکنم سختی اب رو اندازه میگیره قیمتش چنده؟ شرمنده سوالام زیاد شد بازم ممنون

استازین رومی تونید از اکواریومی ها تهیه کنید کپسولی هست هر کپسول 5000 تومن هست (حالا کمی بیشتر یا کمتر) و پودر هم هست که هر مقدار بخوایید بهتون می دن
    نه دوست عزیز استفاده از اب دستگاه تصفیه هیچ مشکلی نداره اون فروشنده ها هم همین جوری یه چیزی می پرونن می تونید بدونه هیچ مشکلی استفاده کنید
    دستگاه tds رو قیمت جدید رو ندارم ولی قیمت چند وقت پیشها حدود 63000 تا 68000 تومن بود الانم فکر نکنم تغییر انچنانی داشته باشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شیرین
    شماره عضویت
    15662
    سعید جون خیلی 4کریم
    ممنونم سوالاتمو پاسخ دادی خیلی کمکم کردی ایشالا جبران کنم
    استازین بازشو بگیرم یا کپسولی؟

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    سعید جون خیلی 4کریم
    ممنونم سوالاتمو پاسخ دادی خیلی کمکم کردی ایشالا جبران کنم
    استازین بازشو بگیرم یا کپسولی؟

خواهش می کنم
    فرقی نداره هر کدوم رو توی بازار پیدا کردی می تونی استفاده کنی

صفحه 8 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)