صفحه 24 از 56 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 231 به 240 از 559
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق - همستر - لاكپشت
    شماره عضویت
    3406
    نقل قول نوشته اصلی توسط shadi.a نمایش پست ها

اینکه غذاش رو از ظرف غذا خارج میکنه و میبره جای دیگه عادیه اما راستش الان که شما اینطور میگین من متعجب شدم!
    چون همیشه هم بین همستر های خودم و هم همستر های دوستان دیدم که غذا رو داخل لونه ای که درش میخوابن،میبرن

معمولا برای همستر کاربرد ندارن چون همستر ها خودشون یه گوشه رو انتخاب میکنن و نیازی نیست که خریداری بشه
    فکر نمیکنم استفاده بشه ازش،الان یک گوشه رو برای ادرار انتخاب کرده یا هنوز هم هر بار جایی متفاوت ادرار میکنه؟
    الان داخل اکواریوم هست یا قفس؟
    لونه جدا داره؟
    نه مثلا يك هفته يك گوشس هفته ديگه يه گوشه ديگه نمي دونم والا
    راستي چرا بعد از هر بار كه پوشال هاي قفس رو خالي مي كنم جاي ادرارشو عوض ميكنه فكر كنم طبيعي باشه چون ديگه اون پوشالهايي كه بويه ادرار ميده نيست درسته ؟؟
    من 2 تا دارم يه نر و يه ماده مادم در قفس خيلي شيك و بزرگي زندگي مي كنه كه هم تونل داره هم چرخو فلك و همه چي
    نرم هم در يك آكواريم جادار زندگي مي كنه با جا آبي و چرخ و فلك
    جاشون خوبه مشكلي ندارن حالشون هم خوبه
    راستش مي خوام براشون لونه بخرم و لي فعلا نرفتم همستر ايران
    راستي ديشب انداختمشون كنار هم دعوا كردن سريع جداشون كردم حالا امشب باز مي ندازم ببينم زمان جفت گيري رسيده يا نه ؟؟كارم درسته ؟؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamali1365 نمایش پست ها
    نه مثلا يك هفته يك گوشس هفته ديگه يه گوشه ديگه نمي دونم والا
    راستي چرا بعد از هر بار كه پوشال هاي قفس رو خالي مي كنم جاي ادرارشو عوض ميكنه فكر كنم طبيعي باشه چون ديگه اون پوشالهايي كه بويه ادرار ميده نيست درسته ؟؟
    من 2 تا دارم يه نر و يه ماده مادم در قفس خيلي شيك و بزرگي زندگي مي كنه كه هم تونل داره هم چرخو فلك و همه چي
    نرم هم در يك آكواريم جادار زندگي مي كنه با جا آبي و چرخ و فلك
    جاشون خوبه مشكلي ندارن حالشون هم خوبه
    راستش مي خوام براشون لونه بخرم و لي فعلا نرفتم همستر ايران
    راستي ديشب انداختمشون كنار هم دعوا كردن سريع جداشون كردم حالا امشب باز مي ندازم ببينم زمان جفت گيري رسيده يا نه ؟؟كارم درسته ؟؟

راستش من در مورد این موضوع به طور علمی اطلاعی ندارم که بتونم با اطمینان این رو خدمتتون بگم اما چیزی من بین همستر های خودم دیدم این طور بود که هر بار بعد از اینکه جاشون تمیز میشه،چون پوشال های الوده با پوشال های جدید تعویض میشند و بوی ادرار از محل پاک میشه محل ادرار رو تغییر میدن اما معمولا محل ادرار رو در دور ترین محل از لونه انجام میدن

با توجه به اینکه میفرمایین ماده قفس داره پس فکر میکنم خود قفس لونه داشته باشه چون اکثرا (تقریبا میتونم بگم همه قفس ها !) خودشون لونه دارن و نیازی نیست که مجددا لونه خریداری بشه
    برای نر هم خودتون به سادگی میتونین براش یک لونه درست کنین

با توجه به مواردی که خدمتتون گفتم در ارتباط با تشخیص اماده بودن همستر ماده بهتره که اول مطمئن بشین ماده اماده هست یا خیر چون توی مدت زمانی که کنار هم هستن هرچند کوتاه ،ممکن هست به هم اسیب برسونن،باید این احتمال رو در نظر گرفت و با توجه به این موضوع فکر میکنم بهتر باشه اول از اماده بودن ماده مطمئن بشین بعد کنار هم قرارشون بدین

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق - همستر - لاكپشت
    شماره عضویت
    3406

راستش من در مورد این موضوع به طور علمی اطلاعی ندارم که بتونم با اطمینان این رو خدمتتون بگم اما چیزی من بین همستر های خودم دیدم این طور بود که هر بار بعد از اینکه جاشون تمیز میشه،چون پوشال های الوده با پوشال های جدید تعویض میشند و بوی ادرار از محل پاک میشه محل ادرار رو تغییر میدن اما معمولا محل ادرار رو در دور ترین محل از لونه انجام میدن

با توجه به اینکه میفرمایین ماده قفس داره پس فکر میکنم خود قفس لونه داشته باشه چون اکثرا (تقریبا میتونم بگم همه قفس ها !) خودشون لونه دارن و نیازی نیست که مجددا لونه خریداری بشه
    برای نر هم خودتون به سادگی میتونین براش یک لونه درست کنین

با توجه به مواردی که خدمتتون گفتم در ارتباط با تشخیص اماده بودن همستر ماده بهتره که اول مطمئن بشین ماده اماده هست یا خیر چون توی مدت زمانی که کنار هم هستن هرچند کوتاه ،ممکن هست به هم اسیب برسونن،باید این احتمال رو در نظر گرفت و با توجه به این موضوع فکر میکنم بهتر باشه اول از اماده بودن ماده مطمئن بشین بعد کنار هم قرارشون بدین
    سلام
    4 شنبه شب بازم انداختمشون كنار هم اين دفعه ماده كاملا به نر اجازه جفت گيري رو داد
    يه يك ساعتي كنار هم بودن چندبن بار عمل جفت گيري رو انجام دادن
    تا زماني كه وقتي اومدم رو سرشون ديدم ديگه از هم جدا شدن و دارن خدشونو تميز مي كنن
    درست انجام دادم ؟؟؟
    بعد جداشون كردم
    فكر كنم تا يك هفته ديگه ماده كاملا شكمش گنده ميشه و بايد محسوس باشه درسته ؟؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    سلام
    4 شنبه شب بازم انداختمشون كنار هم اين دفعه ماده كاملا به نر اجازه جفت گيري رو داد
    يه يك ساعتي كنار هم بودن چندبن بار عمل جفت گيري رو انجام دادن
    تا زماني كه وقتي اومدم رو سرشون ديدم ديگه از هم جدا شدن و دارن خدشونو تميز مي كنن
    درست انجام دادم ؟؟؟
    بعد جداشون كردم
    فكر كنم تا يك هفته ديگه ماده كاملا شكمش گنده ميشه و بايد محسوس باشه درسته ؟؟

در صورت موفق بودن جفت گیری (این طور که شما میفرمایین مطمئنا جفت گیری انجام شده) درصد بارداری بسیار بالاست

احتمال بالا تا 6 روز بعد همستر ماده شروع به لانه سازی میکند اما دقیق ترین و بهترین راه برای اطمینان از بارداری،وزن کردن روزانه همستر هست که طی 10 روز اول بسیار افزایش وزن قابل توجه هست.

تاریخ هر روز رو یادداشت کنین و وزن اش رو در اون روز بنویسین تا بتونین متوجه بشین باردار هست یا خیر و یا تاریخ به دنیا امدن بچه ها رو اندازه بگیرین،دقیق یادم نیست اما دوره بارداری همستر سوری در اسارت فکر میکنم 15 یا 16 روز باشه و اگر جفت گیری موفق بوده باشه و همستر باردار باشه،حدود دو هفته بعد بچه ها به دنیا میان و 20 تا 25 روزگی باید از شیر مادر تغذیه بشن و در یک ماهگی باید از مادر و بچه ها از یکدیگر جدا بشن

در این مدت سعی کنین بهترین غذایی رو که غنی از انواع مواد و ویتامین ها باشه برای ماده فراهم کنین

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق - همستر - لاكپشت
    شماره عضویت
    3406

در صورت موفق بودن جفت گیری (این طور که شما میفرمایین مطمئنا جفت گیری انجام شده) درصد بارداری بسیار بالاست

احتمال بالا تا 6 روز بعد همستر ماده شروع به لانه سازی میکند اما دقیق ترین و بهترین راه برای اطمینان از بارداری،وزن کردن روزانه همستر هست که طی 10 روز اول بسیار افزایش وزن قابل توجه هست.

تاریخ هر روز رو یادداشت کنین و وزن اش رو در اون روز بنویسین تا بتونین متوجه بشین باردار هست یا خیر و یا تاریخ به دنیا امدن بچه ها رو اندازه بگیرین،دقیق یادم نیست اما دوره بارداری همستر سوری در اسارت فکر میکنم 15 یا 16 روز باشه و اگر جفت گیری موفق بوده باشه و همستر باردار باشه،حدود دو هفته بعد بچه ها به دنیا میان و 20 تا 25 روزگی باید از شیر مادر تغذیه بشن و در یک ماهگی باید از مادر و بچه ها از یکدیگر جدا بشن

در این مدت سعی کنین بهترین غذایی رو که غنی از انواع مواد و ویتامین ها باشه برای ماده فراهم کنین
    لانه سازي يعني چي كار مي كنه
    خوب همين الانشم واسه خودش لان درست كرده همه پوشال ها رو جمع مي كنه يه گوشه و ميره مي خوام روشون

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    لانه سازي يعني چي كار مي كنه
    خوب همين الانشم واسه خودش لان درست كرده همه پوشال ها رو جمع مي كنه يه گوشه و ميره مي خوام روشون
    لانه سازی رو در همستر هایی میشه تشخیص داد که لانه نداشته باشند و تا قبل از جفت گیری عادت به جمع کردن پوشال و دستمال نداشته باشند؛ بهترین راه برای متوجه شدن همون وزن کردن روزانه است و شما از روی لانه سازی با توجه به شرایط فعلی نمی تونید متوجه بشین
    تقریبا تا 10 روز اینده کاملا متوجه خواهین شد و افزایش وزن و اندازه بسیار قابل توجه هست

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق - همستر - لاكپشت
    شماره عضویت
    3406
    لانه سازی رو در همستر هایی میشه تشخیص داد که لانه نداشته باشند و تا قبل از جفت گیری عادت به جمع کردن پوشال و دستمال نداشته باشند؛ بهترین راه برای متوجه شدن همون وزن کردن روزانه است و شما از روی لانه سازی با توجه به شرایط فعلی نمی تونید متوجه بشین
    تقریبا تا 10 روز اینده کاملا متوجه خواهین شد و افزایش وزن و اندازه بسیار قابل توجه هست
    سلام
    ديشب ديدم كه همسترم بچه دار شده ولي اصلا زياد سرك نكشيدم كه ناراحت بشه
    از الان به بعد بايد چي كار كنم ؟؟
    جالب بود روزهاي قبل وقتي براش غذا ميريختم (مخصوص همستر) تا دو روز تقريبا غذا تو ظرفش مي موند ولي ديروز كه غذا ريختم بعد از يك ساعت ديدم ظرف خاليه اين طبيعيه؟
    تا چند روز احتمال خوردن بچه ها هست ؟؟؟
    بچه ها بعد از چند وقت مي تونن رويه پايه خودشون وايسن ؟؟؟
    بعد از چند وقت ديگه از شير مادر تغذيه نمي كنن؟؟؟
    آيا بعد از اون مي تونن از غذاي مخصوص همستر استفاده كنن يا بايد از غذايه ديگه اي بخورن؟؟
    ممنون از توجهتون

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    سلام
    ديشب ديدم كه همسترم بچه دار شده ولي اصلا زياد سرك نكشيدم كه ناراحت بشه
    از الان به بعد بايد چي كار كنم ؟؟
    جالب بود روزهاي قبل وقتي براش غذا ميريختم (مخصوص همستر) تا دو روز تقريبا غذا تو ظرفش مي موند ولي ديروز كه غذا ريختم بعد از يك ساعت ديدم ظرف خاليه اين طبيعيه؟
    تا چند روز احتمال خوردن بچه ها هست ؟؟؟
    بچه ها بعد از چند وقت مي تونن رويه پايه خودشون وايسن ؟؟؟
    بعد از چند وقت ديگه از شير مادر تغذيه نمي كنن؟؟؟
    آيا بعد از اون مي تونن از غذاي مخصوص همستر استفاده كنن يا بايد از غذايه ديگه اي بخورن؟؟
    ممنون از توجهتون
    سلام
    مـــبـــــارکــــــهههههه ه،تبریک میگم

جاشون رو گرم نگه دارین و برای بسترشون پوشال و دستمال کاغذی در حدی بذارین که ماده بتونه راحت دورشون جمع کنه
    حتما حواستون به دمای محیط باشه که سرد نشه و در مسیر جریان هوا قرار نگیرن
    فعلا جاشون رو عوض نکنین و تمیز نکنین
    در یک محیط خلوت و دور از سر و صدا بذارینشون و حدالامکان در یک محیط بسته (مثلا از دو طرف بسته باشه و گوشه دیوار باشه تا امنیت بیشتری داشته باشن)
    زیاد سمتشون نرین و قط براشون غذا بذارین
    اینکه غذاش از داخل ظرف تموم شده بله طبیعیه چون غذا رو نزدیک خودش میبره و انبار میکنه
    کانیبالیسم یا همون بچه خواری تا زمان اتمام نوزادی بچه ها امکان وقوع داره! یعنی به حالت دوره ای نیست که تموم بشه
    عواملی که باعث این اتفاق میشه شامل: دست زدن به بچه ها،نبود احساس امنیت (محل قفس و شلوغی محیط) ،کمبود غذا و ایجاد مزاحمت برای همستر ماده هست.تا یک هفته،10 روز سعی کنین میزان رفت امد و نزدیک شدن به قفس رو به حداقل برسونین و فقط برای کار های ضروری مثل غذا دهی نزدیک بشین
    20 تا 25 روزگی زمان از شیر گرفتن نوزادان هست و نهایتا تا یک ماهگی میتونن در کنار مادر و یکدیگر باشن
    بعد از یک ماهکی باید از هم دیگه جدا بشن
    بعد از اینکه از شیر گرفته شدن بهتره که چند روز اول رو با غذا های نرم مثل میوه ها و سبزیجات شروع کنین بعد از اون هم میتونین پلت رو وارد برنامه شون کنین

برای اطلاعات بیشتر میتونین از مقالاتی که دوستان عزیز زحمت گرداوری و ترجمه اش رو کشیدن استفاده کنین:
    http://www.parsipet.ir/thread16812.html
    http://www.parsipet.ir/thread8973.html
    http://www.parsipet.ir/thread8791.html

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    14876
    سلام
    همستر های من دو هفته پیش بچه دار شدن و تازه چشم باز کردن. هیچ کدوم از بچه ها مشکل خاصی ندارند.
    فقط یکی از اون ها که سفید رنگه، چشم قرمز دارد در حالی که چشم سایر همستر ها مشکی است.
    به نظرم مشکل بینایی نداره. البته می دونم یک نژاد همستر چشم قرمز هست. اما عجیبه که هیچ کدام از همستر ها چشم قرمز نیستند!
    آیا همستر من مشکلی داره؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhoush نمایش پست ها
    سلام
    همستر های من دو هفته پیش بچه دار شدن و تازه چشم باز کردن. هیچ کدوم از بچه ها مشکل خاصی ندارند.
    فقط یکی از اون ها که سفید رنگه، چشم قرمز دارد در حالی که چشم سایر همستر ها مشکی است.
    به نظرم مشکل بینایی نداره. البته می دونم یک نژاد همستر چشم قرمز هست. اما عجیبه که هیچ کدام از همستر ها چشم قرمز نیستند!
    آیا همستر من مشکلی داره؟
    سلام
    به پارسی پت خوش امدین دوست عزیز

خیر مشکل بینایی نداره و اینکه از بین بچه ها فقط یکی شون البینو هست،کاملا عادیه و جای نگرانی نیست
    به همستر هایی که سفید رنگ هستن و چشم قرمز دارن البینو گفته میشه
    اگر باز هم سوالی بود در خدمتم

صفحه 24 از 56 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)