صفحه 17 از 412 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353667117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 161 به 170 از 4120
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    4907
    ممنون از پاسخ هاتون.
    کرم خونی دادم و خوردن و مقداری هم دل خوردن.
    به نظرتون حالا که سالم هستن و خونگی خریدمشون و چند ماه دست صاحبش بوده و هیچ مشکلی نداشتن.
    بهتر نیس به تانک اصلی بره ؟
    فردا روز چهارم است.
    ممنون.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط boozzai نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ هاتون.
    کرم خونی دادم و خوردن و مقداری هم دل خوردن.
    به نظرتون حالا که سالم هستن و خونگی خریدمشون و چند ماه دست صاحبش بوده و هیچ مشکلی نداشتن.
    بهتر نیس به تانک اصلی بره ؟
    فردا روز چهارم است.
    ممنون.
    یه چیزی بگم خیالتونو راحت کنم . یک تانک داشتم توش 20 مولد بود . 10 تا رو جدا کردم در تانک ضد عفونی شده 15 روزی موندن دو باره که بر گردوندم به تانک اصیلشون همه مریض شدند . ظاهرا ممکنه مشکلی نبینید ولی در باطن ممکنه خیلی مشکلات داشته باشند . حد اقل 2 هفته و اصولا یک ماه قرنطینه بکنید . عجله نکنید مطمئنا اگر مشکلی پیش بیاد خیلی به دردسر خواهید افتاد .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آکواریومی
    شماره عضویت
    8669
    سلام
    4-5 روز تانکمو اماده کردم تا دیسکس بخرم. یکی از دوستام تهران بود و واسم یه دونه چکربورد اورد. حدود نیم ساعت اب به اب کردم و ماهیو داخل تانک گزاشتم

الان تقریبا 12 ساعتی میشه که گزاشتم توی تانک ولی رفته یه گوشه و اصلا به حرکت دستم عکس العمل نشون نمیده سرشو کمی برمیگردونه ولی دستمو که بالا میارم ماهی بالا نمیاد
    روی بدنش هیچ گونه زخم یا سوراخ وجود نداره باله هاشو بعضی مواقع جمع میکنه. هر از 20-30 دقیقه ای میاد وسط تانک و دوباره برمیگرده. هنوز بهش غذا ندادم-دمای اب بین 28-29 هست چند تا ماهی مولی ریز و نئون هم داخل اب هست

مشکل چیه؟ ایا بخاطر اینه که داره اشنایی پیدا میکنه یا مریض هست
    اندازه دیسکس تقریبا 3-4 اینچ هست. رنگشم نارنجی هست یعنی نمیدونم در واقع رنگش چه رنگی بوده که بفهمم رنگش پریده یا نه
    ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آکواریومی
    شماره عضویت
    8669
    الان بهش غدا دادم ولی نخورد (غذا دل بهش دادم)
    سایز تانکم 120*40*70 هست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و آکواریوم
    شماره عضویت
    7876
    استرس دوست عزیز
    باید به ماهی فرصت بدید
    بهتر بود قرنطینه می کردید
    سعی کنید کمتر جلو تانک پرسه بزنید و نور را کم کنید
    پیشنهاد می کنم بعد از 48 ساعت اقدام به غذا دهی بکنید که لزوما نباید غذا بخوره و کمی ناز می کنه
    بهتر بود تعداد 3 عدد به بالا خریداری می کردید.
    چون دیسکس 4 اینچی است بهتر است از غذایی قبلی آن اطلاع داشته باشید تا بهتر بتونید غذا خورش کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط tfarzadt نمایش پست ها
    سلام
    4-5 روز تانکمو اماده کردم تا دیسکس بخرم. یکی از دوستام تهران بود و واسم یه دونه چکربورد اورد. حدود نیم ساعت اب به اب کردم و ماهیو داخل تانک گزاشتم

الان تقریبا 12 ساعتی میشه که گزاشتم توی تانک ولی رفته یه گوشه و اصلا به حرکت دستم عکس العمل نشون نمیده سرشو کمی برمیگردونه ولی دستمو که بالا میارم ماهی بالا نمیاد
    روی بدنش هیچ گونه زخم یا سوراخ وجود نداره باله هاشو بعضی مواقع جمع میکنه. هر از 20-30 دقیقه ای میاد وسط تانک و دوباره برمیگرده. هنوز بهش غذا ندادم-دمای اب بین 28-29 هست چند تا ماهی مولی ریز و نئون هم داخل اب هست

مشکل چیه؟ ایا بخاطر اینه که داره اشنایی پیدا میکنه یا مریض هست
    اندازه دیسکس تقریبا 3-4 اینچ هست. رنگشم نارنجی هست یعنی نمیدونم در واقع رنگش چه رنگی بوده که بفهمم رنگش پریده یا نه
    ممنون
    سلام دوست عزیز
    این رفتار ماهی شما کاملا طبیعه و بخاطر اینه که هنوز به محیط جدید عادت نکرده!
    و از همه مهمتر اینه که تنهاس و استرس بیشتری داره ممکنه دیرتر عادت کنه
    سعی کن چراغ های تانک رو تا یه مدت خاموش کنی و استرس رو کم کنی احتمالا بعد از 3یا 4 روز غذا میخوره اگه نخورد یه جای کار داره میلنگه!!!
    بعدا سعی کن چند تا دیسکس دیگه هم اضافه کنی ولی اول قرنطینه کن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آکواریومی
    شماره عضویت
    8669
    ممنون از جوابتون دوستان
    میخواستم امروز 2 تا دیسکس دیگه اضاف کنم ول از این میترسم که این یکی قارچی یا انگلی باشه اونوقت بقیه رو هم مریض کنه. بنظرتون صبر کنم مشکل این حل بشه و بعد 2تای دیگه اضاف کنم یا نه امروز دیسکس رو بگیرم و به تانک اضاف کنم ؟؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    ممنون از جوابتون دوستان
    میخواستم امروز 2 تا دیسکس دیگه اضاف کنم ول از این میترسم که این یکی قارچی یا انگلی باشه اونوقت بقیه رو هم مریض کنه. بنظرتون صبر کنم مشکل این حل بشه و بعد 2تای دیگه اضاف کنم یا نه امروز دیسکس رو بگیرم و به تانک اضاف کنم ؟؟؟
    حتی اگر در ظاهر تمام ماهی های شما و ماهی های جدید که قصد خریدشون رو دارید از هر نظر سالم باشن ، باز هم حد اقل 2 ماه ماهی جدید رو قرنطینه کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8977
    ممنون از جوابتون دوستان
    با عرض سلام خدمت دوست عزیز!
    بهتر بود در صورت نداشتن آکواریوم قرنطینه همان ابتدا تعداد ماهیان را مشخص و به طور همزمان وارد آکواریوم می کردید. اکنون هم حتماً باید ماهیان جدید را وارد آکواریوم قرنطینه کنید و پس از اطمینان از سلامتی آنها، ماهیان را وارد آکواریوم اصلی نمایید. ضمن اینکه در ابتدا نباید یک دیسکس را به طور تکی خریداری می کردید و در ابتدای معرفی به آکواریوم حتماً از محلول های ضد استرس استفاده نمایید.
    موفق باشی

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    سلام . دوستان تازه کار :

چندین بار گفته شده باز هم من یادآوری می کنم . حتما دیسکس رو یکباره - از یک تانک و حداقل 5 تا بخرید . خرید دیسکس از چند جا قریب به یقین یعنی مشکل و بیماری ....

ضمنا یکی از دوستان داروی ضد استرس می گه اگر منظورتون مایع های من در آوردی برخی آکواریوم فروشی ها هست اقدام به به خرید نکنید . معمولا از گل میخک استفاده می کنند که برای ماهی زیاد من توصیه نمی کنم . در داروهای معتبر استفاده کنید .

صفحه 17 از 412 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353667117 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)