صفحه 11 از 54 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 540
    همکار قدیمی انجمن جوندگان و خرگوش سانان

نوع حیوان خانگی
    همستر ، لاک پشت ، ماهی ، خرگوش ، مرغ عشق ، گنجشک
    شماره عضویت
    16313
    نقل قول نوشته اصلی توسط eileen29 نمایش پست ها
    ممنونم از محبتتون.زحمتای من که همیشه گردن شماست.
    والا پنجشنبه ای بردمش رویال توی آیت الله کاشانیه.یه بار سابق بر این برده بودمش که بهش کورتن تزریق کرده بودن؟همونجا بود.پنجشنبه ای چون دیر وقت بود مجبور شدم برم رویال به منزل نزدیکتره و خوش مسیرتر.اونجا رادیوگرافی کردن از هر دو ور فکش و دکتری که اینکارو کرد گفت مشکلی نیست تو فکش.فاصله بین دنوناش مناسبه و التهابیم نداره.ریشه های دندان هم بهم گفتن نهایتش همون گرید هست و بلندتر نشده.در کل همین حرفی که شما فرمودین رو زد.گفت حالش خوبه و بیشتر مراقب تغذیه ش باشم.گفت ممکنه چون یک مرتبه وضعیت تغذیه عوض شده و قبلا بیشتر سبزی میخورده الان اینطوری رفتار میکنه.چون نه حالت گوشه نشینی داره نه بی اشتها شده.گفت ممکنه یونجه خشک کمی لثه رو خراشیده هرچند التهابی مشاهده نشد.نمی دونم چطور تشریح کنم انگار کمی با احتیاط بیشتر عذا رو میجوه و نسبت به همه چیزم اینطور نیست که تف کنه بندازه بیرون.یه تیکه شلیل بهش دادم دیشب با لذت خوردش فقط نگرانی من اینه چرا اینطور با احتیاط لقمه هارو میجوه؟اگر مشکلی وجود نداره علتش چیه؟با دکتری که توی ایرانیان ویزتش کرد صحبت کردم تلفنی.محبت کردن شماره شونو به من دادن دیدن خیلی نگرانم.ایشون گفت در حال حاضر مراقب تغذیه ش باش فقط بیشتر نشه وگرنه در این مرحله کار دیگه ای نمیشه کرد.و گفتن جراحی رو هم توصیه نمیکنم فعلا.باشه اگر اوضاعش بدتر شد در موردش صحبت میکنیم.چون این کار خطرناکه و ریسکش بالاست.
    راستی یه سوال دیگه داشتم اینو بود که از این غلاتی که با عسل مخلوط میکنن و مخصوص پرنده هایی مثل کاسکوئه براش خوبه یا بده؟روش پر از غلاته مختلفه ولی می ترسم بهش بدم خوب نباشه.سنگ کلسیم هم سه تایی براش گرفتم و امروز یکیم از گوشه یکیشو دندون زد.صبح هم به زور یکم یونجه خشک گذاشتم دهنش و خودش بعد رفت سراغ پلتاش.الانم زیر باد کولر لم داده و چرت می زنه!
    بازم ممنونم از راهنماییاتون و شرمنده م من کلا خیلی سوال می پرسم دست خودم نیست.نگران این بچه شیطونم حقیقت.از وقتی سه هفته ش بود دارمش.هرچند اول هدیه ای بود که برای دوستم خریده بودم ولی پدرش نذاشت نگه ش داره و من دیدم این طفل معصوم گناهی نکرده که پاش به این دنیا باز شده در نتیجه خودم نگه ش داشتم و طبیعتا بهش وابسته شدم عضوی از خانواده شده یه جورایی.برای همین خیلی نگرانش میشم وقتی این تغییراتو میبینم.

فعلا نگران نباش و چیزی که من میگم اینه :
    ببین دوست من کامل قضیه رو باز میکنم تا متوجه موضوع بشی و برات حل شده باشه
    الان بهت گفتن گرید ۲ و اینکه میشه راحت با تغذیه خوب حل بشه ، پس تمام تلاشت و فکرت و رو تغذیه ای که گفتم بذار و ی که گفتم
    نیاز نیست حتما شما دهانش بگذاری درست و در این موقعیت گفتم انجام بده و بذار خودش بخوره
    میزان اشتهاش و متوجه میشی خیلی راحت پس فعلا فقط فکر و ذکرت و رو این موضوع بذار
    اگر دیدی اشتهاش کم شد ببر ایرانیان ، ولی در هر صورت اگر به گرید ۳ برسه هیچ عملی درمان کننده حیوون نیست فقط کاسبی عده ای دلال هست
    چون معایب عمل : طاقت نیاوردن خرگوش زیر بیهوشی چون خیلی ضعیفه ، تا آخر عمر دیگه نمیتونه غذای سفت بخوره و باید نرم بدی بهش ، شاید عفونت بکنه حین عمل چون نمیتونن حین عمل لوله بذارن مری ش تا مواد زائد داخل معده نداره و احتمال عفونت داره
    چون فکش کوچیک هست باید از بیرون فک و بشکافن و باز کنن
    بله من دوستم خرگوشش زنده موند و داره زندگی میکنه اما این مورد یک استثناست و عملی برای این قضیه نیست حتی تو اروپاش هم همینه
    پس این قضایا رو شرح دادم بدونی به جای این بیمارستان اون بیمارستان فقط رو غذاش کار کن همون برنامه که بهت دادم
    متوجه میشی غذا میخوره یا نه مقدارش مشخصه دیگه
    ببین چجور میخوره مهم نیست کم یا زیادش مهمه ، علائم نشاندهنده خطر هم بهت گفتم ... پس نگران نباش و فقط و فقط تغذیه
    آمپول های الکی هم نذار تزریق کنن به حیوون
    کورتونی که زده واقعا چرت بوده به نظرم
    بازم میگم الان مهم اینه غذا میخوره و شیطونی داره
    پس حرف آخر فقط و فقط و فقط تغذیه و دیگه هیچ
    مطمئن باش خوب میشه مطمئن باش
    علائم جدید دیدی عزیزم بیا بگو و نگران نباش
    تنها نشانه اصلی خطر برای این مشکل بی اشتهایی هست و آبسه های زیر فک قلمبه قلمبه میشه یا خیسی زیر گلو

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    18117
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    فعلا نگران نباش و چیزی که من میگم اینه :
    ببین دوست من کامل قضیه رو باز میکنم تا متوجه موضوع بشی و برات حل شده باشه
    الان بهت گفتن گرید ۲ و اینکه میشه راحت با تغذیه خوب حل بشه ، پس تمام تلاشت و فکرت و رو تغذیه ای که گفتم بذار و ی که گفتم
    نیاز نیست حتما شما دهانش بگذاری درست و در این موقعیت گفتم انجام بده و بذار خودش بخوره
    میزان اشتهاش و متوجه میشی خیلی راحت پس فعلا فقط فکر و ذکرت و رو این موضوع بذار
    اگر دیدی اشتهاش کم شد ببر ایرانیان ، ولی در هر صورت اگر به گرید ۳ برسه هیچ عملی درمان کننده حیوون نیست فقط کاسبی عده ای دلال هست
    چون معایب عمل : طاقت نیاوردن خرگوش زیر بیهوشی چون خیلی ضعیفه ، تا آخر عمر دیگه نمیتونه غذای سفت بخوره و باید نرم بدی بهش ، شاید عفونت بکنه حین عمل چون نمیتونن حین عمل لوله بذارن مری ش تا مواد زائد داخل معده نداره و احتمال عفونت داره
    چون فکش کوچیک هست باید از بیرون فک و بشکافن و باز کنن
    بله من دوستم خرگوشش زنده موند و داره زندگی میکنه اما این مورد یک استثناست و عملی برای این قضیه نیست حتی تو اروپاش هم همینه
    پس این قضایا رو شرح دادم بدونی به جای این بیمارستان اون بیمارستان فقط رو غذاش کار کن همون برنامه که بهت دادم
    متوجه میشی غذا میخوره یا نه مقدارش مشخصه دیگه
    ببین چجور میخوره مهم نیست کم یا زیادش مهمه ، علائم نشاندهنده خطر هم بهت گفتم ... پس نگران نباش و فقط و فقط تغذیه
    آمپول های الکی هم نذار تزریق کنن به حیوون
    کورتونی که زده واقعا چرت بوده به نظرم
    بازم میگم الان مهم اینه غذا میخوره و شیطونی داره
    پس حرف آخر فقط و فقط و فقط تغذیه و دیگه هیچ
    مطمئن باش خوب میشه مطمئن باش
    علائم جدید دیدی عزیزم بیا بگو و نگران نباش
    تنها نشانه اصلی خطر برای این مشکل بی اشتهایی هست و آبسه های زیر فک قلمبه قلمبه میشه یا خیسی زیر گلو
    ممنونم از راهنماییتون ولی مشکل اصلی من در حال حاضر اینه که لب نمیزنه به هیچکدومشون.براش انواع پلت رو تهیه کردم و سنگ کلسیم.به همراه یونجه خشک بسته بندی شده از همون ایرانیان.مقداری هم براش می ذارم که اگر خورد متوجه بشم لااقل خورده شده.ولی از صبح که میرم سر کار تا عصر میبینم هیچی نخورده حتی یه دونه از پلت ها و یا حتی ذره ای از جو و گندمشو و یونجه و علف خشک رو.انقدر که از زور گرسنگی نا نداره.به زور هم که فرمودین نمیشه دهنش گذاشت.هرچند امتحانم کردم تف کرد.من الان چیکار با این بکنم؟داره ذله م میکنه.

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    سلام امروز اینو خریدم
    بی زحمت اگه میشه سن و طول عمر این نوع خرگوش رو بفرماید.
    واینکه قبل از ادرار کردن رفتار خاصی ندارن که من بدونم؟ میترسم لباسمو کثیف کنه یا فرش رو مثلا کثیف کنه

ویرایش توسط StarFish : 17th August 2015 در ساعت 05:53 PM

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16313
    ممنونم از راهنماییتون ولی مشکل اصلی من در حال حاضر اینه که لب نمیزنه به هیچکدومشون.براش انواع پلت رو تهیه کردم و سنگ کلسیم.به همراه یونجه خشک بسته بندی شده از همون ایرانیان.مقداری هم براش می ذارم که اگر خورد متوجه بشم لااقل خورده شده.ولی از صبح که میرم سر کار تا عصر میبینم هیچی نخورده حتی یه دونه از پلت ها و یا حتی ذره ای از جو و گندمشو و یونجه و علف خشک رو.انقدر که از زور گرسنگی نا نداره.به زور هم که فرمودین نمیشه دهنش گذاشت.هرچند امتحانم کردم تف کرد.من الان چیکار با این بکنم؟داره ذله م میکنه.

خب یک جای کار مشکل داره که نمیخوره
    ببین دوست من فقط یک چیز و گذاشتن منظور از یک چیز یعنی راه های مختلف و امتحان نکردن هست
    مثلا خرگوشهای من پلت به تنهایی رو شاید یکی دو تا بخورن اما وقتی ذره ای براشون نون خشک بدون مخمر قاطیش میکنم دیوانه وار میخورن
    شما ش و متنوع کن اگر دوست نداره بخوره یک وعده سبزیش و نکن دو وعده ، به جاش با پلت مثلا یونمجه بریز یا هویج بریز
    با یونجه کمی قاطیش سبزی بریز و از این قبیل
    گاهی بدغذاهستن یا موردی دارن که دوست ندارن
    اگر تا یک ماه دیگه بی اشتها موند حتما ببر ایرانیان
    اما به نظرم راه های مختلف و امتحان کن یونجه باغی بگیر و صبور باش
    ایشالله درست میشه

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16313
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    سلام امروز اینو خریدم
    بی زحمت اگه میشه سن و طول عمر این نوع خرگوش رو بفرماید.
    واینکه قبل از ادرار کردن رفتار خاصی ندارن که من بدونم؟ میترسم لباسمو کثیف کنه یا فرش رو مثلا کثیف کنه

سلام
    این حیوون خیلی شبیه بچه خرگوش صحرایی هست
    اصلا به نژادهای معمولی خرگوش شبیه نیست
    در کل مشخصه بچه ست و نهایتا یک ماهه باید باشه
    از اونجا که گفتید طول عمر این نوع خرگوش ، برای همین کنجکاو شدم بدونم از کجا خریداری کردید ؟ از باغ یا کسی در باغ براتون گرفته و آورده ؟
    کاش قبل خریداری کردن کمی مطالعه میکردید و شرایطتون و میسنجیدید
    اما در کل رفتار خاصی قبل ادرار ندارن و این امکان هم وجود داره تو خونه یا رو لباستون ادرار کنه ولی میتونین تو همین سن کم کم آموزش و شروع کنید و براش ظرف دستشویی بذارید که توش دستمال های آغشته به ادرارش باشه
    تا دو یا سه روز تا حدی که ظرفش و بشناسه و بیرون جیش نکنه از قفس بیرون نیاریدش این و میگم چون حساس هستید و امکان داره با دیدن ادرارش آواره بشه و خانواده نارضایتی خودشون و اعلام کنن

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    سلام
    این حیوون خیلی شبیه بچه خرگوش صحرایی هست
    اصلا به نژادهای معمولی خرگوش شبیه نیست
    در کل مشخصه بچه ست و نهایتا یک ماهه باید باشه
    از اونجا که گفتید طول عمر این نوع خرگوش ، برای همین کنجکاو شدم بدونم از کجا خریداری کردید ؟ از باغ یا کسی در باغ براتون گرفته و آورده ؟
    کاش قبل خریداری کردن کمی مطالعه میکردید و شرایطتون و میسنجیدید
    اما در کل رفتار خاصی قبل ادرار ندارن و این امکان هم وجود داره تو خونه یا رو لباستون ادرار کنه ولی میتونین تو همین سن کم کم آموزش و شروع کنید و براش ظرف دستشویی بذارید که توش دستمال های آغشته به ادرارش باشه
    تا دو یا سه روز تا حدی که ظرفش و بشناسه و بیرون جیش نکنه از قفس بیرون نیاریدش این و میگم چون حساس هستید و امکان داره با دیدن ادرارش آواره بشه و خانواده نارضایتی خودشون و اعلام کنن
    سلام خانوم سیسیل
    بله به عنوان خرگوش کوهی از دست فروش خریدمش
    خیلی هم شیطون و کنجکاوه.اشتهاش هم ماشالا در حد یه گله گاوداریه!
    اینا چقد عمر میکنن؟ چندسال پیش توی شهرستان اتفاقی یکی مثل این دیده بودم که از خرگوش های معمولی حدودا 6 7 برابر بزرگتر بود

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16313
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    سلام خانوم سیسیل
    بله به عنوان خرگوش کوهی از دست فروش خریدمش
    خیلی هم شیطون و کنجکاوه.اشتهاش هم ماشالا در حد یه گله گاوداریه!
    اینا چقد عمر میکنن؟ چندسال پیش توی شهرستان اتفاقی یکی مثل این دیده بودم که از خرگوش های معمولی حدودا 6 7 برابر بزرگتر بود
    سلام مجدد
    تو تاپیک معرفی خرگوشتون توضیحات بیشتر و دادم با اجازتون
    اصلا نباید نگهش داری چون خرگوش خونگی نیست و همونطور که خودت گفتی کلا فیزیک بدنشون فرق داره اصلا سعی نکنید دستی بشه و به نظرم یک محیط مناسب زندگی براش جستجو بفرمایید و از محیط زیست ببینید کجا رهاسازی کنید بهتره ، و آزادش کنید
    اصلا نباید میخریدید چون اون پست فطرت باز ترغیب میشه بره هزارتا دیگه رو بی خونه کنه و اسیر دست آدم
    این حیوون پرش های بلندی داره و اصلا تو قفس نمیتنونه بمونه و خشک میشه مفصل هاش
    غذاهایی که اینا میخورن با خرگوشهای معمولی فرق داره
    بله هم خیلی بزرگ میشه هم اصلا دستی نمیشن چون خوی طبیعت دارن و به چند ماه دیگه زمین و زمان و میجوئه و چیزی باقی نمیذاره در طبیعت اگر شکار نشن ممکنه تا ۲۵ سال عمر کنن اما تو اسارت خیلی خوشبینانه خیلی ، به پنج سال هم نمیکشه
    سرعت دویدنش جوری هست که نمیشه دید تو این مستندها نشون میده پس حبس کردنش صحیح نیست
    شاید خدا خواسته شما نجاتش بدید پس با محیط زیست صحبت کنید سریع تر برای محیطی که آزادش کنید
    ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    18117
    بازم ممنونم از راهنمایی هاتون.براش با چیزایی که دوست داره قاطی کردم بازم نخورد.البته اشتها داره و بوی سبزی و اینا به مشامش می رسه می دوئه.هر سریم منو تا آشپزخونه تعقیب میکنه که ببینه بهش غذا میدم یا نه ولی حتی وقتی یونجه رو با بقیه چیزا قاطی می ذارم هم نمیخوره.فکر کنم طعم یونجه رو دوست نداره.طبیعیم هست یه سال با سبزی و اینجور چیزا تغذیه شده عادت نداره.مجبورم یونجه هارو تیکه تکیه کنم و لای تکه های سبزی بپیچم بذارم تو دهنش تا همراه سبزی بجوئه.امیدوارم این کار فایده ای داشته باشه.وقتی تکه های یونجه تو سبزیه میخوره و مشکلی نداره.شاید اینطوری کم کم عادت کرد به طعم یونجه و جداگونه هم تونستم بهش بدم بخوره.نمیدونم دیگه این نهایت کاریه که ازم برمیاد براش انجام بدم.غذا دادنش به این شکل واقعا وقتمو میگیره ولی چاره ای نیست.

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16313
    بازم ممنونم از راهنمایی هاتون.براش با چیزایی که دوست داره قاطی کردم بازم نخورد.البته اشتها داره و بوی سبزی و اینا به مشامش می رسه می دوئه.هر سریم منو تا آشپزخونه تعقیب میکنه که ببینه بهش غذا میدم یا نه ولی حتی وقتی یونجه رو با بقیه چیزا قاطی می ذارم هم نمیخوره.فکر کنم طعم یونجه رو دوست نداره.طبیعیم هست یه سال با سبزی و اینجور چیزا تغذیه شده عادت نداره.مجبورم یونجه هارو تیکه تکیه کنم و لای تکه های سبزی بپیچم بذارم تو دهنش تا همراه سبزی بجوئه.امیدوارم این کار فایده ای داشته باشه.وقتی تکه های یونجه تو سبزیه میخوره و مشکلی نداره.شاید اینطوری کم کم عادت کرد به طعم یونجه و جداگونه هم تونستم بهش بدم بخوره.نمیدونم دیگه این نهایت کاریه که ازم برمیاد براش انجام بدم.غذا دادنش به این شکل واقعا وقتمو میگیره ولی چاره ای نیست.

واقعا ستودنی هست اینهمه تلاش برای حیونتون و کمک به تغذیه ش ، واقعا ممنونم ازت
    برای شروع خوب بود ولی یونجه باید حتما با ساقه خودش بخوره تا برای دندوناش مفید باشه مخصوصا که مشکل دندانی هم داره
    باید یونجه ش عوض بشه شاید ترتیب اثری داشت و خورد
    اگر یونجه پیدا نمیکنی که برای باغ و زمین باشه و به گاوداری هم دسترسی نداری
    میتونی بهم پیام خصوصی بدی تا مقداری یونجه برات پست کنم ببین میخوره ایشالله که جواب بده

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    18283
    یکی از دست های خرگوشم قارچ گرفته بود بردمش دامپزشک و گفت موهای دستشو کوتاه کنم و با صابون گوگرد بشورم و این پماد ها رو روزی دوبار بزنم a+d سولفادیازین و کلوتریمازول ..اما الان همه دست و پاهاش فقط نو انگشت هاش قارچ گرفته و زخم شده .چیکار کنم؟

صفحه 11 از 54 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)