کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyadaraee نمایش پست ها
    مممنونم از راهنماييتون. ميتونيد بهم بگيد از كجا بايد بخرم؟ من فقط ازادگان رو ميشناسم كه نداره. در ضمن قار زدن نشونه جوجه بودن و زير يك سال بودن نيست؟ شما خودتون از كجا تهيه كرديد؟ براي رام كردن خيلي وقت بايد گذاشت؟
    شرمنده سوالات زياد شد. ممنون.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    ازادگان بعیده نداشته باشه پنج شنبه و جمعه ها برید اونجا احتمالن میارن
    حالا چشم سفید هم پیدا کنید بد نیست برای خرید چشم سفید هم جوجه هست هنوز ولی از چشم دودی و طوسی سن بیشتری داره

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.m2020 نمایش پست ها
    سلام سپیده خانوم
    خوبین ؟

امروز نتیجه آزمایش نفس اومد . بچه ام دختره . خودمم پنج سال همین حسو بهش داشتم رفتارش و نوع محبتش جوری بود فکر میکردم ماده هست . اما چون پرنده نر ندیده بودم نمی دونستم نوع رفتارش چیه شک میکردم. الان که نتیجه اش اومده خیلی خوشحالم . مسئول اونجا بهم گفت خیالت راحت باشه . هر پرنده ای هم واسه جفت کردن گرفتی . فقط یه دونه از پر هاشو به من بده برات آزمایش میگیرم .
    سپیده خانوم پرنده جدیدی که میارم یک ماه باید تو قرنطینه باشه . مثلا بذارمش توی یه اتاق و در رو هم ببندم ؟ یا میشه در اتاق هاشون باز باشه فقط اتاقها جدا باشه ؟ اینکه خودم دائم بین اتاق ها میرم و باید به هر دوشون سرکشی کنم . خودم بیماری رو انتقال نمیدم؟
    سلام . نمیدونم چرا دیروز این پست رو ندیدم

از شروع پرکنیش مشخص بود ماده هست .. الان دیگه مطمئن شدین .

اگه از مغازه میارید بهتره تو قرنطینه بذارید . اگه بتونید یک تا یک ماه و نیم دست دوست یا آشنا بسپرید که خیلی بهتره و اگه بتونید قبل از آوردنش به خونه به دامپزشک نشونش بدین که عالی میشه

اگه نمیتونید تو یه اتاق دیگه بذاریدش در اتاق رو هم ببندین .. یه لباس مخصوص اتاق طوطی جدید داشته باشید که بعد از رسیدگی بهش بتونید عوضش کنید بعد از رسیدگی بهش دست تون رو خوب بشورید ، قبل از خرید هم دقت کنید که نشونه های بیماری نداشته باشه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    امروز که خواستم باهاش تمرین کنم فقط یک پاشو میزاشت اونم نه کامل یکم ترسیده و اعتمادش از بین رفته اخه اون روز که کاملا رو دستم اومد یک پیشرفت چشمگیری بود من معمولا زیاد فشار نمیارم به طوطی بخصوص به این طوطی که خیلی لجبازه بخاطر همین پیشرفتم چشمگیر نیس منم عجول نیسم ولی دیروز خیلی پیشرفتش خوب بود انگار هیچ ترسی از دستم نداشت امروز یکم ترسید و تخمه رو نمیگرفت که احتمالا طی چند روز تمرین دیگه دوباره به حالت عادی برگرده شاید دوباره مجبور بشم مث قبل باهاش تمرین کنم تا یکماه تا دوباره اعتماد کنه مهم اینه اعتماد کرد یکبار و خوشحالم کرد من عکس از کاسکو شما که سنشو از بنج ماهگی تا یک سال خورده ای گرفته بودید رو نگاه کردم رنگ چشم کاسکو من از رنگ چشم کاسکو شما که نه ماه داشت یکم تیره تر میزنه اگه اشتباه نکنم تازه هشت ماهش شده یا داره نه ماهه میشه با این حساب وقتی من این کاسکو رو خریدم چهار تا بنج ماهه بوده چون اون وقت رنگ چشماش به قدری تیره بود که تو نور افتاب از نزدیک فقط میشد دید از دور سیاه دیده میشد باز از این بیشتر خوشحالم تا این مدت این کاسکو جوان دست من سالم مونده و مشکلی واسش به وجود نیومده براساس حرف دوستان که کاسکو چهار بنج ماهه خیلی حساس به بیماریه شاید در سنش من اشتباه میکنم ولی فکر نکنم از نه ماه بیشتر سنش باشه تازه داره کم کم روشنتر و روشن تر میشه چشمش
    یکسوالی که داشتم اینه این کاسکو من خیلی ارومه یعنی پیش از حد کم صدا هستش فقط صبح که بیدار میشه یکم سرصدا داره ولی بقیه روزا ارومه اصلا هیچی نمیگیه یا چرت میزنه یا مشغول بازی هستش تنها صدایی هم که درمیاره سوتی هستش که من بهش یاد دادم و قاری که تو ذاتش هستش و کلمه سلام رو تو گلویی یا با سوت سعی میکنه بگه که اینام خیلی اروم هستن این کم سرصدایی تو سخنگوییش تاثیر منفی نمیزاره یعنی وقتی که سخنگو شد کم حرف میشه خیلی طوطی گوشه گیری هستش و فقط رابطش با من خوبه یعنی روز به روز داره باهام صمیمی تر میشه حتی الان بیرون قفس هم تخمه ازم میگیره و پرت نمیکنه

ببخشید خیلی طولانی شد مطلبم
    سلام . بله سنش کم بود وقتی خریدین . نه تاثیر منفی نداره . کم کم کلمات بیشتر که یاد بگیره بیشتر حرف میزنه .

خونه هم اگه ساکت باشه ممکنه باعث بشه طوطی کم سر و صدا تر بشه ..

نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    کاسکویی که من خریدم بنج شش ماهه بود الان داره هشت نه ماهه میشه قار میزنن ولی خیلی کم کاسکویه من که یک حالت عجیبی قار میزد ولی فقط در مواقع که خیلی خیلی میترسید در شرایط عادی مث عوض کردن اب و غذاش قار نمیزد اروم بود فقط گاهی قرقر میکرد الان چهار ماهه دارمش زیر شش ماه بود که خریدمش تازه یکبار کامل رو دستم نشست تو هفته دوم از دستم غذا گرفت اگه زودتر امتحان میکردم زودتر هم میگرفت به نظرم فرق چندانی با کاسکو چشم طوسی نداره فوقش یک ماه تا دوماه شاید چشم طوسی دیرتر رام بشه از نظر سخنگویی هم دوستان میگن کاسکو تا یک سال سن نداشته باشه قادر به تقلید صدا نیس
    مواردی که من رعایت کردم اینا بودن نظافت عوض کردن زیر قفس یک روز درمیون دادن غذاها مقوی گرم نگه داشتن محیطی که کاسکو توش بود حدود 28 تا 30 درجه اینا شرایطی که من خیلی رعایت میکردم بقیه شانس شماس
    یه نکته در مورد تقلید صدا ، استثنا هم وجود داره طوطی هایی بودن که تو سن کم مثلا 7 ماهگی هم به حرف اومدن

دمای 30 درجه که خیلی دیگه گرم میشه .. 25 تا 28 مناسبه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ?????
    شماره عضویت
    17884
    سلام.تغذیه کاسکو ام رو درست کردم و حالا برای تخمه دستم رو دنبال میده و میاد دنبالش و کاملا راحت تخمه رو از دستم میگیره میشکونه و میخوره ولی بعد که دست دیگرو بین دست غذا دهنده و کاسکو قرار دادم میسنجه اگر میتونست با کش اومدن تخمه رو بدست بیاره کش میاد ولی اگه بفهمه که نمیرسه میره عقب و اگه داخل قفس باهاش تمرین کنم از دیواره های قفس میره بالا اگر هم روی قفس باشه از کناره های قفس میره پایین و اویزون میشه .میگین باید باهاش کار بشه تا بیاد روی دست ولی این شرایطش طوری نیست که اصن فکر کنم هیچ پیشرفتی عایدم بشه چون اصن با دستم در تماس نیست تا ترسش بریزه. و اینکه من در چه صورتی باید بهش جایزه بدم؟؟ اخه هیچ کار مثبتی نمیکنه که بخوام جایزه بدم (در ضمن کاسکوی من خیلی راحت به من کله میده حتی بعضی اوقات وسط تمرین کلش رو میاره پایین و سر میده )

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط danialkeshani07.com نمایش پست ها
    سلام.تغذیه کاسکو ام رو درست کردم و حالا برای تخمه دستم رو دنبال میده و میاد دنبالش و کاملا راحت تخمه رو از دستم میگیره میشکونه و میخوره ولی بعد که دست دیگرو بین دست غذا دهنده و کاسکو قرار دادم میسنجه اگر میتونست با کش اومدن تخمه رو بدست بیاره کش میاد ولی اگه بفهمه که نمیرسه میره عقب و اگه داخل قفس باهاش تمرین کنم از دیواره های قفس میره بالا اگر هم روی قفس باشه از کناره های قفس میره پایین و اویزون میشه .میگین باید باهاش کار بشه تا بیاد روی دست ولی این شرایطش طوری نیست که اصن فکر کنم هیچ پیشرفتی عایدم بشه چون اصن با دستم در تماس نیست تا ترسش بریزه. و اینکه من در چه صورتی باید بهش جایزه بدم؟؟ اخه هیچ کار مثبتی نمیکنه که بخوام جایزه بدم (در ضمن کاسکوی من خیلی راحت به من کله میده حتی بعضی اوقات وسط تمرین کلش رو میاره پایین و سر میده )

سلام شما همش یک دو روزه تمرین رو شروع کردید انتظار دارید نترسه و خیلی راحت بیاد رو دست ؟ اگه به این راحتی بود که خیلی خوب میشد من یکماه هر روز دارم تمرین میکنم باهاش تازه یکبار جرات کرد جفت پاهاشو بزاره رو دست که همون یکبارم ترسید پرید از دستم و الان جرات نمیکنه حتی یک پاشو بزاره رو دستم من تو پست ها قبلی گفتم این رویه دست اوردن کار یک دو روز نیس کار یکماه چند ماهه با صبر کاسکو شما تو قفس میترسه احساس راحتی نمیکنه بالا قفس باهاش تمرین کن تو قفس نتیجه نمیگیری چون میره رو سقف قفس اگه ادامه بدی روقت بری سمتش میره سمت قفس پس بیرون قفس باهاش تمرین کن حتما روز ها اول دقیقا همینطوریه که شما گفتید تا جایی که بتونن و جرات کنن کش میان و تخمه رو میگیرن یکم تخمه رو فاصله بدی عقب نشینی میکنه پس باید تا چند روز جاییزه رو زیاد دور نکن ازش همین که کش میاد عالیه بعد کم کم هر روز یکخورده اندازه ای که خودش اصلا متوجه نشه تخمه رو فاصله بده تا این کش اومدنش بیشتر بشه اخر میبینه با کش اومدن به تخمه و جاییزه نمیرسه یک قدم جلو تر میاد شاید پاشو رو دست شما نزاره ولی یکخورده جلو تر از قبل میاد یا خیلی بیشتر سعی میکنه خودشو کش بده(این خودش یک پیشرفته)همینجوری هر روز یکخورده فاصله بدید البته خیلی کم یکهوو فاصله رو زیاد نکن کاسکو شما هم کم کم نزدیکتر میاد و یک پاشو رو دستتون میزاره تو این فاصله سعی کن چند روز تو همین مرحله توقف کنی تا بفهمه پا رو دست گذاشتن بد نیس و خطری نداره تا پاشو رو دست نزاشته جاییزه بهش نده بعد دوباره کم کم بیشتر فاصله بده تا مجبور بشه اون یکی پا رو هم رو دست بزاره منم مث شما خیلی دوس دارم کاسکوم کاملا دستی بشه ولی نمیشه بهش اجبار کرد باید خودش بیاد سمت ادم

اگه توضیحاتم اشتباه بود دوستان اصلاح کنن اخه انقد با دو کاسکو تو رابطه رو دست اوردن درگیر بودم که حتی تونستم کبوتر بالغ رو دستی کنم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری و مرغ عشق و عروس هلندی
    شماره عضویت
    16198
    سلام دوستان.
    اون كاسكو رو كه هس هس ميكرد پس دادم و همونجا برديمش دامپزشك گفت شديدا عفونت ريه داره و دارو داد. انشاالله خوب بشه. من هم از يك مغازه ديگه جوجه كاسكو چشم طوسى پيدا كردم و يكيشون رو برديم به دامپزشك نشون داديم ولى گفت عوضش كنم به خاطر مدفوعش. آخه اسهال بود و به گفته فروشنده تازه يك ساعت بود رسيده بوده و ميگفت به خاطر راهه و گرما و دو روز ديگه سفت ميشه. منم نگرفتم گفتم نكنه درست نشه. به نظر شما مدفوعش يكى دوروز بگذره درست ميشه؟ حالا يك كاسكو چشم سفيد هم داشت كه اونم به دامپزشك نشون دادم و تاييدش كرد ولى امروز كه دقت كردم تو بينيش ترشحات داره و قار كه ميزنه انگار خلت داره. به نظرتون اين قابل ى درمانه؟ تو خونه بخور بذارم؟ ارزش داره نگهش دارم؟ تخمه هاش هم خورده بود صبح كه ديدم ولى از ديشب تا الان ته قفس گوشه نشسته نزديكش ميشيم قار ميزنه. اين ته قفس نشستنش مال جابجاييه؟ البته صبح ديدم تخمه هارو خورده بود. ممنون ميشم نظرتون رو بفرماييد. يا علي...

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyadaraee نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    اون كاسكو رو كه هس هس ميكرد پس دادم و همونجا برديمش دامپزشك گفت شديدا عفونت ريه داره و دارو داد. انشاالله خوب بشه. من هم از يك مغازه ديگه جوجه كاسكو چشم طوسى پيدا كردم و يكيشون رو برديم به دامپزشك نشون داديم ولى گفت عوضش كنم به خاطر مدفوعش. آخه اسهال بود و به گفته فروشنده تازه يك ساعت بود رسيده بوده و ميگفت به خاطر راهه و گرما و دو روز ديگه سفت ميشه. منم نگرفتم گفتم نكنه درست نشه. به نظر شما مدفوعش يكى دوروز بگذره درست ميشه؟ حالا يك كاسكو چشم سفيد هم داشت كه اونم به دامپزشك نشون دادم و تاييدش كرد ولى امروز كه دقت كردم تو بينيش ترشحات داره و قار كه ميزنه انگار خلت داره. به نظرتون اين قابل ى درمانه؟ تو خونه بخور بذارم؟ ارزش داره نگهش دارم؟ تخمه هاش هم خورده بود صبح كه ديدم ولى از ديشب تا الان ته قفس گوشه نشسته نزديكش ميشيم قار ميزنه. اين ته قفس نشستنش مال جابجاييه؟ البته صبح ديدم تخمه هارو خورده بود. ممنون ميشم نظرتون رو بفرماييد. يا علي...

سلام. در مورد اون کاسکوی اولی که مدفوعش اسهال بود . امکان داره به خاطر تازه وارد بودنش باشه .. به هر حال باید صبر کنید تا چند روز که مطمئن بشید

در مورد کاسکوی دوم ، نشستن کف قفس نشونه ی خوبی نیست .. اگه ترشح بینی فقط برای یه مدت کوتاه هست مشکلی نداره اما اگه مدام ترشح بینی داره ببرید پس بدید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط danialkeshani07.com نمایش پست ها

سلام . آقا منصور توضیحاتی که نیاز بود رو گفتن ، فقط قبل از اینکه به روشی که پیشنهاد دادن برسید چند روز فقط با یه دست بهش غذا بدین .. و دست دیگه رو وارد تمرین نکنید . بعد از چند روز دست رو تو فاصله های مختلف نگه دارید که مجبور شه برای گرفتن غذا دنبال دست بیاد بازم میگم دست دوم رو الان وارد تمرین نکنید . بذارید فکر کنه این بازیه دنبال کردن دست هست .. هر وقت دست شما رو دنبال کرد به جایزه میرسه ، هر وقت دنبال نکرد جایزه نمیگیره .. البته اوایلش فاصله ها باید کم باشه .. ( بیرون قفس تمرین کنید حتما )

نا امید هم نشید .. امیدوار باشید که میاد روی دست .. وقتی از الان به نتیجه ش فکر میکنید و میگید که با این تمرین ها به جایی نمیرسه ، واقعا به جایی نمیرسید . باور داشته باشید که طوطی شما به زودی میاد روی دست .. اینکه سر میده هم خیلی خوبه ، خیلی ها هنوز به این مرحله که شما رسیدین هم نرسیدن ، پس با فکر مثبت تمرین رو شروع کنید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری و مرغ عشق و عروس هلندی
    شماره عضویت
    16198
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام. در مورد اون کاسکوی اولی که مدفوعش اسهال بود . امکان داره به خاطر تازه وارد بودنش باشه .. به هر حال باید صبر کنید تا چند روز که مطمئن بشید

در مورد کاسکوی دوم ، نشستن کف قفس نشونه ی خوبی نیست .. اگه ترشح بینی فقط برای یه مدت کوتاه هست مشکلی نداره اما اگه مدام ترشح بینی داره ببرید پس بدید
    ممنونم سپيده خانم.
    والا الان اومده رو چوب داره تخمه ميخوره فكر كنم از ترسشه ميره كف قفس. در ضمن قرار شد من تا جمعه صبر كنم اگر درست نشد با اون كاسكو هاي ٦-٧ ماهه كه داشت تعويض كنم. ديروز اونا اسهال بودن و دامپزشك هم تاييد نكردشون اميدوارم تا جمعه خوب بشن اونارو بگيرم. جالبه دامپزشك اين رو تاييد كرد.
    ممنونم.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ?????
    شماره عضویت
    17884
    سپیده خانوم من دست دوم رو وارد تمرین کردم... میاد تخمه رو میگیره بعد انگشتش رو میزاره رو دستم بعد یهو میترسه گاز میگره...یعنی الانم که میاد رو دست دوم، دست دوم رو حذف کنم؟؟

صفحه 1129 از 1238 نخستنخست ... 1296291029107911101111111211131114111511161117111811191120112111221123112411251126112711281129113011311132113311341135113611371138113911401141114211431144114511461147114811791229 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)